Strona główna Blog Strona 3157

Kolizja na starym moście

0

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję, a później próbował uciekać. Bezskutecznie, trafił do policyjnego aresztu.

Mówi st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Wynik kontroli 41-letniego ostrołęczanina to 2 promile alkoholu. Do szpitala trafił kierowca bmw. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

Miejsce na reklamę

Nie posłuchał ostrzeżenia teraz stanie przed Sądem

0

Dwóch mężczyzn nie posłuchało ostrzeżenia policjanta: po spożyciu alkoholu wsiedli do samochodu i odjechali. Teraz odpowiedzą przed sądem.  

Poinformowała sierż. szt. Anna Waśniewska z makowskiej policji.

Miejsce na reklamę

14 sierpnia poradnie specjalistyczne w szpitalu nieczynne

0

Dyrekcja Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce informuje, że piątek 14 sierpnia br. będzie w Zakładzie dniem wolnym od pracy (przysługującym za dzień 15.08.2015 r.).

W tym dniu nieczynne będą poradnie specjalistyczne przy Al. Jana Pawła II 120 A.

W stanach zagrożenia życia i zdrowia świadczenia będą udzielane w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym z Izbą Przyjęć przy Al. Jana Pawła II 120 A.

Miejsce na reklamę

Festyn rodzinny w Łysych

0

W niedzielę 16 sierpnia w Łysych odbędzie się festyn rodzinny. Początek imprezy o godz. 13.

W programie m.in. spotkanie z Ewą Mielnicką Miss Polski 2014, rajd rowerowy ścieżką nordic walking 'GOŚKA’, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, występ kapeli Czyżów, pokazy strażackie i ratownictwa medycznego, prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Łyse oraz koncerty zespołów muzycznych.

Miejsce na reklamę

Oszczędzajmy wodę

0

O oszczędzanie wody apeluje za naszym pośrednictwem wójt gminy Lelis. Prosi swoich mieszkańców o racjonalne korzystanie.

Na terenie gminy obecnie funkcjonują cztery studnie głębinowe i stacje uzdatniania wody, które pracują pełną parą. Mówi wójt Stefan Prusik.

Wójt apeluje również o racjonalne korzystanie z energii elektrycznej.

Miejsce na reklamę

Ratusz zainwestował w lepsze warunki dla dzieci niepełnosprawnych

0

Winda i łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także rewelacyjne warunki do nauki to efekt inwestycji samorządu Ostrołęki, w wyniku której Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrołęce zyskał nowy segment. Mówi prezydent miasta Janusz Kotowski.

Koszt budowy nowego bloku dydaktycznego wyniósł 3,5 miliona złotych. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie z  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
W Placówce kształci się ponad 100 wychowanków w wieku od 7 do 25 lat.  Nauka jest bezpłatna.

Podkreśla Iwona Domańska, dyrektor Ośrodka.
Za kilka miesięcy samorząd zamierza przeprowadzić również termomodernizację starego budynku.

Dodaje prezydent Janusz Kotowski.

galeria

Miejsce na reklamę

Budowa drogi S8: konsultacje w Ostrowi i Brańszczyku

0

Otwarte dla społeczeństwa rozprawy administracyjne dotyczące rozbudowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Wyszków – granica województwa podlaskiego organizuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Celem rozpraw jest ponowna ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Mieszkańcy będą mogli odnieść się do przebiegu planowanej drogi ekspresowej S8. Wczoraj przeprowadzone zostało spotkanie w Ostrowi Mazowieckiej, a dzisiaj odbędzie się w  Brańszczyku z udziałem Dariusza Piątka, wicewojewody mazowieckiego oraz Piotra Sobuckiego, dyrektora Wydziału Infrastruktury MUW.

Protokoły z konsultacji zostaną przekazane do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ), który odniesie się do wniosków i wyda postanowienie uzgadniające. Wojewoda będzie mógł wówczas podpisać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej łączące w sobie decyzję lokalizacyjną i pozwolenie na budowę.

Oprócz udziału w rozprawach, mieszkańcy mają również możliwość zapoznania się z dokumentacją spraw do 2 września 2015 roku w Oddziale Infrastruktury Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce przy ul. Gorbatowa 15. Propozycje poprawek trafią do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Droga ekspresowa S8 umożliwi sprawniejszy dojazd z Białegostoku przez województwa mazowieckie i łódzkie do Wrocławia.

Miejsce na reklamę

Więcej patroli na drogach

0

Więcej patroli ruchu drogowego pojawi się na drogach powiatu ostrołęckiego. Zwiększy się  liczba kontroli stanu trzeźwości, m.in. kierujących w rejonach dyskotek.

Działania prewencyjno-kontrolne 'Sierpniowy weekend” rozpoczną się w piątek o godz. 14:00 i potrwają do niedzieli do godz. 22:00. Mówi st.asp. Sylwester Marczak.  

Przypominamy o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, które obowiązują: 14 sierpnia w godz. 18:00-22:00, 15 sierpnia w godz. 8:00-22:00, 16 sierpnia w godz. 8:00-22:00.

Miejsce na reklamę

Francuzi dzielą się swoją kulturą

0

28 osób reprezentujących kulturę ludową Francji gości na Kurpiach. Przyjechali na zaproszenie burmistrza Myszyńca Bogdana Glinki.

Wizyta rozpoczęła się w niedzielę i potrwa do soboty. Każdego dnia francuska formacja prezentuje się w innej miejscowości. Wczoraj wystąpiła przed ostrołęcką publicznością na scenie przy Kupcu, dzisiaj spotka się z mieszkańcami Myszyńca.

Goście są także ciekawi polskiej kultury. Podczas pierwszego wieczoru integracyjnego chętnie uczyli się lokalnych pieśni i tańca kurpiowskiego.

galeria

Miejsce na reklamę

Nieodpowiedzialne zachowanie na wodzie

0

Łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pływając łódką po Narwi wykonywali bardzo niebezpieczne manewry, które mogły doprowadzić do tragedii. Okazało się, że wszyscy trzej byli pijani.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Mówi Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji.

Badania trzeźwości wykazały, że najstarszy z mężczyzn 48–latek miał w organizmie ponad 2,1 promila alkoholu, 28–latek prawie 2 promile, a najmłodszy z nich, 21–latek – prawie 1 promil. Teraz mężczyźni za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem. Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych za takie wykroczenie grozi kara grzywny, nawet do 5 tysięcy złotych.

Miejsce na reklamę