Strona główna Blog Strona 3156

Taki z ciebie mocarz

0

Od poniedziałku dzięki współpracy ostrołęckich policjantów z MZK program 'Dopalacze kradną życie” dotrze do pasażerów komunikacji miejskiej. Na monitorach umieszczonych w autobusach będą wyświetlane filmy.

Już od kilku lat policjanci ostrołęckiej komendy współpracują w zakresie profilaktyki z MZK w Ostrołęce. Główny obszar działania dotyczył do tej pory bezpieczeństwa w środkach komunikacji publicznej. Za przykład może posłużyć partnerstwo przy programie 'Bądź Bezpieczna”. W roku 2014 kolejny projekt to bezpieczeństwo w ruchu drogowym i akcja 'My już wiemy, a TY!!!”, kiedy to przez kilka dni film przygotowany w ramach kampanii był odtwarzany na monitorach autobusów MZK. Teraz przyszła pora na walkę z dopalaczami. Pod koniec lipca wystartowała kampania 'Dopalacze kradną życie”. To projekt MSW realizowany przy współpracy z Policją oraz programami Razem Bezpieczniej i PaT czyli Profilaktyka a TY. Już od poniedziałku w miejskich autokarach odtwarzany będzie film 'Taki z ciebie mocarz” przygotowany na potrzeby kampanii. Ponadto policjanci poruszają zagadnienia związane z dopalaczami podczas prowadzonych spotkań z młodzieżą, rodzicami i pedagogami.

Miejsce na reklamę

’Najpiękniejszy ogród w Gminie Baranowo 2015”

0

Wójt Gminy Baranowo zaprasza właścicieli pięknych   ogrodów z terenu Gminy do udziału w konkursie   'Najpiękniejszy ogród w Gminie Baranowo 2015 r.

Zgłoszenia ogrodu do konkursu może dokonać właściciel lub dorosły mieszkaniec gminy po wyrażeniu zgody przez właściciela ogrodu w terminie do 26 sierpnia 2015 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w Urzędzie Gminy w Baranowie, pok. Nr 19 oraz na stronie internetowej www.baranowo.pl.              

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Gminno – Parafialnych w Baranowie we wrześniu.

Zdjęcia najładniejszych ogrodów zostaną opublikowane w 'Gazecie Gminnej” oraz na stronie internetowej www.baranowo.pl oraz umieszczone na wystawie konkursu podczas dożynek.

Miejsce na reklamę

Zatrzymani za kradzieże z włamaniem

0

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nocą włamywali się do samochodów na parkingach osiedlowych w Wyszkowie. Sprawcy kradli radioodtwarzacze i wartościowe przedmioty.

Są w wieku 24 lat. Do kradzieży dochodziło na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni włamali się do co najmniej 6 pojazdów. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów a zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Policja prosi o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności śmierci noworodka

0

Policja prosi o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności śmierci noworodka. Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy zdjęcia. Być może ktoś rozpozna przedmioty, w które owinięte było ciało odnalezione 8 sierpnia br. w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Każdy sygnał w tej sprawie może być bardzo ważny i może pomóc w dotarciu do osób mogących mieć związek z jego porzuceniem.

Okoliczności śmierci noworodka wyjaśniają policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku. Chłopczyk odnaleziony został w szmacianym zawiniątku. Mówi Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji.

Policja prosi wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu właścicieli tych przedmiotów o kontakt z prowadzącą postępowanie w tej sprawie Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku tel. /85/ 670 23 05, lub też z najbliższą jednostką Policji – tel. 997 lub 112.

Miejsce na reklamę

Projekt pn. 'DBAM O ODDECH – Profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim’

0

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce realizuje projekt pn. 'DBAM O ODDECH – Profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim’, który został dofinansowany przez Norweski Mechanizm Finansowy oraz budżet państwa. Będzie on realizowany przez powiat ostrołęcki do kwietnia 2016 roku.

Miejsce na reklamę

Nowe możliwości szybkiego zdobycia zawodu

0

Wszyscy zainteresowani zdobyciem nowego zawodu mogą zapisywać się do niedawno powstałej szkoły policealnej – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce. Została ona utworzona uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego w miejsce likwidowanego Zespołu Kolegiów Nauczycielskich. Jest szkołą publiczną i całkowicie bezpłatną. Mogą się w niej kształcić, bez względu na wiek, absolwenci techników czy liceów, zarówno ci z maturą, jak i ci, którzy jej nie mają. Czas trwania nauki w zależności od kierunku wynosi rok lub 2 lata. W tym roku CKZiU oferuje kształcenie na następujących kierunkach: opiekun medyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekunka środowiskowa, opiekun osoby starszej i opiekun w domu pomocy społecznej. Są to zawody cieszące się popularnością, szczególnie w sytuacji, gdy przybywa ludzi starszych i potrzebujących fachowej opieki.

Centrum daje możliwość kształcenia tym, którzy chcą przedłużyć młodość i nie planują podjęcia pracy – im szkoła oferuje naukę w systemie dziennym, ale też osobom, które pracują – dla nich dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością nauka w trybie wieczorowym lub zaocznym. CKZiU umożliwia zdobycie zawodu lub dodatkowych kwalifikacji. Kształcenie będzie się odbywać w dobrze znanym, nie tylko ostrołęczanom, nowocześnie wyposażonym budynku przy ulicy Parkowej 6. Zajęcia poprowadzi profesjonalna kadra, mająca doświadczenie w pracy, do której zostaną przygotowani absolwenci CKZiU. Również praktyki będą się odbywały w rzeczywistych warunkach pracy. Szkoła zapewnia, tak jak to było w ZKN, wysoką jakość kształcenia, życzliwą atmosferę, komfortowe warunki nauki i pracy.

Nabór potrwa do 25 sierpnia.
Więcej informacji:
www.ckziu.ostroleka.pl
tel. 29  764 66 37
e-mail [email protected]

Miejsce na reklamę

Święto Wojska Polskiego w Ostrołęce

0

Prezydent Ostrołęki zaprasza na miejskie obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia.

Uroczystość zainauguruje o godzinie 10 w kościele p.w. Zbawiciela Świata Msza Święta w intencji obrońców Ojczyzny. Na Ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej poświęconym poległym w walkach Żołnierzom AK zostaną złożone kwiaty.

Do udziału w uroczystości prezydent zaprasza również poczty sztandarowe Związków, Zakładów Pracy, Organizacji, Stowarzyszeń i Szkół.

Miejsce na reklamę

Dożynkowa zabawa w Przytułach Starych

0

Festyn Dożynkowy gminy Rzekuń odbędzie się 15 sierpnia w Przytułach Starych. Uroczystości dziękczynne za tegoroczne plony rozpocznie w południe Msza Święta w kościele parafialnym.

W programie festynu m.in. prezentacja wokalna Koła Gospodyń Wiejskich z Kamianki, gry i konkursy dla dzieci i dorosłych, wiejskie jadło, bezpłatna zjeżdżalnia dla najmłodszych, ścianka wspinaczkowa oraz wystawa prac twórców ludowych. Oprawę muzyczną zapewni zespół Magnum. Zwieńczeniem części artystycznej spotkania będzie występ grupy Rada Dance.

Miejsce na reklamę

Trwają prace w ostrołęckim Muzeum

0

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej trwają prace remontowe prowadzone w ramach modernizacji wystawy stałej i przestrzeni obsługi zwiedzających. Zrealizowanie projektu będzie miało istotny wpływ na organizację pracy placówki, jak również na zwiększenie komfortu zwiedzających. Ważnym aspektem prowadzonych działań jest dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prace objęły już  sale wystaw stałych na I  piętrze oraz  pomieszczenia znajdujące się  na  parterze. Dzięki temu przedsięwzięciu, już  jesienią goście Muzeum ujrzą nowe oblicze wystaw i  przestrzeni dla zwiedzających. Otwarcie nowej ekspozycji przewidziane jest  na  10 października br.

Projekt realizowany jest w  ramach zadania pn: 'Zwiększenie konkurencyjności Muzeum Kultury Kurpiowskiej poprzez modernizację wystaw stałych i  indywidualizację obsługi zwiedzających”.

FOT. MKK w Ostrołęce

Miejsce na reklamę

Posprzątają nabrzeże Narwi

0

Radny Rady Miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski zaprasza do wzięcia udziału w dzisiejszej akcji sprzątania brzegów Narwi w Ostrołęce (13 sierpnia). Jak zauważa, niski poziom wody umożliwia doprowadzenie do porządku  dna rzeki tuż przy jej brzegach.

Zainteresowani powinni stawić się o godzinie 19.15 pod starym mostem. Organizator akcji zapewnia rękawiczki i worki na odpady. Śmieci zostaną odebrane przez specjalistyczną firmę.

Miejsce na reklamę