Strona główna Blog Strona 3155

Wypożyczalnia główna nieczynna

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce informuje czytelników, że od poniedziałku 17 sierpnia do 5 września wypożyczalnia główna, przy ulicy Głowackiego 42 będzie nieczynna.

Powodem jest kontrola księgozbioru. Do dyspozycji czytelników będą jednak pozostałe biblioteki na terenie miasta.

Fot. MBP

Miejsce na reklamę

VII jazda indywidualna na czas po drodze asfaltowej na dystansie 10 km

0

Już po raz siódmy w gminie Rzekuń odbyła się jazda indywidualna na czas po drodze asfaltowej na dystansie 10km. Organizatorem wyścigu był klub kolarski 'Kurpie MTB’.

galeria

Miejsce na reklamę

Rozkład Jazdy Radosnego Świetlicobusu

0

To już czwarty sezon kiedy Radosny Świetlicobus krąży po ostrołęckich osiedlach. W tym roku projekt finansuje Urząd Miasta, który na ten cel przeznaczył blisko 100 tysięcy złotych.  Świetlica objazdowa jest innowacyjnym pomysłem w skali kraju. Jej wnętrze jest przygotowane do zabaw i gier dla dzieci, a na zewnątrz dobrą atmosferę gwarantuje profesjonalny zespół wraz wolontariuszami.

Miejsce na reklamę

Radny M. Kleczkowski motywuje do dbania o środowisko

0

Radny Maciej Kleczkowski już po raz drugi zaprasza do wspólnej akcji oczyszczania nabrzeża Narwi. Pierwszy raz mieszkańcy Ostrołęki spotkali się w miniony czwartek i zadbali o teren przy starym moście.

Zbiórka osób, które chciałaby wziąć udział w sprzątaniu przewidziana jest na godzinę 19.

Stan rzeki jest rekordowo niski, dzięki czemu śmieci, które przy brzegu do tej pory zalegały w wodzie, w końcu trafią do sortowni odpadów. Podczas czwartkowego spotkania uczestnicy podejmą decyzję o konieczności przeprowadzenia następnej akcji.

Miejsce na reklamę

Policjanci odnaleźli zaginionego chorego 72-latka

0

Dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu policjantów odnaleziono zaginionego chorego 72-latka, mieszkańca jednej z podłomżyńskich miejscowości.  

Mężczyzna cierpiący na zaniki pamięci wczoraj niepostrzeżenie wyszedł z domu. Po nieudanej próbie odnalezienia staruszka przez rodzinę i sąsiadów żona wieczorem powiadomiła policję.

Policja apeluje.

Mówiła Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji.

Miejsce na reklamę

XI bieg KATORŻNIKA

0

Strażacy z Ostrołęki rywalizowali w XI biegu KATORŻNIKAW Lublińcu.

Celem zawodów była organizacja imprezy z elementami szkolenia wojsk specjalnych oraz promocja Wojaka Polskiego i ziemi Lublinieckiej. W biegu wystartowało indywidualnie 105 osób, 45 drużyn oraz 20 par ucieczki na dystansie ok. 10 km. Trasę zawodów stanowiły bagna, jezioro, błoto, rowy melioracyjne, poldery, zarośla, przeszkody naturalne i sztuczne.

W biegu wzięło udział dwóch strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce: mł. asp. Hubert Abramczyk i sekc. Łukasz Kowalski, którzy zajęli odpowiednio 26 i 27 miejsce.

fot. straz.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Intensywny weekend strażaków

0

Pracowicie upłynął miniony weekend ostrołęckim strażakom.

Interweniowali do różnego rodzaju pożarów, m.in. gasili płonące trawy oraz lasy.  

W sobotę wyjeżdżali pięć razy.

W niedzielę strażacy odnotowali osiem pożarów.

Poinformowała kpt Marta Kacprzycka, oficer prasowy KM PSP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Konferencja promująca 'Program promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim”

0

 

Starosta ostrołęcki zaprasza 20 sierpnia br. na konferencję promującą 'Program promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim”.

Odbędzie się w Wyższej Szkole Administracji Publicznej przy ul. Korczaka 73, początek o godz. 13.00. Mówi Aldona Kuciej, dyrektor wydziału promocji starostwa powiatowego w Ostrołęce.

O sytuacji zdrowotnej mieszkańców powiatu ostrołęckiego oraz szkodliwości palenia tytoniu będą mówili specjaliści.

Konferencja finansowana jest z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz z budżetu państwa.

Miejsce na reklamę

XI Ostrołęcka Amatorska Liga Piłki Nożnej '7”

0

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce organizuje po raz jedenasty amatorskie rozgrywki w piłkę nożną 7-osobową.

Zaprasza dyrektor Robert Juchniewicz.

Pisemne zgłoszenia przyjmowane są do 24.08 2015r. w siedzibie MZOS-TiIT przy ul. Psarskiego 17 pokój nr 2, drogą elektroniczną na adres: [email protected] lub telefonicznie. Liga rozpoczyna się 28 sierpnia 2015.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 29 760 68 68 wew. 19.

fot. mosir.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Młody mężczyzna utonął w Narwi

0

Dzisiaj (14 sierpnia) w Narwi w Ostrołęce utonął młody mężczyzna.

Do tragicznego zdarzenia doszło rano. Przez kilkadziesiąt minut o życie człowieka walczyli policjanci i załoga pogotowia ratunkowego. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia.

Miejsce na reklamę