Strona główna Blog Strona 3154

Festyn nad Czeczotką

0

Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych 'Czeczotka’ zaprasza 22 sierpnia swoich działkowców z rodzinami i znajomymi na obchody  'Dnia Działkowca”.

Najmłodsi mogą liczyć m.in. na atrakcje, które przygotują wolontariusze Radosnego Świetlicobusu.
Dla dojrzałej publiczności zaprezentuje się Złoty Wiek, taneczny wieczór poprowadzi Roman Małkowski z zespołem Echo. Impreza odbędzie się na terenie ogrodu przy tzw. 'wieży”. Początek o godzinie 15.

Miejsce na reklamę

Gmina Olszewo-Borki pożegna lato

0

Impreza pod nazwą 'Pożegnanie Lata” odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia na placu zieleni przy ulicy Matejki i Średniej w Olszewie-Borkach. Podczas festynu najmłodsi mieszkańcy gminy ścigać się będą na swoich rowerkach 3 i 4 – kołowych. W zabawie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-6 lat.

Organizatorzy Urząd Gminy w Olszewie-Borkach i Gminna Biblioteka Publiczna ponadto przygotowali wiele innych atrakcji. Uczestnicy zabawy mogą liczyć na aktywne spędzenie czasu. Nie zabraknie rodzinnych gier i konkursów z nagrodami.

Miejsce na reklamę

TO JUŻ OSTATNIA SZANSA, ABY DOŁĄCZYĆ DO SPS VOLLEY OSTROŁĘKA

0

10 sierpnia siatkarze SPS Volley Ostrołęka rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Przyjdź, pokaż co potrafisz i dołącz do drużyny! To już ostatnia szansa dla tych, którzy chcą reprezentować barwy Volleya.

Przez najbliższy tydzień nasz klub będzie prowadził otwarte treningi, w trakcie których każdy ma szansę przyjść, sprawdzić swoje umiejętności i potrenować z naszymi siatkarzami. Zapraszamy. Przekonajcie się, jak wyglądają nasze treningi. W tym czasie będziecie mieli także szansę zobaczyć i poczuć, jak ciężka jest to praca.

Otwarte treningi będą się odbywać w dniach : 17, 19, 21 sierpnia w hali im. A.Gołasia w Ostrołęce. Każdy trening rozpoczynamy o godz. 19.00.

Miejsce na reklamę

Zderzenie trzech pojazdów, 6 osób rannych

0

Sześć osób rannych to bilans zderzenia trzech samochodów w gminie Czerwin. Doprowadziła do tego kierująca fiatem podczas wyprzedzania.

Do wypadku doszło wczoraj.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Rekordowo niski poziom wody w Wiśle – sytuacja hydrologiczna w Warszawie i na Mazowszu

0

W poniedziałek woda w Wiśle na wodowskazie w stolicy osiągnęła rekordowo niski poziom 51 cm*. Według prognoz przewidywany jest dalszy spadek. Niski stan wody może utrudniać codzienną pracę elektrowni, przemysłu czy żeglugi. Dostawy energii dla mieszkańców województwa obecnie nie są jednak zagrożone. W większości gmin nie ma również zakłóceń zaopatrzenia w wodę.

Na dużej części wodowskazów na rzekach Mazowsza występuje stan suszy hydrologicznej (np. Wyszków na Bugu, Nowe Miasto nad Pilicą, Zambski Kościelne na Narwi, Gusin i Kępa Polska na Wiśle). Zdecydowana większość mazowieckich gmin dysponuje siecią wodociągową, co znacznie redukuje ryzyko ograniczenia w zaopatrzeniu w wodę. Utrudnienia z dostawą wody występują w 12 powiatach (głównie region radomski i siedlecki). W miejscowościach, w których pojawiają się problemy władze samorządowe wprowadzają ograniczenia w dostawach wody z wodociągu oraz zakazy np. podlewania ogródków, pojazdów, napełniania basenów z wodociągów. W przypadku wyschnięcia studni, organizowany jest dowóz wody. Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie niski stan wód nie ma bezpośredniego wpływu na jakość wody.  Dotychczas do Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie wpływały informacje o braku dostępności   wody do spożycia dla mieszkańców.

Największym problemem dla elektrowni na Mazowszu (Ostrołęka, Kozienice, Żerań, Siekierki) w związku z sytuacją meteorologiczną jest temperatura wody używanej do chłodzenia bloków oraz jej niewystarczająca ilość (w związku z niskimi stanami). Mimo to obecnie urządzenia pracują bez zakłóceń. 11 sierpnia rząd zdecydował, że do końca miesiąca mogą być wprowadzane ograniczenia w dostawach i poborze prądu dla dużych odbiorców, którzy w umowach dystrybucyjnych mają określony poziom mocy umownej powyżej 300 kW (nie dotyczą odbiorców wrażliwych).

Miejsce na reklamę

Ostrołęccy strażacy odnotowali aż 14 interwencji

0

Kolejna pracowita doba ostrołęckich strażaków. Odnotowali aż 14 interwencji.

Poinformowała kpt Marta Kacprzycka, oficer prasowy KM PSP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

41-letni kierowca poniósł śmierć

0

41-letni kierowca sportowego auta poniósł śmierć na miejscu. Jego pojazd dachował, a on nie miał zapiętych pasów.

Informuje Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji.

Miejsce na reklamę

Festiwal Teatralny InQbatora we wrześniu

0

Festiwal Teatralny InQbatora odbędzie się w dniach 17 – 19 września w Ostrołęce. Na szóstą edycję, której motywem przewodnim po raz kolejny będzie ruch złoży się 13 spektakli i działań artystycznych.

Informuje Magda Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury, koordynatorka projektu. Widzowie mogą liczyć również na nowe przedsięwzięcia i zagranicznych gości.

Spektaklom będą towarzyszyły wydarzenia dodatkowe m.in. prezentacje tańca w wykonaniu Anny Karabeli z zespołem, gra uliczna i konkurs na recenzję teatralną. Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Urząd Miasta Ostrołęki i Ostrołęckie Centrum Kultury dopracowują szczegółowy program, który wkrótce zaprezentujemy również na antenie Radia Oko.

Festiwal Teatralny InQbator jest projektem artystycznym, edukacyjnym i integracyjnym. Prezentuje ważne wydarzenia teatralne w szerokim spektrum gatunków, technik oraz praktyk interpretacyjnych. Jest cyklem wydarzeń, które dają możliwość obserwacji nurtów tworzących współczesną scenę teatralną – polską i zagraniczną.

Miejsce na reklamę

Policja podsumowała działania 'Sierpniowy weekend’

0

Ostrołęcka policja podsumowała działania 'Sierpniowy weekend’. Zatrzymano sześć uprawnień. Dużym zaskoczeniem jest brak nietrzeźwych kierujących.

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu ostrołęckiego odnotowano 14 zdarzeń drogowych. Dwa z nich to wypadki, pozostałe – kolizje. Pomimo kilkuset kontroli stanu trzeźwości nie odnotowano nietrzeźwych kierujących. Niestety nie brakowało osób poruszających się z nadmierną prędkością. Policjanci skontrolowali 161 kierujących. 127 ukaranych zostało mandatami karnymi. Siedmiu kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne w związku ze złym stanem pojazdów. Ponadto zatrzymano sześć uprawnień z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Miejsce na reklamę

Konkurs plastyczny – dzień bez samochodu

0

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. 'Dzień bez samochodu”, który obchodzony jest 22 września z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Praca powinna zachęcić do korzystania z innych  sposobów przemieszczania się oraz może dotyczyć szkodliwości zanieczyszczeń, hałasu komunikacyjnego i zbyt dużego natężenia ruchu wynikającego z nadużywania samochodu jako indywidualnego środka transportu w mieście.

Na zwycięzców czekają m.in. imienne bilety  komunikacji miejskiej na wszystkie linie oraz zestawy upominków. Prace można nadsyłać do 14 września. Szczegóły na www.mzk.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę