Strona główna Blog Strona 3158

Pierwszy historyczny mural ozdobił ściany muzeum

0

Pierwszy z piętnastu murali, jakie mają znaleźć się na murach Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce został wczoraj ( 11 sierpnia) oficjalnie odsłonięty. Jego autorami są ostrołęccy artyści Mateusz Wróblewski i Radosław Jastrzębski. Mural nawiązuje do paktu Ribbentrop-Mołotow z 1939 roku.

Podkreśla Jacek Karczewski, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych Ostrołęce.
Druga praca zostanie zaprezentowana we wrześniu i będzie towarzyszyła otwarciu wystawy mającej na celu upamiętnienie wybuchu II Wojny Światowej.

Miejsce na reklamę

Festyn rodzinny 'Cud Nad Narwią”

0

Festyn rodzinny pod nazwą 'Cud Nad Narwią” odbędzie się w sobotę 15 sierpnia na ostrołęckiej plaży miejskiej. Do wspólnej zabawy zapraszają rady osiedli Traugutta, Stare Miasto, Łazek, Starosty Kosa, Witosa, Śródmieście i Bursztynowe.

Uczestnicy mogą liczyć na różnorodne atrakcje, będą m.in. pokazy tańca, sportów walki, footballu amerykańskiego, gry i konkursy z nagrodami, rodzinne ragaty kajakowe i wystawa marinistyczna. Tego dnia można będzie również wykonać podstawowe badania takie jak pomiar ciśnienia czy cukru we krwi. Swoją ofertę zaprezentują rękodzielnicy z regionu. Artystycznie spotkanie uatrakcyjnią Piotr Grzyb, Strefa 51 i zespół Remont. Zwieńczeniem Festynu będzie dyskoteka z zespołem De Facto.

Patronat nad imprezą objęli prezydent Miasta Janusz Kotowski oraz przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.

Miejsce na reklamę

SPS VOLLEY OSTROŁĘKA NADAL POD WODZĄ KAROLA ZUBRZYCKIEGO

0

Po dobrym występie naszych siatkarzy w poprzednim sezonie, zarząd SPS Volley Ostrołęka postanowił rolę trenera powierzyć Karolowi Zubrzyckiemu. Będzie to drugi sezon pod wodzą tego selekcjonera.

Zakończenie rywalizacji i zdobycie tytułu mistrzowskiego przez Volleya, prowadzonego przez Karola Zubrzyckiego, nie przeszedł bez echa. Informacja o zwycięstwie drużyny obiegła media. Sukces ten stał się sukcesem wszystkich tych, którzy nam zaufali i wspierali przez cały sezon.

Jak podkreśla Mariusz Łuba, menedżer klubu – w drużynie nie ma nikogo z przypadku.

– Są tu sami dobrzy siatkarze, którzy reprezentują dobry poziom i jak widać, dobrze radzą sobie na boisku. Jak będzie w tym sezonie? Na pewno dużo trudniej, gdyż rywale w tej lidze grają już kilka lat i z pewnością są bardziej zgrani. A wracając do naszych zawodników, to cieszę się, że po raz kolejny mają szanse na pokazanie swoich możliwości w naszym klubie. Chłopaki zasługują na to, by kolejny raz sięgnąć po tytuł mistrza.

Dzięki tak wspaniałej postawie drużyny, zarząd postanowił kontynuować współpracę z Karolem Zubrzyckim. Będzie to drugi sezon Karola Zubrzyckiego jako trenera, który do tej pory nie był związany z innym klubem. Zadaniem szkoleniowca będzie próba wywalczenia przez drużynę jak największej ilości punktów i uzyskanie dobrego wyniku.

W tym sezonie zarząd SPS Volley Ostrołęka chce wesprzeć działania trenerskie Karola Zubrzyckiego i zapowiada poszukiwanie doradcy szkoleniowego siatkarzy. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Trwa szacowanie strat w gospodarstwach rolnych dotkniętych suszą

0

Trwa szacowanie strat w gospodarstwach rolnych dotkniętych suszą. W gminie Lelis są one bardzo duże.  

Mówi wójt Stefan Prusik.

Gdzie odnotowano największe straty?

Rolnicy z gminy Lelis mogli składać wnioski do 11 sierpnia.

Na wniosek wójta gminy Lelis wojewoda mazowiecki powołał komisję do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę.

Miejsce na reklamę

II Bieg Uliczny im. Adama Chętnika

0

LUKS Rzekunianka Rzekuń oraz Wójt Gminy Rzekuń zapraszają na II Bieg Uliczny im. Adama Chętnika. Impreza odbędzie się 16 sierpnia 2015 roku.

Trasa będzie wiodła ulicami Rzekunia. Mówi Przemysław Dąbrowski, jeden z współorganizatorów biegu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 sierpnia. Będzie również możliwość zapisania się w dniu zawodów.

Więcej szczegółów w regulaminie biegu.
Organizatorzy zapraszają wszystkich biegaczy i sympatyków biegania do Rzekunia. Dodatkowych informacji na temat imprezy udzielają Łukasz Chojnacki – tel. 502 131 009 i Przemysław Dąbrowski – tel: 514 705  369.

Miejsce na reklamę

Kąpieliska na Mazowszu: gdzie można wejść do wody

0

Na obszarze województwa mazowieckiego funkcjonuje obecnie 46 miejsc przeznaczonych do kąpieli i 5 kąpielisk. Wskazane akweny są badane przez sanepid, który stworzył specjalny serwis kąpieliskowy http://sk.gis.gov.pl, zawierający informacje m.in. o jakości wody i infrastrukturze na terenie wypoczynku.

Kąpiel dozwolona jest na wszystkich pięciu kąpieliskach w województwie mazowieckim. Status kąpieliska oznacza, że zgodnie z wymogami unijnymi miejsce ma lepszą bazę sanitarną, a ratownicy więcej sprzętu – w tym motorówkę. Bez obaw można pływać w Kącku k. Otwocka (Staw Kąck), Żyrardowie (Zalew Żyrardowski), Kozienicach (Jezioro Kozienickie), Nieporęcie (Dzika Plaża na Zalewie Zegrzyńskim), Płocku (Sobótka, Zbiornik Włocławek).
Przeprowadzono również kontrolę w 46 miejscach wyznaczonych do kąpieli na Mazowszu. Obecnie, ze względu na obecność sinic, nie można wchodzić do wody w 4 miejscach: w Radomiu, ul. Krasickiego – Zalew Borki i ul. Bulwarowa – Zalew Borki oraz w Rówce (gm. Zbuczyn) – Zalew Rówce, w Warszawie – Jeziorko Czerniakowskie.

Zdatne do kąpieli miejsca znajdują się m.in. w: Ciechanowie, Pułtusku, Garwolinie, Gostyninie, Legionowie, Płocku, Siedlcach, Węgrowie, Szydłowcu, Ostrołęce, Warszawie czy Nowym Dworze Mazowieckim. Aktualne informacje o przydatności wody w danych kąpieliskach można uzyskać bezpośrednio u organizatorów oraz właściwych terenowo powiatowych inspektorów sanitarnych.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przypomina jednocześnie, że nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów ze względu na możliwość wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Kąpieliska 2015′.

Miejsce na reklamę

Drugi 'Bieg na 6 łap’

0

Drugi 'Bieg na 6 łap’ organizuje 12 września Schronisko Canis w Kruszewie. To akcja, która ma aktywizować psy poprzez wspólne bieganie. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji dwie trasy: biegowo/spacerową  – 8 km i minispacerową – 2 km.  

Informuje Wiesława Rykowska, właścicielka schroniska.

W Biegu mogą brać udział dzieci do lat 16 wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, osoby w wieku od 16 do 18 lat z pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Pełnoletni powinni zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.

Zbiórka i wydawanie psów godzina 10.

Miejsce na reklamę

’Gang Kambodży” zwycięzcą plażówki

0

Drużyna 'Gang Kambodży” wygrała VII turniej plażowej piłki siatkowej mikstów o puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki. Zawody rozegrane zostały 8 sierpnia na boiskach przy moście im. Antoniego Madalińskiego.

W upalną sobotę rywalizowało 6 drużyn. Mówi Robert Juchniewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, organizator imprezy.

Turniej został rozegrany systemem 'każdy z każdym”.

 

fot. mosirostroleka.pl

 

Miejsce na reklamę

Areszt za spowodowanie wypadku

0

Tymczasowy areszt na dwa miesiące zastosował sąd wobec 39-latka, którego po pościgu zatrzymali łomżyńscy policjanci. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu, kierowania autem w stanie nietrzeźwości i umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z Łomży zostali powiadomieni o kierowcy citroena, który najpierw spowodował kolizję drogową z miejsca której odjechał, a następnie podczas ucieczki dodatkowo zderzył się czołowo z innym pojazdem. Dalej mężczyzna, który jak się okazało jechał kradzionym autem, próbował uciekać pieszo. Ostatecznie został zatrzymany przez łomżyńskich policjantów.

Miejsce na reklamę

Pijany i bez uprawnień

0

Ponad 3 promile alkoholu miał kierujący holowanego ciągnika. Ponadto okazało się, że nie posiada uprawnień do jego kierowania.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę