Strona główna Blog Strona 3169

Posprzątaj! To nie jest kupa roboty!

0

Po raz kolejny samorząd Ostrołęki chce przypomnieć mieszkańcom, że należy sprzątać po swoich czworonogach. Na przełomie lipca i sierpnia rusza akcja ph. 'Posprzątaj! To nie jest kupa roboty!”.  

W mieście pojawią się czarno-żółte plakaty zachęcające wszystkich właścicieli czworonogów do tego, by sprzątali po swoich pupilach. Zakupiono torebki do zabierania odchodów.  

Informuje Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miasta.

Miejsce na reklamę

O bezpieczeństwie nad wodą na plaży miejskiej

0

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro, rzeka, czy też morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. Dlatego policjanci Zespołu ds. nieletnich i patologii oraz Wydziału Patrolowego, którzy pełnią służbę w patrolu wodnym przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z dziećmi na temat bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Do rozmowy wybrano teren ostrołęckiej plaży miejskiej.

Głównym tematem rozmów z dziećmi uczestniczącymi w II turnusie półkolonii spółdzielni mieszkaniowej oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci było ich bezpieczeństwo w trakcie wakacji. Woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego zachowania. Dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać bezpiecznie czas wolny. Policjanci uczyli jak postępować w sytuacjach zagrażających życiu bądź zdrowiu oraz sprawdzali wśród najmłodszych znajomość numerów alarmowych.

Dzieci dowiedziały się m.in. co powinny ze sobą zabrać nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak bezpiecznie się opalać, kiedy należy wyjść z wody i o wielu innych ważnych, elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą oraz o obowiązku używania przez nich kapoków i kamizelek pływając na sprzętach wodnych.

Przypomniano także podstawowe zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze z patrolu wodnego przeprowadzili również pokaz sprzętu używanego w przypadku niesienia pomocy osobie tonącej: koło, rzutki. Dzieci z zaciekawieniem oglądały policyjną łódź motorową będącą na wyposażeniu ostrołęckich policjantów. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość przepłynięcia się sprzętem policyjnym, a przy okazji dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa panujących na jednostkach pływających.

Spotkanie było okazją do przypomnienia, że tylko odpowiedzialne zachowanie nad wodą daje gwarancję bezpiecznego wypoczynku i relaksu, a brak przezorności i brawura mogą doprowadzić do nieszczęśliwych wypadków. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i znakomicie radziły sobie z odpowiedziami na pytania prowadzących spotkanie. Na koniec policjanci wręczyli dzieciom elementy odblaskowe.

Miejsce na reklamę

Uwaga na oszustów w sieci

0

W ciągu minionej doby ostrołęccy policjanci odnotowali dwa zgłoszenia oszustw internetowych. Pierwsze z nich dotyczyło oszustwa podczas zakupów na jednym z portali, a drugie oferty pracy sezonowej za granicą.

45-letni ostrołęczanin zgłosił, że 5 lipca br. kupił na portalu aukcyjnym telefon komórkowy za 246 złotych. Jeszcze tego samego dnia wpłacił na podane konto całą kwotę, łącznie z przesyłką za towar. Do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru, ani też zwrotu gotówki.

Mieszkanka powiatu ostrołęckiego natknęła się na ogłoszenie pracy sezonowej w Holandii przy zbiorze i pakowaniu papryki w szklarniach.

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański.

Miejsce na reklamę

Kurpiowska Kraina już otwarta

0

Od piątku (25 lipca) można już korzystać z kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Wykrocie.

Podczas trzydniowego otwarcia na gości czekały liczne atrakcje przygotowane przez ośrodek, można było potańczyć przy muzyce zespołów disco-polo.

Mówił Paweł Berent reprezentant operatora obiektu Kurpiowska Kraina.

Na otwarciu pojawił się również burmistrz Myszyńca Bogdan Glinka.

W ciągu trzydniowego otwarcia przez Kurpiowską Krainę przewinęło się ponad tysiąc osób.

Miejsce na reklamę

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Przasnysz

0

Piętnastolenia dziewczyna poniosła śmierć w wypadku drogowym, do którego doszło 25 lipca w miejscowości Szla w gminie Przasnysz.

Poinformowała nadkomisarz Ewa Nowak z przasnyskiej policji.

Miejsce na reklamę

Nietrzeźwi motorowerzyści

0

Policjanci z Komendy Miejskiej w Ostrołęce w miniony weekend udaremnili jazdę dwóm pijanym motorowerzystom. Mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Pierwszy z motorowerzystów został zatrzymany w sobotni poranek w Lipnikach w gminie Łyse.

Coraz więcej osób reaguje, gdy widzi nietrzeźwych kierujących. W niedzielę wieczorem dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od jednej z nich o udaremnieniu jazdy pijanemu kierującemu motorowerem.

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Kolejna akcja 'Dbam o oddech’ w Troszynie

0

Ponad 170 osób skorzystało z bezpłatnych badań, konsultacji lekarskich oraz porad dietetyków podczas akcji profilaktycznej w ramach projektu 'Dbam o Oddech – profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim” zorganizowanej 26 lipca w Troszynie. Na poszerzone badania do poradni pulmonologicznej skierowanych zostało prawie 20 mieszkańców.

To już dziesiąta edycja akcji. Mówi wicestarosta Krzysztof Parzychowski.

Kolejne spotkania odbędą się 9 sierpnia w Czarni i 23 sierpnia w Łysych.

fot. powiatostrolecki.pl

Miejsce na reklamę

Inwestycja drogowa na osiedlu Łazek do końca wakacji

0

Trwają prace przy budowie ulicy Otok na osiedlu Łazek – informuje wiceprezydent Paweł Stańczyk.

Na znacznym odcinku ulicy wykonano już chodniki, a obecnie powstaje nawierzchnia z kostki brukowej.

Przypomnijmy, w ramach wartej około 2 mln 250 tysięcy złotych inwestycji powstała cała infrastruktura podziemna. Zbudowano kanalizację deszczową oraz uzupełniono przyłącza wodno – kanalizacyjne. Ulica otrzyma też nowe oświetlenie. Na długości około 600 metrów budowane są z kostki brukowej nawierzchnia ulicy i chodniki. Termin ukończenia robót przewidziano na ostatni dzień sierpnia br.

Miejsce na reklamę

KONKURS FOTOGRAFICZNY 'LEŚNE INSPIRACJE”

0

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w IV Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. 'Leśne inspiracje”. Tematem jest ukazanie piękna lasu i runa leśnego poprzez wykonanie fotografii grzybów w ich naturalnym środowisku.

Mówi Milena Gryczka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce.

Termin nadsyłania fotografii upływa 3 września 2015r. Informacje o konkursie udzielane są również telefonicznie pod numerem 793 411 321.

Miejsce na reklamę

VIII Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Droga do Mistrzostwa – podsumowanie

0

VIII Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej – Droga do Mistrzostwa przeszedł do historii. Po złoto sięgnęły drużyny: G&P Białystok (kategoria męska amatorska), AWF Warszawa (kategoria męska zawodowa) i Skoczki z Ostrołęki (kategoria żeńska). W finale odpowiednio pokonały drużyny: Sakowski, Pietrzak (Przasnysz), H&K (Długosiodło) i Kosa Team (Ostrołęka).

Turniej rozegrano 25 lipca na plaży przy moście im. A. Madalińskiego.

W turnieju żeńskim bezkonkurencyjne okazały się Skoczki w składzie: Marta Skiba i Justyna Kowalczyk, które w finale pokonały ekipę Kosa Team w składzie Natalia Ossowska i Karolina Kośka z Ostrołęki. W rywalizacji męskiej amatorskiej finał należał do: G&P, Groblewski Jakub i Piotr Torzyński z Białegostoku, którzy lepsi okazali się od zespołu Sakowski/Pietrzak, Wojciech Sakowski i Mateusz Pietrzak (Przasnysz). W kategorii męskiej zawodowej czwarty rok złoto zgarnął dobrze znany Daniel Kęsek z nowym partnerem Jakubem Szcześniakiem z Pułtuska, którzy występowali pod nazwą AWF. Mistrzowie w finałowym starciu pokonali drużynę H&W –  Hubert Heronimek i Wojciech Kulesza (Długosiodło). Trzecie miejsce powędrowało do J’socksy – Mateusz Osiecki i Jakub Dąbrowski z Ostrołęki.

– Sezon plażowy już zakończony. Turniejem tym żegnamy się z siatkówką plażową, a już za chwilę wchodzimy na halę, by rozpocząć treningi przed sezonem. Jak poinformował nas MWZPS, tegoroczna liga startuje na przełomie września i października. Dla nas będzie to szczególny okres, gdyż pierwszy raz zagościmy na III-ligowych parkietach. Mam nadzieję, że przygotujemy się i wypadniemy dobrze – poinformował Michał Zalewski, członek zarządu SPS Volley Ostrołęka.

Klasyfikacja końcowa (turniej żeński)

I miejsce – Skoczki (Marta Skiba, Justyna Kowalczyk / Ostrołęka),

II miejsce – Kosa Team (Natalia Ossowska, Karolina Kośka / Ostrołęka),

III miejsce – Biedrony (Sandra Szymczyk, Aleksandra  / Niestępska Durlasy – Nowy Krasnosielc),

IV miejsce – Jednorękie bandytki (Marta Kostrzewa, Ewa Gutowska / Ostrów Mazowiecka – Gąsewo Poduchowne),

POZOSTAŁA KLASYFIKACJA W TEJ KATEGORII (TABELA)

Klasyfikacja końcowa (turniej męski amatorski)

I miejsce – G&P (Groblewski Jakub, Piotr Torzyński / Białystok),

II miejsce – Sakowski/Pietrzak – Wojciech Sakowski i Mateusz Pietrzak (Przasnysz)

III miejsce – Sąsiedzi (Cezary Ossowski, Paweł Damięcki / Ostrołęka),

IV miejsce – Amatorzy (Kamil Kubeł, Paweł Murzyn Ostrołęka/Olszewo Borki),

ZOBACZ POZOSTAŁĄ KLASYFIKACJĘ W TEJ KATEGORII (TABELA)

Klasyfikacja końcowa (turniej męski zawodowy)

I miejsce – AWF (Daniel Kęsak, Paweł Szczepaniak / Warszawa),

II miejsce – H&W (Hubert Heronimek, Wojciech Kulesza / Długosiodło)

III miejsce – J’socksy (Mateusz Osiecki, Jakub Dąbrowski / Ostrołęka),

IV miejsce – Piękni i młodzi (Jarosław Niedźwiecki, Wiesław Idzikowski / Ostrołęka),

ZOBACZ POZOSTAŁĄ KLASYFIKACJĘ W TEJ KATEGORII (TABELA)

Miejsce na reklamę