Policjanci i strażacy odnaleźli zaginioną 85-letnią mieszkankę Chorzel.
We wtorek (28 lipca) około godz. 13:20 dyżurny Komisariatu Policji w Chorzelach otrzymał zgłoszenie o zaginięciu staruszki. Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej nie zastał kobiety w domu, a nigdy przedtem tak się nie zdarzyło. Po raz ostatni 85-latka była widziana przez znajomych i sąsiadów 27 lipca około godz.18:00. Ustalono, że kobieta leczy się na serce i nadciśnienie oraz miewa zawroty głowy.
Poinformowała nadkomisarz Ewa Nowak z przasnyskiej policji.
Kornelia Suchecka, Aleksandra Grzyb i Daniel Gadomski z UKS Siódemka Ostrołęka przebywali na zgrupowaniu Zaplecza Kadry Narodowej PZLA w Zakopanem, gdzie wraz z zawodnikami innych klubów przygotowywali się pod okiem trenera Marka Mierzejewskiego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się dniach 5-7 sierpnia w Łodzi.
Po obozie zawodnicy UKS 7 'zaliczyli’ start kontrolny biorąc udział w mityngu, który 26 lipca odbył się w Warszawie. Najlepiej wypadli biegacze. Daniel Gadomski wygrał bieg na 1000m, a wynik 2:35,03s jest lepszy o ponad 3 sekundy od jego dotychczasowego rekordu życiowego. Drugi w tym biegu z wynikiem 2:39,26s była Karol Kudrzycki, który o prawie 3 sekundy poprawił 'życiówkę’. W skoku w dal wystąpiła Kornelia Suchecka, wynik 5,18m dal jej 4 miejsce (przegrała m.in. z dwoma seniorkami). W biegu na 100m wystąpiła młodziczka – Karolina Krukowska, która osiągnęła wynik 14,09s.
Stowarzyszenie 'Razem Łatwiej” zaprasza dzieci w wieku od 6 do 10 lat z gminy Olszewo-Borki na warsztaty z języka angielskiego. Zajęcia są bezpłatne.
Będą dwie grupy: dzieci w wieku 6 – 8 lat oraz 9 – 10 lat. Decyduje kolejność zgłoszeń. Tel. 662 263 237.
Zajęcia odbędą się w świetlicy wiejskiej (w budynku biblioteki) w Olszewie – Borkach 6 i 7 sierpnia br.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają i utrwalą w formie zabaw i gier językowych proste zwroty komunikacyjne oraz słownictwo dotyczące wakacji. Zostaną wykorzystane nowoczesne metody nauczania oraz atrakcyjne pomoce dydaktyczne.
Ruch obywatelski 'Kuźnica ostrołęcka’ zaprasza na spotkanie z dr Wojciechem Błasiakiem, który wygłosi prelekcję na temat jednomandatowych okręgów wyborczych.
Odbędzie się ono 30 lipca w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. Początek o godz. 18.
Zaprasza Jerzy Nowakowski z ruchu obywatelskiego 'Kuźnica ostrołęcka’.
Udało się wyegzekwować od wykonawcy gwarancyjną naprawę ul. Kościuszki w części od ronda do ul. Ostrowskiej – informuje wójt gminy Rzekuń.
Naprawa będzie polegać na regulacji studni i wykonaniu nowego dywanika asfaltu. Remontowanym odcinkiem drogi dopuszczony jest dojazd do posesji i ruch służb komunalnych, dla pozostałych ul. Mazowiecką. Remont planowany jest do 15.08.2015r.
Dominik Tuka – uczeń gimnazjum nr 2 w Ostrołęce został wyróżniony za bohaterską postawę. Jego interwencja zapobiegła samobójstwu mężczyzny. Chłopak został wyróżniony podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Miejskiej Policji.
Kilka dni temu Dominik wypoczywał nad rzeką Narew w okolicach mostu kolejowego. Zauważył mężczyznę wdrapującego się na szczyt łuku mostu. Chłopak wezwał policję. Dzięki telefonicznemu zgłoszeniu i błyskawicznej reakcji ratujących funkcjonariuszy uniknięto tragedii.
Za ten czyn Dominik Tuka z rąk prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego oraz I zastępcy komendanta miejskiego policji w Ostrołęce mł. insp. Marzeny Zakrzewskiej otrzymał wyróżnienie i upominki.
Już za kilka dni w Ostrołęce będzie można kupić bilet okresowy przez internet. Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. wspólnie z firmą GoPay 1 sierpnia 2015r. uruchomi elektroniczną sprzedaż.
Pasażerowie będą mogli kupić bilet okresowy w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Nowy system umożliwia to poprzez formularz internetowy, w którym wystarczy wskazać interesujący nas bilet miesięczny oraz podać dane posiadacza. Za bilet można zapłacić przelewem internetowym, kartą płatniczą lub w wygodnej formie MasterPass. Po dokonaniu opłaty klient natychmiast otrzymuje bilet do pobrania bezpośrednio ze strony z formularzem GoPay. Jednocześnie na wskazany przez siebie adres e-mail otrzymuje dokument potwierdzający zakup biletu okresowego. Wszystko trwa zaledwie kilka sekund. Oszczędzamy czas, który wcześniej przeznaczaliśmy na stanie w kolejce po przedłużenie lub nabycie nowego biletu.
Bilet zakupiony przez Internet zawiera wszystkie niezbędne informacje oraz spersonalizowany QR kod, który należy okazać w przypadku kontroli. Urządzenie kontrolującego odczytuje kod, dzięki czemu otrzymuje on dane dotyczące posiadacza biletu, rodzaju biletu oraz jego ważności. Bilet kupiony za pomocą systemu GoPay może być okazany do kontroli w formie wydruku lub na ekranie urządzenia mobilnego. Ta druga opcja niewątpliwie wpłynie na wygodę pasażerów, którzy nie ruszają się z domu bez telefonu komórkowego.
Gminny Ośrodek Kulturalno-Oświatowy w Lelisie ogłosił powiatowy konkurs plastyczny na wykonanie 'wieńca dożynkowego’.
Można dostarczyć tylko jeden wieniec z gmin powiatu ostrołęckiego. Powinien być wykonany ze zboża, ziół, kwiatów z zastosowaniem dawnych ozdób. Wysokość i kształt – dowolny. Mówi Anna Ogniewska, dyrektor GOK-O.
Wieńce należy dostarczyć do Kościoła w Lelisie w dniu imprezy – 23 sierpnia 2015r. Po mszy świętej biorą one udział w korowodzie, a następnie w wystawie przed sceną.
Jury oceniając prace zwracać będzie uwagę na oryginalność, staranność wykonania i zgodność z tradycją.
Najładniejszy wieniec otrzymuje nagrodę w wysokości – 1500,00 zł z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z wyjazdem delegacji na wojewódzkie i diecezjalne dożynki. Pozostałe wieńce otrzymują nagrody za udział.
Dodatkowe informacje można uzyskać w GOK-O w Lelisie, tel. 29 7611077, e-mail: [email protected].