Strona główna Blog Strona 3167

1 sierpnia zawyją syreny alarmowe

0

W sobotę o godz. 17.00 w 44 mazowieckich miastach uruchomione zostaną syreny alarmowe. Zawyją jednominutowym, ciągłym sygnałem i będzie to jednocześnie test systemu ostrzegania ludności. W ten sposób Mazowsze uczci pamięć powstańców warszawskich.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zarządzenie skierowane do prezydentów i burmistrzów miast w sprawie przeprowadzenia wojewódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania. Na Mazowszu ćwiczenia tradycyjnie przeprowadzane są 1 sierpnia, aby równocześnie symbolicznie wspomnieć powstańców warszawskich.

Syreny współtworzą system ostrzegania i alarmowania ludności. Włącza się je w sytuacjach wyjątkowego zagrożenia, jednak minimum raz w roku powinno sprawdzać się ich działanie. Po przeprowadzeniu ćwiczeń samorządy złożą do wojewody sprawozdanie ze sprawności systemu.

Trening zostanie przeprowadzony w Warszawie oraz m.in. w: Ciechanowie, Kozienicach, Ostrołęce, Płocku, Pruszkowie, Radomiu, Siedlcach i Żyrardowie. Pełna lista na www.mazowieckie.pl

fot. Syrena alarmowa (GNU FDL 1.2, autor: Thomas Schulze, źródło: wikipedia.org)

Miejsce na reklamę

Rowerzystka w szpitalu

0

21–letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego trafiła do szpitala, po tym jak nieznany sprawca prawdopodobnie wrzucił element metalowy w koło roweru, którym jechała.

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański.

Miejsce na reklamę

Od 7 sierpnia filmy w dwóch salach

0

Od 7 sierpnia 2015 r. filmy wyświetlane będą w Ostrołęckim Centrum Kultury w dwóch salach.

Nowa sala kinowa czeka gotowa na pierwszych widzów. Klimatyzowana sala pomieści 120 widzów (w tym 3 miejsca dla niepełnosprawnych). Ekran ma przekątną 8 m. Sala jest wyposażona w nagłośnienie systemu dolby surround 7.1. Przy wejściu zainstalowano windę dla niepełnosprawnych.

Pierwszy seans w małej sali kinowej zaplanowano na godzinę 16:30. Będzie to premiera piątej już części filmu 'Mission: Impossible – Rogue Nation”.

fot. ock-ostroleka.pl

 

SALA 1 (duża)

KOKO SMOKO
1-2 VIII godz. 14 i 16
4-6 VIII godz. 16

IMPERIUM ROBOTÓW. BUNT CZŁOWIEKA
1-2 i 4-6 VIII godz. 18

KLUCZ DO WIECZNOŚCI
1-2 i 4-6 VIII godz. 20

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI
7-9 i 11-13 VIII godz. 14 (2D, dubbing) i 16 (3D, dubbing)

ANT-MAN
7-9 i 11-13 VIII godz. 18 (3D, napisy)

MISSION: IMPOSSIBLE ROGUE NATION
7-9 i 11-13 VIII godz. 20.10 (3D)
14-16 i 18-20 VIII godz. 18.40 (2D) i 21 (3D)

BARBIE: ROCKOWA KSIĘŻNICZKA
14-16 i 18-20 VIII godz. 13.30 (2D, dubbing), 15 (3D, dubbing) i 17 (3D, dubbing)

MAŁY KSIĄŻĘ
21 i 25-27 VIII godz. 16 (2D, dubbing)
22-23 VIII godz. 14 (2D, dubbing) i 16 (2D, dubbing)

PAPIEROWE MIASTA
21-23 i 25-27 VIII godz. 18

SINISTER 2
21-23 i 25-27 VIII godz. 20.10

BYSTRY BILL
28 VIII godz. 16 (2D, dubbing)
29-30 VIII godz. 14 (2D, dubbing) i 16 (2D, dubbing)
(będzie grany do 10 IX)

FANTASTYCZNA CZWÓRKA
28-30 VIII godz. 18 (2D napisy)
(będzie grany do 3 IX)

KRYPTONIM U.N.C.L.E.
28-30 VIII godz. 20.10
(będzie grany do 3 IX)

Poranki filmowe
środy i czwartki, godz. 10
5 VIII    KOPCIUSZEK             
6 VIII    KAPITAN SZABLOZĘBY       
12 VIII    PINGWINY Z MADAGASKARU   
13 VIII    DOM                   
19 VIII    RECHOTEK               
20 VIII    SEKRETY MORZA           
26 VIII    SPONGEBOB: NA SUCHYM LĄDZIE       
27 VIII    MINIONKI
_______________________________________________________

SALA 2 (mała)

MISSION: IMPOSSIBLE ROGUE NATION
7-9 i 11-13 VIII godz. 16.30 (2D) i 18.45 (3D)

ANT-MAN
7-9 i 11-13 VIII godz. 14 (2D, dubbing)

TED 2
7-9 i 11-13 VIII godz. 21

MAŁY KSIĄŻĘ
14-16 i 18-20 VIII godz. 14.30 (2D, dubbing) i 16.30 (2D, dubbing)

PIKSELE
14-16 i 18-20 VIII godz. 18.20 (3D, napisy)

NIERACJONALNY MĘŻCZYZNA
14-16 i 18-20 VIII godz. 20.30
21-23 i 25-27 VIII godz. 20

BARBIE: ROCKOWA KSIĘŻNICZKA
21-23 i 25-27 VIII godz. 14 (2D, dubbing) i 16 (3D, dubbing)

CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE
21-23 i 25-27 VIII godz. 18

FANTASTYCZNA CZWÓRKA
28-30 VIII godz. 16 (2D, dubbing)
(będzie grany do 3 IX)

ŻYĆ NIE UMIERAĆ
28-30 VIII godz. 18
(będzie grany do 3 IX)

WE ARE YOUR FRIENDS
28-30 VIII godz. 20.10
(będzie grany do 3 IX)

8 VIII  MARATON HORRORÓW
godz. 23.30  NAZNACZONY: rozdział 3
godz. 1.15    OCULUS
godz. 3.05    PIRAMIDA
_____________________

Miejsce na reklamę

RUSZAJĄ DOTACJE NA WALKĘ Z BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO

0

Ma od 1 do 4 m wysokości, długą, prostą łodygę, duże pierzaste liście i charakterystyczne białe kwiaty zebrane w duży baldach, przypominający nieco kwiaty kopru. Barszcz Sosnowskiego to jedna z bardziej niebezpiecznych roślin rosnących na terenie naszego kraju – jej dotknięcie może spowodować silne oparzenia drugiego i trzeciego stopnia.

Z tą niebezpieczną rośliną od lat walczą mazowieckie samorządy i mieszkańcy naszego regionu. Z pomocą przychodzi im Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Na usuwanie barszczu Sosnowskiego będzie można otrzymać dotację nawet do 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków właśnie ruszył.  Mówi Andrzej Daniluk, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW.

Usuwanie barszczu Sosnowskiego jest bardzo kosztowne i czasochłonne. O pieniądze mogą ubiegać się mazowieckie gminy. Muszą one jednak wcześniej przeprowadzić inwentaryzację jego występowania na terenie gminy i wskazać obszary, na których będą prowadzone prace.

Barszcz Sosnowskiego pojawił się również w Ostrołęce. Na początku lipca na osiedlu stacja ochotnicza straż pożarna usuwała roślinę. Zapytaliśmy ostrołęczan co wiedzą na temat barszczu Sosnowskiego.

Wnioski o dotacje w ramach programu Usuwanie barszczu Sosnowskiego na terenie województwa mazowieckiego można składać do wyczerpania alokacji, jednak nie później niż do 30 października br. Niezbędne dokumenty dostępne są na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie www.wfosigw.pl

fot. arch. Płońszczak Press

Miejsce na reklamę

Działania 'Trzeźwość w przewozie osób’

0

Dzisiaj (30.07.2015r.) na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz. prowadzone są działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą 'Trzeźwość w przewozie osób’.

Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego w szczególności kierujących pojazdami jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przepisy prawne szczegółowo określają dozwolone progi trzeźwości oraz konsekwencje ich przekraczania przez kierowców. Jednak skuteczność dotychczas stosowanych środków represyjnych oraz przedsięwzięć prewencyjnych nie jest wystarczająca i w dalszym ciągu nie zniechęca wielu kierujących do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Prowadzenie wzmożonych akcji policyjnych polegających na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu spotyka się z dużą aprobatą społeczną.

Miejsce na reklamę

Plantacja konopi zlikwidowana przez mazowieckich policjantów

0

Kolejny uderzenie w producentów marihuany. Tym razem mazowieccy policjanci zatrzymali troje mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Zabezpieczono 60 krzaków konopi, z których można było wyprodukować prawie półtora kilograma marihuany.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu wspólnie z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie w miejscowości Brańszczyk zatrzymali w minioną niedzielę trzy osoby w wieku 27-31 lat i ujawnili plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczyli sprzęt do prowadzenia plantacji.

Dwie osoby po wykonaniu czynności zwolniono do domu. Wobec trzeciej zastosowano dozór policyjny. Dalsze powstępowanie w sprawie prowadzi KPP w Wyszkowie.

W świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kwp.radom.pl

 

Miejsce na reklamę

KOLEJNE PIENIĄDZE Z UE DLA WYSZKOWSKIEGO SZPITALA

0

Dobra wiadomość dla pacjentów, ale też kadry lekarskiej wyszkowskiego szpitala. Dzięki zakupowi nowoczesnej aparatury i sprzętu medycznego znacznie poprawi się szybkość i trafność stawianych diagnoz, co niewątpliwie wpłynie na efekty leczenia. Nowy sprzęt to również jeszcze większe bezpieczeństwo pacjentów i personelu i co najważniejsze – lepsza dostępność do nowoczesnych procedur medycznych i metod diagnostycznych.

Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o refundacji środków poniesionych na realizację projektu 'Zakupu urządzeń medycznych do SPZZOZ w Wyszkowie”. Kwota dofinansowania to ponad 600 tys. zł.

Jutro umowę w tej sprawie podpiszą wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie Cecylia Domżała.

Inwestycja otrzyma dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, wypłatę środków przeprowadzi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Miejsce na reklamę

Kradzież z pola bel siana

0

Policja szuka sprawców kradzieży bel siana. Wartość strat właściciel wycenił na 1500 złotych.

Mieszkaniec gminy Goworowo zgłosił, że w nocy złodzieje ukradli 18 sztuk bel siana z pola. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z posterunku w Goworowie.

Miejsce na reklamę

DOFINANSOWANIE DO KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

0

Wójt Gminy Lelis ogłosił uzupełniający nabór wniosków osób chętnych do projektu polegającego na zakupie i montażu na budynkach mieszkalnych kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej.

Gmina Lelis będzie aplikowała o wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Mówi Stefan Prusik, wójt gminy Lelis.      

Przyjmowanie deklaracji od osób zainteresowanych zakupem i montażem kolektorów trwa do 31 lipca 2015 r. w godzinach pracy Urzędu Gminy Lelis, w Biurze Podawczym w pok. nr 7 /KASA/.

Miejsce na reklamę

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany podczas kontroli prędkości

0

Policjanci ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego dziś rano podczas kontroli prędkości zatrzymali kierującego, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym oraz miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu.

Mówi mł. asp. Tomasz Żerański.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę