Strona główna Blog Strona 3166

KOLEJNE PIENIĄDZE Z UE DLA WYSZKOWSKIEGO SZPITALA

0

Dobra wiadomość dla pacjentów, ale też kadry lekarskiej wyszkowskiego szpitala. Nowy sprzęt to jeszcze większe bezpieczeństwo pacjentów i personelu i co najważniejsze – lepsza dostępność do nowoczesnych procedur medycznych i metod diagnostycznych. Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu wyszkowskiej placówce 603 tys. zł unijnego dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie Cecylia Domżała.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie to największa placówka lecznicza w powiecie. Rocznie, hospitalizuje ok. 20 tys. pacjentów. Szpital pełni także kluczową rolę w ratowaniu ofiar wypadków drogowych.

Aby skutecznie leczyć chorych SPZZOZ postawił na diagnostykę. To właśnie prawidłowe rozpoznanie gwarantuje sukces leczenia, a pacjentowi pozwala określić liczbę niezbędnych wizyt. W tym celu niezbędny był zakup nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, a także sprzętu i aparatury medycznej wykorzystywanej w leczeniu oraz w trakcie zabiegów operacyjnych.

Dzięki unijnym środkom do szpitala trafił m.in.: kardiomonitor noworodkowy, polomierz kinetyczny, holter ciśnieniowy, holter EKG, myjki endoskopowe, ssak elektryczny, aparat do terapii polem magnetycznym, wózki do transportu chorych, aparat nerkozastępczy, inkubator, respirator Vela Plus, pompy strzykawkowe, kardiotokograf z opcją ciąży bliźniaczej.

Do szpitala zakupione również m.in. urządzenie do suchego rozmrażania, kardiotokografy, aparaty okulistyczne i do fizjoterapii, a także myjki gwarantujące bezpieczeństwo sanitarne.

Refundacja poniesionych kosztów została przyznana placówce decyzją zarządu województwa mazowieckiego w ramach RPO WM 2007-2013.

Miejsce na reklamę

IV EDYCJA MISTRZOSTW KURPI W TENISIE ZIEMNYM W ROKU 2015

0

Już po raz czwarty na kortach przy ul. Hallera w Ostrołęce w weekend zostaną rozegrane Mistrzostwa Kurpi.

Początek Mistrzostw w zależności od warunków atmosferycznych, planowany jest 1 sierpnia o godz. 9:00. Na niedzielny poranek przewidziane jest spotkanie półfinałowe i finał Mistrzostw. Początek o godzinie 9:00. Mecz finałowy odbędzie się bezpośrednio po meczach półfinałowych ok. godziny 10:30. Zakończenie przewidywane jest w niedzielę około godziny 12:00.

Miejsce na reklamę

Trzecia edycja GP 2015

0

W dniach 25-26 lipca odbyła się 3 edycja regat żeglarskich GRAND PRIX 2015 o Puchar Burmistrza Mikołajek.

W upalną sobotę starujące w regatach załogi powitał w Mikołajkach silny porywisty wiatr o sile 6 B / w skali Beauforta/. Komisja sędziowska zawodów,obawiając się o bezpieczęstwo załóg nie rozpoczynała procedury startowej w ustalonym wcześniej czasie licząc na osłabienie siły wiatru. Po 2 godzinach wiatr jednak nie zmalał i komisja była zmuszona 'puścić’ wyścigi. Pomimo że startujące w regatach łodzie zostały pozbawione przednich żagli – foków nie obyło się bez spektakularnych wywrotek na trasie regat.

Zaloga z Ostrołęki w składzie: Janusz Raczyk – sternik, Krzysztof Kowalczyk – trymer foka, Łukasz Gułajski, Rafał Wolanin po ciężkich 'bojach’ na wodzie zajęła ostatecznie 2 miejsce plasując się w czołówce regat.

Kolejne eliminacje za 2 tygodnie w połowie sierpnia.

Miejsce na reklamę

Śmiertelne potrącenie rowerzystki

0

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginęła rowerzystka.

Do zdarzenia doszło w Nowym Brańszczyku. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca skodą potrąciła jadącą w tym samym kierunku 64-letnią rowerzystkę, mieszkankę gminy Brańszczyk. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z wydziału kryminalnego.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

0

W sobotę, 1 sierpnia 2015 r. będziemy obchodzić 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, najkrwawszego zrywu niepodległościowego w okupowanej przez hitlerowców stolicy. Z tej okazji w Różanie na budynkach użyteczności publicznej zawisną flagi narodowe, a o Godzinie 'W” rozlegnie się dźwięk syren.

Burmistrz Gminy Różan apeluje do wszystkich mieszkańców, aby w sobotnie popołudnie zatrzymali się na chwilę, uczcili poległych powstańców minutą ciszy i oddali im hołd za 63 dni chwały.

Miejsce na reklamę

Uczcijmy rocznicę Powstania Warszawskiego – zatrzymajmy się na minutę

0

W sobotę 1 sierpnia o godzinie 17.00 w Ostrołęce włączone zostaną na minutę syreny alarmowe w związku z przypadającą 71. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Na budynku urzędu miasta, w miejscach publicznych i miejscach pamięci zawisną flagi narodowe.

Do udziału w obchodach rocznicy zaprasza także wszystkich ostrołęczan Stowarzyszenie Historii Ziemi Ostrołęckiej im. kpt. Aleksandra Bednarczyka 'Adama’ oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Okręgu NZW 'Mazowsze-Orzeł-Tęcza”.

Główne uroczystości odbędą się przed Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Gorbatowa. Organizatorzy zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni powstańczych, będą też rozdawać biało-czerwone opaski.

Miejsce na reklamę

Uważaj na to, co podpisujesz!

0

Pomimo apeli w środę ostrołęccy funkcjonariusze przyjęli kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa podczas zawierania umów.

Mówi mł. asp. Tomasz Żerański.

Oto kilka zasad jak nie dać się oszukać.  

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Miejsce na reklamę

Światowe Dni Młodzieży na Kurpiach

0

Odbyło się spotkanie w sprawie zorganizowania Światowych Dni Młodzieży na Kurpiach 19.07.2016 r., na tydzień przed głównymi obchodami ŚDM w Krakowie.

Wzięli w nim udział: Jacek i Danuta Chętnik, ks. Dziekan Zbigniew Jaroszewski, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej Zdzisław Ścibek oraz burmistrz Myszyńca Bogdan Glinka. Omówiono ogólny zarys planowanego przedsięwzięcia oraz wyznaczono termin następnego spotkania.

Pomysłodawcami zorganizowania Światowych Dni Młodzieży na Kurpiach są Danuta i Jacek Chętnikowie. Patronat na tym przedsięwzięciem objął Jego Eminencja Ks. Kardynał Gerhard Ludwig Müller Prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Miejsce na reklamę

Obchody Święta Policji w Łomży

0

W piątek 31 lipca 2015 roku, w łomżyńskiej Komendzie odbędą się obchody Święta Policji. Jest to okazja do wyróżnienia awansami na wyższe stopnie policyjne, funkcjonariuszy, którzy w swojej służbie odnoszą sukcesy. Są zawsze tam, gdzie trzeba nieść pomoc. Nie zważając na trudy, z uporem, ale i wrażliwością realizują podstawową misję Policji – służyć społeczeństwu zapewniając bezpieczeństwo i porządek publiczny zgodnie z zasadami demokratycznego państwa prawa.

Mówi mł. asp. Ewelina Szlesińska.

W południe rozpocznie się Msza Św. w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP. Dwie godziny później odbędzie się uroczysta odprawa służbowa z udziałem nadinsp. Sławomira Mierzwy, podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz zaproszonych gości, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży. Równolegle, w godz. 14.00 – 15.30, na Starym Rynku w Łomży planowany jest festyn dla mieszkańców miasta, gdzie najmłodsi uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wielu konkursach, zobaczyć pokaz psa służbowego oraz przymierzyć i wypróbować sprzęt będący na wyposażeniu Policji.

Miejsce na reklamę

Inwestycje drogowe w gminie Lelis

0

W gminie Lelis prowadzone są inwestycje drogowe. Właśnie nastąpił odbiór techniczny drogi gminnej w Gąskach.

Trwają również prace związane z rozbudową innych dróg gminnych.

Mówił Stefan Prusik, wójt gminy Lelis.

Miejsce na reklamę