Strona główna Blog Strona 3170

Wakacje w Lelisie

0

Trwają Wwakacje w Lelisie”. Organizatorzy GOK-O w Lelisie oraz Urząd Gminy przygotowali atrakcje zarówno dla dzieci jak  i dorosłych.  Po czerwcowym Festiwalu Sztuki przyszła pora na warsztaty plastyczne.

Poza zajęciami artystycznymi  przewidziano również spotkania z książką w bibliotece, piesze wędrówki  po okolicy, warsztaty folklorystyczne oraz  naukę wicia wieńca dożynkowego.

Podkreśla Anna Ogniewska, dyrektor GOK-O w Lelisie.

Miejsce na reklamę

Z nagrodami wrócili na Kurpie

0

Już po raz 49 w Kazimierzu Dolny odbył się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Rewelacyjnie spisali się artyści z Kurpiowszczyzny, którzy zdobyli tam wiele znaczących nagród. O szczegółach Mirosław Grzyb, prezes Związku Kurpiów.

Konkurencja była duża, podczas festiwalu zaprezentowało się 18 Kapel, 32 Zespoły Śpiewacze,
6 Instrumentalistów, 22 Solistów Śpiewaków, 13 wykonawców w kategorii folklor-kontynuacja
oraz 27 grup w konkursie 'DUŻY – MAŁY”. Łącznie na scenie wystąpiło około 800 artystów ludowych z 14 województw. Jury oceniło dobór repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny.

Miejsce na reklamę

Zwłoki w parku miejskim

0

Ciało mężczyzny znaleziono w 23 lipca w parku miejskim w Ostrołęce. Na miejscu czynności prowadzili policjanci oraz prokurator. Wstępnie  wykluczono by osoby trzecie przyczyniły się do śmierci  mężczyzny.

Poinformowała Bożena Piersa z KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Kąpielisko czynne – woda przydatna do kąpieli

0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce po kolejnych badaniach jakości wody w Narwi informuje, że w miejscy wykorzystywanym do rekreacji  przy plaży przy ulicy Wioślarskiej jest ona przydatna do kąpieli. Bezpiecznie można również korzystać z atrakcji wodnych w zbiorniku 'Wykrot” w Wydmusach w ganienie Myszyniec.
Sanepid przypomina, że nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów, gdyż może mieć to negatywne skutki  dla zdrowie.

Miejsce na reklamę

Uroczysty Apel z okazji Święta Policji

0

Wczoraj (23 lipca) w  Komiędze Miejskiej Policji w Ostrołęce odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. 70 funkcjonariuszy otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wręczono również medale i odznaczenia. Podczas spotkania z rąk Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce st.bryg. Jarosława Wilgi podkom. Grzegorz Kochanowicz odebrał brązowa medal za zasługi dla pożarnictwa. Swoje nagrody przyznali również prezydent miasta, starosta ostrołęcki oraz dyrektor WORD. Było to pierwsze święto policji w w nowej siedzibie komendy.
Dzień wcześniej Stanisław Szcześniak wraz z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji mł.insp. Marzeną Zakrzewską udali się na cmentarz, gdzie złożone zostały kwiaty pod pomnikiem poległych policjantów.

Fot. KMP  w Ostrołęce

Miejsce na reklamę

Uwaga kierowcy – utrudnienia w ruchu

0

W związku z pracami budowlanymi związanymi z wymianą sieci cieplnej i wodociągowej w ulicy Łęczysk w Ostrołęce na odcinku od skrzyżowania z ul. Berka Joselewicza do skrzyżowania z ul. Wincentego Pstrowskiego nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym dla pojazdów poruszających się ul. W. Pstrowskiego, ul. Łęczysk, ul. B. Joselewicza i mostem im. gen. A. Madalińskiego.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest od poniedziałku tj. 27 lipca  od godzin porannych. W czasie wykonywania poszczególnych etapów robót przewidziany jest objazd odcinka ulicy Łęczysk – ulicą Mazowiecka i W. Pstrowskiego lub też przejazd ulicą B. Joselewicza tylko
w jednym kierunku od skrzyżowania z pl. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Mazowiecką.
Zaleca się przejazd prze rzekę Narew tzw. 'starym mostem” w ulicy Mostowej. Kierowcy proszeni są o baczną obserwacje tymczasowego oznakowania ponieważ będzie ono się zmieniało w zależności od etapów wykonywanych prac – informuje ratusz.

Miejsce na reklamę

Nowoczesne warunki w Ośrodku – remont na finiszu

0

Dobiega końca pierwszy etap prac związany z remontem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy w Ostrołęce. Budowa nowego segmentu dydaktycznego zostanie zakończona przed czasem. Mówi wiceprezydent miasta Paweł Stańczyk.

Budowa nowego obiektu, to tylko część inwestycji. Jesienią obecna siedziba placówki zostanie wyremontowana. Całkowity koszt przedsięwzięcia to prawie 5 milionów złotych. Urząd Miasta  na ten cel pozyskał dofinansowanie  z PEFRON  w wysokości blisko 2,5 miliona złotych.
Placówka opiekuje się dziećmi z miasta i regionu.

Miejsce na reklamę

Wojewoda spotka się z samorządowcami z Kurpiowszczyzny

0

Podsumowanie realizacji zadań drogowych w regionie, perspektywa finansowania inwestycji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz sytuacja hydrologiczna w powiecie ostrołęckim to główne tematy jutrzejszego spotkania w starostwie powiatowym (24 lipca). Wezmą w nim udział wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz przedstawiciele samorządów.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.

Miejsce na reklamę

Poszukiwania zaginionego – nietrzeźwy został zatrzymany przez plicję

0

Ponad 70 osób w tym policjanci, strażacy i mieszkańcy miejscowości Dudy Puszczańskie poszukiwali wczoraj zaginionego mężczyzny. Policję powiadomiła rodzina.

Do akcji zaangażowano przewodnika  z psem służbowym. Zwierzak szybki podjął trop, zaginiony został odnaleziony w jednym z lasów na terenie gminy Łyse. Mężczyzna był pod wypływem alkoholu.

Poinformował starszy aspirant Sylwester Marczak, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Nowy most wyłączony z ruchu na kilka tygodni

0

Prace związane z remontem mostu im. A. Madalińskiego w Ostrołęce mogą sparaliżować ruch w mieście. Przez co najmniej kilka tygodni nowy most będzie zamknięty, powodem jest remont urządzeń dylatacyjnych. Prace rozpoczną się w sierpniu.

Potrzeba wymiany dylatacji wynika z tegorocznego przeglądu mostów znajdujących się na terenie Ostrołęki oraz  z ryzyka zamknięcia mostu  na drodze krajowej nr 61.

Informuje wiceprezydent Paweł Stańczyk.
Jednocześnie prowadzone są prace projektowe związane z remontem starego mostu. Jak tylko ratusz skompletuje dokumentacje i uzyska pozwolenie na budowę wystąpi  do strony rządowej o środki finansowe na realizację inwestycji.

Miejsce na reklamę