Strona główna Blog Strona 3171

TURNIEJ TENISOWY W SERCU MAZUR – I PIKNIK COUNTRY OPEN W OSTATNI WEEKEND LIPCA W MRĄGOWIE

0

Karolina Bułat – tenisistka, mistrzyni Polski w grze pojedynczej oraz w drużynowych mistrzostwach Polski – zaprasza na Turniej Tenisa Ziemnego I Piknik Country Open. Impreza towarzyszy 34. Międzynarodowemu Festiwalowi Piknik Country&Folk w Mrągowie.

I Piknik Country Open odbędzie się 25 lipca na kortach Hotelu Mercure w Mrągowie. Turniej rozpocznie się o godz. 9:30 weryfikacją zawodników, kwadrans później odbędzie się losowanie, a pierwsze mecze wystartują o 10:00: – To kontynuacja festiwalowej tradycji. Miłośnicy tenisa odwiedzają Mrągowo każdego roku. Dlatego też – z pomocą Karoliny Bułat – wprowadzamy nowy festiwalowy zwyczaj: oficjalne tenisowe rozgrywki – tłumaczy Jerzy Głuszyk, dyrektor Festiwalu. Organizatorzy zapraszają do udziału 16 par mikstowych i deblowych: – Turniej odbędzie się w malowniczym miejscu, jakim jest Mrągowo i w doskonałych okolicznościach: podczas największego festiwalu country w Polsce. Będzie to połączenie kultury i sportu. Zapraszamy do zdrowej rywalizacji! – zachęca Karolina Bułat, dyrektor I Piknik Country Open.

Na uczestników oprócz emocji sportowych czeka sporo niespodzianek oraz nagrody. Zapisy przyjmowane są do 23 lipca br. pod adresem: [email protected].

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

Bilety na Festiwal Piknik Country&Folk dostępne na Eventim.pl, w sieci sklepów Empik, Media Expert, Media Markt, Saturn oraz w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Miejsce na reklamę

Jacek Płoski złożył mandat radnego

0

21 lipca, podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kadzidło Jacek Płoski złożył mandat radnego. Decyzja spowodowana jest przyjęciem obowiązków przewodniczącego Wydziału Ksiąg Wieczystych w ostrołęckim sądzie rejonowym. Za dziewięcioletnią pracę samorządową dziękował radnemu wójt Dariusz Łukaszewski i koledzy z samorządu.
Jacek Płoski rozpoczął pracę na rzecz gminnym w 2006 roku. Przez blisko osiem lat pełnił funkcję Przewodniczącego Rady.

Miejsce na reklamę

Miejscy plażowicze w opinii ratownika

0

Wróciły upały i po raz kolejny zrobiło się tłoczno na ostrołęckiej plaży. Ten sezon nie jest bardzo pracowity dla ratowników, a ich działania skupiają się głównie na prewencji.

Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  OS w Ostrołęce. Jak się okazuje, są osoby, które łatwo zapominają, że woda jest groźnym żywiołem.

Istotne jest to, by bez względu na umiejętności pływackie nie oddalać się od wyznaczonego przez boje pola kąpieliska. Symbolami stosowanymi w celach informacyjnych są flagi.

Poinformował ratownik Adam Krawczyk.

Miejsce na reklamę

MOPR zadbał o bezrobotnych

0

Widać już pierwsze efekty prac remontowych prowadzonych w ramach projektu pn.’Zbuduj swoją pracę”, który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce w ramach Programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej 'Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu. Mówi dyrektor Elżbieta Mierzejewska Nicewicz.

Aktualnie tzw. prace społecznie użyteczne odbywają się na terenie bloków socjalnych przy ul. Padlewskiego. Ich zakres obejmuje m.in. montaż okien piwnicznych oraz termomodernizację poddasza.

Kolejny etap prac obejmie  remont korytarzy i klatek schodowych w budynku  przy ul. Żeromskiego. W trakcie wykonywania prac uczestnicy projektu zdobywają doświadczenie zawodowe oraz czynnie wpływają na poprawę warunków mieszkaniowo-bytowych lokatorów bloków socjalnych w Ostrołęce.

Na realizację projektu Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pozyskał ponad 100 tysięcy złotych.

Miejsce na reklamę

MICHAŁ DANIELSKI KOLEJNY SEZON BĘDZIE NOSIŁ KOSZULKĘ VOLLEYA

0

MICHAŁ DANIELSKI KOLEJNY SEZON BĘDZIE NOSIŁ KOSZULKĘ VOLLEYA
W klubie, na kolejny sezon, pozostaje atakujący – Michał Danielski. Zawodnik ten, na mocy podpisanego kontraktu, będzie nosił przez kolejny sezon koszulkę SPS Volley Ostrołęka.
To kolejne dobrze znane naszym kibicom nazwisko, które pojawiło się w ramach transferowej karuzeli w ostrołęckiej ekipie. Zawodnik na co dzień mieszkający w Warszawie postanowił, że najbliższy sezon pozostanie w barwach Volleya. Siatkarz, dysponujący ogromną siłą w ataku, swoją przygodę z ostrołęcką drużyną rozpoczął w sezonie 2013/2014. Mamy nadzieję, że Michał na stałe zadomowił się w naszej drużynie i będziemy mogli regularnie obserwować go akcji.
Ten sezon może być dla Michała szczególny, gdyż to właśnie on może okazać się główną armatą zespołu. Mamy nadzieję, że z chwilą pojawienia się na parkiecie, zawodnik udźwignie spoczywający na nim ciężar zdobywania punktów.
Więcej na temat drużyny przeczytasz na www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Tłumacz pomoże osobom niesłyszącym i głuchoniemym

0


Przypominamy, że osoby niesłyszące i głuchonieme przy załatwianiu spraw w urzędzie mają prawo do skorzystania z usług tłumacza migowego.

Poinformował Krzysztof  Wojdyna, pełnomocnik ds. komunikacji społecznej i obsługi inwestora ostrołęckiego ratusza. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 029 764 68 11 oraz 502 271 011, a także drogą mailową [email protected]

Miejsce na reklamę

Jeździectwo sportowe – zawody w skokach

0

Zawody Amatorskie w skokach o Puchar Starosty Ostrołęckiego i Wójta Gminy Troszyn odbędą się w niedziele 16 sierpnia w Chrostowie (gm. Troszyn). To prawdziwa gratka dla miłośników wyczynowej jazdy konnej.

Poinformował Tomasz Mierzejewski.
Spotkanie organizują Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz Stajnia Mustang z Dzbenina. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.

Miejsce na reklamę

SANEPID I MOPR INTEGRUJĄ SIŁY

0

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ostrołęce we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie realizuje w ramach ’ Radosnego Świetlicobusu” – Projekt 'Profilaktyczny Program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu  od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

W ramach akcji prowadzona jest również dystrybucja ulotek nt. bezpiecznych wakacji oraz dot. profilaktyki nałogów ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki nowych narkotyków – tzw. dopalaczy. Prozdrowotna akcja ostrołęckiego Sanepidu, która zostanie przeprowadzona dzisiaj (ul. Kołobrzeska) jest już dziesiątą akcją przeprowadzoną w ramach Projektu ’ Radosny Świetlicobus” dla mieszkańców Ostrołęki.

 

Fot.www.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Ulica Koszarowa prawie gotowa

0

Dobiegają końca prace związane z budową ulicy Koszarowej na osiedlu Wojciechowice. Zakres prac obejmował m.in. wykonanie nawierzchni, oświetlenia ulicznego, budowę kanalizacji deszczowej, oraz wodociągowej. Efekt finalny cieszy nie tylko mieszkańców osiedla, ale również osoby dowożące dzieci do tamtejszych szkół.  W ramach projektu został również wybudowany parking, a w przyszłości samorząd planuje stworzenie tam placu zabaw dla dzieci.
Całkowity koszt inwestycji to blisko 1,4 mln zł.

Miejsce na reklamę

Wyprawka szkolna 2015

0


Do 15 września br. rodzice uczniów klas III ostrołęckich szkół podstawowych oraz klas IV technikum, jak również rodzice dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mogą ubiegać się o pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. 'Wyprawka szkolna”.

Poinformował Krzysztof Wojdyna, pełnomocnik ds. komunikacji społecznej i obsługi inwestora w Urzędzie Miasta.
Pomoc przysługuje również uczniom z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym z klas I i II SP w przypadku, gdy nie będą korzystać z podręcznika z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.
Więcej informacji oraz niezbędne formularze można uzyskać w poszczególnych w szkołach i na stronie internetowej ostrołęckiego ratusza.

Miejsce na reklamę