Strona główna Blog Strona 3172

Rodzinny Festyn Sportowy w Dylewie

0

Rodzinny Festyn Sportowo Rekreacyjny odbędzie się 26 lipca na Orliku w Dylewie. W programie imprezy turniej piłki nożnej rocznik 2003 i młodsi, mecz piłkarski z udziałem samorządowców, sztafeta rodzinna, przeciągnie liny i wiele innych konkurencji związanych z aktywnością fizyczną.
Festyn rozpocznie się o godzinie 13. Zwieńczeniem spotkania będzie dyskoteka.
Wszystkich sympatyków sportu i dobrej zabawy na imprezę zapraszają wójt gminy Kadzidło, Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle oraz LUKS Dylewianka.

Miejsce na reklamę

Kolejne siłownie w gminie Leli

0


Trwają prace przygotowawcze i projektowe na budowę pięciu małych siłowni plenerowych, które zostaną ulokowane przy szkołach w Białobieli, Dąbrówce, Łęgu Starościńskim,
Nasiadkach i Olszewce w gminie Lelis.  
Obecnie zakupiono mapy do celów projektowych i  uzgodniono z dyrektorami szkół miejsce usytuowania obiektów oraz zestawy do ćwiczeń. Na ten cel gmina przeznaczy 75 000,00zł.

Miejsce na reklamę

Rada Osiedla Centrum dzieciom

0

Trwa trzecia edycja 'Wakacji w mieście z Radą Osiedla Centrum” w Ostrołęce. Organizatorzy dla najmłodszych zaplanowali wiele atrakcji w tym spotkanie z przewodniczącym Rady Miasta Jerzym Grabowskim oraz prezydentem Pawłem Stańczykiem.

Pierwszego dnia grupa odwiedziła również siedzibę Państwowej Straży Pożarnej i Pomnik Mauzoleum.

Uczestnicy półkolonii mają zapewniony posiłek oraz fachową opiekę.

Poinformował  Marcin Żyznowski, przewodniczący Rady Osiedla Centrum.
W ramach spotkania integracyjnego grupa odwiedzi pracownię w Płoszycach. Półkolonie przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat.

 

Miejsce na reklamę

34. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIKNIK COUNTRY&FOLK – RODZINNY WEEKEND NA MAZURACH

0

34. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIKNIK COUNTRY&FOLK – RODZINNY WEEKEND NA MAZURACH

Strefa Kids Country, bicie rekordu Guinessa w tańcu liniowym, wspólne festiwalowe śniadania nad jeziorem i przede wszystkim dużo dobrej muzyki. W dniach 24-26 lipca br. amfiteatr nad Jeziorem Czos w Mrągowie po raz kolejny zmieni się w największą countrową scenę w Europie. Bilety już w sprzedaży.

Piknik Country&Folk to jedyna impreza, która łączy wielopokoleniowe rodziny na wyczekiwanym urlopie, grupy przyjaciół podczas weekendowej ucieczki z miasta, studentów korzystających z wakacyjnej przerwy, a także pasjonatów żeglarstwa, motoryzacji i sportu.

Bezpieczna strefa Kids’ Country, w której dzieci pod czujnym okiem animatorów i opiekunów spędzają czas, podczas gdy rodzice tuz obok mogą bawić się na koncercie, turniej tenisowy, zawody pływackie, parada motocyklistów, wspólne festiwalowe śniadania nad jeziorem – to tylko niektóre atrakcje towarzyszące Festiwalowi. Tradycją, podtrzymywaną także w tym roku, będzie niedzielna Msza Country w mrągowskim kościele, w której aktywnie uczestniczą sami artyści.

FESTIWAL MUZYCZNIE

Gwiazdą imprezy będzie Rosanne Cash – tegoroczna zdobywczyni 3 Nagród Grammy i córka legendarnego Johnny’ego Casha. Po latach na scenę powraca widowisko muzyczne, skupiające wokół nietypowej fabuły tuzy polskiego country. Przedstawicielami młodego nurtu będą m.in. Paula i Karol – okrzyknięci „superbohaterami” przez brytyjski The Guardian oraz finalista programu Must be the music – zespół Pora Wiatru. Na deskach mrągowskiego amfiteatru wystąpią również m.in.: Aly Cook z Nowej Zelandii, amerykański zespół Smythe&Taylor czy holenderski Music Road Pilots. Niespodzianką jest pojawienie się w programie festiwalu zespołu więziennego Paragraf 64. W Mrągowie muzyka brzmieć będzie jednak już od rana – festiwal wraca do tradycji jam session w lokalnych barach i na ulicach, z udziałem artystów Pikniku i festiwalowej publiczności.

Na miłośników mocniejszych brzmień Mrągowo czeka szczególnie w niedzielę. W koncercie poświęconym transplantologii wezmą udział m. in. zespół Dżem oraz Oddział Zamknięty.

FESTIWAL SPOŁECZNIE

Organizatorzy zaprosili ponad 1000 dzieci z domów dziecka na Warmii i Mazurach do uczestnictwa w festiwalu. Podobnie jak w ubiegłym roku, wychowankowie będą mogli zajrzeć za kulisy, spotkać się z muzykami i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach. Podczas Pikniku odbędzie się także próba bicia rekordu Guinessa w tańcu liniowym, która będzie poprzedzona warsztatami otwartymi dla wszystkich festiwalowiczów. Wspólnie z Eulalią Wojnicz z Fundacji „Zwięrzęta Eulali”, twórcy Pikniku zainicjują także dyskusję na temat traktowania zwierząt, w tym – szczególnie bliskim miłośnikom muzyki country – koni.

W piknikową niedzielę festiwal przyłączy się do akcji wspierającej polską transplantologię. Organizatorzy zapraszają na spotkania z ekspertami oraz osobami, które dzięki transplantologii zyskały drugie życie.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

Bilety na Festiwal Piknik Country&Folk dostępne na Eventim.pl, w sieci sklepów Empik, Media Expert, Media Markt, Saturn oraz w w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Miejsce na reklamę

Energa w sprawie budowy elektrowni w Ostrołęce

0

’Na dzisiaj nie widzimy rynkowych przesłanek do podjęcia budowy tej elektrowni” – czytamy w oświadczeniu Energa SA w sprawie inwestycji w Ostrołęce.

Energa informuje, że prace związane z poszukiwaniem inwestora dla budowy nowego bloku węglowego w Ostrołęce trwają od czasu zamrożenia tej inwestycji. Spółka nie prowadzi natomiast prac związanych ze sprzedażą projektu.
– Jako właściciel projektu jesteśmy zainteresowani pozyskaniem inwestora o znaczącym bądź strategicznym udziale, który wziąłby na siebie ryzyko związane z finansowaniem inwestycji oraz ze sprzedażą energii elektrycznej wyprodukowanej w elektrowni – informuje Beata Ostrowska, rzecznik prasowy Grupy Energa.
Poza znalezieniem inwestora drugą przesłanką konieczną do wznowienia inwestycji jest zaistnienie takich warunków rynkowych, które zapewniłyby rentowność tego projektu.
– Ten element jest szczególnie istotny w kontekście oczekiwań akcjonariuszy w zakresie racjonalności i opłacalności inwestycji spółki. Dlatego stale analizujemy otoczenie rynkowe. Najkorzystniejszy wariant to objęcie projektu mechanizmem wsparcia dla jednostek konwencjonalnych. Zaistnienie takiej regulacji ograniczyłoby ryzyko rynkowe projektu i zwiększyłoby szanse pozyskania finansowania na budowę elektrowni. Podsumowując, choć projekt jest technicznie zaawansowany, na dzisiaj nie widzimy rynkowych przesłanek do podjęcia budowy tej elektrowni – czytamy w oświadczeniu.

Miejsce na reklamę

Burze nad Mazowszem – bilans szkód po weekendzie

0

Uszkodzenia budynków mieszkalnych i gospodarczych, zniszczone dachy, zerwane linie energetyczne, szkody w uprawach rolnych oraz podtopienia to efekt frontów burzowych, które przeszły w sobotę i niedzielę nad województwem mazowieckim. Strażacy interweniowali blisko 2 tys. razy. Bez prądu w najgorszym momencie było 218 tys. odbiorców. Podczas przejścia nawałnic nikt nie został ranny.

Najwięcej zdarzeń wystąpiło w powiatach: radomskim, przasnyskim, ciechanowskim, makowskim, sierpeckim, żyrardowskim oraz w Warszawie. Według wstępnych danych straży pożarnej łącznie, od soboty 18 lipca, w województwie zostało poważnie uszkodzonych blisko 280 dachów w domach mieszkalnych i budynkach gospodarczych. Silny wiatr powalił ponad 1  600 drzew, wystąpiło około 50 podtopień. Awarie energii elektrycznej są stale usuwane. Nie występują utrudnienia na drogach. Samorządy rozpoczęły już szacowanie strat, by zweryfikować skalę zniszczeń w budynkach i gospodarstwie.
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej burze, już o nieco mniejszym nasileniu, będą przechodzić w nocy z wtorku na środę (głównie na zachodzie kraju) oraz z czwartku na piątek (na południu).

Miejsce na reklamę

Klub Obrońca zaprasza na zawody strzeleckie

0

Klub Strzelectwa Sportowego 'OBROŃCA’ w Troszynie zaprasza w niedzielę 26 lipca na otwarte zawody strzeleckie z broni historycznej p.n. 'Chwała Bohaterom Warszawy’ . Przedsięwzięcie kierowane jest również do osób niezrzeszonych w Klubie, a także nie posiadających licencji zawodniczej. Spotkanie rozpoczną się o godzinie 10 i potrwa do 17.

Zawodom towarzyszy wystawa fotograficzna autorstwa Andrzeja Mierzwińskiego, prezentowana już od 8 lipca.

Poinformował Eugeniusz Gorczyca – prezes Klubu Strzelectwa Sportowego 'OBROŃCA’

Miejsce na reklamę

Lepsze warunki w szkole muzycznej

0

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Centrum Edukacji Artystycznej realizuje projekt systemowy finansowany z Funduszu Spójności dotyczący kompleksowej termomodernizacji wybranych publicznych placówek szkolnictwa artystycznego.

Zadanie inwestycyjne stanowi pierwszy etap dużego, kompleksowego założenia projektowego składającego się z dwóch etapów – przygotowania inwestycji oraz właściwej realizacji robót budowlanych planowanych do realizacji w ramach Programu 'Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”.
Projekt dotyczy 156 jednostek szkolnictwa artystycznego z terenu całego kraju, w tym Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce. .

Realizacja projektu pozwoli na znaczące polepszenie stanu budynków i w efekcie – poprawę warunków nauczania. Planowany całkowity koszt wynosi 20,7 mln zł, w tym dofinansowanie z Funduszu Spójności – 17,6 mln zł.

Miejsce na reklamę

Siatkarskie emocje już w sobotę

0

VIII Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej pod nazwą 'Droga do Mistrzostwa” odbędzie się już 25 lipca w Ostrołęce. Na plażę, z nowymi partnerami, powrócą mistrzowie zeszłorocznej edycji: Marta Skiba i Daniel Kesak. Nie zabraknie także asów w duecie Cezary Ossowski i Paweł Damięcki.

Poinformował Mariusz Łuba, z SPS VOLLEY Ostrołęka, organizator turnieju.
W tegorocznych zmaganiach oprócz par z Ostrołęki i powiatu pojawią się również zespoły m.in. z: Warszawy, Radomia, Przasnysza, Hajnówki, Białegostoku, Długosiodła czy Pułtuska. Zawodnicy wystartują w trzech kategoriach: męska amatorska i męska zawodowa oraz kategoria żeńska. Turniej rozpocznie się o godzinie 10 na boisku do piłki siatkowej przy moście im. A. Madalińskiego.

Miejsce na reklamę

Skoczył z mostu – policja uratowała mu życie

0

Dwóch funkcjonariuszy policji wskoczyło do Narwi chwilę po tym jak z ze szczytu mostu kolejowego wskoczył do rzeki młody mężczyzna. Został on wyciągnięty na brzeg, gdzie trafił pod opiekę pogotowia. Zdarzenia miało miejsce wczoraj (20 lipca) około godziny 20.

Mężczyzna, który wspiął się na szczyt metalowej konstrukcji mostu nie reagował na próby nawiązania kontaktu. W pewnym momencie wstał i skoczył z wysokości kilkudziesięciu metrów do Narwi. Policjanci zbiegli na dół, by po chwili wskoczyć do rzeki. Dzięki szybkiej interwencji, narażeniu własnego życia  udało im się uratować chłopaka. Ich bohaterstwo z pewnością zasługuję na uwagę. Policjanci pracują w Wydziale Patrolowym. Służbę pełnią od 12 i 6 lat. Na miano bohaterów zasługują także dwaj chłopcy, którzy zainterweniowali widząc mężczyznę przebywające na szczycie mostu.

Miejsce na reklamę