Strona główna Blog Strona 3160

Wypadek – kierowca trafił do szpitala

0

Jedna osoba trafiła do szpitala  w wyniku obrażeń jakich doznała w wypadku, do którego doszło w sobotę na drodze z Suchcic do Gucina w gminie Czerwin. Samochód osobowy na zakręcie zderzył się z jadącym z naprzeciwka ciągnikiem rolniczym wyposażonym w zgrabiarkę. Ostatecznie auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo.

Informuje aspirant Bożena Piersa z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.  Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Czerwina.

Miejsce na reklamę

Złodziej w rękach policji

0

Złodziej trafił w ręce policji. Teraz za kradzież torebki odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W chwili zatrzymania  był nietrzeźwy.

Łączna wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 500 złotych.

Poinformowała aspirant Bożena Piersa z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Radio Oko na 22. Otwartych Żeglarskich Mistrzostw Polski Dziennikarzy

0

Załoga Wirtualnej Polski ze sternikiem Janem Kalińskim wygrała 22. Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Mikołajkach, które odbyły się w miniony weekend. Reprezentacja Radia Oko w składzie Beata Kamińska Juchniewicz, Leszek Kaczyński i sternik Marek Baczewski również spisała się bardzo dobrze wygrywając kończący regaty wyścig długodystansowy. O tym jak wypadliśmy w klasyfikacji ogólnej Leszek Kaczyński.

W tegorocznych regatach wystartowało blisko 40 załóg. Komandorem zawodów był Jerzy Iwaszkiewicz.

Warto przypomnieć, że w 22-letniej historii regat  załoga Radia Oko sześciokrotnie wygrywała mistrzostwa i w sumie 10 razy stawała na podium.

Miejsce na reklamę

W sobotę VII Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Mikstów

0

Już jutro (8 sierpnia) VII edycja Otwartego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej Mikstów o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki. Zawody zostaną rozegrane na boiskach plażowych przy moście im. Antoniego Madalińskiego.
W turnieju uczestniczyć będą drużyny 4-osobowe mieszane. Zawody rozegrane będą w dwóch kategoriach wiekowych: do i powyżej
19 roku życia.

Zaprasza Robert Juchniewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.

Miejsce na reklamę

Francuzi zaprezentują tradycyjny taniec

0

Mieszkańców Ostrołęki i okolic już 11 sierpnia czeka ciekawe muzyczne wydarzenie. Na scenie przy Kupcu zaprezentuje się zespół ludowy z Francji.
Tego dnia wystąpi również Zespół Pieśni i Tańca Kurpie.
Na wydarzenie zapraszają RCKK w Myszyńcu, Urząd Miejski w Myszyńcu, Starostwo Powiatowe oraz Ostrołęckie Centrum Kultury. Koncert rozpocznie się o godzinie 14.

Miejsce na reklamę

Weź udział w Warsztatach CAPOEIRA

0

Wakacyjne Otwarte Warsztaty CAPOEIRA z Grupą Capoeira Brasil Polska odbędą się w dniach 22 – 23 sierpnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Czarni.
Pierwszy trening rozpocznie się o godzinie 10, kolejny o 14, a dla wytrwałych przewidzino jeszcze spotkanie o 18. Poza zajęciami Capoeira organizatorzy zapraszają na sobotnie ognisko. Chetni będą mogli skorzystać ze sportowych atrakcji taliach jak m.in. gra w kosza, siatkę, tenisa stołowego oraz w piłkę nożną. Zapisy na warsztaty przyjmowane są do 8 sierpnia.

Instrutor Mogway
Marcin Wnuk
504-151-314

Miejsce na reklamę

Wystawa prac Franciszka Starowieyskiego (1930 – 2009)

0

’PRZYJAŹNIE PARYSKIE 1683-1693”  to tytuł wystawy prac Franciszka Starowieyskiego, która w sierpniu będzie prezentowana w Galerii Ostrołęka. Ekspozycja zawiera dzieła polskiego plakacisty, grafika, malarza, rysownika i scenografa, pochodzące z paryskiej kolekcji A. i N. Avila. Oprócz rysunków można będzie podziwiać także wielkoformatowe obrazy olejne.
Wernisaż wystawy odbędzie się 13 sierpnia o godzinie 19. Na spotkanie zapraszają Galeria Ostrołęka i Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie.

Franciszek Starowieyski urodził się 8 lipca 1930 roku w Bratkówce koło Krosna, zmarł 23 lutego 2009 w Warszawie. Podczas wojny, wraz z rodziną, przeprowadził się do Krakowa. W latach 1949-1952 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Wojciecha Weissa i Adama Marczyńskiego. Następnie studiował w ASP w Warszawie w pracowni Michała Byliny, gdzie w 1955 roku uzyskał dyplom. Wiele lat tworzył na przemian w pracowniach w Warszawie i w Paryżu.
Starowieyski był stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej, wykładowcą Berliner Hochschule der Kunste i Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie. Był bohaterem filmu Andrzeja Papuzińskiego 'Bykowi chwała”, zagrał też w filmach Andrzeja Wajdy (’Danton”) i Krzysztofa Zanussiego (’Struktura kryształu”).
Uczestniczył w ponad 200 wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Kanadzie, Szwajcarii, USA, we Włoszech. Był pierwszym Polakiem, któremu zorganizowano indywidualną wystawę w Museum of Modern Art w Nowym Jorku (1985). Zrealizował ponad 20 spektakli teatru rysowania w różnych miejscach świata. Za najbardziej udane uważał teatry w Wenecji, Paryżu, Spoleto, Sewilli i Chicago. Przygotował inscenizacje teatralne m.in. do 'Ubu króla” dla Teatru Wielkiego w Łodzi.
Był laureatem wielu nagród, m.in. Grand Prix na Biennale Sztuki Współczesnej w Sao Paulo (1973), Grand Prix za plakat filmowy na festiwalu w Cannes (1974), Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu w Paryżu (1975), Annual Key Award gazety 'Hollywood Reporter’ (1975/6), Nagrody na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago (1979/82). W 1994 roku artysta otrzymał Nagrodę 'Złotej Maski’ za scenografię do 'Króla Ubu” Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim w Łodzi, a w 2004 Nagrodę Ministra Kultury w dziedzinie sztuk plastycznych.

Miejsce na reklamę

Święto Wojska Polskiego w Ostrołęce

0

Miejskie Obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się 15 sierpnia. Do udziału w uroczystości zaprasza prezydent miasta Janusz Kotowski.
O godzinie 10 w Kościele pw. Zbawiciela Świata rozpocznie się  Msza Święta w intencji obrońców Ojczymy. Po eucharystii na Ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej poświęconym poległym w walkach Żołnierzom AK zostaną złożone kwiaty.
Do udziału w uroczystości prezydent zaprasza również poczty sztandarowe Związków, Zakładów Pracy, Organizacji, Stowarzyszeń i Szkół.

Miejsce na reklamę

Rękodzieło Wsi Kurpiowskiej – konkurs

0


Do 14 sierpnia można zgłaszać prace w  konkursie 'Rękodzieło Wsi Kurpiowskie”, którego organizatorem jest Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Księdza Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu oraz Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca. Inicjatywa skierowana jest do zrzeszonych i niezrzeszonych twórców ludowych i ma na celu podtrzymywanie sztuki ludowej Kurpiów oraz popularyzację tradycyjnych form rękodzieła.
Prace oceniane będą bez kategorii wiekowych. Wzornictwo i technika wykonania powinna być zgodna z tradycyjnymi wzorami występującymi na Kurpiach. Szczegóły na www.rckkmyszyniec.pl

Miejsce na reklamę

Radio Oko na Żeglarskich Mistrzostwach Polski Dziennikarzy

0

Dzisiaj (7 sierpnia) oficjalnie rozpoczęły się XXII Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy Mikołajki 2015.  Po raz kolejny bierze w nich udział załoga Radia Oko w skaldzie Beata Kamińska Juchniewicz, Marek Baczewski i Leszek Kaczyński.

Konkurencja nie jest mała, w tym roku o zwycięstwo walczy 29 zespołów.

Relacjonuje Leszek Kaczyński.
Mistrzostwa Polski Dziennikarzy to największe i najpoważniejsze środowiskowe regaty żeglarskie w Polsce. Pierwsze odbyły się w roku 1994 .  Mistrzostwa od początku odbywają się w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach. W niedziele o godzinie 16.30 zaplanowano uroczyste zakończenie mistrzostw, wręczenie medali, pucharów i nagród.

Miejsce na reklamę