back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

Taniec życia i pieśń śmierci

REKLAMA

Historia Apaczów Cochise’a i Geronima

Żyją w rezerwatach, setki razy okłamywani, marginalizowani. Usiądźmy z Apaczami w kręgu przy ognisku, posłuchajmy ich pieśni. Usłyszmy o ich historii i kulturze, o ich zwyczajach i tradycjach, o ich dolach i niedolach.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Stare szamanki i młode dziewczyny, żony, matki, siostry i babcie – apackie kobiety wspierały mężczyzn, pozwalając im iść pod wiatr i odważnie pokonywać przeszkody. Ani lalki, ani niewolnice, nigdy nie zostały sprowadzone do roli przedmiotu. Nigdy też nie ograniczono ich do funkcji rodzicielek. Nie gorsze ani lepsze od mężczyzn, mądre, silne, kochające i kochane, były ich nierozłączną częścią. Krzemienną skałą, na której pewnie opierał się cały lud.

To jest moja ziemia, mój dom, ziemia moich ojców, na którą domagam się zezwolenia powrotu. Tam chcę spędzić swoje ostatnie dni i zostać pogrzebany wśród tamtejszych gór. Jeśli to się ziści, umrę spokojnie w poczuciu, że mój lud, wrócony rodzinnym stronom, będzie się rozmnażał, zamiast szczupleć, i nasze imię nie zaginie.

Geronimo

Premiera książki już 25 stycznia !

Materiał pochodzi od wydawcy. Znak Horyzont

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex