back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Samorząd Mazowsza rozwija bazę sportową

REKLAMA

Modernizacja sali sportowej w Broku, budowa gminnego mini centrum sportu w Kadzidle czy stworzenie Centrum Aktywności Sportowej w Budzynie to tylko przykłady spośród 27 inwestycji sportowych, które niebawem powstaną w subregionie ostrołęckim. To efekt programu ‘Mazowsze dla sportu 2023”. Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano ponad 6 mln zł.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

To już szósta edycja programu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym roku dzięki wsparciu mazowieckiego sejmiku udało się zrealizować prawie 200 inwestycji.

Podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W ramach programu ‘Mazowsze dla sportu 2023” gminy i powiaty z województwa mazowieckiego mogły ubiegać się o środki na budowę, przebudowę, modernizację i remont obiektów sportowych, w tym m.in. hal i wielofunkcyjnych boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptracki, street workout, placów sportowo-rekreacyjnych). W subregionie ostrołęckim wsparcie w wysokości ponad 6 mln zł otrzymało 27 inwestycji.

Zdaniem radnego województwa mazowieckiego Mirosława Augustyniaka program ‘Mazowsze dla sportu” motywuje lokalne samorządy do działania. – Najczęściej przeszkodą, która utrudnia gminom czy powiatom podjęcie decyzji o rozpoczęciu inwestycji, są pieniądze. Budżety nie są z gumy, a projekty infrastrukturalne wymagają dużych nakładów finansowych. Takie inicjatywy jak nasza umożliwiają im często realizację planów.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex