back to top
20 C
Ostrołęka
środa, 22 maja 2024 r.

XII Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu

REKLAMA

XII Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

UKS Piątka zaprosiła na XII Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu, które odbyły się w sobotę 28 października w Parku Wodnym MOSiR w Ostrołęce.

Tym razem ostrołęcka pływalnia gościła ponad 420 zawodniczek i zawodników z 22 klubów pływackich, którzy rywalizowali w 10 konkurencjach

W klasyfikacji medalowej najlepszy okazał się team UKS Skalar Warszawa, który na zawodach wywalczył aż 27 krążków. Drugie miejsce przypadło dla klubu UKS Butterfly Łomża. Na najniższym stopniu podium w tej klasyfikacji znalazła się drużyna UKS Piątka Ostrołęka z dorobkiem 20 medali (7 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych). Reprezentanci WOPR-OS 6-krotnie stawali na podium (2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe), co przełożyło się na 10 pozycję w klasyfikacji medalowej.

Patronat nad zawodami obieli Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik,Starosta Powiatu Ostrołęckiego Stanisław Kubeł oraz Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki,Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak,Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik.
Partner przedsięwzięcia był Samorząd Województwa Mazowieckiego

O medale walczyli zawodnicy z:
Warszawy, Łomży, Legionowa, Szczytna, Płocka, Nieporętu, Suwałk, Mińska Mazowieckiego,Ciechanowa, Pułtuska, Łomianek, Olsztyna, Szczytna, Mławy oraz z Ostrowi Mazowieckiej.

Ostrołękę reprezentowały dwa kluby sportowe: WOPR-OS oraz jako gospodarz UKS Piątka Ostrołęka

Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu to duża impreza sportowa ciesząca się z każdym następnym rokiem coraz większym zainteresowaniem z uwagi na otwartą formułę zawodów, duży przekrój kategorii wiekowych, ale także możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Fot. UM Ostrołęka

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex