back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Ostrołęka walczy o tytuł rowerowej stolicy Polski

REKLAMA

1 czerwca rozpoczęła się rywalizacja o prestiżowy tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Wzorem lat ubiegłych od 21 marca do 21 maja trwał oficjalny trening, podczas którego mogliśmy przetestować aplikację ‘Aktywne Miasta” i zapoznać się z zasadami ‘kręcenia kilometrów”. Nowe osoby mogą dołączyć do zabawy w każdej chwili, natomiast uczestnicy treningu nie muszą rejestrować się ponownie, zostaną automatycznie dodani do głównej rywalizacji.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Oficjalne zmagania o Puchar Rowerowej Stolicy Polski potrwa do końca miesiąca. Zasady zabawy są bardzo proste – rowerzyści pobierają aplikację Aktywne Miasta, która może rejestrować przebyte trasy i ich długości podczas każdej przejażdżki, dołączają do rywalizacji RSP, a następnie wybierają gminę lub miasto, które chcą reprezentować.

W dalszej kolejności należy wybrać rodzaj grupy – kategoria ‘Ogólny” oraz grupa ‘1. Miasto Ostrołęka – grupa ogólna” utworzone są dla ogółu mieszkańców. Warto jednak przejrzeć także inne kategorie: ‘Firmy”, ‘Instytucje”, ‘Media”, ‘Szkoły” i ‘Uczelnie”.
Każdy może także zaproponować założenie nowej grupy.

Wszystkie przebyte przez reprezentantów Ostrołęki kilometry zostaną zsumowane, podzielone przez liczbę mieszkańców i przeliczone na punkty. Miasto, które zdobędzie największą liczbę punktów, otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

To już szósta edycja rywalizacji, do której w tym roku zgłosiło się ponad 60 miast. Ostrołęczanie wezmą w niej udział po raz piąty.

Niezależnie od końcowego miejsca w tabeli, Miasto Ostrołęka przyzna nagrody w klasyfikacji lokalnej dla uczestników, którzy przebędą największe dystanse dla naszego miasta (uwzględniając wszystkie ostrołęckie grupy).

Nagrodzone zostaną trzy najlepsze panie, trzech najlepszych panów oraz troje najlepszych młodych rowerzystów do 17. roku życia włącznie. Wyróżniona zostanie również ostrołęcka szkoła, której uda się najskuteczniej zmotywować swoją rowerową społeczność do ‘kręcenia” dla miasta.

Zeszłoroczna edycja spotkała się z szerokim zainteresowaniem ostrołęczan, które zaowocowało zajęciem 13. miejsca w końcowej rywalizacji spośród wszystkich 62 konkurujących miast.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex