Strona główna Blog Strona 3214

Przekroczyli prędkość o 95 i 64 km/h w obszarze zabudowanym

0

Ostrołęccy policjanci wydziału ruchu drogowego w związku ze znowelizowanymi przepisami zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyznom zostały zatrzymane prawa jazdy.

Działania ,,Pirat Stop’ ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym ostrołęccy funkcjonariusze prowadzili od piątku.  

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański.

 

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Uroczyste otwarcie boiska w gimnazjum w Rzekuniu

0

W Rzekuniu uroczyście otwarto boisko wielofunkcyjne.

Uczniowie przygotowali wiele atrakcji sportowych. Popisywali się sprawnością, umiejętnościami indywidualnymi i zespołowymi.

Pierwsza część prezentacji odbyła się w hali sportowej, następnie uczestnicy przeszli na boisko. Tam nastąpiło przecięcie wstęgi i   uroczyste otwarcie.

Młodzież rozegrała mecze rugby, koszykówki, piłki nożnej i ręcznej.

fot. rzekun.pl

Miejsce na reklamę

Atakujący SPS Volley Ostrołęka przedłużył kontrakt

0

Sezon 2014/2015 nie był udany dla Pawła Pędzicha. Na początku skomplikowana kontuzja ręki, która wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy. Po powrocie do treningów siatkarz wrócił do szpitala, by poddać się skomplikowanej operacji. Obecnie Paweł powraca do dawnej świetności. Jego poczynania będziemy mogli śledzić już w najbliższym sezonie, gdyż zawodnik właśnie podpisał roczny kontrakt z klubem. Gratulujemy!

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Piotr Piasek najlepszy podczas Zawodów Kawaleryjskich

0

Zawody Kawaleryjskie odbyły się w miniony weekend na błoniach nad Narwią. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.

Uczestnicy zmierzyli się w kilku konkurencjach. Był pokaz lancy, szabli oraz skoki przez przeszkody. Najlepszy okazał się Piotr Piasek, prezentujący się na koniu Kasztelan. W sumie w konkursie sprawności kawaleryjskiej wzięło udział 21 jeźdźców. Imprezę uatrakcyjniła defilada ulicami miasta oraz występ zespołu Droga na Ostrołękę.

galeria

Miejsce na reklamę

Artystyczna dusza seniorów

0

Coroczne Spotkania Klubów Seniora odbyły się w sobotę, 23 maja w Ostrołęckim Centrum Kultury. W programach artystycznych zaprezentowały się 'Jesienne Róże’, 'Złoty wiek’, 'Wrzos’, 'Modry len’ i 'Pogodna jesień’.

Kluby Seniora zaprezentowały 30-minutowe programy. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać występów chóralnych i solowych oraz gry na instrumentach.

galeria

Miejsce na reklamę

Pozdrawiam Zenek Martyniuk

0

Za nami główne koncerty Dni Ostrołęki. Organizatorzy w tym roku postawili na muzykę Disco Polo. W dniach 22-23 maja stadion miejski odwiedziło kilka tysięcy mieszkańców miasta i regionu zainteresowanych takim właśnie brzmieniem. Na scenie wystąpili m.in. Faktor, Gesek, Mario Bischin, Bayera, Calibra oraz Akcent.

Wydarzenie było częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej. Festiwal ma na celu poszukiwanie nowych talentów w muzyce Disco oraz wyłonienie Miss DISCOpolowania.

Laureaci poszczególnych castingów 'Talent-Show” zmierzą się podczas Gali Finałowej, która odbędzie się we wrześniu w Warszawie jako zwieńczenie całego festiwalu.

galeria

Miejsce na reklamę

Kenijczyk Joel Kosgei Komen zwycięzcą Półmaratonu

0

28-letni Kenijczyk Joel Kosgei Komen z czasem 1:05:24  zwyciężył w XXI Międzynarodowym Półmaratonie Kurpiowskim, który odbył się 24 maja w Ostrołęce. Tuż za nim linię mety przekroczył Mykola Jukhymczuk uzyskując czas 1:05:27. Na podium stanęli również  Anton Pototskyi z Ukrainy, który trasę 21.094 km pokonał w czasie 1:06:29 i Sergii Okseniuk – 1:06:59. Jako piąty na metę dotarł Sergii Rybak – 1:07:09. Najszybszą z kobiet okazała się Ukrainka Anna Pechk z czasem 1:27:43. Mówi Robert Juchniewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.

Do półmaratonu przystąpiło ponad dwustu zawodników. Do mety dobiegło 196.

W XXI Międzynarodowym Półmaratonie Kurpiowskim Ostrołękę reprezentowało 80 mieszkańców miasta.

Podkreśla Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki.

galeria

Miejsce na reklamę

Podejrzani o serię włamań do mieszkań zatrzymani

0

Zatrzymane trzy osoby podejrzane o liczne kradzieże z włamaniem do mieszkań, odzyskane mienie, zabezpieczony pojazd – to efekt wytężonych działań policjantów z Komendy Miejskiej w Ostrołęce.

Mówi mł. asp. Tomasz Żerański.

Sprawcy włamywali się do mieszkań w godzinach przedpołudniowych, pod nieobecność domowników. Kradli m.in. laptopy, aparaty fotograficzne, biżuterię, zegarki, perfumy, markowy alkohol, pieniądze, a także sprzęt elektroniczny.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego do tej pory materiału dowodowego każdy z zatrzymanych usłyszał kilka zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem.

W minioną sobotę na   podstawie złożonych wniosków przez Prokuraturę Rejonową Sąd Rejonowy w Ostrołęce   zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Wobec jednego z podejrzanych zastosowano dozór policyjny.   W przeszłości mężczyźni byli wielokrotnie karanii za włamania.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

67-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

0

27-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego podczas awantury domowej został pchnięty nożem przez swojego ojca.

Jak informuje sierż. Marek Grabowski 21 maja około godziny 2:00 w nocy funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego makowskiej Policji zauważyli słaniającego się na nogach mężczyznę, który trzymał się za brzuch, a na jego ubraniu były widoczne ślady krwi. Mundurowi natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia.

67-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 156 par. 1 pkt 1 kk.

Miejsce na reklamę

Gimnazjada Ostrołęcka i Powiatu Ostrołęckiego Młodzików w Lekkiej Atletyce w Kadzidle

0

9 medali, 10 miejsc premiowanych awansem do zawodów międzypowiatowych i 10 rekordów życiowych – to bilans zawodników trenujących w UKS Siódemka Ostrołęka, podczas Gimnazjady Ostrołęckiej i Powiatu Ostrołęckiego Młodzików w Lekkiej Atletyce w Kadzidle.

Złote medale zdobyli:
·                 Renata Kołodziejczyk (00) z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce w biegu na 100m – 12,8s (rekord życiowy),
·                 Marta Łada (00) z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce w biegu na 300m – 44,7s (rekord życiowy),
·                 Victoria Ejzemberg (00) także z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce w biegu na 600m – 1:42,8s (rekord życiowy poprawiony o prawie 10s),
·                 Adam Piątkowski (00) z Gimnazjum w Obierwi w biegu na 1000m – 2:47,9s (rekord życiowy).
Medale srebrne:
·                 Paulina Pilarska (00) z Gimnazjum w Olszewo-Borkach w biegu na 600m – 1:43,6s (rekord życiowy),
·                 Wojciech Bączek (00) z Gimnazjum w Czarni w biegu na 1000m – 2:58,0s (rekord życiowy poprawiony o prawie 8s),
·                 Karolina Krukowska (01) z Gimnazjum w Olszewo-Borkach w skoku w dal – 4,60m.
Medale brązowe:
·                 Jakub Cichocki (01) z Gimnazjum w Kadzidle w biegu na 1000m – 2:59,4s (rekord życiowy),
·                 Aleksandra Szczęsna (01) z Gimnazjum w Olszewo-Borkach w skoku w dal – 4,45m.

Zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka biegały także w sztafetach, zdobyły medale i wywalczyły awans. Sztafeta 4 x 100m dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce wygrała z czasem 54,0s (biegały tu Klaudia Domurad, R. Kołodziejczyk i V. Ejzemberg), a sztafeta 4 x 100m dziewcząt zajęła 2 miejsce osiągając czas 55,3s (P. Pilarska, A. Szczęsna i K. Krukowska).

Zawody międzypowiatowe odbędą się we wtorek 26 maja w Kadzidle.

Miejsce na reklamę