Strona główna Blog Strona 3215

II GALA DISCO POLO – CZERWIN

0

 

Powiększ

Miejsce na reklamę

Kolejne działania ostrołęckich policjantów ,, PIRAT STOP’’

0

Policjanci Komendy Miejskiej w Ostrołęce rozpoczynają wzmożone działania na drogach miasta i powiatu. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzisiaj (22 maja) rusza akcja ,,PIRAT – STOP” ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Mówi mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Działania zakończą się w niedzielę 24 maja.

Miejsce na reklamę

Konferencja o kondycji MŚP

0

Jak radzą sobie przedsiębiorcy z podregionu ostrołęcko-siedleckiego? W których powiatach najwięcej inwestuje się w innowacje? Już po raz piąty, Bank PKO przeprowadził największe, badanie kondycji mikro i małych przedsiębiorstw w Polsce, w którym wzięło udział ponad 6,9 tys. firm z całego kraju. Wyniki zostaną przedstawione na poniedziałkowej konferencji (25 maja), na którą zapraszają Bank PKO oraz Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Spokanie odbędzie się w sali Delegatury UMWM w Ostrołęce, ul. Piłsudskiego 38. Rozpocznie się o godzinie 11.

Miejsce na reklamę

Powalcz o bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

0

Kolejna szansa na naukę w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Do rozdania są 3 bezpłatne miejsca na studia stacjonarne I stopnia na kierunkach informatyka lub zarządzanie informacją. Ponadto tegoroczna oferta przewiduje również możliwość otrzymania bezpłatnego miejsca na studiach II stopnia. To efekt porozumienia pomiędzy uczelnią a samorządem województwa. Termin nadsyłania zgłoszeń  mija 30 czerwca br.

Warto zawalczyć o indeks uczelni i przesłać swoje zgłoszenie. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kryteriach. Ci, którzy chcieliby tam studiować, powinni ukończyć szkołę ponadgimnazjalną, mieszkać na terenie województwa mazowieckiego i aktualnie nie posiadać statusu studenta Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Liczą się również wyniki osiągane w nauce. Średnia ocen po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej nie powinna być niższa niż 4,0, a średnia ocen z dwóch przedmiotów – informatyki (technologii informacyjnej) i matematyki – nie niższa niż 4,3. Absolwenci studiów I stopnia, jeśli są zainteresowani podjęciem nauki właśnie na tej uczelni, powinni posiadać na dyplomie wynik dobry. Pod uwagę będzie też brany dochód brutto na osobę, który nie powinien przekraczać 140 proc. miesięcznego minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Do 30 czerwca br. trzeba dostarczyć w sumie sześć rodzajów dokumentów: wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy, oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych, wykaz ocen (uzyskanych na koniec ostatniego roku nauki wystawiony przez szkołę lub kserokopię świadectwa dojrzałości), dokumenty potwierdzające sytuację materialną (wystawione po 30 kwietnia br.), zaświadczenie ze szkoły/uczelni o  statusie ucznia/studenta (dotyczy członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie), kopię dowodu osobistego.

Regulamin oraz kwestionariusz osobowy są dostępne na stronie urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego www.mazovia.pl w zakładce: Edukacja i sport. Więcej informacji na temat rekrutacji udzielają pracownicy Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – tel. (22) 597 94 21.

Miejsce na reklamę

Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar OTBS

0

Po raz pierwszy Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego organizuje Amatorski Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w blokach administrowanych i należących do
OTBS.  

Obędzie się 23 maja na boisku rekreacyjnym przy ulicy Jana Pawła II. Początek zmagań o godzinie 10:00, zakończenie turnieju, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 13:30.

Celem turnieju jest wskrzeszenie mody na grę w piłkę nożna na przyblokowych boiskach, tak jak to w czasach swojej młodości robili rodzice dzisiejszych dzieci i młodzieży.

Mogą w nim wziąć udział amatorskie drużyny męskie i żeńskie (składające się z 6 zawodników plus bramkarz). W jednym zespole może grać maksymalnie trzech zawodników występujących na co dzień w klubach sportowych. Przewidzidziano dwie kategorie wiekowe od 7 do 13 lat i od 14 do 18.

Dla zwycięzców będą puchary i atrakcyjne nagrody, statuetki dla najlepszych zawodników, losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.

Miejsce na reklamę

Ostrołęczanie wysłuchali koncertu 'Po to nasza pamięć’

0

Koncert Grzegorza Kucharzewskiego i Aleksandry Olszewskiej pt. 'Po to nasza pamięć’ odbył się wczoraj na terenie powstającego Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Wysłuchało go kilkadziesiąt osób.

Twórczość Grzegorza Kucharzewskiego emanuje prawdą przekazu i refleksją historyczną o polskich losach – artysta opiera je na doświadczeniach własnej rodziny. Wiersz i pieśń o ujętej w obławie augustowskiej dwudziestoletniej siostrze ojca – Zycie Kucharzewskiej, to jednocześnie poruszający reportaż historyczny i hołd złożony zamordowanym oraz rodzinom cierpiącym po ich stracie.  

Mówił Jacek Karczewski, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

galeria

Miejsce na reklamę

Dzieci recytowały ulubione wiersze

0

’Samochwała”, 'Leń”, 'Kłamczucha” i wiele innych wierszy dla dzieci znalazło się w repertuarze wczorajszego konkursu recytatorskiego Pierwszy Krok w Poezję. W sumie na scenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej  zaprezentowało się 32 uczniów.

To już 28 edycja konkursu, który przez cztery lata kierowany był tylko do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2, dzisiaj placówka jest współorganizatorem.

Poinformowała Sabina Malinowska wicedyrektor biblioteki.
Uczniowie otrzymali pluszaki i nagrody książkowe. Konkurs rokrocznie wspiera samorząd miasta.

galeria

Komisja po wysłuchaniu wszystkich recytatorów postanowiła przyznać:

w kategorii uczniów klas I
I    Karolina Podeszwa    SP 4    
I    Oliwia Ziobro            SP 6    
I    Kornelia Nawrocka    BO 6    
II    Wiktoria Lewandowska    SP 10    
II    Kalina Luchcińska    SSP    
II    Michał Piórkowski    BO 3    
II    Michał Żemek            BO 3    
III    Zuzanna Dajcz            SP 5    
III    Roksana Kamińska    SP 3    
III    Igor Łada                    BO 6    
III    Maja Raźny            SP 2    
III    Krystian Zaorski            SP 1    

w kategorii uczniów klas II

I    Kacper Ramos            SP 2    
I    Julita Filochowska    SP 10    
I    Zofia Zielińska            SSP    
II    Natalia Przybysz      SP 4    
II    Weronika Stepnowska    SP 6    
II    Radosław Rurka            SP Szczawin    
III    Julia Morawska            SP 3    
III    Magdalena Siekierko    BO 6    
III    Agata Szczubełek    SP 5    
III    Aurelia Śpiewak            SP 1    

w kategorii uczniów klas III

I    Krzysztof Cholewa    SSP    
I    Oliwia Dudziec            SP 10    
II    Nina Klimek            SP 2    
III    Weronika Błaszczak    SP Szczawin    
III    Bartłomiej Kirmes    SP 4    
III    Gabriela Laskowska    SP 1    
III    Paulina Laskowska    SP 6    
III    Anna Suchecka            SP 5    
III    Michał Zaczkowski    SP 3

Miejsce na reklamę

Po pijanemu przez rondo

0

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 20-latka, który jadąc samochodem po pijanemu uszkodził znak drogowy na rondzie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Mówi mł. asp. Ewelina Szlesińska.

Okazało się, że to 20-letni mieszkaniec gminy Wizna. Mężczyzna miał przy sobie kluczyki do poszukiwanego samochodu, wskazał też policjantom, gdzie zaparkował uszkodzone auto. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy, a za swoje postępowanie będzie odpowiadał teraz przed sądem.

Miejsce na reklamę

Posiadał kokainę

0

Policjanci wydziału patrolowego zatrzymali mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który posiadał przy sobie ponad 13 g kokainy. Mężczyzna jest podejrzany także o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Zatrzymano mu prawo jazdy i został osadzony w policyjnym areszcie.

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Już w niedzielę startuje XXI Półmaraton Kurpiowski

0

Już po raz XXI w niedzielę 24. maja odbędzie się Międzynarodowy Półmaraton Kurpiowski. Organizatorzy spodziewają się, że w biegu weźmie udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z Polski, Białorusi i Ukrainy. Akces do startu będzie można zgłosić jeszcze w dniu imprezy w biurze zawodów.

Zawodnicy rywalizować będą na trasie mającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, która przebiegać będzie głównie tzw. ostrołęcką obwodnicą oraz ulicami Witosa, Targową, 11. Listopada i Hallera. Mówi Robert Juchniewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej, ktory jest organizatorem imprezy.

W związku z pewnymi ograniczeniami ruchu kołowego na ulicach, na których będzie odbywała się sportowa rywalizacja, organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

Dla uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego, którzy ukończą bieg czekają do rozlosowania atrakcyjne upominki, między innymi sprzęt RTV i AGD, artykuły gospodarstwa domowego oraz akcesoria turystyczne. Specjalną nagrodę rzeczową o wartości tysiąca złotych dla uczestników Półmaratonu z terenu Miasta Ostrołęki ufundował Prezydent Janusz Kotowski. Ta nagroda w wyniku losowania trafi na pewno do rąk ostrołęczanina.

Życzymy powodzenia na trasie i szczęścia w losowaniu.

Miejsce na reklamę