Strona główna Blog Strona 3188

Maja Bieżuńska potrójnie srebrna na Mistrzostwach Polski w pływaniu

0

Maja Bieżuńska z Ostrołęki wywalczyła trzy srebrne medale na Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu.

Na co dzień trenerka ponad 150 dzieci uczestniczących w nauce i doskonaleniu pływania w Klubie SQUATINA na 50-metrowym basenie rywalizowała w trzech konkurencjach w kategorii C na: 50, 100, 200 metrów stylem klasycznym.

W mistrzostwach startowali zawodnicy z ponad 100 klubów pływackich nie tylko z Polski, ale również z Rosji, Białorusi, Litwy, Czech, Cypru, Ukrainy, Niemiec a nawet Australii.

Klub SQUATINA od stycznia do końca czerwca zdobył w sumie 60 medali w zawodach rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej, okręgowej.

Miejsce na reklamę

Zaginęła suczka o imieniu Frida

0

Zaginęła suczka o imieniu Frida. Wzrost około 50 cm, rudy łepek, kundelek. OSTATNIO WIDZIANA była 14 czerwca W GĄSEWIE PODUCHOWNYM.

PROSIMY O POMOC W ODNALEZIENIU! TEL. 607 591 697 lub 501 385 939.

NA ZNALAZCĘ CZEKA NAGRODA PIENIĘŻNA!

Miejsce na reklamę

Nowy sezon ArtCzwartków – sprawdź kto wystąpi

0

Zbliża się koncert inaugurujący tegoroczne ArtCzwartki. Pierwsze w tym sezonie spotkanie pod wierzbą na Placu Bema zaplanowano 9 lipca o godzinie 19. Wystąpi polski muzyk rockowy, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, kojarzony ze sceną alternatywną – Janek Samołyk.

Poinformowała Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko OCK. W ramach artystycznych spotkań  zaplanowano pięć koncertów.

Zwieńczeniem ArtCzwartków będzie występ wokalistek Studia Piosenki, które wystąpią 27 sierpnia. Tego wieczoru również młodzież, która weźmie udział w wakacyjnych warsztatach teatralnych zaprezentuje krótki spektakl.

Miejsce na reklamę

Piroman w trafił do aresztu

0

Na trzy miesiące został aresztowany 39-letni mężczyzna podejrzany o serię podpaleń na terenie powiatu ostrołęckiego w 2014 i 2015 roku. Do wniosku prokuratury rejonowej w Ostrołęce przychylił się sąd. Podejrzany wpadł w zasadzkę przygotowaną przez ostrołęckich policjantów w Siarczej Łące.

Mówi st. asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej polciji.

To nie koniec sprawy. W dalszym ciągu trwają prace związane z udowodnieniem kolejnych podpaleń na terenie powiatu ostrołęckiego. Ogień strawił ponad 120 hektarów lasów państwowych i prywatnych, a straty sięgają już kwoty blisko 1,5 mln złotych.

Miejsce na reklamę

Orliki czynne w wakacje

0

Już od dziś (1 lipca) rozpoczynają pracę animatorzy miejskich 'Orlików”. Przyszkolne boiska będą do dyspozycji ostrołęczan przez całe wakacje – informuje Urząd Miasta.

Samorząd Ostrołęki zaprasza wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek, do korzystania z zaplecza sportowego 'Orlików”. Do dyspozycji chętnych będą boiska do piłki nożnej, siatkówki lub koszykówki. Chęć i sposób wykorzystania boisk i sprzętu sportowego należy zgłaszać do zajmujących się obiektami animatorów. Harmonogramy ich pracy zostaną wywieszone przy wejściach na boiska. Zamieszczone będą też na stronie Urzędu Miasta.

Fot. www.ostroleka.pl

 

Miejsce na reklamę

Wakacyjne atrakcje w Goworowie

0

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie po raz kolejny zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych na Zielone Wakacje. W ramach letnich atrakcji mieszkańcy gminy mogą wziąć udział m.in. w wycieczkach, warsztatach fonograficznych i obróbki graficznej oraz turniejach sportowych. Ciekawym akcentem będą sierpniowe zajęcia pn. 'Dekoracje z recyklingu’ oraz szycie torebek z filcu.

Mówiła Barbara Kuczyńska, kierownik GOKSiR.

Szczegóły na www.goksirgoworowo.pl

Miejsce na reklamę

Noc z gwiazdami w Szarłacie

0

Już 18 lipca w Szarłacie w gminie Goworowo odbędzie się kolejna odsłona imprezy pod nazwą 'Noc z gwiazdami pod gwiazdami”. Będzie to już dziesiąta, jubileuszowa edycja.

Zapraszał Arkadiusz Kuśmierczyk, instruktor kultury w GOKSiR w Goworowie.

Muzyczne spotkanie rozpocznie się o godzinie 18. Zapraszają: wójt gminy Goworowo, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi 'Sąsiad”, Sołectwo Szarłat oraz GOKSiR. Imprezę finansowo wsparło starostwo powiatowe w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

WESELE KURPIOWSKIE 2015

0

Audycja zabierze słuchaczy jeszcze raz na tegoroczne Wesele Kurpiowskie do Kadzidła. Powspominajmy.

Miejsce na reklamę

Energa inwestuje w nowoczesne sieci przesyłu ciepła

0

Energa kończy w  Ostrołęce i w Kaliszu największe w ich historii modernizacje sieci ciepłowniczych. Grupa wdraża inteligentny system zarządzania, który w jednym miejscu gromadzi i analizuje wszystkie dane dotyczące sieci, co pozwoli m.in. szybciej usunąć awarie, zwiększyć niezawodność dostaw ciepła i ograniczyć straty przesyłu. Łączny koszt rozpoczętych kilka lat temu projektów to ponad 58 mln zł, z czego 35 mln zł pochodzi ze środków europejskich.

Grupa Energa kończy dwie wielkie modernizacje sieci ciepłowniczych w miastach, w których należą do niej spółki dystrybuujące i sprzedające ciepło. Energa OPEC w Ostrołęce oraz Ciepło Kaliskie w tym roku zakończą rekordowe pod względem nakładów modernizacje sieci ciepłowniczych. W ciągu prowadzonych w ostatnich latach prac obie spółki wymieniały infrastrukturę na wielu odcinkach sieci, ale przede wszystkim wdrażały nowoczesny system zarządzania siecią ciepłowniczą. W jego ramach zdalnie odczytywane są parametry jednocześnie u wszystkich odbiorców ciepła, co pozwala nie tylko na optymalne modelowanie pracy sieci i dostosowanie jej parametrów do zmieniających się warunków pogodowych, ale też na szybsze lokalizowanie i usuwanie awarii.

Dzięki pracom przeprowadzonym w Ostrołęce już zmniejszyły się straty przesyłu i ubytki wody sieciowej. Zwiększyła się za to niezawodność dostaw do odbiorców, którzy otrzymują ciepło o najwyższych oczekiwanych parametrach. Zmniejszenie strat podczas przesyłu ciepła przekłada się na mniejszą ilość paliwa wykorzystywanego w źródle ciepła, a w efekcie na obniżenie emisji substancji szkodliwych do środowiska. Energa OPEC w trakcie prac trwających w Ostrołęce od końca 2011 roku wymieniła 6,5 km sieci kanałowych na nowe sieci preizolowane oraz przebudowała 2,5 km sieci napowietrznych.

Zarówno Energa OPEC jak i Ciepło Kaliskie przeznaczyły na unowocześnienie sieci rekordowe środki. Wartość projektu realizowanego w Ostrołęce wynosi 27,5 mln zł, z czego już zrealizowano inwestycje na kwotę 25 mln zł. Koszt inwestycji w Kaliszu, realizowanych w ramach projektu rozpoczętego jeszcze w 2007 roku przez miasto, wynosi prawie 31 mln zł.

Poza dystrybucją ciepła, Grupa Energa inwestuje w jego nowoczesną produkcję. W zeszłym roku w Ostrołęce blisko siedemdziesięcioletnia elektrociepłownia zastąpiona została nowym, wyposażonym w akumulator, źródłem ciepła. Dzięki temu Ostrołęka posiada nie tylko nową efektywną sieć ciepłowniczą, ale również jedno z najnowocześniejszych źródeł ciepła, co wprost przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo energetyczne i cieplne miasta oraz komfort mieszkańców, ale także na lepszą ochronę środowiska.

Należące do Grupy Energa spółki zajmujące się dystrybucją i wytwarzaniem ciepła działają na lokalnych rynkach w Ostrołęce, Kaliszu, Żychlinie oraz Elblągu. Całkowita długość ich sieci ciepłowniczych to 175,3 km.

Fot. i info. Biuro Prasowe Grupy ENERGA

Miejsce na reklamę

NOWE CZARNE PUNKTY NAD WODĄ

0

W ubiegłym roku na Mazowszu utonęło 30 osób. Najczęściej do tego typu wypadków dochodzi na niestrzeżonych kąpieliskach. Dlatego od sześciu lat samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z mazowiecką policją oznacza tzw. czarnymi punktami miejsca, w których doszło do największej liczby wypadków. W tym roku na Mazowszu pojawi się kolejnych 15 ostrzegawczych tablic.

Informacje o tym, gdzie w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego pojawią się nowe czarne punkty, zostaną przedstawione podczas jutrzejszej konferencji prasowej, w której udział wezmą marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, Komendant Stołecznej Policji insp. Michał Domaradzki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP podinsp. Agnieszka Guza.

Miejsce na reklamę