Strona główna Blog Strona 3189

Mundurowi otrzymali 'AlkoBlow”

0

Policjanci z Łomży otrzymali urządzenie do szybkiego badania stanu trzeźwości – 'AlkoBlow”. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji przekazał je Wójt Gminy Łomża – Piotr Kłys. Dzięki urządzeniu mundurowi będą jeszcze skuteczniejsi w eliminowaniu z ruchu osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu.

Otrzymane przez policjantów urządzenie do przesiewowego badania stanu trzeźwości kierujących wykorzystywane będzie w codziennej służbie. Testery znacząco skracają czas badania, a ze względu na technikę pomiaru, nie wymagają także używania ustników.   Wystarczy jedynie dmuchnięcie w jego kierunku, aby po chwili pojawił się rezultat badania. Zapalona zielona lampka oznacza, że kierowca może jechać dalej, natomiast czerwona sygnalizuje wykryty alkohol. W takim przypadku, aby sprawdzić dokładny wynik testu wykonywane jest badanie tradycyjnym alkomatem, który wykazuje jaka jest zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Fot. kwp.bialystok.pl

Miejsce na reklamę

Nie zapanował nad autem i dachował

0

Kierujący vw nie zapanował nad pojazdem i dachował. Została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Do wypadku doszło wczoraj na drodze Susk Nowy-Zabiele.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Kolejni Honorowymi Obywatelami Gminy Kadzidło

0

O cztery osoby zwiększyła się ilość  Honorowych Obywateli Gminy Kadzidło. W tym roku tytuł ten przyznano Weronice Grozdew-Kołacińskiej – etnomuzykolog, popularyzatorce muzyki kurpiowskiej, autorce wielu artykułów, książek, projektów muzycznych, poświęconych tradycji ludowej i Kurpiowszczyźnie; Kazimierzowi Brakonieckiemu – olsztyńskiemu poecie tłumaczowi, dyrektorowi Ośrodka Polsko-Francuskiego, entuzjaście małych Ojczyzn i kurpiowskiego dziedzictwa kulturowego.

Wyróżnienie otrzymał również Tadeusz Franciszek Machnowski, ostrołęczanin, poeta nawiązujący w swej twórczości do kurpiowskiej przyrody, Narwi, tradycji i kultury oraz Tadeusz Kruk, regionalista, redaktor 'Wieści znad Orzyca’, społecznik, oddany Kurpiowszczyźnie i kurpiowskiej tradycji, autor wielu artykułów poświęconych Kurpiom.

Tytuły Honorowego Obywatela Gminy Kadzidło zostały przyznane podczas Uroczystej Sesji Rady Gminy, która poprzedziła Wesele Kurpiowskie.

Miejsce na reklamę

Sprzedawali podróbki – zatrzymali ich policjanci

0

Policjanci z Łomży zatrzymali dwóch obywateli Włoch podejrzanych o oszustwo i wprowadzanie do obrotu podrobionych elektronarzędzi. W samochodzie, którym jechali obaj mężczyźni, funkcjonariusze znaleźli podrobione narzędzia. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Łomżyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w wyniku intensywnej pracy zatrzymali do kontroli nissana, którym poruszało się dwóch obywateli Włoch w wieku 49 i 52 lata. Jak wynikało ze wstępnych informacji posiadanych przez funkcjonariuszy, mężczyźni przedstawiając się za przedstawicieli jednej ze znanych na rynku firm, oferowali do sprzedaży podrobione elektronarzędzia.

Poinformowała mł. asp. Ewelina Szlesińska.

fot. kwp.bialystok.pl

Miejsce na reklamę

Deszcz nagród dla Chóru Dziewczęcego Ars Longa!

0

Dużym sukcesem zakończył się sezon artystyczny Chóru Dziewczęcego Ars Longa Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Chór pod kierunkiem Joanny Górskiej wyśpiewał: I miejsce i Puchar Posła na Sejm RP Pawła Papke oraz Nagrodę Publiczności w X Jubileuszowym Otwartym Ogólnopolskim Turnieju Chórów ’ O miecz Juranda” , który odbył się w Spychowie.

Poinformowała założycielka chóru Joanna Górska, która otrzymała nagrodę indywidualną dla wyróżniającego się dyrygenta.


W niedzielę 28 czerwca na zaproszenie proboszcza parafii p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Spychowie ks. Mirosława Lange,  Chór Dziewczęcy Ars Longa wykonał  także pieśni sakralne na uroczystej Mszy św., oraz Koncert dla mieszkańców Spychowa i gości.  

Chór Dziewczęcy Ars Longa  od marca 2015 roku jako jedyny chór szkolny w Ostrołęce został objęty opieką merytoryczna ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska . 2 czerwca br. Chór zdobył Złote Pasmo w  Przeglądzie chórów – uczestników Programu Regionu Warszawa.

Miejsce na reklamę

Spotkanie z dziećmi Żołnierzy Wyklętych

0

Spotkanie autorskie z Kajetanem Rajskim, autorem publikacji poświęconych dzieciom Żołnierzy Wyklętych 'Wilczęta” i 'Wilczęta 2” odbędzie się 1 lipca na terenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych (w organizacji) ul. Traugutta 19. Rozpocznie się o godzinie 18.

Gośćmi honorowymi będą Janusz Niemiec i Maciej Chojecki.

To już kolejne spotkanie na terenie Muzeum, które ma służyć jego promocji oraz utrwalaniu bohaterstwa niezłomnych.

Poinformował Jacek Karczewski, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum.

Miejsce na reklamę

Piroman w rękach policji

0

Ostrołęccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń na terenie nadleśnictwa Myszyniec. 39-latek został ujęty na gorącym uczynku.

W ostatnim czasie straż pożarna wzywana była do pożarów lasów w północnej części powiatu ostrołęckiego. Wszystko wskazywało na to, że to celowe podpalenia. Do rozwiązania sprawy komendant ostrołęckiej policji powołał specjalną grupę w skład, której weszli doświadczeni funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz wydziału kryminalnego. Niezbędna była również współpraca z funkcjonariuszami straży leśnej.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Promem przez Narew

0

Blisko 100 osób skorzystało z przeprawy promem w Teodorowie, która w sobotę 27 czerwca została udostępniona dla turystów. Na wydarzenie zaprosili Stowarzyszenie Ekomena oraz Wspólnota Mieszkańców Teodorowa.

Obecnie prom jest pod opieką grupy rolników, i głównie to oni korzystają z tej możliwości przeprawy przez rzekę. Organizatorzy Dnia Otwartego chcą jednak, by w przyszłości służył on wszystkim lubiącym aktywnie spędzać czas i stanowił atrakcję turystyczną.

Fot. Wojciech Jarząbek.

Miejsce na reklamę

Modernizacja dróg i Urzędu w gminie Łyse

0

W gminie Łyse trwa modernizacja trzech dróg oraz budynku Urzędu Gminy.

Przebudowywana jest droga Baba – Charubin, Zalas – Wyżega – Klenkor – Piątkowizna oraz Lipniki – Baba. Zgodnie z zawartymi umowami wykonawcy zobowiązali się zakończyć inwestycje do końca sierpnia br.

Jak już informowaliśmy również do końca sierpnia ma potrwać remont budynku Urzędu Gminy w Łysych.

Gmina na rozpoczęcie remontu przeznaczyła pieniądze z własnego budżetu, część prac zostanie dofinansowana środkami zewnętrznymi.

Mówił wójt Jerzy Ksepka.

Miejsce na reklamę

Dzień Ratownika WOPR

0

Dzisiaj (29 czerwca) Dzień Ratownika WOPR. Został on ustanowiony w 1927 roku przez Komisję ds. Ratownictwa Polskiego Związku Pływackiego. Aby zostać ratownikiem wodnym, przede wszystkim należy umieć dobrze pływać. To jednak nie jedyny warunek, który należy spełnić – o szczegółach Dariusz Małkowski z WOPR-OS w Ostrołęce.

Obecność ratowników zwiększa w nas poczucie bezpieczeństwa i gwarantuje natychmiastową, fachową pomoc.

Ostrołęccy ratownicy nie ograniczają swoich działań tylko do plaży, z dużym zaangażowawszy szkolą mieszkańców miasta i powiatu z zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prowadzą spotkania profilaktyczne w szkołach.

Miejsce na reklamę