Strona główna Blog Strona 3190

Zakończenie roku szkolnego

0

Dzisiaj zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież oficjancie kończą naukę i rozpoczynają dwumięsięczne wakacje. To również zasłużony wypoczynek dla nauczycieli.

Grzegorz Żebrowski, dyrektor ZSZ nr 2 w Ostrołęce podkreślał, by uczniowie dbali o bezpieczeństwo i wszyscy spotkali się w nowy roku szkolnym.

Miejsce na reklamę

Prezydent z absolutorium

0

Radni przyjęli sprawozdanie finansowe miasta i udzieli absolutorium prezydentowi. Imienne głosowanie odbyło się podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta (25 czerwca).  Za udzieleniem absolutorium opowiedziało się dwudziestu radnych, przeciw było dwóch Łukasz Kulik i Maciej Kleczkowski, natomiast Waldemar Popielarz wstrzymał się od głosu.

Jak informuje ratusz obie dyskutowane podczas sesji Rady Miasta uchwały, w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Miasta Ostrołęki wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2014 rok, oraz udzielenia Prezydentowi Miasta Ostrołęki absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta Ostrołęki za 2014 rok zostały pozytywnie zaopiniowane zarówno przez Regionalną Izbę Obrachunkową, jak i komisje Rady Miasta.

Miejsce na reklamę

Pożar samochodu osobowego i kolizja z busem

0

Pożar samochodu osobowego miał miejsce wczoraj na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Ostrołęce. Na szczęście nikomu nic się nie stało.  Straż pożarna interweniowała błyskawicznie i szybko ugasiła ogień. Nadpaleniu uległa komora silnika. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Wieczorem tego samego dnia straż pożarna usuwała skutki kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego z busem. Do zdarzenia doszło na ulicy Traugutta.

Miejsce na reklamę

Harmonogram postoju mammobusów (29 czerwca – 5 lipca)

0

W dniach 29 czerwca – 5 lipca 2015 r. mammobusy odwiedzą na Mazowszu czternaście powiatów: białobrzeski, grodziski, grójecki, makowski, mławski, nowodworski, ostrołęcki, piaseczyński, płocki, sierpecki, sochaczewski, warszawski zachodni, żuromiński, żyrardowski. Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach 'Programu profilaktyki raka piersi”!

1)    powiat białobrzeski
1 lipca,  ul. Spacerowa 10 w Białobrzegach, w godzinach 9.00-17.00

2)    powiat grodziski
29 czerwca,  ul. Spółdzielcza 9 w Grodzisku Mazowieckim, w godzinach 9.00-17.00

3)    powiat grójecki
1 lipca, ul. Piłsudskiego 47 w Grójcu, w godzinach 9.00-17.00
2 lipca, ul. Piłsudskiego 47 w Grójcu, w godzinach 9.00-17.00
3 lipca, ul. Piłsudskiego 47 w Grójcu, w godzinach 9.00-17.00

4)    powiat makowski
1 lipca, Stary Szelków 39 (przy UG), w godzinach 9.00-17.00

5)    powiat mławski
1 lipca, Wieczfnia Kościelna (przy ośrodku zdrowia), w godzinach 8.00-13.00
2  lipca, Plac Wolności 32 w Strzegowie, w godzinach 9.00-17.00
2  lipca, ul. Szreńska 8 w Szreńsku, w godzinach 8.00-13.00
3  lipca, Plac Wolności 32 w Strzegowie, w godzinach 9.00-17.00
3  lipca, ul. Piłsudskiego 33A w Mławie, w godzinach 9.00-17.00

6)    powiat nowodworski
30 czerwca, ul. Szkolna 1 w Pomiechówku, w godzinach 9.00-17.00

7)    powiat ostrołęcki
1 lipca, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
2 lipca, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
3 lipca, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
5 lipca, ul. Dulczewskiego 1A w Goworowie, w godzinach 11.00-19.00

8)    powiat piaseczyński
29 czerwca, ul. Ostapowicza 4 w Prażmowie, w godzinach 9.00-17.00

9)    powiat płocki
1 lipca, Plac Św. Floriana w Drobinie, w godzinach 9.00-17.00
1 lipca, ul. Medyczna 1 w Bielsku, w godzinach 9.00-17.00

10)    powiat sierpecki
1 lipca, ul. Piastowska 30 w Sierpcu, w godzinach 9.00-17.00

2 lipca, ul. Jana Pawła II 6 w Rościszewie, w godzinach 9.00-17.00
2 lipca, ul. Mazowiecka 24 w Zawidzu, w godzinach 8.00-13.00
3 lipca, ul. Mazowiecka 24 w Zawidzu, w godzinach 9.00-17.00
3 lipca, ul. Lipowa 11 w Szczutowie, w godzinach 9.00-17.00
3 lipca, Mochowo (przy gimnazjum), w godzinach 8.00-13.00
3 lipca, ul. Gozdawy 13 w Gozdowie, w godzinach 8.00-13.00
4 lipca, ul. Gozdawy 19 w Gozdowie, w godzinach 9.00-17.00
5 lipca, ul. Piastowska 46B w Sierpcu, w godzinach 9.00-17.00

11)    powiat sochaczewski
2 lipca, Plac Kościuszki w Sochaczewie, w godzinach 9.00-17.00

12)     powiat warszawski zachodni
30 czerwca, ul. Jana Pawła II 3, w godzinach 9.00-17.00

13)    powiat żuromiński
2 lipca, ul. Poniatowskiego 1 w Lutocinie, w godzinach 9.00-17.00

14)    powiat żyrardowski
3 lipca, ul. Sobieskiego 42 w Puszczy Mariańskiej, w godzinach 9.00-17.00
4 lipca, ul. Żyrardowska 3 w Wiskitkach, w godzinach 9.00-17.00

Więcej o 'Programie profilaktyki raka piersi”: http://www.nfz-warszawa.pl/index/pacjent/programy4a

Miejsce na reklamę

Dzień otwarty w NFZ

0

W sobotę, 27 czerwca 2015 r., w godzinach 9-14 Dzień Otwarty w Mazowieckim Oddziale Wojewódzkim NFZ przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie.

Tego dnia będzie można również przyjść do delegatur w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach po Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, odebrać osobisty login i hasło do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, a także potwierdzić zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Dodatkowo, z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, zostanie uruchomiony punkt edukacyjno-informacyjny, w którym będzie można otrzymać materiały informacyjne nt. choroby i wykonać bezpłatne badania poziomu cukru oraz ciśnienia.

Miejsce na reklamę

BEZPIECZNE WAKACJE 2015

0

Rozpoczęły się działania 'Bezpieczne Wakacje 2015”. Akcja realizowana jest na terenie całego powiatu ostrołęckiego i zakończy się 31 sierpnia. W działaniach udział wezmą policjanci wszystkich komórek.

Mówiła podinsp. Jolanta Siurnicka.

Miejsce na reklamę

SUKCES PROGRAMU PRAKTYK U MARSZAŁKA!

0

112 – tylu było chętnych tylko na lipcowe płatne praktyki w urzędzie marszałkowskim. W pierwszym miesiącu praktyki odbędzie 41 studentów z Mazowsza. O możliwości ich odbycia zdecydowało  losowanie w urzędzie marszałkowskim w Warszawie. Na cały wakacyjny program przewidziano w sumie 110 miejsc.

41 studentów z Mazowsza rozpocznie lipcowe praktyki w departamentach, kancelariach i delegaturach urzędu marszałkowskiego już 6 lipca. Największym zainteresowaniem wśród studentów cieszyła się możliwość odbycia praktyk w płockiej Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz w Kancelarii Marszałka. Wylosowani studenci będą praktykować m.in. w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Departamencie Zdrowia i Polityki Społecznej czy Departamencie Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, ale też zamiejscowych delegaturach UMWM.

Wnioski na pierwszy miesiąc praktyk przyjmowane były do 19 czerwca. Ci, którzy chcą spróbować pracy w urzędzie w sierpniu i wrześniu tego roku, mają czas na zgłoszenia jeszcze tylko do 30 czerwca.

’Praktyki u Marszałka” to autorski program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, który zakłada organizację praktyk letnich dla studentów w lipcu, sierpniu i wrześniu. Będą się one odbywać w siedzibie urzędu marszałkowskiego – w Warszawie lub w jednej z jego delegatur w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Ostrołęce lub Radomiu. Co ważne, oferowane przez urząd praktyki będą płatne.

Program skierowany jest do studentów uczących się na stacjonarnych studiach wyższych na uczelniach państwowych i prywatnych na Mazowszu. Studenci muszą być zameldowani w województwie mazowieckim.

Formularze wniosków o odbycie praktyk zawodowych wraz z regulaminem praktyk dostępne są na stronie urzędu www.mazovia.pl

W przypadku pytań lub wątpliwości należy pisać na adres: [email protected].

Miejsce na reklamę

Odnalazła się Agnieszka Kalwara z Ostrołęki

0

Zakończyły się poszukiwania Agnieszki Kalwary z Ostrołęki. 16-latka odnalazła się.

Miejsce na reklamę

Noc świętojańska w Szafarczyskach

0

Noc świętojańska odbędzie się 28 czerwca w Szafarczyskach.

Będą m.in. gry, zabawy, zawody, ognisko. Poczatek o godz. 15.

Miejsce na reklamę

URODZINOWY KONTRAKT SEBASTIANA KUCZYŃSKIEGO

0

Niezwykle błyskawiczny libero Sebastian Kuczyński przedłużył o kolejny rok kontrakt z mistrzem sezonu 2014/2015, drożyną SPS Volley Ostrołęka.

Sebastian w ubiegłym sezonie pokazała swoją klasę. Przez cały okres współpracy zawodnik bezbłędnie prezentował się w przyjęciu oraz obronie. Jego postawa była na tyle perfekcyjna, że chwilami irytowała przeciwnika. Swoje wielkie serce do walki Sebastian potwierdził także poza boiskiem, kiedy głośno dopingował i wspierał drużynę. Wszystko to ma wpływ na to, że mówi się o nim jako o jednym z najlepszych libero. W pierwszym sezonie spędzonym w SPS Volley Ostrołęka zawodnik wraz z drużyna sięgnął po złoto.

Dobre wieści o przedłużeniu kontraktu przekazujemy tuż po dniu urodzin Sebastiana. Z tej okazji działacze wraz z zawodnikami życzą Sebkowi wszystkiego najlepszego, kolejnego wspaniałego sezonu, zdrowia, radości, uśmiechu na twarzy.

Miejsce na reklamę