Strona główna Blog Strona 3187

Wyznaczą lokalny szlak turystyczny i zwiedzą Polskę

0


’Podróżują, Poznają! Lokalnie wdrażają!” to tytuł projektu, który w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowany jest w gminie Goworowo. Przedsięwzięcie została skierowana do osób ciekawych świata, które chcą poznać wartościowe miejsca i ludzi, a jednocześnie stworzyć coś dla siebie.
Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny przy współpracy z GOKSiR. Mówi Barbara Kuczyńska.

Z wyjazdów dzieci zobowiązane są przygotować reportaże, które po powrocie zaprezentują na spotkaniach w świetlicach w Brzeźnie, Goworowie i w Lipiance. Dodatkowo uczestnicy projektu przygotują również lokalny szlak turystyczny.

W ramach spotkań przewidziano m.in. warsztaty dziennikarskie i fotograficzne. Całkowita wartość projektu wynosi 84 tysiące złotych. Działanie finansowane jest ze środków publicznych pochodzących z budżetu państwa.

Miejsce na reklamę

NOWE CZARNE PUNKTY NAD WODĄ

0

Samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z policją od sześciu lat oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się 13 kolejnych i tym samym na Mazowszu będzie ich już 121.

Powiedział podczas konferencji prasowej marszałek Adam Struzik.   

Statystyki pokazują, że akcja przynosi efekty. Jak wynika z  obserwacji policji, na wodnej mapie Mazowsza są miejsca szczególnie niebezpieczne, w  których dochodzi do największej liczby wypadków. Dlatego urząd marszałkowski w porozumieniu z Komendą Stołeczną Policji i Komendą Wojewódzką Policji od 6 lat oznakowuje je tablicami 'Czarny punkt wodny”.  Forma tablic jest bardzo prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast minimalistyczna grafika – czytelność. Tablice informujące o ryzyku kąpieli są zawsze ustawione w  widocznym dla wszystkich miejscu.

Zaznaczył insp. Marek Świszcz, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Wśród 13 nowych czarnych punktów wodnych aż osiem stanie w  Warszawie.  Dwa kolejne znaki zostaną ustawione w powiecie łosickim, w Serpelicach na rzece Bug oraz w Starej Kornicy przy wyrobisku pokredowym. Reszta znaków pojawi się w Karczewcu przy rzece Liwiec (pow. węgrowski), Tucholinie przy rzece Bug (pow. wyszkowski) oraz Żyrardowie przy Zalewie Żyrardowskim.

Środki na wyprodukowanie tablic zapewnił samorząd województwa mazowieckiego – to kwota blisko 5 tys. zł. Miejsca, w  których zostaną ustawione znaki, wytypowały Komendy Wojewódzka i Stołeczna Policji.

Fot. http://www.mazovia.pl

Miejsce na reklamę

Zostań specjalistą od zarządzania sektorem ochrony zdrowia!

0

Rozpoczęła się rekrutacja do III edycji Liderów Ochrony Zdrowia. To jedyny taki bezpłatny program w Polsce dla studentów i absolwentów do 26 roku życia następujących kierunków: farmacja, prawo, zarządzanie,  zdrowie publiczne, ekonomia i finanse, kierunków medycznych oraz innych kierunków związanych z tym sektorem.

Na projekt składają się: warsztaty, wykłady, spotkania z wybitnymi gośćmi oraz płatne staże dla najlepszych realizowane w firmach partnerskich. Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Rekrutacja trwa do 6 lipca br.

Organizatorem projektu jest Fundacja im. Lesława A. Pagi. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły na stronie www.paga.org.pl

Miejsce na reklamę

Tragiczny wypadek drogowy

0

Policjanci wydziału kryminalnego wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dziś rano w gminie Troszyn. Zginął 55-letni kierowca vw. Czynności nadzoruje prokurator.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

VI Ostrów Maz Rock Festiwal

0

VI Ostrów Maz Rock Festiwal odbędzie się 5 lipca. Jego organizatorem jest tamtejszy Dom Kultury. Inicjatywa skierowana jest do amatorskich zespołów muzycznych wykonujących różne gatunki szeroko pojętej muzyki rockowej.

Organizator spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonił 10 zespołów, które wystąpią przed publicznością.  5 lipca od godz. 16 na terenie w bezpośrednim sąsiedztwie Pływalni Miejskiej przy ul. H. Trębickiego w Ostrowi Mazowieckiej młodzi muzycy zaprezentują swój styl.

Miejsce na reklamę

P. Zieliński i D. Bralski odwołani. OSM z nowym prezesem

0

Piotr Zieliński został odwołany z funkcji prezesa Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ze stanowiskiem wiceprezesa pożegnał się również Dariusz Bralski. To nie koniec zmian w największej spółdzielni mieszkaniowej w mieście,  bowiem ze składu zarządu odwołana została Bogusława Drężek, pełniącą jednocześnie funkcję głównego księgowego.  

Decyzję podjęto podczas walnego zgromadzenia OSM, które odbyło się 30 czerwca. Nowym prezesem spółdzielni została Janina Zambroń.

Miejsce na reklamę

Słuchobus zawita do Ostrołęki

0

Już po raz trzeci do Ostrołęki zawita Słuchobus – mobilne laboratorium badania słuchu. Każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać słuch i skorzystać z porad specjalistów. Akcja bezpłatnych badań słuchu odbędzie się 2 lipca koło Galerii Bursztynowej w godzinach 9.00- 15.00.

Słuchobus podczas wakacji przejedzie Polskę wzdłuż i wszerz w ramach Narodowego Testu Słuchu. Odwiedzi co najmniej 70 polskich miast, miasteczek i wsi, przejedzie kilkanaście tysięcy kilometrów, przeprowadzi test dla co najmniej 15 tysięcy ludzi.

Słuchobus wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt pozwalający na rzetelne sprawdzenie słuchu pacjentów. Testy są bezbolesne i krótkie. Nie trzeba mieć żadnych skierowań. Wystarczy odwiedzić słuchobus.

Każdy kto weźmie udział w teście otrzyma pełną informację, jak można poprawić swój słuch i jak o niego dbać.

Dodatkowe informacje : www.sluchobus.pl

Miejsce na reklamę

VIII sesja Rady Powiatu w Ostrołęce

0

VIII sesja Rady Powiatu w Ostrołęce odbędzie się 2 lipca 2015 roku, tym razem w siedzibie Nadleśnictwa Ostrołęka przy ul. T. Zawadzkiego 'Zośki” 4.

Porządek obrad przewiduje m.in.: uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Ostrołęckiego na lata 2015 – 2026, zmian w budżecie Powiatu Ostrołęckiego na 2015r., przystąpienia Powiatu Ostrołęckiego do realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

Sesję zaplanowano na godz. 9.

Miejsce na reklamę

Ujawniona kontrabanda

0

400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci ostrołęckiego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją. Mieszkaniec powiatu odpowie także, za naruszenie innych przepisów.

Informuje st.asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

 

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Co druga rodzina wielodzietna na Mazowszu ma Kartę Dużej Rodziny

0

Ulgi komunikacyjne, przy wyrobieniu paszportu oraz na oferty instytucji kultury i księgarni są najbardziej cenione przez duże rodziny w Mazowieckiem. Jest zapotrzebowanie na więcej ofert sklepów z żywnością, odzieżą i aptek. Z wprowadzonych rok temu Kart Dużej Rodziny (KDR) korzysta 30,5 tys. rodzin na Mazowszu. Wojewoda Jacek Kozłowski podpisał 107 umów z oferującymi zniżki partnerami programu KDR. Potencjał Mazowsza jest większy…

Na początku maja br. milionową kartę odebrała rodzina z Ciechanowa, w samym Mazowieckiem wydano w sumie 158 tys. kart. Upoważniają do zniżek już w ponad 1 070 miejscach. Umowy zostały podpisane m.in. z: księgarniami, sklepami z artykułami szkolnymi, składnicami harcerskimi, stacjami benzynowymi, salonami fryzjerskimi, restauracjami, zakładami mięsnymi oraz instytucjami kultury. Karta uprawnia do m.in.: zniżki w transporcie kolejowym (przejazdy jednorazowe 37 proc. i 49 proc. na bilety miesięczne), ulgi w opłacie paszportowej (75 proc. dzieci, 50 proc. rodzice), zwolnienia z opłat za wstęp do parków narodowych, muzeów. Wśród 107 partnerów KDR 53 z nich oferuje zniżki powyżej 10 proc, w tym 30 powyżej 20 proc. Aktualizowany wykaz wszystkich podmiotów oferujących zniżki dostępny jest na stronie www.rodzina.gov.pl

Rządowy Program KDR prowadzony jest od czerwca 2014 r., od 2015 r. jako zadanie zlecone samorządom Ustawą o ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny, którego obsługa jest finansowana z budżetu państwa. Karty wydawane są bezpłatnie rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, bez względu na wysokość zarobków. Członek rodziny wielodzietnej musi złożyć wniosek do właściwego wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 r.ż. lub do ukończenia nauki (maksymalnie do 25 r.ż.). Osoby z niepełnosprawnościami – przez czas ważności orzeczenia lekarskiego.

Miejsce na reklamę