
W Ostrołęce pojawiły się wielbłądy. Zwierzęta pasą się przy Galerii Bursztynowej.





W Ostrołęce pojawiły się wielbłądy. Zwierzęta pasą się przy Galerii Bursztynowej.





Policjanci zatrzymali 24-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość i miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
Poinformowała asp. Bożena Piersa z ostrołęckiej policji.

W związku z zapowiadanymi na cały tydzień wysokimi temperaturami władze Ostrołęki podjęły decyzję o uruchomieniu kurtyn wodnych w kilku punktach miasta. Wodna klimatyzacja będzie pracowała od godzin przedpołudniowych do wieczornych.
Kurtyny zostaną ustawione między innymi w pasażu handlowym, na osiedlu Centrum przy SP nr 10 oraz w pobliżu Plaży Miejskiej. Mobilna kurtyna będzie także przemieszczać się ze Świetlicobusem, odwiedzającym dzieci spędzające wakacyjny czas w mieście.
fot. ostroleka.pl

Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce apeluje do wszystkich Kurpiów i miłośników kultury kurpiowskiej o wskazanie obiektów, które będzie można przenieść do Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle – stodoły z bala drewnianego o konstrukcji zrębowej, podobnej do tych, które znajdowały się w skansenie. Informacje należy kierować na nr telefonu 29 764 35 00 lub email: [email protected] .
W miniony piątek ogień strawił w kadzidlańskim skansenie dwie stodoły: z Tatar i z Surowego. Spłonęło także całe ich wyposażenie: maszyny i narzędzia rolnicze, sprzęty gospodarcze, naczynia zasobowe, środki transportu wiejskiego. Częściowemu spaleniu uległa także obora wraz z warsztatem stolarskim. Spłonął słomiany dach na spichlerzu.
Nad ustaleniem przyczyn pożaru pracują policjanci z Posterunku w Kadzidle oraz z Komendy Miejskiej w Ostrołęce. Pracownicy muzeum zabezpieczają muzealia, które ocalały z pożaru. Do czasu uprzątnięcia pogorzeliska zagroda będzie zamknięta dla zwiedzających. O jej ponownym otwarciu muzeum poinformuje.
fot. kadzidlo.pl

32-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego uprawiał marihuanę w doniczkach. Został zatrzymany.
Poinformowała sierż. szt. Anna Waśniewska z makowskiej policji.
fot. kwp.radom.pl
12 lipca troje motocyklistów z KTMTS Ostrołęka wyjechało do miasta partnerskiego Ostrołęki na Węgrzech. Było to jedno z miast, które odwiedzili. Dalsza trasa bowiem wiodła przez Sarajewo oraz Bośnię i Hercegowinę.
Piotr Grzyb: Co roku staramy się gdzieś wyjechać. Dwa lata temu zwiedziliśmy Litwę i Łotwę, w zeszłym roku byliśmy w Rumunii. W tym roku postanowiliśmy zwiedzić miasto partnerskie Ostrołęki Balassagyarmat, dalej kraje w, których jeszcze niedawno była wojna. Głównym celem były stolice tych państw Belgrad i Sarajewo.
Wyjechaliśmy 12 lipca i tego samego dnia pierwszy nocleg mieliśmy na Słowacji w miejscowości Źylina. Do Balassagyarmat dotarliśmy w niedzielę popołudniu i zaczęliśmy zwiedzanie. Balassagyarmat to urocze miasteczko w, którym mieszka nieco ponad 16 000 ludzi.
Następnego dnia wyruszyliśmy w kierunku Serbii. Było bardzo ciepło, temperatura każdego dnia nie spadała poniżej 37 stopni. W Belgradzie byliśmy po 7 godzinach ciężkiej jazdy. Wystarczy sobie wyobrazić takie upały i my w kaskach, grubych kombinezonach, rękawicach i ciężkich motocyklowych butach. W Belgradzie postanowiliśmy zostać dwa dni. Zwiedziliśmy m.in. XVII-wieczne fortyfikacje Kalemegdan, ulicę Skadarlija czy deptak Knez Mihailova.
Kolejnym krajem była Bośnia i Hercegowina, a celem Sarajewo. Droga wiodła przez góry, gdzie w przydrożnych barach na rusztach piekła się jagnięcina, a same widoki zapierały dech w piersi. Sarajewo to pięknie położone miasto w górach, liczne bazary i czerwone dachówki wprowadzają wyjątkowy klimat. Wizytówką miasta jest stara turecka dzielnica rzemieślników Barszczarszija. Artystyczne dzbany, tygielki i filiżanki to nie tylko oryginalne pamiątki, ale przede wszystkim sprzęt wykorzystywany przez każdą lokalną restauracyjkę do serwowania kawy. Warto też przejść się 'Aleją snajperów’ czy zobaczyć muzulmańskie cmentarze.
Po dwóch dniach w tym pięknym mieśie przyszedł czas na powrót, choć do domu mięliśmy ponad 1500 km, a trasa wiodła przez Chorwację, Węgry, Austrię, Słowenię i Czechy.
Dziś już myślimy gdzie ruszyć za rok. Może Czarnogóra i Grecja, może Hiszpania i Portugalia.
Ania Budźko i Piotr Grzyb – Honda Varadero 1000
Wieslaw Frydrych – Honda Africa Twin 750
Zdjęcia: Ania Budźko i Piotr Grzyb.
Patronat nad wyprawą objął Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski.
Patronat medialny: Radio OKO i Rozmaitości Ostrołęckie.

To już ostatni tydzień wakacji dla siatkarzy SPS Volley Ostrołęka. W poniedziałkowy wieczór mistrzowie sezonu 2014/2015 rozpoczynają przygotowania do tegorocznych zmagań, które rozpoczną się na przełomie września i października.
Pierwszy rozruch zaplanowano na 10 sierpnia na godzinę 19.00 w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce. Podczas treningu będziemy mogli zobaczyć niespełna cała drużynę, która przystąpi to tego sezonu. Pozostali zawodnicy rozpoczną przygotowania w swoich miejscowościach i dołączą do składu tuż przed rozgrywkami.
Z pewnością wśród naszych siatkarzy na parkiecie zobaczymy: Michała Zalewskiego, Bartosza Małkowskiego, Pawła Pędzicha, Marcina Borosa, Michała Skibę, Łukasza Cichowskiego, Cezarego Ossowskiego, Adama Jakubowskiego, Damiana Kwiatkowskiego, Daniela Mierzejewskiego.
Kadrę zespołu uzupełni jeszcze kilku nowych zawodników. O szczegółach poinformujemy niebawem.
Więcej na temat drużyny przeczytasz na www.volley.ostroleka.pl

W Łodzi trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich, a w jej ramach w dniach 5 – 7 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Z UKS Siódemka Ostrołęka do Mistrzostw zakwalifikowało się czworo zawodników, którzy wystartują w 3 konkurencjach.
Kornelia Suchecka ma 5 wynik w trójskoku (11,69m) i 11 w skoku w dal (5,42m).
Aleksandra Grzyb – 6 wynik w trójskoku (11,56m) i 7 wynik w skoku w dal (5,48m).
Daniel Gadomski – 7 wynik w biegu na 1500m (4:03,95s).
Karol Kudrzycki – 19 wynik w biegu na 1500m (4:13,59s).
Zawody są trudne szczególnie dla skoczkiń, które aby walczyć o medale muszą najpierw przejść kwalifikacje w obu konkurencjach. W biegu na 1500m rozegrane zostaną 2 serie 'na czas”.
Program startu zawodników UKS 7 przedstawia się następująco:
Środa 05.08. – 9:30 – skok w dal kobiet – eliminacje.
Czwartek 06.08. – 10:40 – trójskok kobiet – eliminacje.
– 16:30 – skok w dal kobiet – finał.
– 19:00 – 1500m mężczyzn – finał (2 serie).
Piątek 07.08. – 16:00 – trójskok kobiet – finał.

Dzięki sprawnym negocjacjom i doświadczeniu łomżyńskich policjantów nie doszło do tragedii. Po małżeńskiej kłótni 34-latek stojąc nad brzegiem rzeki groził odebraniem sobie życia.
Na miejsce natychmiast skierowani zostali policyjni negocjatorzy, pogotowie i straż pożarna wraz z łodzią ratunkową.
Poinformowała Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji.

Wysokie temperatury powodują obniżenie koncentracji. W poniedziałek w Ostrołęce doszło do 10 kolizji.
Poinformowała asp. Bożena Piersa z ostrołęckiej policji.