
Policjanci zatrzymali kobietę, która z dwóch sklepów ukradła piwo i artykuły chemiczne.
Do zdarzenia doszło wczoraj.
Poinformowała asp. Bożena Piersa z ostrołęckiej policji.

Policjanci zatrzymali kobietę, która z dwóch sklepów ukradła piwo i artykuły chemiczne.
Do zdarzenia doszło wczoraj.
Poinformowała asp. Bożena Piersa z ostrołęckiej policji.

Gmina Lelis przygotowuje się do dożynek. Impreza plenerowa odbędzie się 23 sierpnia.
Mówi Anna Ogniewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kulturalno-Oświatowego.
Dożynki rozpoczną się w południe Mszą Św. dziękczynną za zebrane plony. Po nabożeństwie barwnym korowodem uczestnicy przejdą do sceny, gdzie zaprezentowane zostanie widowisko dożynkowe z przekazaniem chleba gospodarzowi gminy.
Gminny Ośrodek Kulturalno-Oświatowy w Lelisie ogłosił powiatowy konkurs plastyczny na wykonanie 'wieńca dożynkowego’. Można dostarczyć tylko jeden wieniec z gmin powiatu ostrołęckiego. Powinien być wykonany ze zboża, ziół, kwiatów z zastosowaniem dawnych ozdób. Wysokość i kształt – dowolny.
Wieńce należy dostarczyć do Kościoła w Lelisie w dniu imprezy – 23 sierpnia 2015r. Jury oceniając prace zwracać będzie uwagę na oryginalność, staranność wykonania i zgodność z tradycją.
Najładniejszy wieniec otrzymuje nagrodę w wysokości – 1500,00 zł z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z wyjazdem delegacji na wojewódzkie i diecezjalne dożynki. Pozostałe wieńce otrzymują nagrody za udział.
Dodatkowe informacje można uzyskać w GOK-O w Lelisie.

Dyrekcja Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce informuje, że piątek 14 sierpnia br. będzie w Zakładzie dniem wolnym od pracy (przysługującym za dzień 15.08.2015 r.).
W tym dniu nieczynne będą poradnie specjalistyczne przy Al. Jana Pawła II 120 A.
W stanach zagrożenia życia i zdrowia świadczenia będą udzielane w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym z Izbą Przyjęć przy Al. Jana Pawła II 120 A.

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku złodziei, którzy przy użyciu gumowego węża usiłowali ukraść z ciężarówki olej napędowy.
Poinformowała asp. Bożena Piersa z ostrołęckiej policji.
’ŻYJĘ ZDROWO – KOCHAM OSTROŁĘKĘ’ pod takim hasłem w najbliższy weekend (8-9 sierpnia) organziowane są tegoroczne 'Ostrołęckie dni trzeźwości’.
Celem dwudniowej imprezy jest promowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie rodzin do wspólnej zabawy, prowadzenie akcji informacyjnej o szkodliwości alkoholu i środków psychoaktywnych, wskazanie alternatywy na zagospodarowanie czasu wolnego.
O programie dwudniowej imprezy mówi Dariusz Matuszak, zastępca prezesa Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Trzeźwości 'ARKADIA’.
W niedzielę 9 sierpnia odbędzie się bieg przełajowy.
Przez cały czas trwania imprezy będzie prowadzona akcja profilaktyczno-informacyjna pn. 'NARKOTYKOM NIE!” oraz akcja promująca lokalne kluby sportowe, rękodzieło artystyczne, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe zrzeszające dzieci i młodzież (np. ZHP, ZHR itp.).
Zapisów na bieg można dokonać na stronie www.arkadia.sos.pl w zakładce 'Cross na ostrej łące” oraz telefonicznie – 797 789 563.

Dyrektor Zakładu Obsługi Urzędu Gminy Rzekuń apeluje do mieszkańców o oszczędzanie wody. Prosi o racjonalne korzystanie, ograniczając jej zużycie wyłącznie do celów spożywczych i sanitarnych.
W związku z panującą suszą i upałami zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę dostarczaną z gminnej sieci wodociągowej. Obecnie dobowe zużycie wody jest już o ok. 200% większe niż w normalnych warunkach pogodowych. Zbyt intensywny pobór wynikający między innymi z podlewania ogródków i trawników może powodować spadki ciśnienia wody w sieci.

Na wniosek wójta gminy Lelis wojewoda mazowiecki powołał komisję do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę.
Mówi wójt Stefan Prusik.
Rolnicy mogą składać wnioski na odpowiednim formularzu dostępnym na stronie internetowej gminy – www.lelis.pl. oraz w Urzędzie Gminy. Będą przyjmowane do 10.08.2015 r., aby umożliwić komisji szacowanie strat jeszcze przed zbiorem uprawy. Powinna być również załączona kopia wniosku o dopłaty obszarowe składane w ARiMR.
Suszą najbadziej dotknięta jest zachodnia i północna część województwa mazowieckiego.

Gmina Łyse zakończyła przebudowę drogi gminnej Baba – Charubin Nr 250702W w obrębie ewidencyjnym Złota Góra i Plewki.
Droga o długości ponad 3 km ma nawierzchnię bitumiczną. Wykonano zatoczki autobusowe, oznakowanie, w tym interaktywne oraz zjazdy. Kosztowała ok. 1.053.000 zł, z czego 50% to środki pochodzące z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych i 150.000 zł z budżetu Nadleśnictwa Nowogród.
fot. gminalyse.pl

W łomżyńskiej Komendzie odbyły się obchody Święta Policji. Była to okazja do wyróżnienia awansami na wyższe stopnie policyjne, funkcjonariuszy, którzy w swojej służbie odnoszą sukcesy. Są zawsze tam, gdzie trzeba nieść pomoc. Nie zważając na trudy, z uporem, ale i wrażliwością realizują podstawową misję Policji – służyć społeczeństwu zapewniając bezpieczeństwo i porządek publiczny zgodnie z zasadami demokratycznego państwa prawa.
W tym roku awanse otrzymało 55 funkcjonariuszy.
Mówiła Urszula Brulińska.

Zmarł Kazimierz Bondaryk – artysta ludowy. Miał 65 lat.
Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w czwartek 6 sierpnia o godz. 10.30 w kościele p.w. Św. Antoniego w Ostrołęce. Ceremonia pogrzebu odbędzie się na cmentarzu parafialnym.
Kazimierz Bondaryk należał do Ostrołęckiego Stowarzyszenia Twórców. Artysta, specjalizował się w zdobnictwie wydmuszek kurzych, kaczych, gęsich i strusich. Jego prace cechują się starannością, perfekcyjnym opanowaniem techniki oraz niezwykłą dbałością o detal, dlatego znajdują uznanie nie tylko wśród amatorów sztuki ludowej, ale także kolekcjonerów, muzealników i członków jury ogólnopolskich konkursów z zakresu plastyki obrzędowej.
Zachwyt budziła kompozycja czternastu scen Drogi Krzyżowej przedstawiona na wydmuszkach jaj gęsich oraz strusich. Pisanki zostały zaprojektowane i ręcznie opracowane przez Kazimierza Bondaryka.