Strona główna Blog Strona 3144

Rozbudowa szkoły podstawowej w Nowej Wsi

0

Dobra informacja dla mieszkańców Nowej Wsi. Szkoła podstawowa zostanie rozbudowana.

Poinformował Krzysztof Szewczyk, wójt gminy Olszewo-Borki.

Miejsce na reklamę

Dopalacze: więcej profilaktyki w szkołach na Mazowszu

0

Ściślejsza współpraca szkół z policją i inspekcją sanitarną, szkolenia dla pedagogów i nauczycieli, warsztaty dla uczniów – m.in. poprzez te działania zostanie wzmocniona profilaktyka dotycząca dopalaczy na Mazowszu. Mazowiecki Kurator Oświaty zobowiązał do tego dyrektorów szkół w specjalnym liście, a wojewoda mazowiecki zaapelował do władz samorządowych o wsparcie placówek oświatowych w tych działaniach. W 2015 r. w województwie mazowieckim dopalaczami zatruło się 279 osób.

Problem dopalaczy to nasza wspólna sprawa, dlatego konieczna jest w tej kwestii współpraca wielu instytucji. Celem intensyfikacji działań profilaktycznych jest dotarcie do młodzieży nie tylko z informacją, ale także z odpowiednią pomocą – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

W nadchodzącym roku szkolnym kuratorium przy współpracy z innymi instytucjami zaplanowało akcję informacyjną o dopalaczach. We wrześniu ruszą narady przedstawicieli Komendy Stołecznej i Wojewódzkiej Policji z dyrektorami szkół, podczas których omówione zostaną regulacje prawne w zakresie przeciwdziałania narkomanii oraz zadania szkół w tym obszarze. Na jesieni zaplanowano też cykl szkoleń dla pedagogów i psychologów.

1 lipca 2015 r. weszła w życie zmiana Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw. Celem jest wprowadzenie lepszej kontroli instytucji państwowych nad rynkiem dopalaczy. Po jej wejściu w życie 114 substancji uzyskało status narkotyków, w związku z czym handel i ich posiadanie może być ścigane przez policję.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Marysia i Rafał Wojciechowscy

0

O tym ile dla nich znaczy Ojczyzna wiedzą Ci, którzy uczestniczą w miejskich uroczystościach patriotycznych, lub śledzą ich profile społecznościowe.  Od niedawna dzielą wspólną pasję – Rafał Wojciechowski z córką Marysią uczestniczą w rekonstrukcjach historycznych. O tym jak to się zaczęło, skąd u dziewięciolatki zainteresowanie historią i jak im się współpracuje w audycji Gość Radia Oko.

Miejsce na reklamę

Bezpłatne seanse w małej sali kinowej

0

W niedzielę, 6 września w małej sali kinowo-widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbędą się bezpłatne seanse filmowe. Mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miasta.

Na Dzień Otwarty zaprasza prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski oraz dyrektor OCK Bogdan Piątkowski. Numerowane bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie kina – dostępne od środy – 2  września. Jedna osoba może otrzymać 3 bilety.

Seanse
godz. 10.30     BYSTRY BILL
godz. 12.30     BYSTRY BILL
godz. 14.30     WE ARE YOUR FRIENDS
godz. 16.30     WE ARE YOUR FRIENDS
godz. 18.30    ŻYĆ NIE UMIERAĆ
godz. 20.30     ŻYĆ NIE UMIERAĆ

Miejsce na reklamę

Spotkanie informacyjne dotyczące funduszy europejskich na lata 2014-2020

0

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich działające przy Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych zapraszają przedstawicieli przedsiębiorców na spotkania informacyjne z cyklu 'Środa z funduszami…’. Przedstawione zostaną ogólne informacje o planowanych w budżecie unijnym środkach na realizację projektów badawczo rozwojowych oraz innowacyjnych.

Spotkania informacyjne mają charakter ogólny i odbywają się cyklicznie w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach 10:00-13:15, w sześciu największych mazowieckich miastach tj.: Warszawie, Ciechanowie, Radomiu, Siedlcach, Płocku i Ostrołęce. Analogiczne spotkania prowadzone się również w innych województwach.

Kolejne spotkanie z cyklu 'Środa z funduszami…’, zaplanowano 2 września.

Uczestnikom spotkania zostaną zaprezentowane ogólne informacje związane z: podstawowymi założeniami funduszy europejskich 2014-2020, źródłami finansowania realizacji projektów B+R,
źródłami finansowania realizacji projektów innowacyjnych, źródłami informacji o funduszach europejskich.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zaplanowanych spotkaniach powinny przesłać drogą elektroniczną formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronach internetowych www.funduszedlamazowsza.eu oraz www.mazowia.eu.   

Miejsca, w których prowadzone są spotkania dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Po zakończeniu spotkania organizatorzy zapraszają na indywidualne konsultacje ze specjalistami ds. funduszy europejskich mazowieckiej sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Rekrutacja prowadzona będzie osobno dla każdej z lokalizacji PIFE:

Warszawa – [email protected]

lub

Siedlce – [email protected]

Ostrołęka – [email protected]

Ciechanów – [email protected]

Płock – [email protected]

Radom – [email protected]

Miejsce na reklamę

Uroczystość odsłonięcia tablicy epitafijnej

0

Dzisiaj (1 września) zostanie uroczyście odsłonięta tablica epitafijna osób zamordowanych przez okupanta hitlerowskiego podczas II wojny światowej.

Zaprasza Aneta Gutowska-Grucelska sekretarz Urzędu Gminy w Olszewie-Borkach.

Według ustaleń Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku wśród zastrzelonych przez gestapo i żandarmerię niemiecką w lasach nakielskich byli mieszkańcy, m.in.: Wiesław Cichy , Franciszek Cichy, Władysław Galanek, Zygmunt Kamiński, Henryk Łępicki, Jan Łępicki, Piotr Nadolny, Władysław Pisanka, Wiesław Szydlik.

Miejsce na reklamę

76. rocznica wybuchu II Wojny Światowej – miejskie obchody

0

Prezydent Ostrołęki zaprasza dziś (1 września) do wzięcia udziału w obchodach 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W południe odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów pod Pomnikiem  Pomordowanych w latach 1939 – 1945 Ofiar Terroru Hitlerowskiego przy ulicy Kurpiowskiej. Dalszą część obchodów będzie stanowić Msza Święta odprawiona o godzinie 17.30 w Kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu.

Prezydent zaprasza poczty sztandarowe Związków, Organizacji, Stowarzyszeń i Szkół do wzięcia udziału w uroczystości.

Miejsce na reklamę

25-latek zatrzymany z workiem nielegalnego tytoniu

0

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 25-latka, który w worku przenosił ponad 13 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzut i teraz odpowiadał będzie przed sądem.

Mówi mł. asp. Ewelina Szlesińska z łomżyńskiej policji.  

W piątek 25-latek usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

fot. kwp.bialystok.pl

Miejsce na reklamę

Bezpieczna droga do szkoły

0

Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci ostrołęckiej komendy przeprowadzą akcję pn. 'Bezpieczna droga do szkoły’.

W okolicach szkół funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zadbają o to, by na przejściach dla pieszych było bezpiecznie. Mówi asp. Sylwester Marczak. 

Akcja 'Bezpieczna droga do szkoły’ potrwa do 4 września.

Miejsce na reklamę

Powakacyjny turniej piłki nożnej

0

Animatorzy boiska 'Orlik’ przy Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrołęce organizują powakacyjny turniej piłki nożnej dla rocznika 2002 i młodszych.

Drużyny, które chcą wziąć udział w rozgrywkach muszą składać się z 6 zawodników i bramkarza (6+1) oraz zawodników rezerwowych. Turniej odbędzie się 6 września. Zapisy drużyn należy zgłosić osobiście przez kapitanów u animatorów Orlika, bądź telefonicznie do 2 września. Numery telefonów dostępne na stronie internetowej ostrołęckiego ratusza oraz Radia Oko.

Animatorzy Orlika:
Mateusz Jezierski 506026080
Radosław Bloch 503457192

Fot. www.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę