Strona główna Blog Strona 3145

Aleksandra Dzwigała Mistrzynią Polski Juniorów AZS w skoku w dal

0

Ostrołęczanka Aleksandra Dzwigała została mistrzynią Polski Juniorów AZS w skoku w dal.  

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów AZSW rozegrane zostały w miniony weekend w Białej Podlaskiej. Aleksandra Dzwigała reprezentowała barwy AZS AWF Warszawa. Startowała w dwóch konkurencjach – skok w dal i sprint na 100m.

W skoku w dal zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Juniorów AZS z wynikiem 5,60m (wiatr +0,4m/s) co jest nowym oficjalnym rekordem życiowym lekkoatletki.

W sprincie na 100m ustanowiła także swój nowy rekord życiowy – 12,85s co dało jej awans do finału, gdzie ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji z wynikiem finałowym 13,03s. Jej czas eliminacyjny na 100m – 12,85s był trzecim rezultatem w Mistrzostwach Polski Juniorów AZS w Białej Podlaskiej.

Dzwigała trenuje w warszawskim AZS AWF pod kierunkiem Michała Łukasiaka. W okresie wakacyjnym przygotowywana była do startu na Mistrzostwach Polski przez Marka Mierzejewskiego, trenera ostrołęckiej UKS Siódemka, który wychował w swojej karierze wielu Mistrzów Polski – w tym także obecnego trenera Aleksandry – Michała Łukasiaka.

Ostrołęczanka jest także aktualną Mistrzynią Warszawy w skoku w dal oraz vi-ce Mistrzynią Warszawy w sprincie na 100m. Klasyfikowana jest w czołówce najlepszych polskich lekkoatletek. Jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Andersa w klasie lekkoatletycznej w Warszawie.

skok w dal wynik 5,60:

https://www.youtube.com/watch?v=A-e7A5iNT2Y&feature=youtu.be

100m, wynik 12,85s

https://www.youtube.com/watch?v=2ERNEnzL0TM&feature=youtu.be

Miejsce na reklamę

Czterech pijanych kierujących

0

Czterech pijanych kierujących zatrzymali w miniony weekend ostrołęccy policjanci.

Poinformował asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Zakończenie wakacji i III Kurpiowski Rajd Motocyklowy

0

Zespół Kobranocka był gwiazdą wieczoru III Kurpiowskiego Rajdu Motocyklowego.

Impreza odbyła się w minioną sobotę. Zorganizowali ją radio OKO, galeria Bursztynowa oraz Stowarzyszenie i Klub Turystyki Motocyklowej Traveling Spiders Ostrołęka – mówi jego wiceprezes Piotr Grzyb.

Zwycięzcą III Kurpiowskiego Rajdu Motocyklowego został Grzegorz Gałka z Ostrołęki, drugie miejsce zajął Andrzej Gwiazda z Warszawy, a trzecie Artur Rosochacki z Rzekunia.

Najstarszy motocykl – M-72 (1958 ) Rafał Kaczmarczyk.

Najdłuższa przebyta trasa do Ostrołęki – Dawid Czaja z Gdańska.

Patronat nad imprezą objął prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, patronat medialny Radio OKO.

galeria

Miejsce na reklamę

Ponad 2,1 mln zł dotacji na 'Książki naszych marzeń’

0


1335 szkół z Mazowsza otrzyma wsparcie na zakup książek do swoich bibliotek w ramach rządowego programu 'Książki naszych marzeń’. Mazowiecki Kurator Oświaty zweryfikował złożone wnioski i przyznał dotacje 394 organom prowadzącym szkoły.

Małe szkoły (do 70 uczniów) mogły liczyć na tysiąc złotych dofinansowania, średnie placówki (do 170 osób) na 1,3 tys. zł, a szkoły duże na 2170 złotych. Warunkiem otrzymania dotacji był wkład własny w wysokości co najmniej 20 proc. kosztów zakupu. Wsparcie otrzymały jednostki samorządu terytorialnego, osoby prawne inne niż jednostki samorządu oraz osoby fizyczne, które do 8 lipca przekazały do kuratorium odpowiedni wniosek z uwzględnieniem potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

Celem programu jest wsparcie szkół podstawowych i artystycznych w promowaniu czytelnictwa oraz wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania. Do bibliotek szkolnych kupowane będą przede wszystkim książki o tematyce bliskiej uczniom, które są chętnie czytane i jednocześnie rozwijają kompetencje, zainteresowania i uzdolnienia dzieci i młodzieży.

Miejsce na reklamę

Osobiste konsultacje o funduszach w ramach MPI w UG Olszewo-Borki

0

Urząd Gminy zaprasza mieszkańców gminy Olszewo-Borki do odwiedzenia Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Czynny będzie 11 września 2015 r. w godz. 09.00 – 14.00.

Podczas dyżuru specjalisty ds. funduszy europejskich wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać nieodpłatnie z usługi informacyjnej dotyczącej funduszy europejskich. Konsultacje skierowane są do: społeczności lokalnej, przedsiębiorców, osób fizycznych, jednostek samorządu terytorialnego, innych podmiotów zainteresowanych aplikowaniem o środki unijne.

Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje m.in. o tym: jakie rodzaje wsparcia oferują Fundusze Europejskie, czy przedstawiony pomysł ma szanse na dotację, jakie są zasady ubiegania się o wsparcie, jak prawidłowo rozliczyć otrzymane środki, w jakich projektach realizowanych z Funduszy Europejskich można wziąć udział (szkolenia, kursy, studia podyplomowe itp.), finansowanie działalności gospodarczej w ramach instrumentów zwrotnych (Inicjatywa JEREMIE), oraz informacje związane z funduszami na lata 2014 – 2020.

Miejsce na reklamę

Dobro i Rock N’Roll

0

Dobra energia wypełniła w niedzielne popołudnie plac przy Kupcu w Ostrołęce. W koncercie charytatywnym pod nazwą 'Dobro i rock n roll” wystąpili artyści z Klubu Oczko OCK oraz zespoły Crowley, Na Przekór, MadBee i Dracoaster, tym samym włączając się w akcję charytatywną pomocy dla Dobrusi.

Poinformowała Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko.

To już trzeci koncert zorganizowany w mieście dla Dobrusi. Do tej pory na leczenie dziewczynki, dzięki życzliwości Ostrołęczan zebrano ponad 14 tysięcy złotych.

fot. Krupek

galeria

Miejsce na reklamę

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce informuje

0

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Warszawie po raz kolejny organizuje we współpracy z Lasami Państwowymi Wystawę Grzybów pt. ’ Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”.

Na ekspozycję złożą się atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego, aby łatwiej dostrzec różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami. Aby przybliżyć naturalną atmosferę lasu, wystawa będzie również wzbogacona świeżymi grzybami oraz innymi składnikami runa leśnego. Będzie można również obejrzeć prace laureatów konkursu fotograficznego dla gimnazjalistów pt. ’ Leśne inspiracje”, nad którym patronat honorowy objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Wystawa będzie czynna w dniach 16 września – 2 października 2015r. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie przy ul. Żelazanej 79. Udostępniona dla szkół od poniedziałku do piątku w godz.: 9. – 14. Dla ogółu społeczeństwa w soboty i niedziele w godzinach: 10 – 17.

Informacji udzielają i zapisy prowadzą specjaliści Oddziału Promocji Zdrowia WSSE pod nr tel.: 22/432 10 02.

Miejsce na reklamę

Konferencja promująca ’ Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020”

0

Starosta ostrołęcki zaprasza na konferencję promującą 'Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 ’. Odbędzie się 7 września 2015 r. w Wyższej Szkole Administracji Publicznej przy ul. Korczaka 73.

Zagadnienie związane z wdrażaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 omówi Tadeusz Nalewajk – wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Oprócz tematyki PROW uczestnicy będą mogli usłyszeć aktualne wiadomości o sytuacji na rynku artykułów rolnych i podzielić poglądy na temat suszy w rolnictwie i ewentualnej możliwości jej eliminowania. Konferencję otowrzy starosta Stanisław Kubeł. Program przedstawi Łukasz Budniak, podinspektor w Wydziale Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Początek konferencji o godz. 10. Uczestnicy oraz goście będą mogli uzyskać bezpłatną broszurę wydaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zawierającą  Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Program konferencji:

1.     Otwarcie Konferencji – Starosta ostrołęcki dr inż. Stanisław Kubeł.

2.    Zaawansowanie prac związanych z wdrażaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Tadeusz Nalewajk – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  

3.    Możliwości pozyskania środków przez samorządy, stowarzyszenia oraz rolników w ramach PROW na lata 2014 – 2020 – przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

4.    Informacja o sytuacji na rynku artykułów rolnych – przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego.

5.    Skutki suszy w rolnictwie i możliwości ich niwelowania – przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka oraz Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Pożegnanie Lata

0

’Pożegnanie Lata’ pod takim hasłem w Olszewie-Borkach odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia 2015 r. impreza.

Zaprasza Aneta Gutowska-Grucelska, sekretarz Urzędu Gminy w Olszewie -Borkach.

Miejsce na reklamę

Z promilami bez wymaganego oświetlenia

0

Policjanci ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali w Rzekuniu rowerzystkę, która nie miała wymaganego oświetlenia i była pijana.

Badanie trzeźwości wykazało, że 46-latka miała w swoim organizmie 2,4 promila alkoholu. Po wykonanych czynnościach, w trosce o jej bezpieczeństwo, policjanci odwieźli ją do domu.

Miejsce na reklamę