
To już ostatni weekend wakacji. Policjanci z Ostrołęki rozpoczynają dziś wzmożone działania, które mają zapewnić poprawę bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.
Mówi mł. asp. Tomasz Żerański.
Działania potrwają do niedzieli.

To już ostatni weekend wakacji. Policjanci z Ostrołęki rozpoczynają dziś wzmożone działania, które mają zapewnić poprawę bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.
Mówi mł. asp. Tomasz Żerański.
Działania potrwają do niedzieli.

Na kolejny koncert charytatywny dedykowany Dobrusi Napiórkowskiej zaprasza 30 sierpnia Ostrołęckie Centrum Kultury. Podczas spotkania do puszek będą zbierane pieniądze na leczenie i rehabilitację dziewczynki.
Mówi Aleksandra Kowalewska.
Wystąpią m.in. Madbee, Na przekór, Dracoaster, Crowley oraz
Koncert rozpocznie się o godz. 16 na scenie przy Kupcu.

W dniach 31 sierpnia – 6 września 2015 r. mammobusy odwiedzą na Mazowszu czternaście powiatów: białobrzeski, grójecki, legionowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, piaseczyński, płocki, pruszkowski, przysuski, radomski, sochaczewski, wołomiński, wyszkowski. Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach 'Programu profilaktyki raka piersi”!
1) powiat białobrzeski
4 września, ul. Spacerowa 10 w Białobrzegach, w godzinach 9.00-17.00
2) powiat grójecki
1 września, ul. Strażacka 11 w Grójcu, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Strażacka 11 w Grójcu, w godzinach 9.00-17.00
3 września, ul. Strażacka 11 w Grójcu, w godzinach 9.00-17.00
3) powiat legionowski
4 września, ul. Modlińska 102 w Jabłonnej, w godzinach 9.00-17.00
4) powiat miński
2 września, ul. Strażacka 3 w Dębem Wielkim, w godzinach 9.00-17.00
3 września, ul. Mickiewicza 22 w Mrozach, w godzinach 9.00-17.00
3 września, ul. Świętochowskiego 15/17 w Sulejówku (przy OSP), w godzinach 9.00-17.00
3 września, ul. Spółdzielcza 1 w Halinowie, w godzinach 9.00-17.00
4 września, ul. Idzikowskiego 9 w Sulejówku, w godzinach 9.00-17.00
5 września, Plac Kilińskiego w Kałuszynie, w godzinach 9.00-17.00
5) powiat ostrołęcki
1 września, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
3 września, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
4 września, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
5 września, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
6) powiat ostrowski
3 września, ul. 3 Maja 66 w Ostrowi Mazowieckiej, w godzinach 9.00-17.00
4 września, ul. Serbińska w Andrzejewie (przy gimnazjum), w godzinach 9.00-17.00
7) powiat piaseczyński
1 września, ul. 3 Maja10 w Górze Kalwarii, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Szkolna 6 w Lesznowoli, w godzinach 9.00-17.00
4 września, ul. Bogusława Ostapowicza 4 w Prażmowie, w godzinach 9.00-15.00
4 września, ul. Szkolna 8 w Lesznowoli, w godzinach 8.00-15.00
8) powiat płocki
3 września, ul. Płocka 29 w Wyszogrodzie, w godzinach 9.00-17.00
9) powiat pruszkowski
31 sierpnia, ul. Grodziska 12 w Brwinowie, w godzinach 9.00-17.00
10) powiat przysuski
3 września, ul. Warszawska 51 w Odrzywole, w godzinach 9.00-17.00
11) powiat radomski
31 sierpnia, Jastrzębia (przy remizie OSP), w godzinach 9.00-17.00
1 września, ul. Bodzentyńska 17 w Iłży, w godzinach 9.00-17.00
1 września, ul. Legionistów 38 w Pionkach, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Bodzentyńska 17 w Iłży, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Legionistów 38 w Pionkach, w godzinach 9.00-17.00
12) powiat sochaczewski
1 września, Plac Kościuszki w Sochaczewie, w godzinach 9.00-17.00
13) powiat wołomiński
1 września, przy Placu Jana Pawła II w Zielonce (na parkingu), w godzinach 9.00-17.00
1 września, ul. Wileńska 49 w Wołominie, godzinach 9.00-17.00
2 września, na Placu Jana Pawła II w Zielonce, godzinach 9.00-17.00
2 września, Al. Piłsudskiego 95 w Markach, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Wileńska 49 w Wołominie, w godzinach 9.00-17.00
3 września, na Placu Jana Pawła II w Zielonce, w godzinach 9.00-17.00
14) powiat wyszkowski
3 września, ul. Sowińskiego 6 w Wyszkowie, w godzinach 9.00-17.00
4 września, ul. Mickiewicza 15 w Długosiodle, w godzinach 9.00-17.00
Więcej o 'Programie profilaktyki raka piersi”: www.nfz-warszawa.pl/index/pacjent/programy4a

Policjanci zatrzymali podejrzanego o podpalenie namiotu gastronomicznego w jednym z lokali w Ostrołęce. To 37- letni mieszkaniec miasta.
Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Policjanci z ostrołęckiej komendy prowadzą poszukiwania 49-letniej Marii Dumalewskiej, mieszkanki Suska Nowego gmina Rzekuń.
Kobieta 27 sierpnia o godzinie 12:00 wyjechała z miejsca zamieszkania rowerem typu damka w kierunku miejscowości Susk Stary, Ławy. Rower ma srebrny kolor, na sterze zamontowany biały koszyk na zakupy.
Rysopis: wzrost 175 cm, waga 80 kg, krępa budowa ciała, włosy blond, krótkie z grzywką, oczy ciemne, twarz okrągła. Kobieta ma widoczny pieprzyk nad ustami. Ubrana była w czarną bluzkę na krótki rękaw i czarne długie spodnie z materiału.
Ktokolwiek może pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionej Marii Dumalewskiej proszony jest o kontakt z dyżurnym ostrołęckiej policji pod numerem telefonu 29 760 14 24 lub z najbliższą jednostką policji.

Otwarty, zaangażowany, skuteczny i pracowity – taki powinien być wzorowy wolontariusz. Tacy są też laureaci poprzednich edycji konkursu 'Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Kim będą zwycięzcy tegorocznej, piątej już odsłony przekonamy się już w listopadzie. Kandydatury wolontariuszy działających na Mazowszu można zgłaszać jeszcze do końca września.
W konkursie mogą wziąć udział wolontariusze, grupy wolontariuszy czy rodziny wspólnie zajmujące się pracą wolontariacką. Nieważne czy wolontariusze pracują w szpitalu, szkole czy np. pomagają starszym sąsiadom robić zakupy – liczy się zaangażowanie i bezinteresowna pomoc.
Co ważne, kandydatury na najlepszych wolontariuszy mogą zgłaszać m.in. organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, ale też osoby, które korzystają z pomocy wolontariuszy. Wolontariusz może też sam pochwalić się swoją pracą. Mówi Joanna Malarczyk z Biura Dialogu Obywatelskiego w Departamencie Organizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Aby zgłosić swojego kandydata należy na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35 – osobiście lub za pośrednictwem poczty lub na [email protected] , przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z opisem jego działalności w postaci np. wspomnienia, relacji czy pamiętnika.
Wręczenie nagród i wyróżnień planowane jest w listopadzie podczas gali konkursu 'Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego”.
Szczegółowych informacji udziela Biuro Dialogu Obywatelskiego w Departamencie Organizacji UM WM pod adresem: [email protected] lub nr tel: (22) 59 79 679. Można też zajrzeć na stronę www.dialog.mazovia.pl.

Kierujący ciężarówką potrącił pijanego pieszego. Kierowca był trzeźwy.
Poinformowała sierż. szt. Anna Waśniewska z makowskiej policji.
W szkole muzycznej Gama w Ostrołęce zakończyły się wakacyjne kursy, na których dzieci, młodzież i dorośli uczyli się gry na instrumentach.
Uczestnicy na warsztatach doskonalili również swoje umiejętności wokalne.
Młodzież jest zadowolona z prowadzonych zajęć.
Partnerem projektu było Radio Oko.

Koncert pt. 'Tam gdzie nie ma nas’ zakończył 27 sierpnia sezon Art Czwartków – letnich koncertów pod wierzbą na placu Bema w Ostrołęce.
Prezentowane były piosenki z lat 70-tych. Mówi Aleksandra Kowalewska, kierownik klubu Oczko.
Koncertowi towarzyszył powarsztatowy pokaz teatralny w wykonaniu ostrołęckiej młodzieży w reżyserii Ewy Czapik-Kowalewskiej.
Okazja do artystycznych spotkań pod wierzbą dopiero za rok.
fot Krupek

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach zaprasza 5 września 2015 r. do swojej siedziby na wspólne czytanie i słuchanie 'Lalki” Bolesława Prusa. Początek o godzinie 11.00.
’Narodowe Czytanie” odbywa się z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zawsze w pierwszą sobotę września. Stanowi doskonałą okazję, by przypomnieć sobie największe dzieła polskiej literatury, na nowo odkryć ich wyjątkowy charakter i aktualność. To nie tylko kontakt z pięknem polszczyzny oraz ideami, które na przestrzeni wieków kształtowały naszą tożsamość, ale również możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie bliskich, sąsiadów i współpracowników. Takie inicjatywy sprzyjają wzmocnieniu wspólnotowości, łączą nas jako naród i społeczność lokalną.
Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w tej imprezie, również w charakterze lektora. W celu omówienia zakresu współpracy należy kontaktować się telefonicznie 29 761 32 22.
Biblioteka zachęca do przynoszenia własnych książek z utworami Bolesława Prusa. Na każdej z nich zostanie złożony pamiątkowy stempel, związany z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania.