Strona główna Blog Strona 3146

Wzmożone działania w ostatni weekend wakacji

0

To już ostatni weekend wakacji. Policjanci z Ostrołęki rozpoczynają dziś wzmożone działania, które mają zapewnić poprawę bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.

Mówi mł. asp. Tomasz Żerański.

Działania potrwają do niedzieli.

Miejsce na reklamę

Dla Dobrusi – koncert charytatywny

0

Na kolejny koncert charytatywny dedykowany Dobrusi Napiórkowskiej zaprasza 30 sierpnia Ostrołęckie Centrum Kultury. Podczas spotkania do puszek będą zbierane pieniądze na leczenie i rehabilitację  dziewczynki.

Mówi Aleksandra Kowalewska.

Wystąpią m.in. Madbee, Na przekór, Dracoaster, Crowley oraz

Koncert rozpocznie się o godz. 16 na scenie przy Kupcu.

Miejsce na reklamę

Harmonogram postoju mammobusów (31 sierpnia – 6 września)

0

W dniach 31 sierpnia – 6 września 2015 r. mammobusy odwiedzą na Mazowszu czternaście powiatów: białobrzeski, grójecki, legionowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, piaseczyński, płocki, pruszkowski, przysuski, radomski, sochaczewski, wołomiński, wyszkowski. Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach 'Programu profilaktyki raka piersi”!

1)    powiat białobrzeski
4 września, ul. Spacerowa 10 w Białobrzegach, w godzinach 9.00-17.00

2)    powiat grójecki
1 września, ul. Strażacka 11 w Grójcu, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Strażacka 11 w Grójcu, w godzinach 9.00-17.00
3 września, ul. Strażacka 11 w Grójcu, w godzinach 9.00-17.00

3)    powiat legionowski
4 września, ul. Modlińska 102 w Jabłonnej, w godzinach 9.00-17.00

4)    powiat miński
2 września, ul. Strażacka 3 w Dębem Wielkim, w godzinach 9.00-17.00
3 września, ul. Mickiewicza 22 w Mrozach, w godzinach 9.00-17.00
3 września, ul. Świętochowskiego 15/17 w Sulejówku (przy OSP), w godzinach 9.00-17.00
3 września, ul. Spółdzielcza 1 w Halinowie, w godzinach 9.00-17.00
4 września, ul. Idzikowskiego 9 w Sulejówku, w godzinach 9.00-17.00
5 września, Plac Kilińskiego w Kałuszynie, w godzinach 9.00-17.00

5)    powiat ostrołęcki
1 września, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
3 września, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
4 września, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
5 września, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00

6)    powiat ostrowski
3 września, ul. 3 Maja 66 w Ostrowi Mazowieckiej, w godzinach 9.00-17.00
4 września, ul. Serbińska w Andrzejewie (przy gimnazjum), w godzinach 9.00-17.00

7)    powiat piaseczyński
1 września, ul. 3 Maja10 w Górze Kalwarii, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Szkolna 6 w Lesznowoli, w godzinach 9.00-17.00
4 września, ul. Bogusława Ostapowicza 4 w Prażmowie, w godzinach 9.00-15.00
4 września, ul. Szkolna 8 w Lesznowoli, w godzinach 8.00-15.00

8)    powiat płocki
3 września, ul. Płocka 29 w Wyszogrodzie, w godzinach 9.00-17.00

9)    powiat pruszkowski
31 sierpnia, ul. Grodziska 12 w Brwinowie, w godzinach 9.00-17.00

10)    powiat przysuski
3 września, ul. Warszawska 51 w Odrzywole, w godzinach 9.00-17.00

11)    powiat radomski
31 sierpnia, Jastrzębia (przy remizie OSP), w godzinach 9.00-17.00
1 września, ul. Bodzentyńska 17 w Iłży, w godzinach 9.00-17.00
1 września, ul. Legionistów 38 w Pionkach, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Bodzentyńska 17 w Iłży, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Legionistów 38 w Pionkach, w godzinach 9.00-17.00

12)    powiat sochaczewski
1 września, Plac Kościuszki w Sochaczewie, w godzinach 9.00-17.00

13)    powiat wołomiński
1 września, przy Placu Jana Pawła II w Zielonce (na parkingu), w godzinach 9.00-17.00
1 września, ul. Wileńska 49 w Wołominie, godzinach 9.00-17.00
2 września, na Placu Jana Pawła II w Zielonce, godzinach 9.00-17.00
2 września, Al. Piłsudskiego 95 w Markach, w godzinach 9.00-17.00
2 września, ul. Wileńska 49 w Wołominie, w godzinach 9.00-17.00
3 września, na Placu Jana Pawła II w Zielonce, w godzinach 9.00-17.00

14)    powiat wyszkowski
3 września, ul. Sowińskiego 6 w Wyszkowie, w godzinach 9.00-17.00
4 września, ul. Mickiewicza 15 w Długosiodle, w godzinach 9.00-17.00

Więcej o 'Programie profilaktyki raka piersi”: www.nfz-warszawa.pl/index/pacjent/programy4a

Miejsce na reklamę

Podejrzany o podpalenie zatrzymany

0

Policjanci zatrzymali podejrzanego o podpalenie namiotu gastronomicznego w jednym z lokali w Ostrołęce. To 37- letni mieszkaniec miasta.

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Zaginęła Maria Dumalewska

0

Policjanci z ostrołęckiej komendy prowadzą poszukiwania 49-letniej Marii Dumalewskiej, mieszkanki Suska Nowego gmina Rzekuń.

Kobieta 27 sierpnia o godzinie 12:00 wyjechała z miejsca zamieszkania rowerem typu damka w kierunku miejscowości Susk Stary, Ławy. Rower ma srebrny kolor, na sterze zamontowany biały koszyk na zakupy.

Rysopis: wzrost 175 cm, waga 80 kg, krępa budowa ciała, włosy blond, krótkie z grzywką, oczy ciemne, twarz okrągła. Kobieta ma widoczny pieprzyk nad ustami. Ubrana była w czarną bluzkę na krótki rękaw i czarne długie spodnie z materiału.

Ktokolwiek może pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionej Marii Dumalewskiej proszony jest o kontakt z dyżurnym ostrołęckiej policji pod numerem telefonu 29 760 14 24 lub z najbliższą jednostką policji.

Miejsce na reklamę

WOLONTARIUSZE Z MAZOWSZA POKAŻCIE SIĘ

0

Otwarty, zaangażowany, skuteczny i pracowity – taki powinien być wzorowy wolontariusz. Tacy są też laureaci poprzednich edycji konkursu 'Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Kim będą zwycięzcy tegorocznej, piątej już odsłony przekonamy się już w listopadzie. Kandydatury wolontariuszy działających na Mazowszu można zgłaszać jeszcze do końca września.  

W konkursie mogą wziąć udział wolontariusze, grupy wolontariuszy czy rodziny wspólnie zajmujące się pracą wolontariacką. Nieważne czy wolontariusze pracują w szpitalu, szkole czy np. pomagają starszym sąsiadom robić zakupy – liczy się zaangażowanie i bezinteresowna pomoc.

Co ważne, kandydatury na najlepszych wolontariuszy mogą zgłaszać m.in. organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i  samorządowe, ale też osoby, które korzystają z pomocy wolontariuszy. Wolontariusz może też sam pochwalić się swoją pracą. Mówi Joanna Malarczyk z  Biura Dialogu Obywatelskiego w Departamencie Organizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Aby zgłosić swojego kandydata należy na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w  Warszawie, ul. Okrzei 35 – osobiście lub za pośrednictwem poczty lub na [email protected] , przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z opisem jego działalności w postaci np. wspomnienia, relacji czy  pamiętnika.

Wręczenie nagród i wyróżnień planowane jest w listopadzie podczas gali konkursu 'Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego”.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Dialogu Obywatelskiego w Departamencie Organizacji UM WM pod adresem: [email protected] lub nr tel: (22) 59 79  679. Można też zajrzeć na stronę www.dialog.mazovia.pl.

Miejsce na reklamę

Potrącił pijanego pieszego

0

Kierujący ciężarówką potrącił pijanego pieszego. Kierowca był trzeźwy.

Poinformowała sierż. szt. Anna Waśniewska z makowskiej policji.

Miejsce na reklamę

Wakacyjne kursy muzyczne w Gamie

0

W szkole muzycznej Gama w Ostrołęce zakończyły się wakacyjne kursy, na których dzieci, młodzież i dorośli uczyli się gry na instrumentach.

Uczestnicy na warsztatach doskonalili również swoje umiejętności wokalne.

Młodzież jest zadowolona z prowadzonych zajęć.

Partnerem projektu było Radio Oko.

Miejsce na reklamę

Sezon Art Czwartków – letnich koncertów pod wierzbą zakończony

0

Koncert pt. 'Tam gdzie nie ma nas’ zakończył 27 sierpnia sezon Art Czwartków – letnich koncertów pod wierzbą na placu Bema w Ostrołęce.

Prezentowane były piosenki z lat 70-tych. Mówi Aleksandra Kowalewska, kierownik klubu Oczko.

Koncertowi towarzyszył powarsztatowy pokaz teatralny w wykonaniu ostrołęckiej młodzieży w reżyserii Ewy Czapik-Kowalewskiej.

Okazja do artystycznych spotkań pod wierzbą dopiero za rok.

fot Krupek

galeria

Miejsce na reklamę

Narodowe Czytanie w Olszewie-Borkach

0

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach zaprasza 5 września 2015 r. do swojej siedziby na wspólne czytanie i słuchanie 'Lalki” Bolesława Prusa. Początek o godzinie 11.00.

’Narodowe Czytanie” odbywa się z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zawsze w pierwszą sobotę września. Stanowi doskonałą okazję, by przypomnieć sobie największe dzieła polskiej literatury, na nowo odkryć ich wyjątkowy charakter i aktualność. To nie tylko kontakt z pięknem polszczyzny oraz ideami, które na przestrzeni wieków kształtowały naszą tożsamość, ale również możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie bliskich, sąsiadów i współpracowników. Takie inicjatywy sprzyjają wzmocnieniu wspólnotowości, łączą nas jako naród i społeczność lokalną.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w tej imprezie, również w charakterze lektora. W celu omówienia zakresu współpracy należy kontaktować się telefonicznie 29 761 32 22.

Biblioteka zachęca do przynoszenia własnych książek z utworami Bolesława Prusa. Na każdej z nich zostanie złożony pamiątkowy stempel, związany z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania.

Miejsce na reklamę