Strona główna Blog Strona 3147

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Troszyn

0

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Troszyn. Zginął 84-letni mężczyzna.

Poinformował Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Plac zabaw przy przedszkolu samorządowym w Rzekuniu

0

Odebrano plac zabaw przy przedszkolu samorządowym w Rzekuniu.

Wyposażono go w urządzenia niezbędne do rekreacji ruchowej i ćwiczeń zręcznościowych dla dzieci m.in. huśtawki wagowe i podwójne, karuzele, zestaw zabawowy ze zjeżdzalniami, bujaki na sprężynie konik i skuter. Ponadto ustawiono ławki, kosze na śmieci, nasadzono zieleń. Na ten cel marszałek województwa mazowieckiego przyznał gminie Rzekuń 50.000 zł. Inwestycja koszkowała ok. 160.000,00 zł brutto.

fot. rzekun.pl

Miejsce na reklamę

Bądźmy ostrożni podczas zakupów w ,,sieci”

0

Mieszkanka powiatu ostrołęckiego zgłosiła, że została oszukana podczas robienia zakupów w sieci.

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Susza na Mazowszu – aktualna sytuacja

0

Wojewoda mazowiecki powołał dotychczas 171 komisji terenowych szacujących straty w gospodarstwach rolnych. Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły do tej pory protokoły od 7 samorządów, w których szkody zostały oszacowane na łączną kwotę 22,5 mln zł. Straty wykazane przez komisje muszą być zweryfikowane i potwierdzone przez wojewodę.

Według szacunków samorządów około 45 tys. gospodarstw oraz 383 tys. ha użytków rolnych zostało dotkniętych suszą na terenie województwa mazowieckiego. W lipcu najtrudniejsza sytuacja była na północy Mazowsza, w sierpniu suszą zostały dotknięte już wszystkie gminy, szczególnie na południu i wschodzie województwa. Do tej pory do wojewody przekazano 390 protokołów z siedmiu gmin z oszacowanymi stratami w uprawach. Są to gminy: Czosnów, Załuski, Stupsk, Świercze, Iłów, Ojrzeń oraz miasto Przasnysz. Sytuacja jest dynamiczna, do urzędu wojewódzkiego wciąż spływają nowe dane dotyczące szkód spowodowanych suszą.

Po opublikowaniu raportu Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, który wskazał stan suszy we wszystkich powiatach województwa, kolejne gminy wnioskują o powołanie komisji szacujących straty. Spodziewamy się, że 90 proc. gmin zwróci się z takimi wnioskami do urzędu – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

W regionie ostrołęckim poszkodowanych gospodarstw jest 9 116. Powierzchnia użytków rolnych dotkniętych suszą to 74 490 ha.

Zagrożenie suszą, wg IUNG występuje przede wszystkim wśród upraw: roślin strączkowych, ziemniaka, krzewów owocowych, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, kukurydzy, buraka cukrowego, drzew owocowych. Producenci rolni po oszacowaniu strat i potwierdzeniu ich przez wojewodę będą mogli korzystać z różnych form pomocy, takich jak: kredyty preferencyjne na wznowienie produkcji, odroczenie terminu płatności składek w KRUS, ulg w podatku rolnym oraz wsparcia oferowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ministerstwo Rolnictwa zapowiedziało również uruchomienie dodatkowej pomocy w wysokości ok. 480 mln zł.

Będzie to pomoc jednorazowa, przysługująca rolnikom, którzy będą mieli wykazane straty na poziomie 30 proc. średniorocznej produkcji z okresu 3 lat. Dla ubezpieczonych gospodarstw, przynajmniej od jednego ryzyka pogodowego są to stawki 800 zł do hektara do krzewów i sadów owocowych oraz 400 zł dla pozostałych upraw. Nieubezpieczeni rolnicy otrzymają pomoc pomniejszoną o połowę. Wsparcie w wysokości 600 zł do hektara przewidziano również dla plantatorów czarnej porzeczki – powiedział Marcin Podgórski, dyrektor Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Niski stan wód w rzekach utrzymuje się na Wiśle (27 sierpnia osiągnęła rekordowo niski poziom 42 cm), Bugu, Narwi (zagrożenie pracy Elektrowni w Ostrołęce), Wkrze i dolnym odcinku Pilicy. Zdecydowana większość mazowieckich gmin dysponuje siecią wodociągową, co znacznie redukuje ryzyko ograniczenia w zaopatrzeniu w wodę. Utrudnienia z dostawą wody występują w niektórych gminach z 15 powiatów. W miejscowościach, w których pojawiają się problemy władze samorządowe wprowadzają ograniczenia w dostawach wody z wodociągu oraz zakazy np. podlewania ogródków, pojazdów czy napełniania basenów. W przypadku wyschnięcia studni organizowany jest dowóz wody.

Miejsce na reklamę

’Tam gdzie nie ma nas’ – koncert

0

Na koncert 'Tam gdzie nie ma nas’ zaprasza dzisiaj (27 sierpnia) klub Oczko Ostrołęckiego Centrum Kultury. To kolejne muzyczne spotkanie w ramach 'Art czwartku’ – letnich koncertów pod wierzbą na placu Bema.  

Dzisiaj usłyszymy piosenki z lat 70-tych. Mówi Aleksandra Kowalewska.

Koncertowi będzie towarzyszył powarsztatowy pokaz teatralny.  

Koncert na placu Bema rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp bezpłatny.

Miejsce na reklamę

Przekroczył prędkość o 63 km/h

0

Kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie niebawem przed sądem.

Mówi mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Prędkość należy do jednej z głównych przyczyn wypadków drogowych na terenie Ostrołeki i powiatu ostrołęckiego.

Miejsce na reklamę

Powtórzyli sukces sprzed roku

0

Makowscy policjanci sierż. szt. Marcin Ostrowski, asp. Grzegorz Trojanowski i sierż. szt. Robert Olbryś złowili ponad 20 kilogramów ryb i wywalczyli drużynowo pierwsze miejsce w III Ogólnopolskich Mistrzostwach Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym 2015.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 22-23 sierpnia 2015 roku na Zbiorniku Wodociągów w Częstochowie. Mówi sierż. szt. Anna Waśniewska z makowskiej policji.

To nie pierwszy triumf makowskich policjantów. W 2014 roku i w 2011 roku funkcjonariusze również stali drużynowo na najwyższym stopniu podium. Marcin Ostrowski i Grzegorz Trojanowski mają wiele tytułów indywidualnych.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

UKS Siódemka Ostrołęka na zgrupowaniu sportowym szlifowała formę

0

Część zawodników UKS Siódemka Ostrołęka przebywała na zgrupowaniu sportowym w Ełku, gdzie szlifowała formę przed wrześniowymi zawodami. Warunki treningowe i pogoda dopisywały więc mimo drobnych urazów wszyscy wrócili z obozu zadowoleni i pełni optymizmu oczekując dobrych wyników w nadchodzących startach.

W obozie udział wzięli: Wojciech Bączek (00), Jakub Cichocki (01), Victctoria Ejzemberg (00), Renata Kołodziejczyk (00), Paulina Kojtek (98), Karolina Krukowska (01), Marta Łada (00), Adrian Oleszczak (98), Agnieszka Pędzich (99), Adam Piątkowski (00), Paulina Pilarska (00), Sara Pons (99), Arkadiusz Przedpełski (99), Karol Rogoziński (99). Ponadto: Aleksandra Dzwigała z AZS-AWF Warszawa, Przemysław Łyskawy ŁKS Prefabet Śniadowo Łomża, Damian Świerdzewski z AZS-AWF Biała Podlaska.

Zdjęcia i filmy z obozu znajdują się w Galerii na stronie UKS 7 oraz na profilu Klubu na Facebook’u.

Pierwszy start  już w sobotę 29 sierpnia w Białej Podlaskiej.

Miejsce na reklamę

Dachowanie toyoty na drodze krajowej

0

Jedna osoba została przewieziona do szpitala w wyniku wypadku drogowego w miejscowości Siarcza Łąka.

Do zdarzenia doszło dziś rano.

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze z elementami ratownictwa medycznego

0

Ostrołęccy strażacy przeprowadzili ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze z elementami ratownictwa medycznego w zakładzie LACROIX przy ul. Bohaterów Westerplatte 9.

Poinformowała kpt Marta Kacprzycka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

fot. facebook.com/kmpspostroleka

Miejsce na reklamę