Strona główna Blog Strona 3138

Kolejne stopnie mistrzowskie w Ostrowskim Klubie Karate Kyokushinkai

0

W Lublinie odbyło się międzynarodowe szkolenie Karate Kyokushin IKO Poland Summer Camp 2015.

Przyjechało tam ponad 250 karateków z 67 klubów w Polsce oraz z 15 innych krajów: Austrii, Algierii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, USA , Wielkiej Brytanii, Węgier. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali sensei Radosław Grabowski oraz sempai Tomasz Marczyk.

Zawodnicy większości klubów krajowych oraz członkowie Kadry Narodowej Polski spotkali się podczas trzydniowego intensywnego szkolenia, aby uczyć się od najlepszych światowych szkoleniowców. W tym roku zajęcia prowadzili Shihan Francisco Filho 6 dan z Brazylii – pierwszy mistrz świata w kategorii kumie open spoza Japonii (1999), a także jeden z kilkunastu ludzi na świecie, który przeszedł test '100 kumite”. Drugim prowadzącym był Shihan Katsuhito Gorai 6 dan – dyrektor Międzynarodowego Departamentu organizacji IKO Kyokushinakikan.

Część treningów odbywała się w podziale na grupy. Na zajęciach z Shihan Gorai przepracowano podstawy kihon geiko, ido geiko oraz kata. Shihan Filho skupił się na technikach i kombinacjach do walki karate oraz technikach bokserskich używanych w formule K1.

Ponadto dla kadry sędziowskiej przeprowadzono szkolenie  z możliwością zaliczenia testu na licencję Sędziego Międzynarodowego IKO.

Akcentem kończącym lubelskie seminarium był egzamin na stopnie kyu i Dan. Do testu na stopnie mistrzowskie podeszli sensei Radosław Grabowski oraz sempai Tomek Marczyk. Egzamin podzielony był na 2 części; pierwsza – prawie czterogodzinny egzamin z technik, ido-geiko, kihon-geiko i kata oraz test sprawnościowy, druga – walki egzaminacyjne. Dla zdających na stopnie mistrzowskie przewidziane były walki z zawodnikami przygotowującymi się do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Ostrowski klub otrzymał wiadomość z International Department IKO o pozytywnym wyniku egzaminu. W dojo są zatem nowe stopnie mistrzowskie: sensei Radosław Grabowski 3 Dan i sensei Tomasz Marczyk 1 Dan. Przygotowania do tego egzaminu trwały kilka ostatnich miesięcy – poinformował Radosław Grabowski z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Miejsce na reklamę

Bawił się za darmo, teraz może drogo zapłacić

0

Kilka tysięcy złotych wynoszą straty ostrołęckich hoteli, w których mieszkał 29- letni mężczyzna. Od czerwca jadł i pił nie płacąc rachunków.

Mówi st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Policjanci ustalili rysopis mężczyzny i jego dane. Usłyszał zarzut oszustwa za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Miejsce na reklamę

Festiwal Teatralny InQbatora we wrześniu

0

Festiwal Teatralny InQbatora odbędzie się w dniach 17 – 19 września w Ostrołęce. Na szóstą edycję, której motywem przewodnim po raz kolejny będzie ruch złoży się 13 spektakli i działań artystycznych.

Informuje Magda Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury, koordynatorka projektu. Widzowie mogą liczyć również na nowe przedsięwzięcia i zagranicznych gości.

Spektaklom będą towarzyszyły wydarzenia dodatkowe m.in. prezentacje tańca w wykonaniu Anny Karabeli z zespołem, gra uliczna i konkurs na recenzję teatralną.

Festiwal  InQbator jest projektem artystycznym, edukacyjnym i integracyjnym. Prezentuje ważne wydarzenia teatralne w szerokim spektrum gatunków, technik oraz praktyk interpretacyjnych. Jest cyklem wydarzeń, które dają możliwość obserwacji nurtów tworzących współczesną scenę teatralną – polską i zagraniczną.

Miejsce na reklamę

Pożar karp drzew w Nowej Wsi

0

Pożar karp drzew na placu magazynu zrębków i kory drzewnej w Nowej Wsi odnotiwali 8 września 2015r. ostrołęccy strażacy.

Ogień gasiło 7 zastępów. Pożar obejmował ok. 100 m2. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdował się las, a wiatr rozprzestrzeniał płomienie. Ogień opanowano.

Nie ustalono przyczyny pożaru.

fot. straz.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

MAZOWSZE ODZYSKUJE PIENIĄDZE ZA ZADANIE ZLECONE!

0

W ubiegły piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie zasądził zwrot Mazowszu od skarbu państwa ponad 1,8 mln zł za jedno z niezapłaconych zadań zleconych. To precedensowy wyrok. Mazowsze złożyło też pozwy w wielu innych sprawach dotyczących niedofinansowania przez państwo zadań, które rząd zleca do wykonania samorządom. W całym kraju samorządy województw, powiatów i gmin borykają się z tymi samymi problemami. Piątkowy wyrok dotyczył zadań związanych z gospodarką wodną.

Mazowsze domagało się od skarbu państwa (reprezentowanego przez wojewodę) zwrotu ponad 1,8 mln zł, których wojewoda nie przekazał na czas samorządowi województwa. W związku z tym Mazowiecki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych musiał w 2012 r. realizować zadania w oparciu o budżet Mazowsza. W  piątkowym wyroku Sąd Apelacyjny w Warszawie (I Wydział Cywilny) zasądził od skarbu państwa (wojewody mazowieckiego) na rzecz Mazowsza kwotę 1,846 mln zł wraz z odsetkami (za czas od 30 maja 2013 r. do dnia zapłaty).

Sprawa miała charakter precedensowy, ponieważ wojewoda mazowiecki reprezentujący skarb państwa przyznał dotację na zrealizowane zadania z zakresu gospodarki wodnej, przy czym dotacja ta wpłynęła na konto urzędu 31 grudnia 2012 r., a zatem ostatniego dnia roku. Wpłynęła ona przed południem, musiała zostać przekazana z konta urzędu marszałkowskiego na konto WZMiUW i tam na konto wpłynęła dopiero 2 stycznia 2013 r. Obowiązujące przepisy prawne przewidują, że w takiej sytuacji dotacja musiała być zwrócona do budżetu państwa – nie mogła być wykorzystana w nowym roku. I tak zarówno WZMiUW, jak i urząd marszałkowski uczynili.

Wyjaśnia mecenas Rafał Marchewka.

Miejsce na reklamę

Wystawa fotografii Pawła Krupki

0

Wernisaż wystawy fotografii Pawła Krupki odbędzie się w środę 9 września w Caffe Fusy w Ostrołęce. Rozpocznie się o godzinie 19. Zaprasza Daniel Ejsymont z Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wystawę można będzie oglądać do końca września.
Warto dodać, że kilka dni temu Paweł Krupka został laureatem I miejsca w konkursie fotograficznym pt. 'Mielec – miastem lotnictwa”.

Miejsce na reklamę

Z Bursztynową do Szkoły – kolejna udana akcja

0


Targi zajęć pozalekcyjnych pod nazwą 'Z Bursztynową do szkoły” zorganizowała w minioną niedzielę Galeria Bursztynowa. Oferta kierowana była do uczniów i ich rodziców. Mówi Wacław Karolak z działu Marketingu i Reklamy.

$150908karolak.mp3

Wśród wystawców znalazły się: szkoły językowe, akademie i kluby sportowe, szkoły tańca, a także centra kultury z ofertą zajęć plastycznych, edukacyjnych i muzycznych. Dodatkowo, wszyscy uczniowie mogli skorzystać bezpłatnie z Fotobudki.

Miejsce na reklamę

Narodowe Czytanie w Ostrołęce

0

Spotkajmy się w parku – pod takim hasłem odbył się w sobotę piknik kulturalny w Ostrołęce. Motywem przewodnim imprezy było Narodowe Czytanie 'Laki’ Bolesława Prusa.

Poinformowała Jadwiga Nowicka, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki, które było główmy organizatorem spotkania.
Dla korzystających z zabawy zagrała orkiestra OSP, w świat muzyki Edwarda Czernego przeniosła słuchaczy Ostrołęcka Orkiestra Kameralna. Można było również spotkać stoiska rękodzielników. Swoją ofertę przedstawiła m.in. Miejska Biblioteka Publiczna, a także Schronisko dla Zwierząt Canis. Zaprezentowały się służby mundurowe, kluby sportowe i seniorów.

Publiczne czytanie klasyków polskiej literatury zainicjował w 2012 roku był prezydent Bronisław Komorowski. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę. Ostrołęka w ogólnopolską akcję włączyła się po raz drugi.

galeria

Miejsce na reklamę

4 mln zł na wsparcie bezrobotnych

0

Osiem powiatowych urzędów pracy na Mazowszu otrzyma dodatkowo ponad 4 mln zł z rezerwy Funduszu Pracy na aktywizację bezrobotnych, m.in. osób do 30. roku życia, w wieku 30-50 lat, będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy oraz na tworzenie nowych miejsc pracy w ramach robót publicznych.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na aktywizację bezrobotnych w województwie mazowieckim 13 mln zł. O dodatkowe środki ubiegało się tylko osiem powiatowych urzędów pracy: w Sokołowie Podlaski, Radomiu, Płocku, Sierpcu, Makowie Mazowieckim, Grójcu, Przysusze, Szydłowcu.

– Mniejsze zainteresowanie środkami z rezerwy Funduszu Pracy jest spowodowane zwiększonymi funduszami na aktywizację bezrobotnych, które spłynęły do urzędów z unijnych programów PO WER i RPO Województwa Mazowieckiego. W tym roku jest to około 168 mln zł – wyjaśnia Aleksander Kornatowski, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.

Z rezerwy Funduszu Pracy będą sfinansowane m.in. staże, szkolenia, bony szkoleniowe, środki na podjęcie działalności gospodarczej, refundacja kosztów doposażenia lub wyposażenia stanowiska pracy przez pracodawcę oraz roboty publiczne. Pieniądze powinny trafić do powiatowych urzędów pracy w połowie września.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Wojciech Rogoziński (Zacisze Ułańskie)

0

Gospodarstwo Agroturystyczne Zacisze Ułańskie mieści się w Dzbeninie, zaledwie 5 km od Ostrołęki. Mimo niewielkiej odległości od miasta goście mogą liczyć tam na cieszę i spokój. Położona pod lasem stadnina koni to  niezwykle urokliwy zakątek, który oferuje m.in. pokoje i domki letniskowe, organizację imprez okolicznościowych, kuligi z zaprzęgiem konnym, przejażdżki bryczką, jazdę konną, dla aktywnych grzybobranie. Atutem Zacisza jest sąsiedztwo rzeki Narew. W pobliżu także znajduje się słynny kamień Stefana Batorego, na którym odpoczywał on w czasie przeprawy przez rzekę.

Zapraszamy do wysłuchania audycji z właścicielem gospodarstwa Wojciechem Rogozińskim.

Miejsce na reklamę