
Gmina Olszewo-Borki dofinansuje zakup policyjnych samochodów.
Poinformował Krzysztof Szewczyk, wójt gminy Olszewo-Borki.

Gmina Olszewo-Borki dofinansuje zakup policyjnych samochodów.
Poinformował Krzysztof Szewczyk, wójt gminy Olszewo-Borki.

VII edycja Rajdu Królewskiego Samochodów Zabytkowych zawita 10 września do Muzeum Kurpiowskiego w Wachu w gminie Kadzidło.
Przejazd planowany jest drogą Wach – Zamostki.
Zaprasza Zdzisław Bziukiewicz z Muzeum Kurpiowskiego w Wachu.

Złoty i srebrny medal zdobyli zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka. W niedzielę 6 września w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Młodzików, a dla starszych zawodników mityng ogólnopolski.
Złoty medal i tytuł Mistrzyń Mazowsza wywalczyła sztafeta dziewcząt UKS 7 Ostrołęka w składzie: Marta Łada (00), Renata Kołodziejczyk (00), Victoria Ejzemberg (00) i Karolina Krukowska (01) osiągając dobry czas 53,56s.
Srebrny medal zdobył w biegu na 600m Adam Piątkowski (00) z czasem 1:28,67s (rekord życiowy). Tuż za podium – na 4 miejscu bieg na 600m ukończyła Paulina Pilarska (00) – 1:46,29s.
5 miejsca zajęli: Victoria Ejzemberg (00) w biegu na 300m – 44,90s (rekord życiowy), Jakub Cichocki (01) w biegu na 1000m – 2:55,26s (rekord życiowy), Karolina Krukowska (01) w skoku w dal – 4,42m. Szósta w biegu na 300m była Marta Łada (00) – 44,94s, a 7 miejsce w biegu na 1000m zajął Wojciech Bączek (00) – 2:55,92s.
Pozostałe wyniki: Renata Kołodziejczyk (00) – 13,96s w eliminacjach i 13,91s w finale B w biegu na 100m, oraz 49,86s w biegu na 300m (rekord życiowy), Karolina Krukowska 13,92 s w eliminacjach biegu na 100m, Marta Łada (00) – 4,13m w skoku w dal.
W mityngu najwyżej z UKS 7 została sklasyfikowana Paulina Kojtek (98) zajmując 3 miejsce w biegu na 1000m z czasem 3:16,42s (rekord życiowy), 5 w skoku w dal była Agnieszka Pędzich (99) – 4,38m, a na 6 miejscu bieg na 1000m ukończył Daniel Gadomski (98) – 2:37,55s.
Pozostałe wyniki: Adrian Oleszczak (99) – 2:48,91s w biegu na 1000m (rekord życiowy), Karol Rogoziński (99) także na 1000m – 2:56,08 (także rekord życiowy).
Następne zawody, gdzie startować będą reprezentanci Siódemki – Międzywojewodzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbędą się w Pasłęku w niedzielę 13 września.
Już po raz XXIX organizowany jest Samochodowy Rajd Honorowych Dawców Krwi.
Impreza odbędzie się w sobotę 12 września ze startem i metą w Lelisie. Rywalizować będą krwiodawcy i sympatycy ruchu czerwonokrzyskiego. Zawodnicy będą mieli do pokonania około 28-kilometrowę trasę. Zaprasza Jan Stryjewski organizator i przewodniczący rejonowej Rady Krwiodawstwa PCK w Ostrołęce.
Zapisy załóg przyjmuje oddział rejonowy PCK przy ul. Kościuszki 24/26 w Ostrołęce.
Zbiórka załóg na parkingu przy OSP w Lelisie o godz. 11.50. Początek rajdu o godz. 13.

Dobre wieści dla mieszkańców regionu ostrołęckiego. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nawiąże współpracę z Uniwersytetem Kardynała Wyszyńskiego. Jutro zostanie podpisany list intencyjny w tej sprawie pomiędzy samorządem województwa a władzami UKSW.
Ostrołęckie CKZiU jest szkołą policealną, w której absolwenci liceów mogą zdobyć konkretny zawód. Uczniowie mogą kształcić się tu na kierunkach takich jak: opiekun medyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekun osoby starszej, opiekun środowiskowy czy też opiekun w Domu Pomocy Społecznej.
Współpraca szkoły z Uniwersytetem Kardynała Wyszyńskiego przyciągnie tu także absolwentów studiów wyższych. Władze warszawskiej uczelni planują bowiem prowadzić w Ostrołęce studia podyplomowe w zakresie: mediacji i negocjacji, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, asystenta rodziny oraz informatyki i technologii informatycznej dla nauczycieli.
List intencyjny zostanie podpisany o godz. 9 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce przy ul. Parkowej 6 (aula na III p.)

Idee programu 'Rodzina 500+” przedstawili podczas konferencji prasowej poseł Arkadiusz Czartoryski oraz senator Robert Mamątow. Założeniem programu Prawa i Sprawiedliwości jest to, by każda rodzina na drugie i kolejne dziecko mogła skorzystać z pomocy w wysokości 500 złotych, a także na pierwsze dziecko w zależności od sytuacji finansowej.
Poseł zauważył, że na ten cel państwo będzie musiało przeznaczyć 21 miliardów rocznie.
Konferencja odbyła się 7 września w biurze poselskim przy ulicy Korczaka.

Jordan Czapski wygrał MASTERS Miasta Ostrołęki w Tenisie Ziemnym.
W finałowym starciu pokonał wykończonego trudnym półfinałem Mateusza Matyczaka 6:3, 6:0.
Rywalizację ocenia Jędrzej Nowak, prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego.
Zawody rozegrano 6 września na kortach przy ulicy Hallera.

Ponad 50 tys. złotych straciła kobieta w wyniku oszustwa metodą na policjanta.
Policjanci otrzymali zgłoszenie w piątek po godz. 20:00.
Policja po raz kolejny apeluje.
Mówił st.asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

0,2 promila alkoholu w organizmie miał kierujący bmw, który uderzył w drzewo. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia. Do szpitala trafiły trzy osoby.
W niedzielę rano policjanci wydziału ruchu drogowego zostali skierowani do Przystani, gdzie miał miejsce wypadek drogowy. Według wstępnych ustaleń kierujący bmw 25-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W aucie obecnych było jeszcze dwóch pasażerów. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący pojazdem miał w organizmie 0,2 promila alkoholu, zatrzymano mu uprawnienia.

Dwa wypadki przy pracy – na terenie budowy oraz przy koszeniu kukurydzy odnotowali łomżyńscy policjanci. W wyniku obu zdarzeń poszkodowani zostali ciężko ranni.
Mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych wypadków oraz apelują o ostrożność.
Poinformowała mł. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy łomżyńskiej policji.