Strona główna Blog Strona 3150

Festyn na Osiedlu Sienkiewicza

0

Rada Osiedla Sienkiewicza oraz Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa zaprasza na festyn pod nazwą 'KONIEC LATA NA WESOŁO”, który odbędzie się 29 sierpnia na placu przy Świetlicy przy ul. Jaracza 2a. Zabawę przewidziano w godzinach 14 – 21.

W  programie m.in. występy artystyczne, działania promujące zdrowy tryb życia, pokazy sztuk walk i konkursy z nagrodami. Zwieńczeniem spotkania będzie dyskoteka.

Miejsce na reklamę

Piesza pielgrzymka do Dąbrówki

0

Już 13 września z kościoła pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Ostrołęce wyruszy kolejna piesza pielgrzymka do Dąbrówki (gmina Lelis). Pątnicy  spotkają się o godzinie 7 i  przejdą 18 kilometrów. Powrót do miasta przewidziano autokarem.

Osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce będą mogły dostać się do sanktuarium autokarem, który o godzinie 11.30 wyruszy spod fary.

Fot. http://www.fara.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

List otwarty POSŁA na SEJM Bartłomieja BODIO do Mieszkańców

0

Bartłomiej Bodio – Poseł na Sejm RP przysłał do naszej redakcji list otwarty kierowany do mieszkańców powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego i wyszkowskiego. Porusza w nim temat wielomiesięcznej batalii o budowę drogi  S 8. Obecnie trwa ostatni etap  procesu administracyjnego i jest to ostatni moment aby jeszcze złożyć jakiekolwiek uwagi do przebiegu trasy.

Szanowni Państwo
W najbliższych dniach zakończy się postepowanie administracyjne w sprawie przebudowy trasy S 8 do standardu drogi ekspresowej. Jeszcze tylko do dnia 2 września można składać ewentualne uwagi do zaplanowanego przebiegu nowej trasy S 8. Trasa S 8 to główna arteria komunikacyjna naszego regionu. Planowany przebieg trasy wzbudził wiele emocji wśród mieszkańców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrezygnowała z budowy zaplanowanych wcześniej węzłów zapewniających sprawną komunikację mieszkańcom regionu. W konsekwencji zaplanowanych decyzji droga z Warszawy do Ostrołęki wydłużyła by się o kilkanaście minut. Tysiące mieszkańców powiatu wyszkowskiego i ostrowskiego zostałoby wykluczonych komunikacyjnie. Powstanie setek nowych miejsc pracy w okolicach węzłów autostradowych było zagrożonych. Dziś przebieg trasy S 8 oraz budowa wszystkich węzłów jest zatwierdzona i bardzo korzystna dla Ostrołęki Ostrowi i Wyszkowa. Bój o ostateczny kształt trasy S 8 był najważniejszą batalią polityczną ostatnich lat.  Dumny jestem, że mogłem przeprowadzić te batalię i w imieniu nas wszystkich doprowadzić do ostatecznego pozytywnego finału. Batalię te nazywam największą nie dlatego, że poświęciłem jej wiele miesięcy mojej poselskiej pracy, ale dlatego, że jej wartość w złotówkach jest gigantyczna. Uzyskane w wyniku naszej wspólnej walki środki finansowe znacznie przewyższają roczny budżet całej Ostrowi Mazowieckiej czy Wyszkowa. Wartość inwestycji oraz jej wymiar gospodarczy i społeczny znacznie przewyższa wartość innych projektów w regionie. Pierwsze maszyny wyjadą na plac budowy już w marcu 2016 roku.  To nasz wspólny sukces. Sukces samorządowców oraz tysięcy mieszkańców, którzy zwrócili się do mojego biura poselskiego. Cieszę się, że proces administracyjny dobiega już do końca. Jak zwykle jestem do Państwa dyspozycji także na ostatnim etapie tego długiego i trudnego procesu administracyjnego. Przypominam, że ostateczny czas składania uwag do projektu upływa za kilka dni. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w tym trudnym boju, razem doprowadziliśmy do zatwierdzenia ostatecznego przebiegu Drogi Ekspresowej S 8.
POSEŁ na SEJM RP Bartłomiej BODIO

Miejsce na reklamę

XXV Dożynki Regionalne w Lelisie

0

Dożynki regionalne odbyły się w niedzielę 23 sierpnia w Lelisie. Była to już 25 edycja.

Dożynki rozpoczęły się w południe Mszą Św. dziękczynną za zebrane plony. Po nabożeństwie barwnym korowodem uczestnicy przeszli do sceny, gdzie zaprezentowane zostało widowisko dożynkowe z przekazaniem chleba gospodarzowi gminy.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dorosłych i dzieci. Głównym punktem programu były koncerty. Wystąpili: Piękni i Młodzi, Exelent, Shantel.

Do konkursu na „Wieniec dożynkowy” dostarczono 11 prac, 4 z gmin: Lelis, Łysych, Kadzidła, Baranowa oraz 7 z sołectw gminy Lelis: Durlasów, Łęgu Starościńskiego, Łęgu Przedmiejskiego, Szafarni, Szwendrowego Mostu, Gąsek i Gminnego Ośrodka Kulturalno-Oświatowego w Lelisie.

W kategorii powiatu: I miejsce i nagrodę w wysokości 1500 zł otrzymał wieniec z miejscowości Łodziska w gminie Lelis, który będzie reprezentował powiat ostrołęcki na dożynkach diecezjalnych w Myszyńcu i wojewódzkich w Płocku.

W kategorii wieniec gminy Lelis I miejsce przyznano wieńcowi z Łęgu Starościńskiego.

galeria

Miejsce na reklamę

Okresowy zakaz wstępu do lasów Nadleśnictwa Nowogród

0

Nadleśnictwo Nowogród wprowadziło okresowy zakaz wstępu do lasów. Obowiązuje do odwołana.

Zakaz został wprowadzony 21.08.2015 roku z uwagi na katastrofalną suszę i przedłużający się okres dużego zagrożenia pożarowego.

Miejsce na reklamę

Kolejny wypadek na motorowerze

0

Niespełna 10-letnia dziewczynka na motorowerze spowodowała wypadek. To już trzecie w ostatnich dniach zdarzenie z udziałem małoletniego kierującego w powiecie ostrołęckim.

Mówi st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Dziecko trafiło do szpitala. Ma kilka złamań.

Miejsce na reklamę

VI maraton pływacki na zalewie żyrardowskim

0

Bardzo dobre wyniki osiągnęli reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka podczas VI maratonu pływackiego na zalewie żyrardowskim.

Anna Mierzejewska (14 lat), Hubert Nakielski (15 lat), Mateusz Adamowski (13 lat) wystartowali w kategorii wiekowej do lat 16 i na dystansie 1000 m. Mimo, iż rywalizowali z zawodnikami starszymi, to i tym razem osiągnęli bardzo dobre wyniki.

W kategorii chłopców do lat 16 bezkonkurencyjny okazał się Hubert Nakielski zdobywając I miejsce, w tej samej kategorii wiekowej mimo młodego wieku IV miejsce, czyli tuż za podium zajął Mateusz Adamowski. W kategorii dziewcząt na II miejscu uplasowała się Anna Mierzejewska.

Dariusz Małkowski trener i prezes WOPR-OS Ostrołęka jest bardzo zadowolony ze startu podopiecznych, tym bardziej, że w związku z przerwą wakacyjną są oni od prawie dwóch miesięcy bez regularnego treningu.

Treningi rozpoczynają się 1 września. Prezes zaprasza wszystkie osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z pływaniem i sportowym ratownictwem wodnym.

Miejsce na reklamę

Wspólna akcja antyterrorystów i makowskich funkcjonariuszy

0

Makowscy kryminalni wspólnie z radomskimi antyterrorystami zatrzymali poszukiwanego listem gończym 31-latka, pochodzącego z Radzymina. Poszukiwany był on przez Sąd Okręgowy w Radomiu w związku z tzw. paserką samochodową oraz przez Zakład Karny w Białołęce, gdyż nie wrócił po przerwie w odbywaniu kary. Wcześniej mężczyzna był wielokrotnie karany i wiązany z grupą, która zajmuje się kradzieżami samochodów.

W toku wykonywanych czynności służbowych policjanci ustalili, że mężczyzna mieszka w miejscowości Smrock Kolonia w wynajmowanym domu ze swoją konkubiną. Skutecznie strzegli swojej prywatności. Ich posesji strzegły dwa psy rasy amstaf. W związku z tym, iż jakiekolwiek podejście wywoływało ich szczekanie i informowało mieszkańców o nieproszonych gościach, makowscy funkcjonariusze w ujęciu mężczyzny wykorzystali pomoc grupy antyterrorystycznej z Radomia. Mężczyzna został zatrzymany 19 sierpnia, tuż po godzinie 6.00. Zatrzymanie przez antyterrorystów nie zrobiło na nim wrażania, bo  jak później stwierdził, nie było to jego pierwsze spotkanie z tego typu funkcjonariuszami.

Podczas przeszukania posesji ujawniono bardzo dużą ilość różnego rodzaju elementów i części samochodowych, telefonów komórkowych i rowery z zeszlifowanymi numerami identyfikacyjnymi.

Mężczyzna został przewieziony do Zakładu Karnego w Przytułach, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Makowscy funkcjonariusze ustalają, czy zabezpieczone części samochodowe pochodzą z skradzionych aut.

Miejsce na reklamę

MOPR zaprasza po stypendia szkolne

0

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce informuje zainteresowanych, że można już pobierać druki wniosków o przyznanie stypendium szkolnego na rok 2015/2016.

Uzupełnione dokumenty można będzie składać w okresie od 1 do 15 września w godzinach pracy Ośrodka w pokoju 8A (I piętro).

Informuje Lilianna Kościuk.

Druki wniosków wraz z instrukcją ich wypełniania są dostępne w Punkcie Informacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Gen. J. Hallera 12.

W ubiegłym roku z tej formy pomocy skorzystało 1300 osób. Budżet stypendialny wyniósł blisko 1 milion 35 tysięcy złotych.

Miejsce na reklamę

Tragiczny wypadek drogowy

0

Jedna ofiara śmiertelna i dwie osoby ranne to bilans wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej 53 w Siarczej Łące. Policja poszukuje sprawcy, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Wypadek miał miejsce po godz. 9:00.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę