Strona główna Blog Strona 3149

Dzielnicowy z Przasnysza najlepszy w województwie

0

Mł. asp. Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu jest najlepszym dzielnicowym w województwie mazowieckim.

56 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy wzięło udział w VIII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów na najlepszego 'Dzielnicowego Roku”. Przez dwa dni na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbywały się wojewódzkie eliminacje konkursu 'Dzielnicowy Roku”. Mówi asp. szt. Ewa Śniadowska, oficer prasowy przasnyskiej policji.

Na zakończenie konkursu puchar i nagrodę najlepszemu dzielnicowemu wręczył I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz. Komendant pogratulował dzielnicowemu wiedzy i umiejętności  zawodowych.

Mł. asp. Paweł Rykowski będzie reprezentował mazowiecką policję w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w październiku w Szkole Policji w Katowicach.

Miejsce na reklamę

Odzyskany skradziony iPod

0

Policjanci ostrołęckiego wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu odzyskali skradzionego iPoda. Złodziejem okazał się 24-latek, który oferował pomoc przy przeprowadzce.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Ruszają prace nad 'Strategią rozwiązywania problemów społecznych’

0

Wójt Gminy Przasnysz podjęła decyzję o przystąpieniu do opracowania 'Strategii rozwiązywania problemów społecznych Gminy Przasnysz na lata 2015-2020′. Jest to ważny element prowadzenia skutecznej polityki społecznej, który umożliwia szybkie i trafne rozpoznanie sytuacji społecznej mieszkańców Gminy.

W związku z tym do 6 września br. wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy Przasnysz mogą włączyć się w prace nad strategią przez: zgłaszanie swoich propozycji drogą elektroniczną na adres  [email protected], bądź drogą korespondencyjną na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu oraz udział w badaniu opinii publicznej z wykorzystaniem opracowanej ankiety.

Informację na temat prowadzonych prac, jak również samą ankietę można znaleźć na stronie przasnysz.pl.

Miejsce na reklamę

Kotłownia doskonaliła warsztat w stolicy

0

Teatr Scena Kotłownia wrócił z wakacyjnych warsztatów, na których grupa szlifowała kunszt aktorski. Przez dwa tygodnie młodzi artyści przygotowywali się do nowego sezonu, w którym zaprezentują trzy nowe spektakle. Będą to kolejno 'Stopklatka’ Maliny Prześlugi, 'Tajemniczy klient’ Igora Gorzkowskiego oraz 'Na arce o ósmej’ Urlicha Huba.

Oprócz prób do nowych premier uczestnicy zajęć realizowali zadania aktorskie, którym patronował w tym roku Antoni Czechow. Część z wakacyjnych zadań publiczność już niedługo będzie mogła zobaczyć w Ostrowi. Pokaz 'Polowania na Żmirłacza’ jest planowany nad ostrowskim stawem, a wybrane sceny z Czechowa w Teatrze Scena Kotłownia.

Wakacyjny wyjazd młodych artystów odbył się przy wsparciu Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Fot. Scena Kotłownia

Miejsce na reklamę

Nowe lampy przy drodze w gminie Kadzidło

0

W Kadzidle pojawiły się nowe lampy przydrożne.  Oświetlenie przy ulicy Sportowej zostało przedłużone w kierunku Jeglijowca. Powstała blisko kilometrowa linia.

Dobudowa nowego oświetlenia kosztowała 80 000 zł. Została ona sfinansowana ze środków własnych Gminy Kadzidło.

Fot.www.kadzidlo.pl

Miejsce na reklamę

Żebry – Stara Wieś – świetlica wiejska już otwarta

0

Mieszkańcy miejscowości Żebry – Stara Wieś mogą już korzystać  z nowej świetlicy. Uroczyste otwarcie odbyło się 20 sierpnia.

W budynku, w którym mieści się teraz świetlica przed laty funkcjonowała szkoła podstawowa. Inwestycja gminy Olszewo Borki to przede wszytki wkład w działalność społeczną mieszkańców miejscowości. Renowacja obiektu kosztowała ponad 99 tysięcy złotych w tym Urząd Gminy pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości pond 50 tysięcy złotych.

Fot. www.olszewo-borki.pl

Miejsce na reklamę

Dziś 3 sprzątanie nad Narwią

0

Po raz trzeci mieszkańcy Ostrołęki, którym zależy na ochronie środowiska spotkają się dziś, by posprzątać nabrzeża Narwi. Inicjatorem akcji jest Maciej Kleczkowski, radny Rady Miasta Ostrołęki.

Zbiórka osób, które chcą się zaangażować w proekologiczne działania dzisiaj o godzinie 18 pod starym mostem.

fot. pzwnarew.pl

Miejsce na reklamę

Tama na Narwi w Ostrołęce

0

Na Narwi w Ostrołęce na wysokości elektrowni powstała tama. Ma ona spiętrzyć wodę i umożliwić pracę zakładowi.

Przegrodę zbudowano ze specjalnych worków, które ułożono na dnie rzeki. Żegluga śródlądowa została wstrzymana.

Wędkarze z koła PZW Narew oraz strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej będą monitorować wpływ na organizmy żyjące w wodzie.

Jest to pierwsza w historii tama na Narwi w Ostrołęce.

źródło: www.pzwnarew.pl

Miejsce na reklamę

Rozwój e-usług w kadzidlańskich bibliotekach

0

Gmina Kadzidło wzięła udział w projekcie unijnym Rozwój e-usług i ich dostępu dla obywateli w ramach Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego 'M@zowszanie’. Inicjatywa  obejmuje zakup, dostawę, montaż, instalację, konfigurację i wdrożenie urządzeń, oprogramowania i instalacji elektronicznych oraz multimedialnych wraz z wyposażeniem biurowym. Do działań włączono 3 biblioteki z gminy: GBP w Kadzidle, Filie w Dylewie oraz Filię w Chudku.

Informuje Wiesława Sobiech, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kadzidle.

Wartość wyposażenia dla jednej biblioteki to blisko 50 tys. złotych.

Projekt zakłada utworzenie na terenie województwa – Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego 'M@zowszanie’ (MSSI 'M@zowszanie’), która będzie służyć mieszkańcom  regionu, jako interaktywne i stacjonarne miejsce dostępu do e-usług, w tym: edukacji oraz stanowić będzie źródło informacji kulturalnej i gospodarczej. Powstałe ośrodki będą wspierać społeczność lokalną w rozwijaniu kompetencji związanych z technologiami ICT, zapewnią dostęp do tych technologii oraz edukację związaną z ich wykorzystaniem. Funkcją utworzonych ośrodków będzie wspieranie lokalnych inicjatyw na rzecz e-integracji oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Fot. www.kadzidlo.pl

Miejsce na reklamę

Zmiana terminu wyścigu Kurpie MTB!

0

Z powodu zakazu wstępu do lasów nastąpiła zmiana terminu wyścigu 'Kurpie MTB – Lelis’. Ma się odbyć w niedzielę 27.09.2015.

Wyścig kolarski pod hasłem 'Moja Mała Ojczyzna’ zaplanowano przy stadionie gminnym. Organizatorem jest Klub Kolarski 24h. Zaprasza prezes Marek Karczewski.

Trasa będzie wiodła lasami w Łodziskach. Mogą startować wszyscy amatorzy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów. Formularz  udostępniony jest na stronie internetowej organizatora: www.KK24h.pl.

Organizator Klub Kolarski 24h i współorganizator Gmina Lelis zapraszają do aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze całe rodziny z powiatu ostrołęckiego, województwa oraz kraju.

Miejsce na reklamę