Strona główna Blog Strona 3210

Gimnazjada w Kadzidle

0

W Kadzidle 26 maja odbyła się Gimnazjada na szczeblu międzypowiatowym.

Startowało po 3 najlepszych zawodników w każdej objętej programem zawodów konkurencji z 6 powiatów (ostrołęckiego, przasnyskiego, makowskiego, ostrowskiego, wyszkowskiego oraz Ostrołęki) wyłonionych z eliminacji powiatowych. W sumie prawo startu miało po 18 zawodników w każdej konkurencji. Medaliści z tych zawodów uzyskali kwalifikacje do Gimnazjady wojewódzkiej, która 2 czerwca odbędzie się w Siedlcach. Do zawodów międzypowiatowych zakwalifikowało się 23 zawodników trenujących w UKS Siódemka Ostrołęka, wystartowało 19, medale i awans uzyskało 14 (5 złotych, 8 srebrnych i 1 brązowy), a 7 osób poprawiło rekordy życiowe (dodatkowo 3 zawodników było tuż za podium na 4 miejscu).

Medale złote w wywalczyli:
·         Marta Łada (00) – Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce – 45,51s w biegu na 300m młodziczek,
·         Agnieszka Pędzich (99) – Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce – 4,71m w skoku w dal juniorek młodszych,
·         Adam Piątkowski (00) – Gimnazjum w Obierwi – 2:47,89s w biegu na 1000m młodzików (rekord życiowy poprawiony o 0,01s !),
·         Karol Rogoziński (99) – Gimnazjum w Rzekuniu – 4:32,30s w biegu na 1500m juniorów młodszych (rekord życiowy poprawiony o prawie 8 sekund),
·         Dorota Śnietka (99) – Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce – 2:35,56s w biegu na 800m juniorek młodszych,

Złoty medal i awans wywalczyły także sztafety: 4 x 100m młodziczek Gimnazjum nr 1, w której biegały 3 zawodniczki UKS 7 (Klaudia Domurad, Renata Kołodziejczyk i Victoria Ejzemberg);
oraz Sztafeta Olimpijska (800m + 400m + 200m + 100m), tu także startowały 3 zawodniczki tego Klubu (Dorota Śnietka, Agnieszka Pędzich i Ewelina Nożewska).

[Na zdjęciu Adam Piątkowski w biegu na 1000m]

Miejsce na reklamę

Dzień Dziecka w Galerii Bursztynowej

0

Gwar roześmianych dzieci panował w niedzielę w Galerii Bursztynowej. W ramach pierwszych urodzin obiektu odbyła się tam zabawa z okazji Dnia Dziecka. Mówi Wacław Karolak, doradca do spraw marketingu i reklamy.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty i konkursy z nagrodami. Można było zrobić sobie zdjęcie z Batmanem i Misiem Bursztynkiem. Ponadto po południu zaserwowano słodki smakołyk – urodzinowy tort. Tego dnia Galeria tętniła życiem.

W ramach obchodów pierwszych urodzin zorganizowano również loterię, w której do wygrania samochód.

Festyn odbędzie się 14 czerwca.

galeria

Miejsce na reklamę

Dzień Dziecka w Parku Wodnym

0

Park Wodny 'Aquarium” w Ostrołęce zaprasza dziś (1 czerwca) najmłodszych z okazji Dnia dziecka na szereg promocyjnych ofert.

Bilet ulgowy kosztuje 5 zł za 60 min i 10 zł za 120 minut. Dodatkowo, w godzinach 12:00 – 15:00 będzie można w ramach zakupionego biletu skorzystać z porad instruktora i wziąć udział w bezpłatnej nauce pływania. Nie zabraknie również słodkich upominków.

Miejsce na reklamę

Wędkarski dzień dziecka

0

W Czerwinie z okazji Dnia dziecka rozegrano zawody wędkarskie oraz konkursy zręcznościowe.

W imprezie uczestniczyło 59 dzieci, a w zawodach 52. Najmłodszym uczestnikiem był 3,5-letni Piotruś Kaczyński.

Wyniki zawodów spławikowych:

Smyki.
1.Kozikowska Gabrysia
2.Gołębiewski Błażej
3.Warzocha Szymon
4.Kulas Kamil
5.Dziełak Dawid
6. Wojtkowiak Wiktor

Kadeci :
1.Terlikowski Piotr
2.Kozikowski Paweł
3.Jacek Anna
4.Jacek Katarzyna
5.Orłowska Natalia
6.Kaczmarczyk Emilia
6.Bazydło Sebastian

Juniorzy:
1.Bartołd Konrad
2.Kuszneruk Oliwia
3.Terlikowska Julia
4.Nabiałek Patryk
5.Wachuta Paweł –największa ryba zawodów
6.Zawojek Dominik

Wyniki zawodów rzutowych:

Smyki.
1. Znojek Kuba
2. Wilmanowicz Adrian
3. Wojtkowiak Wiktor

Kadeci :
1.Terlikowski Piotr
2. Kowalczyk Ola
3. Dawid Bartosz

Juniorzy:
1. Nabiałek Patryk
2. Terlikowska Julia
3. Piłatowicz Maja

fot. pzwnarew.pl

Miejsce na reklamę

Letni Festiwal Muzyczny – Dni Przasnysza 2015

0

W weekend (6-7 czerwca 2015r.) Letni Festiwal Muzyczny – Dni Przasnysza 2015. Miejski Dom Kultury, we spółpracy z Palazzi OSK Sp. z o. o. zaplanował wiele atrakcji.

Impreza ma formę letniego pikniku rodzinnego. Zaplanowano m.in. lunapark, pokazy tańca oraz koncerty: Wojciecha Gąssowskiego, Red Lips, Beaty i BAJMU oraz wykonawców regionalnych: Mezo, Norbiego i Piersi.

Festiwal poprowadzi Robert MYKEE Jarek.

Letni Festiwal Muzyczny – Dni Przasnysza 6-7 czerwca 2015r.
Zaplanowano:
Lunapark,
Gastronomia/ Catering
Przedszkole dla dzieci
Game zone,
Pokazy tańca

W sobotę wystąpią:
Wojciech Gąssowski,
Red Lips
Beata i BAJM
Impreza z Alchemist Project

Niedziela:
Koncerty wykonawców regionalnych:
Podoba Mi Się
Mezo
Norbi
Piersi

Miejsce na reklamę

Ogólnopolski Głos Profilaktyki po raz drugi w Ostrołęce

0

Po raz kolejny Ostrołęka dołączy dzisiaj (1 czerwca) do innych miast w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki promującym ,,Modę na życie bez uzależnień”. Punktualnie o godz. 14:00 na terenie całego kraju wszyscy ludzie, którym nie jest obojętne dobro innych, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, razem zjednoczą się w Zrywie Wolnych Serc.

Moda na życie bez uzależnień – bez narkotyków, alkoholu, przemocy – to przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, który jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji 'Profilaktyka a Ty’. Celem jest integrowanie obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz spotkanie ludzi pomagających innym, potrafiących wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji. Zaprasza Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Ostrołęce odbędzie się w godzinach 12:00-14:30 na placu przy ul. Berlinga.

Miejsce na reklamę

XV Jubileuszowa Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia

0

XV Jubileuszowa Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia została zorganizowana dzisiaj (29 maja) w Ostrołęce. Spotkanie młodzieży odbyło się w hali widowiskowo sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Szkolne zespoły zmierzyły się w konkurencjach sportowych, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaprezentowały programy artystyczne

Program Szkoła Promocji Zdrowia realizowany jest na Mazowszu od października 1999 roku.

Miejsce na reklamę

II Strzeleckie Mistrzostwa Mazowsza Szkół Mundurowych – Kadzidło 2015

0

16 szkół rywalizowało w II Strzeleckich Mistrzostwach Mazowsza Szkół Mundurowych, które odbyły się 28 maja 2015 roku na strzelnicy sportowej w Kadzidle.

Zawody zorganizowali: Klub Strzelectwa Sportowego 'OBROŃCA” z Troszyna, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. W związku z przypadającym  29 maja Dniem Weterana do udziału w przedsięwzięciu zaproszono żołnierzy – uczestników misji wojskowych w Afganistanie. O swoich doświadczeniach i ciężkiej służbie podczas misji opowiadali żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Żołnierze z 15 GBZ pod dowództwem mjr. Roberta JABŁOŃSKIEGO zaprezentowali również wybrane egzemplarze sprzętu wojskowego oraz elementy umundurowania.

Z zasadami rekrutacji i pełnienia różnych form służby wojskowej uczestników zawodów zapoznali kpt Paweł KRAJEWICZ I Renata MARCIŃCZYK  pracownicy Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce.

Uczestnicy strzelali z karabinu sportowego z odległości 50 m oraz pistoletu sportowego z odległości 25 m.

Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach uzyskali:

Zespołowo w dwuboju:
1.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie – wynik 456 pkt.;
2.    Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle – 449 pkt.;
3.    Szkoła Techniczna Zespołu Szkół Bydgoskiego  Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie – 446 pkt.

Zespołowo karabinek sportowy:
1.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie – wynik 272 pkt.;
2.    Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce – wynik 256 pkt.;
3.    Szkoła Techniczna Zespołu Szkół Bydgoskiego  Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie – wynik 254 pkt..

Zespołowo pistolet sportowy:
1.    Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle – wynik 208 pkt;
2.    Zakład Doskonalenia Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą – wynik 200 pkt.;
3.    Szkoła Techniczna Zespołu Szkół Bydgoskiego  Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie – wynik 194 pkt.

Indywidualnie w dwuboju:
1.    Marlena KUPIEC  z ZSP w Węgrowie  – wynik 177 pkt.;
2.    Marcin ROGALSKI z ZSP w Węgrowie – wynik 173 pkt.;
3.    Marek KUTOŁOWSKI z TL BZDZ w Ciechanowie – wynik 170 pkt.

Indywidualnie karabinek sportowy:
1.    Marlena KUPIEC z ZSP W Węgrowie  – wynik 94 pkt.;
2.    Konrad GUT – z II SLO w Ostrołęce – wynik 93 pkt.;
3.    Adam JEZIERSKI – ALOW Przasnysz – 92 pkt.

Indywidualnie pistolet sportowy:
1.    Wojciech SASANKA z LO w Górze Kalwarii – wynik 85 pkt.;
2.    Marcin ROGALSKI z ZSP w Węgrowie – wynik 84 pkt.;
3.    Marlena KUPIEC  z ZSP w Węgrowie  – wynik 83 pkt.;

Fot. Grzegorz WOJCIECHOWSKI

Miejsce na reklamę

Kolorowe spotkanie z piosenką przedszkolną

0

Festiwal Piosenki Przedszkolnej 2015 odbył się dzisiaj (29 maja) na placu przy Kupcu. Na miejskiej scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z 15 przedszkoli.

Poinformowała Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko OCK.

Każda placówka przedstawiła po dwie prezentacje. Do małych artystów trafiły dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorem Festiwalu jest Ostrołęckie Centrum Kultury.

galeria

Miejsce na reklamę

Koło PZW Narew organizuje imprezę rodzinną z okazji Dnia Dziecka

0

Koło PZW Narew organizuje 31 maja imprezę rodzinną z okazji Dnia Dziecka. Początek o godz. 8.00 na stawie w Czerwinie.

Dzieci wezmą udział w zawodach wędkarskich oraz konkursach zręcznościowych. Zgłoszonych zostało 60 zawodników. Przyjmowane są zapisy dzieci członków koła Narew w wieku od 4 do 16 lat. Każdy uczestnik powienien mieć opiekuna.

Do zawodów wędkarskich dzieci powinny być zaopatrzone w wędki minimum 3,5 metra oraz sadze wędkarskie. Organizatorzy zapewniają napoje, słodycze i kiełbaskę z grilla, opiekunowie i goście także nie wyjadą głodni.

Miejsce na reklamę