Strona główna Blog Strona 3211

15 rekordów życiowych zawodników UKS Siódemka Ostrołęka

0

15 rekordów życiowych zanotowali na swoim koncie zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka podczas silnie obsadzonego mityngu, który przy okazji Ligi Juniorów odbył się 23 maja w Warszawie. Po dwie 'życiówki” poprawiły Renata Kołodziejczyk (na 100 i na 200m) i Marta Łada (także na 100 i 200m).

Wyniki zawodników UKS 7 Ostrołęka:
·         Wojciech Bączek (00) – 2:14,88s w biegu na 800m (rekord życiowy).
·         Martyna Budziłek (96) – 4:57,98s w biegu na 1500m – 6 miejsce w mityngu.
·         Jakub Cichocki (01) – 2:16,68s w biegu na 800m (rekord życiowy poprawiony o 4 sekundy)
·         Albert Dawidczyk (99) – 58,41s w biegu na 400m (rekord życiowy).
·         Victoria Ejzemberg (00) – 63,73s w biegu na 400m (rekord życiowy).
·         Daniel Gadomski (98) – 4:08,83s w biegu na 1500m – 4 miejsce w zawodach.
·         Aleksandra Grzyb (98) – 5,13s w skoku w dal – 6 miejsce w zawodach.
·         Karolina Krukowska (01) – 13,75s w biegu na 100m (rekord życiowy) i 4,32m w skoku w dal.
·         Renata Kolodziejczyk (00) – 13,31s w biegu na 100m (rekord życiowy) i 27,96s w biegu na 200m (rekord życiowy).
·         Marta Łada (00) – 13,73s w biegu na 100m (rekord życiowy) oraz 27,93s w biegu na 200m (rekord życiowy).
·         Jacek Milewski (98) – 11,66s w biegu na 100m (niestety przy zbyt silnym wietrze +2,7 m/s) oraz 23,97s w biegu na 200m (rekord życiowy).
·         Adrian Oleszczak (98) – 2:13,60s w biegu na 800m.
·         Adam Piątkowski (00) – 2:05,59s w biegu na 800m (rekord życiowy poprawiony o prawie 4 sekundy) – 5 miejsce w zawodach.
·         Paulina Pilarska (00) – 64,97s w biegu na 400m (rekord życiowy).
·         Karol Rogoziński (99) – 2:13,69s w biegu na 800m (rekord życiowy).
·         Kornelia Suchecka (98) – 5,21s w skoku w dal – 5 miejsce w mityngu.
·         Dorota Śnietka (00) – 65,86s w biegu na 400m (rekord życiowy poprawiony o 5 sekund).

[na zdjęciu Dorota Śnietka, Paulina Pilarska i Victoria Ejzemberg]

Miejsce na reklamę

’CZAS NA ZDROWIE’ – FESTYN Z UDZIAŁEM SIATKARZY SPS VOLLEY OSTROŁĘKA

0

Sezon ligowy zakończył się kilka tygodni temu. Siatkarze SPS Volley Ostrołęka swój wolny czas poświęcają na promowanie klubu, spotykając się z dziećmi. Jednym z takich spotkań jest festyn 'Czas na zdrowie”, który odbył się 28 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrołęce.

Uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Jednym z punktów imprezy było spotkanie z siatkarzami SPS Volley Ostrołęka: Michałem Zalewskim, Patrykiem Brzostkiem, Jakubem Gaładyną, Łukaszem Cichowskim i trenerem – Karolem Zubrzyckim. Dzieci miały doskonałą okazję do zapoznania się z naszymi zawodnikami oraz rozegrania kilku sparingów.

Śmiało możemy przyznać, że nasza obecność cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych uczestników imprezy, ale także tych starszych.

Siatkarze nie mają wątpliwości, że spotkania z dziećmi i młodzieżą, czy kibicami z Ostrołęki, a także okolicznych miejscowości to ważny punkt w prowadzonej przez klub polityki promocyjnej.

– To bardzo ciekawe i miłe doświadczenie. Wszyscy jesteśmy za tym, aby w taki sposób promować siatkówkę oraz sport. Widząc uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży, cieszymy się, że swoją obecnością sprawiliśmy taką frajdę uczestnikom – mówi Michał Zalewski, członek zarządu SPS Volley Ostrołęka.

Miejsce na reklamę

Spowodował kolizję pod wpływem alkoholu

0

Kolejny kierujący spowodował kolizję pod wpływem alkoholu.

Mówi mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Niebawem odpowie przed sądem.

Miejsce na reklamę

Dzień Dziecka z TPD

0

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Ostrołęce oraz Szkolne Koło TPD działające przy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zorganizowali 28 maja Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz Dzień Sportu.

W imprezie uczestniczyły dzieci z placówek wsparcia dziennego TPD z Olszewa-Borek, Lelisa, Ostrołęki i Myszyńca. Festyn organizowany jest na terenie ZSZ nr 2  już od 13 lat.

galeria

Miejsce na reklamę

Seniorzy dla księdza Twardowskiego

0

Grupa teatralna słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza 1 czerwca na spektakl poetycki z okazji setnej rocznicy urodzin księdza Jana Twardowskiego.

Poinformował Wojciech Kraszewski, opiekun artystyczny grupy.

Spektakl odbędzie się w Klubie Oczko, ulica Sikorskiego. Początek godzina 19.

Miejsce na reklamę

Wypadek z udziałem rowerzysty

0

Rowerzysta trafił do szpitala w wyniku zderzenia z samochodem osobowym w Wykrotcie. Prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie przez niego pierwszeństwa.

Mówi mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu w Myszyńcu.

Miejsce na reklamę

Zmiany w dyrekcji 'Aquarium’

0

Mariusz Mierzejewski nie jest już dyrektorem Parku Wodnego 'Aquarium’ w Ostrołęce. W środę 27 maja złożył rezygnację ze stanowiska. Funkcję tę pełnił od sierpnia 2011 roku.

Pełniącym obowiązki szefa Parku Wodnego jest Robert Brzósko do czasu ogłoszenia konkursu na nowego dyrektora.

Miejsce na reklamę

Czas na zdrowie w 'szóstce”

0

Festyn pod nazwą 'Czas na Zdrowie” odbył się wczoraj (28 maja) w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce. Organizatorzy promowali sportowy tryb życia, zachęcali do jedzenia warzyw i owoców.

Impreza miała charakter integracyjny. Uczestniczyli w niej również rodzice. Dla chętnych przygotowano konkursy i zabawy sportowe.

Poinformowała nauczycielka i koordynatorka działań Marta Bednarczyk.

Uczniowie z 'szóstki’ znają wartość zdrowego odżywiania i chętnie próbowali przygotowanych smakołyków.

Celem projektu edukacji prozdrowotnej 'Czas na zdrowie” jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia.

Jedną z atrakcji sportowych była możliwość rozegrania sparingów z siatkarzami SPS Volley Ostrołęka, którzy chętnie wspierają takie inicjatywy.

galeria

Miejsce na reklamę

XVII Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Finały w mini- siatkówce dziewcząt

0

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce zdobyła wicemistrzostwo Mazowsza w mini-siatkówce.

To jeden z największych sukcesów sportowych w historii szkoły. Po zwycięstwach w Mistrzostwach Miasta i Międzypowiatu uzyskały awans na XVII Igrzyska Młodzieży Szkolnej do Radomia /25-27.05.2015r/ w mini-siatkówce dziewcząt i po raz kolejny dziewczęta zagrały kapitalnie! Srebrne medale i tytuł Wicemistrzyń Mazowsza wywalczyły: Gabriela Lendzioszek, Zuzanna Brewczyńska, Julia Żebrowska, Maria Murawska, Alicja Lendzioszek, Klaudia Niedźwiecka, Lena Jaworowska, Natalia Gawrych, Amelia Kobus, Natalia Załęska.

Trenerem drużyny jest Dariusz Piersa.

Wyniki meczów w grupie:
SP nr 6 – SP Gończyce   2-0 / 25-9,25-10/
SP nr 6 – PSP 34 Radom  2-1 / 25-12, 23-25 ,15-8/
SP nr 6 – SP Mysiadło   2-0 / 25-23 , 25-4 /

Półfinał:
SP nr 6 – SP Miedzyborów  2-1 /25-14 , 18-25 , 15-5 /

Finał:

SP nr 6 – SP 222 Warszawa  1-2 / 20-25 ,25-22, 8-15/

Kolejność miejsc:

I – SP 222 Warszawa
II – SP 6 Ostrołęka
III – SP Międzyborów
IV – SP Gończyce
V – SP 23 Płock
VI – SP Mysiadło
VII – SP Opinogóra
VIII – PSP 34 Radom

Miejsce na reklamę

MARCIN BOROS POZOSTAJE W SPS VOLLEY OSTROŁĘKA

0

Marcin Boros – młody, ambitny i waleczny siatkarz postanowił kontynuować współpracę z SPS Volley Ostrołęka. Jego umowa obowiązuje do końca sezonu 2015/2016.

– Cieszymy się, że siatkarz chce nadal reprezentować nasze barwy – mówi Michał Zalewski, członek zarządu. – Marcin w ostatnim sezonie wykonał kawał dobrej roboty. Drzemie w nim ogromny potencjał i chcemy go jeszcze bardziej uwidocznić. Wychodząc na parkiet dokonał wielkich rzeczy, i to nie raz. Tego zawodnika bardzo miło ogląda się w akcji.  Dodam, że jesteśmy klubem, który stawia na młodych zawodników, takich jak Marcin. Zajęcie pierwszego miejsca w sezonie 2014/2015 było trudne. Jednak wola walki między innymi takiego wojownika, jakim jest Marcin, pozwoliła nam sięgnąć po złoto, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z dalszej współpracy. Liczę, że kolejny sezon będzie równie owocny, co poprzedni.

– W poprzednim sezonie udało nam się pozbierać bardzo dobrych ostrołęckich siatkarzy i stworzyć znakomity zespół, który w sezonie 2015/2016 będzie walczył w III lidze. Jak nam to wyjdzie? Czas pokarze. Jesteśmy na początku wspólnej, nowej drogi lecz już dziś wiem, że ci wspaniali siatkarze w kolejnych rozgrywkach sprawią naszym kibicom jeszcze więcej radości – dodał Mariusz Łuba, menedżer SPS Volley Ostrołęka.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę