Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia w sprawie tragicznej śmierci Michała P., 37-letniego mieszkańca Łomży. Śledczy ustalili, że mężczyzna został pozostawiony nocą przy drodze S61, na odcinku Ostrów Mazowiecka – Łomża, bez okrycia wierzchniego i przy ujemnej temperaturze, co doprowadziło do jego śmierci na skutek wychłodzenia.
18 czerwca Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej, akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn i jednej kobiety dotyczący popełnienia dwóch przestępstw tj. narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć Michała P. na skutek wychłodzenia oraz nieudzielenie mu pomocy, gdy znajdował się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Mówiła Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.


