Strona główna Blog Strona 3209

Magda Kowalska na podium

0

Pięć medali, w tym dwa złote i trzy srebrne zdobyła zawodniczka UKS 5 Ostrołęka Magda Kowalska podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy w pływaniu, które odbyły się  na basenie Warszawianka-Wodny Park. Została najlepszą zawodniczką w roczniku 2004, a klub UKS 5 Ostrołęka uplasował się na 24 miejscu wśród 61 klubów.

W zawodach wzięło udział 574 zawodników całej Polski.

Magda Kowalska złote medale zdobyła na: 50 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem motylkowym, srebrne na 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem grzbietowym (nowy rekord życiowy) i 100 m stylem grzbietowym. Niewiele zabrakło, aby Magda zdobyła również złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym, ponieważ w tej konkurencji uzyskała najlepszy czas, niestety sędziowie dopatrzyli się błędu przy jednym z nawrotów i zdecydowali o dyskwalifikacji.

Wyniki Magdy to przede wszystkim efekt  jej ciężkiej pracy i zaangażowanie podczas treningów. Należy również dodać, że Magda tydzień wcześniej startowała w Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach 10 i 11 latków w Ciechanowie, gdzie zdobyła brązowy medal na 200 m stylem zmiennym – Andrzej Pyskło.

Miejsce na reklamę

PCPR zaprasza rodziny zastępcze do Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle

0

Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego organizuje dzisiaj (2 czerwca) w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Zaprasza rodziny zastępcze z dziećmi z terenu powiatu ostrołęckiego.

Mówi Emilia Szymańska, dyrektor PCPR-u.  

Impreza rozpocznie się o godz. 13. Poprowadzą ją animatorzy z Teatru Karuzela z Białegostoku.

Miejsce na reklamę

Zakończył się remont skate parku

0

Zakończył się remont urządzeń skate parku znajdującego się na terenie kompleksu sportowego przy ulicy Witosa 1 w Ostrołęce.

Wymienione zostały wszystkie, bardzo wysłużone, elementy jezdne. Konstrukcje metalowe zastały oczyszczone z rdzy, zabezpieczone przed korodowaniem i na nowo pomalowane.

Prace wykonane zostały we własnym zakresie przez pracowników Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej. Dzięki temu skate park nadal bezpiecznie będzie mógł służyć ostrołęczanom jeszcze przez co najmniej cztery, pięć lat. Korzystanie z urządzeń skate parku przy ulicy Witosa 1 jest bezpłatne.

Ostatnim pracom wykonanym na obiekcie w przyglądali się wiceprezydent miasta Paweł Stańczyk i dyrektor MZOSTiIT Robert Juchniewicz. Koszt renowacji wyniósł nieco ponad 8 000 złotych.

Miejsce na reklamę

Piknik w Gimnazjum Nr 1

0

Czerwony dywan niczym z Hollywood, Księżniczki z bajek Disneya, dobra muzyka, konkursy i świetna zabawa złożyły się na Piknik Szkolny, który odbył się w sobotę (30 maja) w Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce.

Społeczność szkolna postawiła w tym roku na kulturę i sport. Poza motywami artystycznymi uczniowie mogli wziąć udział w zmaganiach ruchowych oraz wspólnie zatańczyć zumbę. Podczas spotkania promowano również zdrowy tryb życia. Swój nowy autobus zaprezentowała firma MZK, swoje stoisko miała straż pożarna i policja. Imprezę zainugurował występ zespołu Zupa Grzybowa.

galeria

Miejsce na reklamę

Festyn Rodzinny w SP nr 1

0

29 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 im. St. Jachowicza w Ostrołęce, odbył się 'Festyn z Jedynką”.  Złożyły się na niego występy taneczne i wokalne uczniów, konkursy, pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez Meditrans Ostrołęka.

Dodatkowo dzieci mogły skorzystać z takich atrakcji jak malowanie twarzy. Udostępniono im także do zwiedzania specjalistyczne pojazdy straży miejskiej, straży pożarnej, policji oraz  zakładu karnego. Ciekawym akcentem spotkania był pokaz kapuery.

galeria

Miejsce na reklamę

Ostrołęcka Noc Bibliotek

0

Noc Bibliotek odbyła się w Ostrołęce. W ogólnopolską akcję włączyły się Biblioteka Pedagogiczna oraz Biblioteka Europejska, działająca przy Punkcie Informacji Europejskiej.

Poinformował Paweł Niewiadomski.
W całej Polsce nocne spotkania  zapoczątkowało wspólne czytanie 'Lokomotywy” Juliana Tuwima.

Wśród atrakcji znalazło się czytanie z wysokiego stołka pod gwiazdami, uczestnicy spotkania opowiadali o ulubionych książkach i o tych, które polecają innym. Biblioteka Europejska zakończyła noc o wschodzie słońca wręczając  wytrwałym certyfikaty udziału w wydarzeniu.
Biblioteka Pedagogiczna natomiast przygotowała m.in. konkursy dla najmłodszych, warsztaty z twórcami oraz spotkania z lokalnymi poetkami.  

Mówiła dyrektor Anna Grabowska.

galeria

Miejsce na reklamę

Prezydent Janusz Kotowski z życzeniami z okazji Dnia Dziecka

0

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski za pośrednictwem  Radia Oko przesyła  kilka słów serdeczności z okazji Dnia Dziecka.

Miejsce na reklamę

XVIII Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego

0

41 uczestników z 15. szkół z terenu powiatu ostrołęckiego wzięło udział w XVIII Konkursie Recytatorskim Poezji Ks. Jana Twardowskiego organizowanym przez Zespół Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego oraz Parafię Rzymsko-Katolicką pw. św. Wojciecha w Ostrołęce.

Zaprezentowali się w trzech kategoriach: uczniowie klas I – III szkół podstawowych, uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych.

W poszczególnych kategoriach nagrodzono następujące osoby:

Kategoria I
I miejsce – Oliwia Chojnacka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce
II miejsce – Karol Kośnik ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce
III miejsce – Wiktoria Lewandowska ze Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
Wyróżnienie:
Hubert Dawid ze Szkoły Podstawowej SIGiE im. Karola Adamieckiego w Czarnotrzewiu

Kategoria II    
I miejsce – Natalia Krukowska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach
II miejsce – Kacper Mocek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi
III miejsce – Michał Pragacz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi
Wyróżnienie:      
Angelika Drózd ze Szkoły Podstawowej SIGiE im. Karola Adamieckiego w Pełtach

Kategoria III     
I miejsce – Karolina Chojnowska z Liceum Ogólnokształcącego SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce dla Dorosłych
II miejsce – Dominika Warmjak z Publicznego Gimnazjum SIGiE im. Karola Adamieckiego w Warmiaku
III miejsce – Kinga Romańska z Zespołu Szkół w Zalasiu
Wyróżnienie:     
Karolina Kozłowska z Publicznego Gimnazjum SIGiE im. Karola Adamieckiego w Warmiaku

Miejsce na reklamę

4 lata na remont starego mostu

0

Stan techniczny starego mostu w Ostrołęce pozwala na to, by korzystać z niego jeszcze przez najbliższe cztery lata. Jak podkreśla prezydent miasta Janusz Kotowski, można po nim bezpiecznie jeździć, chociaż remont obiektu jest niezwłocznie potrzebny.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu było ryzyko zamknięcia mostu. W tym celu do Ostrołęki przyjechał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Remont mostu  z pewnością utrudni płynność ruchu drogowego, odczują to najbardziej mieszkańcy miasta i regionu. Ratusz będzie szukał korzystnych rozwiązań.

Miejsce na reklamę

Ranny mężczyzna został zabrany przez śmigłowiec

0

W wyniku wypadku, do którego doszło na terenie gm. Baranowo 27-latek został przetransportowany do szpitala przez lotnicze pogotowie ratunkowe.

Mówi mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą ostrołęccy policjanci.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę