Strona główna Blog Strona 3207

DOFINANSOWANIE Z UE DLA SZPITALI W WYSZKOWIE I OSTROŁĘCE

0

W piątek 5 czerwca w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie zostaną podpisane dwie umowy na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Zakup nowego sprzętu medycznego, który umożliwi lepszą diagnostykę leczenia i zwiększy dostęp do usług medycznych to dobra wiadomość dla pacjentów dwóch szpitali w Wyszkowie oraz w Ostrołęce. Umowy na przeszło 4,4 mln zł dofinansowania dla tych projektów podpiszą wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz dyrektorzy szpitali.

W SPZZOZ w Wyszkowie nowa aparatura medyczna zostanie zakupiona m.in. dla bloku operacyjnego, oddziału intensywnej terapii oraz pracowni endoskopowej. Natomiast Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce zainwestuje w aparat RTG do koronarografii (stosowany w diagnostyce choroby niedokrwiennej serca). Na swój projekt SPZZOZ w Wyszkowie pozyskał 999,6 tys. zł, a szpital w Ostrołęce – ponad 3,4 mln zł.

Miejsce na reklamę

Disco Polo w Czerwinie

0

4 czerwca gmina Czerwin po raz drugi zaprasza na Galę Disco Polo. Mówi wójt Ryszard Gocłowski.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15. Na scenie zaprezentuje się blisko 10 wykonawców.

Zapraszała Jadwiga Kowalczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Spotkanie poprzedzą uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała.

Miejsce na reklamę

’BEZPIECZNY WEEKEND” na drogach w powiecie przasnyskim

0

Przasnyscy policjanci będą realizowali działania prewencyjno-kontrolne pn. 'BEZPIECZNY WEEKEND”. Prowadzone będą od 3 czerwca od godz. 14:00 do 7 czerwca 2015r do godz.22:00

Mówi nadkom. Ewa Nowak.

Podczas działań policjanci będą prowadzili kontrole samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie powyżej 12 ton. W środę 3 czerwca obowiązuje zakaz jazdy w godz. 18:00- 22:00, a 4 czerwca w godz. 08:00- 22:00.

Miejsce na reklamę

’BEZPIECZNY WEEKEND” na drogach w powiecie przasnyskim

0

Przasnyscy policjanci będą realizowali działania prewencyjno-kontrolne pn. 'BEZPIECZNY WEEKEND”. Prowadzone będą od 3 czerwca od godz. 14:00 do 7 czerwca 2015r do godz.22:00

Mówi nadkom. Ewa Nowak.

Podczas działań policjanci będą prowadzili kontrole samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie powyżej 12 ton. W środę 3 czerwca obowiązuje zakaz jazdy w godz. 18:00- 22:00, a 4 czerwca w godz. 08:00- 22:00.

Miejsce na reklamę

180 tys. zł na poprawę melioracji w regionie ostrołęckim

0

Odmulanie i naprawa przepustów, wykaszanie skarp i rowów melioracyjnych oraz wycinka drzew i krzewów – m. in. na takie zadania dofinansowanie otrzyma 19 spółek wodnych z regionu ostrołęckiego. Dbanie o dobry stan urządzeń melioracyjnych pomaga zapobiegać podtopieniom podczas większych opadów deszczu i burz.  W całym województwie dofinansowanie wyniesie 3 mln zł.

Zadaniem spółek wodnych jest utrzymywanie oraz eksploatacja urządzeń służących m.in. do: zapewnienia wody dla ludności, ochrony wód przed zanieczyszczeniem, ochrony przed powodzią oraz melioracji wodnych. Na swoją działalność mogą otrzymać dotację budżetu państwa, jeśli są wpisane do katastru wodnego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Dla 19 podmiotów z regionu ostrołęckiego przeznaczono 37 tys. zł z budżetu wojewody oraz 143 tys. zł z rezerwy celowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Warto zakładać spółki wodne. To właśnie ich działalność pozwala zapobiegać m.in. podtopieniom, dlatego warto by były dobrze wyposażone – zachęca Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. – Wystarczą trzy osoby, aby starać się o dofinansowanie na przykład na sprzęt i zadbać z sąsiadami o meliorację okolicy.

W 2015 roku wojewoda przeznaczył 510 tys. zł dla spółek wodnych z całego Mazowsza. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało dodatkowe 2,5 mln zł z rezerwy celowej. Środki zostały podzielone w sumie między 92 spółki wodne oraz 17 związków spółek.  Kwota dofinansowania sukcesywnie wzrasta: w 2011 roku wynosiła 1,3 mln zł, a w 2014 – 2,9 mln zł.

Wsparcie finansowe mogły otrzymać spółki, które do 31 marca 2015 r. złożyły wniosek do wojewody. Dokumenty rozliczeniowe wraz ze sprawozdaniem muszą złożyć do 30 października 2015 r. Wykaz spółek, które otrzymają dofinansowanie znajduje się na stronie www.mazowieckie.pl.

Ivetta Biały

Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego

Miejsce na reklamę

Międzyprzedszkolny konkurs literacki

0

Finał III edycji konkursu literackiego odbył się 2 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury. Dzieci z miejskich przedszkoli wraz z rodzicami miały za zadanie napisać wiersze, w których główną tematyką była przyroda kurpiowska.  

Atrakcją plebiscytu było przedstawienie, w którym występowały dzieci.

Nagrody otrzymali wyszyscy uczestnicy konkursu. Upominki dla dzieci ufundował prezydent miasta Janusz Kotowski. Książka, w której możemy zapoznać się z wierszami małych poetów została wydana w 100 egzemplarzach dzięki współpracy z Radą Miasta.

Miejsce na reklamę

ZS STO na podium

0

3O maja w Starachowicach odbył się finał ogólnopolskiego konkursu matematyczno-logicznego 'Łamigłowy 2015′. Reprezentanci Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce zaprezentowali się rewelacyjnie zajmując czołowe lokaty.

Zofia Zielińska zajęła II miejsce w kategorii klas I-II, Maria Zielnińska uplasowała się na miejscu pierwszym w kategorii klas III-IV, natomiast Kinga Gawrach wywalczyła II miejsce w kategorii uczniów gimnazjów.

Szkoła świetnie wypadła również w kategorii drużynowej gimnazjalistów zajmując III miejsce. W skład najstarszej drużyny weszli – Izabela Grzyb, Kinga Gawrach, Jakub Dovgosheya oraz Hubert Modzelewski. Gratulujemy.

Miejsce na reklamę

16-latek odpowie za fałszywy alarm o bombie

0

16-latek odpowie za fałszywy alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego.

W miniony czwartek o godzinie 22:30 dyżurny makowskiej policji otrzymał zgloszenie, że młody mężczyzna zadzwonił na telefon alarmowy 112 informując, że w placówce wychowawczej w Jaciążku podłożona jest bomba. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratownicze: Straż Pożarna, Pogotowie, Policja. Budynek szkoły, plac oraz inne pomieszczenia gospodarcze zostały sprawdzone, lecz nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych, a cała sytuacja wskazywała, że doszło do głupiego żartu.

W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Makowie Maz. uzyskali informację, że sprawcą fałszywego alarmu jest 16-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego, który jest podopiecznym placówki. W poniedziałek 01.06.2015r makowscy policjanci zatrzymali 'dowcipnisia”, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut z art. 224a KK – fałszywe zawiadomienie, za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Miejsce na reklamę

Myszyniec zaprasza w Boże Ciało

0

Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu zaprasza w Boże Ciało na kiermasz rękodzieła ludowego.

Zaprasza Zdzisław Ścibek, dyrektor RCKK.

Miejsce na reklamę

Weszli do płonącego budynku by ratować człowieka

0

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Różanie, narażali swoje życie by pomóc mężczyźnie. Sierż. szt. Tomasz Strzałkowski i sierż. Marcin Zalewski na miejsce pożaru przyjechali pierwsi i tak instruowali znajdującego się w ogniu mężczyznę, że ten ukrył się w bezpiecznym miejscu do czasu przyjazdu straży pożarnej.

Pożar wybuchł w Sieluniu. Cały teren zakładu był ogrodzony, a brama wjazdowa zamknięta. Policjanci przeskoczyli przez nią. Po dotarciu w rejon płonącej hali zauważyli zaparkowany samochód osobowy, co wzbudziło w nich podejrzenie, że w budynku mogą być   pracownicy. Na pukanie do drzwi i wołanie nikt nie odpowiadał, dlatego wybili szybę w drzwiach i weszli do płonącego budynku. Ponownie zaczęli nawoływać, wówczas usłyszeli głos mężczyzny. Próbowali dostać się na górę, lecz zadymienie i wysoka temperatura, oraz fakt, że schody z górnych pomieszczeń na parter prowadziły przez halę, która płonęła – uniemożliwiły im to. Policjanci utrzymywali stały kontakt głosowy z mężczyzną. Instruowali go jak ma się zachować, aż do przybycia Straży Pożarnej. Strażacy przy użyciu drabiny ewakuowali mężczyznę.

Przypomnijmy, sierż. szt. Tomasz Strzałkowi już kolejny raz ryzykował dla człowieka w potrzebie. Uratował topiącego się w Narwi mężczyznę za co został odznaczony przez Komendanta Głównego Policji, natomiast sierż. Marcin Zalewski skutecznie reanimował człowieka, który usiłował popełnić samobójstwo.

Miejsce na reklamę