Strona główna Blog Strona 3205

Pierwsze spotkanie Rady Seniorów

0

Rada Seniorów spotkała się w ratuszu. Dojrzali mieszkańcy miasta reprezentujący różne środowiska wybrali spośród siebie zarząd. Przewodniczącym został Wiesław Andrzej Kędzierski. Na wiceprzewodniczących wybrano Krystynę Kurpiewską i Mirosława Chełchowskiego. Rada liczy 17 osób.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski, prezydent Janusz Kotowski oraz jego zastępca Grzegorz Płocha.

Wiesław Andrzej Kędzierski – Długoletni członek PZERiI w Ostrołęce – od 26 sierpnia 1982r. Aktywnie uczestniczy w działaniach Związku na rzecz seniorów. Jest uczestnikiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku (członek samorządu).

Krystyna Kurpiewska – Jest emerytowaną nauczycielką SP 5 w Ostrołęce. W Klubie Seniora prowadzi zespół wokalno-instrumentalny. Uczestniczy we wszystkich uroczystościach związanych z działalnością seniorów na terenie Ostrołęki. W 2012 roku została wybrana przewodniczącą Klubu Seniora 'Jesienne Róże’. Jest również przewodniczącą komisji ds. kultury i organizacji wolnego czasu przy PZERiI w Ostrołęce. Co roku organizuje paczki żywnościowe dla seniorów (wigilię, choinki, zabawy, wycieczki, grile i.t.p.

Mirosław Chełchowski – Aktywista i członek SRTiR. Wykazuje się inicjatywą w pracy wolontariusza na rzecz sympatyków i uczestników organizacji promujących sport, turystykę, kulturę, przyrodę regionu. Współdziała w projektach unijnych. Angażuje się do pracy i współdziałania seniorów oraz młodzieży w ramach integracji promując turystykę aktywną i kulturową. Współorganizator rajdów pieszych, rowerowych, kajakowych. Wytyczał i opracowywał szlaki turystyczne kajakowe i rowerowe w regionie. Jest propagatorem rozwoju fizycznego , historii i twórczości osób starszych. Kontynuator spuścizny turystycznej i artystycznej swojego ojca Henryka Krauze.

Skład Rady Seniorów w Ostrołęce
1. Anna Staszewska
2. Mirosław Chełchowski
3. Tadeusz Gleba
4. Władysław Żebrowski
5. Stanisław Wołosz
6. Helena Danuta Rusiecka
7. Czesława Lewandowska
8. Wiesław Andrzej Kędzierski
9. Wanda Głażewska
10. Anna Glinka Suchcicka
11. Elżbieta Mierzejewska
12. Teresa Kozłowska
13. Zdzisław Kazimierz Załuska
14. Helena Jarema
15. Krystyna Kurpiewska
16. Andrzej Krauze
17. Jan Romuald Nowociński

Źródło. Www.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Pierwsza Noc Bibliotek

0

Noc Bibliotek odbyła się w Ostrołęce. W ogólnopolską akcję włączyły się Biblioteka Pedagogiczna oraz Biblioteka Europejska, działająca przy Punkcie Informacji Europejskiej.

Poinformował Paweł Niewiadomski.
W całej Polsce nocne spotkania  zapoczątkowało wspólne czytanie 'Lokomotywy” Juliana Tuwima.

Wśród atrakcji znalazło się czytanie z wysokiego stołka pod gwiazdami, uczestnicy spotkania opowiadali o ulubionych książkach i o tych, które polecają innym. Biblioteka Europejska zakończyła noc o wschodzie słońca wręczając  wytrwałym certyfikaty udziału w wydarzeniu.
Biblioteka Pedagogiczna natomiast przygotowała m.in. konkursy dla najmłodszych, warsztaty z twórcami oraz spotkania z lokalnymi poetkami.  

Mówiła dyrektor Anna Grabowska.

http://www.new.radiooko.pl/index.php?view=category&catid=565&option=com_joomgallery&Itemid=122

Miejsce na reklamę

Mali artyści na miejskiej scenie

0

Festiwal Piosenki Przedszkolnej 2015 odbył się dzisiaj (29 maja) na placu przy Kupcu. Na miejskiej scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z 15 przedszkoli.

Poinformowała Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko OCK.
Każda placówka przedstawiła po dwie prezentacje. Do małych artystów trafiły dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorem Festiwalu jest Ostrołęckie Centrum Kultury.

Miejsce na reklamę

Bezpłatna mammografia dla pań 40-75 lat

0

Pod koniec czerwca w powiecie ostrołęckim będzie możliwość zbadania się w mammobusie dla kobiet w wieku 40 – 75 lat! Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Badania finansowane są z Funduszy Norweskich. Wymagane jest skierowanie lekarskie.

Bezpłatne badania w mammobusie odbędą się w Czerwinie – 23 czerwca przy Gimnazjum, , ul. Piastowska 23A, w Myszyńcu – 25 czerwca przy Szkole Podstawowej, ul. Dzieci Polskich, w  Łysych – 25 czerwca przy Gminnym Ośrodku Kultury, Kościelna 19, w Olszewie-Borkach – 26 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Wyspiańskiego 2A, w Lelisie – 26 czerwca Gminny Ośrodek Kulturalno-Oświatowy, Szkolna 48, w Rzekuniu – 27 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Kościuszki .

Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl.

Na badania można się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58  666 2  444.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Miejsce na reklamę

Dzbenin – najlepsi recytatorzy nagrodzeni

0

40 młodych recytatorów zaprezentowało się podczas Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Mieczysława Czychowskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Dzbeninie. Mówi dyrektor Małgorzata Cichocka.

Pierwsze miejsce w kategorii klas 0-3 zajęła Zofia Próchnicka ze SP  w Laskowcu. Zwyciężczynią kategorii klas IV – VI została Alicja Załęska ze SP w Dzbeninie.

W spotkaniu uczestniczyła Zofia Sagalska, siostra patrona szkoły. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół. podstawowych z gminy Rzekuń oraz z Ostrołęki. Młodych artystów oceniło jury w skaldzie Ewa Krupka, Grażyna Majkowska oraz Agnieszka Majdecka.

XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski odbył się 27 maja

Miejsce na reklamę

Konkursu im. Dionizego Maliszewskiego

0

Około 60 prac wpłynęło do tegorocznej edycji konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego, którego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.

Uroczyste podsumowani konkursu i wręczanie nagród odbędzie się podczas  Dionizji, 17 lipca.

Poinformowała Sabina Malinowska, wicedyrektor biblioteki.
Najlepsi otrzymają nagrody finansowe, a ich wiersze zostaną opublikowane w  okolicznościowym tomiku poezji.

Miejsce na reklamę

Huculszczyzna. Obraz zatrzymany – tylko do połowy czerwca

0

Do 14 czerwca w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce można oglądać wystawę 'Huculszczyzna. Obraz zatrzymany”. Podczas zwiedzania ekspozycji wyświetlany jest film będący montażem filmów dokumentalnych i reportaży pochodzących z dwudziestolecia międzywojennego, które poświęcone są Huculszczyźnie i jej mieszkańcom. Autorem montażu jest Krzysztof Krzyżanowski.

Film złożony jest z fragmentów kronik P.A.T. z lat 1933-37, filmów dokumentalnych oraz filmu fabularnego 'Przybłęda”. Obrazy zatrzymane na taśmach filmowych ukazują elementy charakterystyczne dla regionu Huculszczyzny i jej ludności. Możemy zobaczyć m.in.: sceny z życia codziennego Hucułów, uroczystości rodzinne, charakterystyczne zagrody grażdy, a także słynne spławy darab górskimi rzekami Czeremoszem i Prutem. Atutem filmu są zatrzymane w kadrze malownicze krajobrazy Karpat Wschodnich, które przyciągały rzesze turystów, szczególnie w okresie II Rzeczypospolitej.

Miejsce na reklamę

Seniorzy na scenie OCK

0

Coroczne Spotkania Klubów Seniora odbyły się w sobotę, 23 maja w Ostrołęckim Centrum Kultury. W programach artystycznych zaprezentowały się 'Jesienne Róże’, 'Złoty wiek’, 'Wrzos’, 'Modry len’ i 'Pogodna jesień’.

Kluby Seniora zaprezentowały 30-minutowe programy. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać występów chóralnych i solowych oraz gry na instrumentach.

http://www.new.radiooko.pl/index.php?view=category&catid=557&option=com_joomgallery&Itemid=122

Miejsce na reklamę

Spokojny długi weekend

0

Spokojnie upłynął dlugi weekend w Ostrołęce i powiecie –  ocenia policja. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało blisko 100 mundurowych.  

Doszło do jednego wypadku i 7 kolizji. Nie było ofiar śmiertelnych, ani poważnie rannych. Policjanci skontrowali blisko 250 pojazdów. Odnotowano jednak 120 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość oraz 17, którzy wyprzedzali na skrzyżowaniu. Jeden z kierujących nie zastosował się także do znaków i sygnałów drogowych.

Policjanci sprawdzali także trzeźwość kierujących. Siedmiu kierowców zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali także dwa prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Z powodu złego stanu technicznego oraz upływu terminu badań technicznych zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Podsumował mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Wakacje 2015 z OCK

0

Ostrołęckie Centrum Kultury, Galeria Ostrołęka, Klub Oczko i Kultownia tradycyjnie już zapraszają w okresie wakacyjnym nawarsztaty artystyczne. Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy miasta, głównie najmłodsi, będą mogli skorzystać z zajęć plastycznych, fotograficznych, teatralnych i wokalnych.

Po raz drugi OCK proponuje dzieciom również warsztaty baletowe.

Poinformowała Jolanta Rybacka, kierownik działu marketingu i promocji OCK.  

GALERIA OSTROŁĘKA
pl. Bema 14 tel. 29 7643954
29 czerwca – 3 lipca
zajęcia ogólnoplastyczne dla dzieci (7-12 lat), godz. 10-12; koszt 50zł; instr. Grażyna Kulesik
zajęcia dla młodzieży (od 16 lat) 'Guma – szlachetna technika fotograficzna’, godz. 10-13, koszt 70 zł; instr. Jolanta Góralska zapisy do 18 czerwca
3-7 sierpnia
zajęcia ogólnoplastyczne dla dzieci i młodzieży (7-14 lat), godz. 10-12, koszt 50 zł instr. Ireneusz Żerański zajęcia dla młodzieży od 18 roku życia i dorosłych 'techniki malarskie”, godz.10-12, koszt 50 zł instr. Irena Łoniewska zapisy do 17 lipca
24-28 sierpnia
zajęcia ogólnoplastyczne dla dzieci (7-12 lat), godz. 10-12; koszt 50 zł; instr. Iwona Kowalczyk
zajęcia fotograficzno-plastyczne dla dzieci (8-12 lat), godz. 10-12, koszt 50 zł prowadzący Jolanta Góralska,       zapisy do 17 lipca

OSTROŁĘCKIE CENTRUM KULTURY
ul. Inwalidów Wojennych 23, tel. 29 7664591
3-8 sierpnia
Warsztaty baletowe – 60 minut dziennie – dla dzieci
gr. I – dzieci w wieku 4-6 lat – godz. 9
gr. II – dzieci w wieku 7-9 lat – godz. 10
prowadzenie: Anna Wujkowska
zapisy od 1 czerwca, koszt 50 zł
ilość miejsc ograniczona

KLUB OCZKO
ul. Sikorskiego 6 tel. 29 7642171
13-17 lipca
warsztaty teatralne dla dzieci zakończone pokazem, godz. 10-13; prowadzi Marta Dylewska – aktorka
24-28 sierpnia
warsztaty teatralne dla młodzieży, godz.13-17, prowadzi Ewa Czapik-Kowalewska instr. teatralny
warsztaty wokalne dla młodzieży prowadzi Katarzyna Winiarska – wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. Zapisy do 30 czerwca

KULTOWNIA
ul. I AWP 40, tel. 29 6438734
1-3 lipca
Aż miło podpatrzeć, czyli mądrość z natury – zajęcia przyrodnicze dla dzieci (6-9 lat). Zapisy do dnia 25 czerwca
3-7 sierpnia
Cooltura w ruchu – zajęcia ruchowe dla dzieci (6-12 lat). Zajęcia prowadzą sportowcy z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki – Katarzyna i Konrad Szusterowie. Zapisy do 24 lipca
Zajęcia Cooltura w ruchu wspiera Grupa Energa
24-26 sierpnia
Małe wędrowanie – nieMałe odkrywanie – zajęcia wędrowno-przyrodnicze dla dzieci w wieku 6-12 lat
z udziałem gości – Jovanki Tomaszewskiej i Wojtka Kołyszko. Zapisy do 18 sierpnia

Miejsce na reklamę