Strona główna Blog Strona 3204

Pary z KTT FAN na podium

0

Wysokie lokaty zajęły ostrołęckie pary z Klubu Tańca Towarzyskiego FAN w turnieju tanecznym Promenada Cup w Augustowie.

Pierwsze miejsca wywalczyli: w kat. 8-9 G – Antoni Wawrzyński i Hanna Żebrowska, w kat. 10-11 E  – Wiktor Śliwowski i Angelina Staszewska – para ta uzyskała awans do klasy D.

Drugie miejsca zajęli w kat. 10-11 E Paweł Kosikowski i Zuzanna Kowalska, a w kat. 14-15 E –  Kacper Szmit i Zuzanna Wiszowata.

W kat. 12-13 D IV miejsce ST i III miejsce LA wywalczyli – Miłosz Dobkowski i Wiktoria Szmit, pow. 15 B IV miejsce LA oraz III miejsce LA w kat. dorośli open zajęli Łukasz Błaszczyk i Natalia Podbielska.

Trenerem jest Jarosław Śliwowski.

Miejsce na reklamę

Piknik dla czworonogów

0

’Przybij piątkę z psem” pod takim hasłem Stowarzyszenie Muzyków i Artystów Gama i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce organizują 13 czerwca piknik rodzinny. Spotkanie, które odbędzie się na Fortach Bema ma na celu zebranie funduszy na pomoc zwierzętom ze schroniska Canis w Kruszewie. Podczas zabawy przewidziano wiele atrakcji – o szczegółach Radosław Szewczyk.

Organizatorzy postawili również na aktywność fizyczną. W działania włączyła się także świetlica objazdowa MOPR.

Na pikniku będą obecne czworonogi ze schroniska. Będzie to świetna okazja, by poznać psy lub rozpocząć proces adopcji zwierzaka. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.

Miejsce na reklamę

Miss Mazowsza 2015

0

Marta Bieniek z Warszawy została Miss Mazowsza 2015. Koronę wręczyła jej ostrołęczanka Ewa Mielnicka, ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu i jednocześnie Miss Polski 2014.

Marta Bieniek ma 24 lata, studiuje w Łodzi na kierunku architektura wnętrz. Interesuje się designem oraz projektowaniem. Konkurs odbył sie 5 czerwca. Tytuły Wicemiss Mazowsza otrzymały Marlena Mich z Płońska oraz  Ilona Korycka z Pułtuska. Zdjęcia z konkursu znajdziecie na www.radiooko.pl

galeria

Miejsce na reklamę

MAZOWIECKIE SZPITALE STAWIAJĄ NA KOLEKTORY

0

Bardziej przyjazne środowisku, ekologiczne, a przede wszystkim oszczędniejsze w utrzymaniu będą już wkrótce marszałkowskie szpitale. W 12 placówkach podlegających samorządowi województwa zainstalowane zostaną kolektory słoneczne, a dodatkowo szpitalne budynki będą ocieplone. Inwestycja o wartości ponad 34,6 mln zł zostanie zrealizowana z 85-procentową dotacją ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.  Mówi marszałek Adam Struzik.

Łączna powierzchnia czynna kolektorów słonecznych we wszystkich szpitalach biorących udział w projekcie to 5367 m2. Energia uzyskana w ten sposób posłuży do podgrzewania wody użytkowej w placówkach. 68 m2  kolektorów  zostanie zainstalowanych w ostrołęckim 'Meditransie”. Mówi dyrektor Mirosław Dąbkowski .

Kolektory znajdą się również w szpitalu w Ostrołęce. Całość inwestycji zostanie zakończona do końca października 2016 r., a kolektory będą objęte 10-letnią gwarancją. Powstanie system monitoringu instalacji oraz efektów energetycznych. Dodatkowo zrealizowane będą również tzw. prace towarzyszące, które zapewnią efektywne wykorzystanie energii pozyskanej z instalacji kolektorów słonecznych.

W ramach robót uzupełniających w szpitalach zostaną przeprowadzone prace termodernizacyjne, w tym modernizacje węzłów cieplnych i instalacji centralnego ogrzewania. Wymiana grzejników żeliwnych na stalowe, stolarki drzwiowej i okiennej oraz docieplenie ścian i stropów budynków szpitalnych przełoży się na mniejsze zużycie węgla czy gazu, co z kolei wpłynie na niższą emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Miejsce na reklamę

Melissa Hill Lista gości

0

Wydawnictwo – Prószyński i S-ka – Czy – Gdy zabawny, czuły, przystojny Shane oświadcza się Carze, ta nie posiada się wprost z radości. Nie może się też doczekać, żeby przekazać tę wiadomość reszcie rodziny i przyjaciołom.

Ale euforia szybko przeradza się w zniechęcenie, kiedy okazuje się, że każdy ma własną wizję doskonałego ślubu, z której za nic nie chce zrezygnować, i jest gotów nieść młodym „pomoc” przy jej realizowaniu za wszelką cenę. O kształt ceremonii i liczbę gości na liście zaczynają toczyć się prawdziwe boje, a sytuacji nie poprawia pojawiająca się między Carą i jej siostrą atmosfera rywalizacji. Gdy przyszli teściowe dokładają swoje oczekiwania do rosnącej ich listy, Cara odkrywa, że jej marzenia rozsypują się w pył.

Mimo to Cara i Shane są zdecydowani postawić na swoim. Gdy jednak ujawniają, że chcą wziąć ślub na plaży, gdzieś na pięknej karaibskiej wyspie, protestom nie ma końca. Pojawiają się groźby, na jaw wychodzą rodzinne sekrety, a nad młodymi zbierają się burzowe chmury.

Czy Cara i Shane dadzą radę pokonać przeszkody? A może wymarzony ślub zamieni się w prawdziwy koszmar?

Miejsce na reklamę

Emilia Padoł Dżentelmeni PRL-u

0

Wydawnictwo – Prószyński i S-ka – Czy dżentelmen jest w modzie? A może czasem się wstydzi? Czy jest wrażliwy, obrażalski, czy kocha adrenalinę równie żarliwie, jak kocha kobiety? Do tego walczy i skrywa się za swoim kostiumem? Dziewięciu bohaterów tej książki — Leopold Tyrmand, Zbigniew Cybulski, Marek Hłasko, Leon Niemczyk, Daniel Olbrychski, Stanisław Mikulski, Jerzy Zelnik, Andrzej Łapicki i Jan Nowicki — to mężczyźni zachwycający sukcesami, podziwiani za urodę, często drażniący wizerunkiem. Wszyscy byli w PRL-u idolami — łączyły ich charyzma, ambicja i zdumiewające losy. Każdy z nich był wzorcem w inny sposób, zawsze jednak w wyjątkowej życiowej roli — roli dżentelmena.

Emilia Padoł (ur. 1985) – dziennikarka i antropolożka literatury. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie doktorantka na Wydziale Polonistyki. Na co dzień współpracuje z portalem Onet, gdzie publikuje swoje teksty i wywiady. Mieszka w Krakowie. Autorka książki „Damy PRL-u”.

Miejsce na reklamę

Betty J. Eadie, Curtis Taylo- Po schodach do nieba

0

Wydawnictwo – Znak literanova – Prawa do ekranizacji zakupił Ridley Scott.
Lekarze myśleli, że Betty umarła. Jej ciało nie odpowiadało na próby reanimacji, nie dawało żadnych oznak życia. Tymczasem ona miała wrażenie, że ogląda wszystko z góry, widziała też światło, które zapraszało ją do siebie. A potem doświadczyła niewyobrażalnego szczęścia.
Zrozumiała, że jest nie tylko biologicznym organizmem, ale też istotą duchową, która nigdy nie przestanie istnieć.
Betty przeżyła śmierć kliniczną i wróciła do życia z przesłaniem miłości: „kochajcie się, bo to jest najważniejsze”. Jej prosta i piękna opowieść o tym, czego doświadczyła, sprawia, że to, co niepoznawalne, staje się zrozumiałe. Okazuje się, że – paradoksalnie – przeżycia z pogranicza śmierci mogą nas nauczyć jak żyć.  Relacja Betty „z życia po życiu” to DOWÓD na to, że śmierć nie jest końcem.

Miejsce na reklamę

RUSZYŁY ZAPISY DO VIII OTWARTEGO TURNIEJU PLAŻOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ

0

Z ogromną dawką energii witamy wszystkich miłośników siatkówki plażowej w nowym sezonie!
Tradycyjnie w wakacje wszystkie drogi prowadzą do Ostrołęki na plażę vis a vis mostu im. A. Madlińskiego, gdzie 25 lipca zostanie rozegrana VIII edycja Otwartego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej – Droga do mistrzostwa.

Podczas tegorocznego turnieju będziemy oglądać rywalizację kobiet i mężczyzn w trzech kategoriach: żeńskiej, męskiej amatorska i męskiej zawodowej. Nie ma kategorii wiekowej. Zapisy zainteresowanych drużyn przyjmowane są do 12 lipca 2015.

Uwaga!

Obowiązuje limit zgłoszeń: 32 zespoły w każdej kategorii. Dla najlepszych – zaplanowano nagrody pieniężne i rzeczowe. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie.

Głównymi Partnerami tegorocznej edycji, mającej na celu integrację społeczeństwa oraz promocję, jest gmina Olszewo – Borki oraz miasto Ostrołęka.

Co po turnieju… ?

Po turnieju zapraszamy na spotkanie integracyjne do restauracji ” u Romka”

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

UWAGA!

Trenujesz siatkówkę w swojej miejscowości i sądzisz, że jesteś w tym dobry? Nie należysz do żadnej drużyny? Przyjedź na turniej plażówki i zaprezentuj swoje umiejętności. To bez znaczenia skąd jesteś. Może to własnie Ty zasilisz szeregi SPS Volley Ostrołęka w nowym sezonie. Z nami możesz realizować swoja pasję!

Więcej przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Z ogromną dawką energii witamy wszystkich miłośników siatkówki plażowej w nowym sezonie!
Tradycyjnie w wakacje wszystkie drogi prowadzą do Ostrołęki na plażę vis a vis mostu im. A. Madlińskiego, gdzie 25 lipca zostanie rozegrana VIII edycja Otwartego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej – Droga do mistrzostwa.

Podczas tegorocznego turnieju będziemy oglądać rywalizację kobiet i mężczyzn w trzech kategoriach: żeńskiej, męskiej amatorska i męskiej zawodowej. Nie ma kategorii wiekowej. Zapisy zainteresowanych drużyn przyjmowane są do 12 lipca 2015.

Uwaga!

Obowiązuje limit zgłoszeń: 32 zespoły w każdej kategorii. Dla najlepszych – zaplanowano nagrody pieniężne i rzeczowe. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie.

Głównymi Partnerami tegorocznej edycji, mającej na celu integrację społeczeństwa oraz promocję, jest gmina Olszewo – Borki oraz miasto Ostrołęka.

Co po turnieju… ?

Po turnieju zapraszamy na spotkanie integracyjne do restauracji ” u Romka”

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

UWAGA!

Trenujesz siatkówkę w swojej miejscowości i sądzisz, że jesteś w tym dobry? Nie należysz do żadnej drużyny? Przyjedź na turniej plażówki i zaprezentuj swoje umiejętności. To bez znaczenia skąd jesteś. Może to własnie Ty zasilisz szeregi SPS Volley Ostrołęka w nowym sezonie. Z nami możesz realizować swoja pasję!

Miejsce na reklamę

Festiwal Sztuki 3M – Ogień

0

11 czerwca Galeria Ostrołęka zaprasza na inaugurację Festiwalu Sztuki 3M. Motywem przewodnim dziewiątej edycji będzie Ogień – zjawisko wyzwalające energię odczuwalną przez człowieka wszystkimi zmysłami – ciepło, światło, zapach i dźwięk. W tym roku, jak zwykle, w ramach festiwalu będzie można obejrzeć wystawę wiodącą, wiele działań performatywnych i multimedialnych, a także projekcje filmowe. Mówi Leszek Sokoll, kurator artystyczny projektu.

Spotkanie w Galerii Ostrołęka rozpocznie się o godzinie 19.

W tegoroczny projekt artystycznie zaangażowali się Izydor Borys, Roch Forowicz, Maciej Mielnicki, Marek Szczęsny, Wiesław Wachowski i  Marek Zalewski. Do współpracy zaproszono również Karola Szafrańca i Ostrołęcką Scenę Autorską. Festiwal został zorganizowany przy współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie.

Miejsce na reklamę

Wystawili Kopciuszka dla swoich dzieci

0

W Przedszkolu Miejskim Nr 8 w Ostrołęce najmłodsi obejrzeli spektakl zatytułowany 'Kopciuszek” . Tym bardziej było to wydarzenie wyjątkowe, bo zorganizowane z okazji Dnia Dziecka, a w postaci z bajki wcielili się rodzice. Teatrzyk przygotowały Jolanta Zembrzucka i Iwona Mróz. To nietypowe przedstawienie poruszyło przedszkolaków, którzy zapewne po raz pierwszy mogli zobaczyć mamę czy tatę w bajkowej scenerii. Zaangażowanie rodziców w działalność artystyczną to już tradycja tej placówki.

W spektaklu wystąpili: Sylwia Kopczyńska – Kopciuszek, Maciej Kopczyński – Książę, Aneta Łozińska i Anna Nosek – przyrodnie siostry, Iwona Kowalska – macocha, Ewelina Andrzejczyk – matka chrzestna( wróżka), Katarzyna Sadowska – narrator , Damian Romel – król, Paulina Romel – królowa, Joanna Brodowska – trębacz.

Zdjęcia nadesłała Sylwia Kopczyńska

Miejsce na reklamę