Strona główna Blog Strona 3203

130 rocznica urodzin Adama Chętnika

0

W niedzielę 14 czerwca 2015 r. w Nowogrodzie odbędzie się inauguracja obchodów 130 rocznicy urodzin Adama Chętnika.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.30 złożeniem kwiatów na grobie Adama Chętnika przy dźwiękach ligawy, pół godziny później odbędzie się msza św. Po nabożeństwie wszyscy przejdą z kościoła do skansenu z kapelą, gdzie o godz. 12.30 nastąpi oficjalne otwarcie Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej i spektakl wesela kurpiowskiego na scenie w wykonaniu zespołu Czarniacy.

Ponadto w programie zaplanowano: prezentację twórczości ludowej, zwiedzanie skansenu, prezentację potraw i napojów regionalnych, a wieczorem, zabawę kurpsioską przy akompaniamencie kapeli tradycyjnej i współczesnej. W ramach zabawy różne wydarzenia artystyczne, tradycyjne harce, konkurs tańca /okrąglak/ w 3 grupach wiekowych, turnieje, występ grupy/projektu MEANDRY.

Miejsce na reklamę

Otwarta Scena Wokalna – konkurs

0

Miejsce na reklamę

TEDx w Ostrołęce

0

Już 15 czerwca w Ostrołęce odbędzie się TEDx, czyli międzynarodowa konferencja, poświęcona osiągnięciom współczesnej technologii, rozrywki i projektowania. To znana na świecie formuła, która zakłada dzielenie się doświadczeniami.

Najwybitniejsi myśliciele, naukowcy, pisarze i ludzie kultury z całego świata, m.in. Bill Clinton, Bill Gates, Steve Jobs, Mark Zuckerberg, Gordon Brown, Jimi Wales i wielu innych.  Co ich łączy?  Wszyscy wystąpili kiedyś na jednej z serii konferencji TED lub TEDx.

Przemówienia w czasie TED nie mogą trwać dłużej niż 18 minut.  Tyle czasu referenci mają na przekazanie słuchaczom informacji o swoich inspiracjach, osiągnięciach i refleksjach.  Konferencja odbędzie się w Ostrołęckim Centrum Kultury. Rozpocznie się o godzinie 16.

www.tedxostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Grzegorz Parzych

0

Gościem Radia Oko był Grzegorz Parzych, dyrektor Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle.
Rozmawiamy o szczegółach Wesela Kurpiowskiego.

Miejsce na reklamę

KURPIE MTB – STARTUJĄ!

0

’TURYSTO  WEEKENDOWY  PRZYSTAŃ  W  GMINIE  OLSZEWO-BORKI” – pod takim hasłem 7 czerwca odbyła się kolarska impreza. To druga edycja wyścigu. Wystartowało 135 zawodników.   

Wyniki na stronie www.kk24h.pl

galeria

Miejsce na reklamę

Zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka na podium

0

23 Memoriał Ludwika Szumlewskiego – mityng zaliczany do Lekkoatletycznego Pucharu Polski, a więc jeden z kilku najważniejszych w Polsce odbył się 7 czerwca w Łodzi.

Wystartowało prawie 600 zawodników z ponad 90 klubów i 14 województw, w tym UKS Siódemka Ostrołęka. Najlepiej wypadła Martyna Budziłek (96), która wygrała bieg na 1500m kobiet osiągając niemal w samotnym biegu czas 4:51,32s, co jest nowym rekordem życiowym zawodniczki. Srebrny medal w biegu na 800m wywalczył Daniel Gadomski (98) bijąc przy okazji rekord życiowy na tym dystansie – 1:56,86s. Na 1500m wystąpił Karol Kudrzycki (98), osiągając wynik 4:16,45s.

Zmienny, porwisty wiatr nie pozwolił sprinterem na osiągnanie dobrych wyników. Marta Łada (00)przebiegła dystans 400m w czasie 65,00s, Jacek Milewski osiągnął na 100m czas 11,80s, a na 200m 24,13s. Pecha miała najmłodsza zawodniczka UKS 7 –  Karolina Krukowska (01), która na 100m miała czas 13,97s ale przy bardzo silnym przeciwnym wietrze (– 1,9 m/s). Także na 200m Karolina biegała pod wiatr (–  0,8 m/s) osiągając wynik 28,50s.

Za tydzień zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka wezmą udział w Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Słubicach.

[Na zdjęciach: Martyna Budziłek i Daniel Gadomski]

Miejsce na reklamę

Ciągnikiem uderzył w ogrodzenie

0

Kierujący ciągnikiem rolniczym był pijany i nie posiadał prawa jazdy. Po wyjeździe z posesji zniszczył ogrodzenie.

W poniedziałek policjanci wydziału ruchu drogowego patrolując teren w miejscowości Czarnotrzew zauważyli ciągnik rolniczy zetor z dwiema załadowanymi przyczepami, który po wyjeździe z posesji uderzył w ogrodzenie. Funkcjonariusze interweniowali. Ciągnikiem kierował 38-letni mieszkaniec gm. Baranowo, od którego czuć było alkohol. Został poddany badaniu trzeźwości. Alkomat wykazał u niego 1,7 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie danych okazało się, że nie posiada prawa jazdy. Nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu ostrołęckiego  odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

PRAKTYKUJ U MARSZAŁKA

0

110 miejsc czeka na studentów uczących się i zameldowanych na Mazowszu, którzy już w najbliższe wakacje będą mogli odbyć miesięczne płatne praktyki zawodowe w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz jego delegaturach – w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Ostrołęce lub Radomiu. To świetna okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego i  sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce.  

’Praktyki u Marszałka” to autorski program UMWM, który zakłada organizację praktyk letnich dla studentów w lipcu, sierpniu i wrześniu.  

Program skierowany jest do studentów uczących się na stacjonarnych studiach wyższych na uczelniach państwowych i prywatnych. Mówi marszałek Adam Struzik.

Proponowane praktyki nie tylko stwarzają studentom możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, ale także dają szansę na znalezienie pierwszego miejsca pracy. Najbardziej aktywni i wyróżniający się praktykanci będą mogli stać się przyszłymi pracownikami urzędu – podkreśla Waldemar Kuliński, sekretarz województwa, dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Praktyki będą płatne. Nabór wniosków rusza już dzisiaj (9 czerwca) – informuje Wiesława Miecznikowa, kierownik Wydziału Kadr i Szkoleń UMWM.

Niezwykle uproszczone formularze wniosków o odbycie praktyk zawodowych wraz z regulaminem praktyk dostępne są na stronie urzędu www.mazovia.pl (w zakładce Komunikaty/Konsultacje społeczne http://www.mazovia.pl/komunikaty–konsultacje-spoleczne/komunikaty/art,2234,praktyki-u-marszalka.html). We wniosku należy podać preferowany termin oraz miejsce odbywania praktyk (departament, kancelaria, delegatura). Zgłoszenia można składać osobiście w punktach kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26, Skoczylasa 4, Kłopotowskiego 5, Okrzei 35 lub w delegaturach urzędu w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Radomiu lub Ostrołęce, a także wysyłać pocztą na adres ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa.

W przypadku pytań lub wątpliwości należy pisać na adres: [email protected].

Miejsce na reklamę

Szkolny Dzień Języków Obcych

0

W Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle zorganizowano Szkolny Dzień Języków Obcych. Przedsięwzięcie miało na celu zaprezentowanie umiejętności zdobytych przez uczniów poprzez wykonanie projektów w języku angielskim i niemieckim.
Korytarze szkoły ozdobiły prace dotyczące krajów anglojęzycznych oraz Niemiec. Szkolny Dzień Języków Obcych odbył się 2 czerwca.

Fot. http://www.kadzidlo.pl

Miejsce na reklamę

Nowy spektakl Sceny Kotłownia już w repertuarze

0

Ostrowska Scena Kotłownia ma w repertuarze nowy spektakl. W niedzielę 7 czerwca odbyła się premiera przedstawienia dla dzieci 'Bleee’ Maliny Prześlugi w reżyserii Rafała Swaczyny.

Spektakl adresowany jest do rodziców z dziećmi oraz grup zorganizowanych. To druga pozycja obok 'Bambuko’ w repertuarze teatru dla tej kategorii wiekowej. Na scenie możemy zobaczyć dobrze grających w bardzo charakterystycznych rolach młodych artystów. Są to uczniowie Gimnazjum nr 1 i nr 3, Zespołu Szkół nr 1 i nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego.

Tradycyjnie po spektaklu odbyła się dyskusja na temat nowej realizacji, która trwała 45 minut. Spektakl został bardzo pozytywnie przyjęty przez widzów. Docenili wkład włożonej pracy, profesjonalne przygotowanie, a przede wszystkim dynamikę i trafiony temat w dzisiejszy czas.

Kierownik Sceny Kotłownia Rafał Swaczyna podziękował twórcom spektaklu za pracę. Za muzykę Michałowi Swaczynie, za teksty piosenek Markowi Bożykowskiemu, za pomoc w realizacji utworów muzycznych Miłoszowi Podbielskiemu, sponsorom, rodzicom oraz wykonawcom.

Przy lampce szampana Rafał Swaczyna, zwrócił uwagę widowni na podniesione dofinansowanie z Urzędu Miasta. – Udało nam się podpisać porozumienie z Urzędem Miasta na kwotę wyższą niż w zeszłym roku. Dziś otrzymujemy dofinansowanie na działalność Sceny Kotłownia w wysokości 2600 zł miesięcznie. Można powiedzieć, że jest to kwota mała i pewnie większość będzie miała rację porównując ją z innymi budżetami. Ale należy zauważyć ten wzrost dotacji, co dobrze rokuje na przyszłość, a jednocześnie może być efektem docenienia naszej działalności przez ponad dekadę i chęć dalszej owocnej współpracy. Edukacja teatralna jest jedną z najskuteczniejszych metod wychowawczych współczesnych młodych ludzi i warto w nią inwestować. – Można podsumować, że w repertuarze Teatru Scena Kotłownia jest nowa pozycja repertuarowa, którą naprawdę warto zobaczyć.

To już dwudziesta dziewiąta premiera Teatru Scena Kotłownia.

Najbliższy spektakl w Dni Ostrowi 2015, 20.06.2015 o godz. 19.00.

Miejsce na reklamę