Strona główna Blog Strona 3198

Świetlica objazdowa rusza w trasę – ratusz dofinansował

0

Już po raz czwarty Radosny Świetlicobus odwiedzi ostrołęckie osiedla. Wczoraj odbyła się oficjalna inauguracja nowego sezonu świetlicy objazdowej. Projekt finansuje Urząd Miasta, który na ten cel przeznaczył blisko 100 tysięcy złotych.  

Świetlica objazdowa jest innowacyjnym pomysłem w skali kraju. Wnętrze autobusu jest przygotowane do zabaw i gier dla dzieci, a na zewnątrz dobrą atmosferę gwarantuje profesjonalny zespół wraz wolontariuszami.

Mówił Grzegorz Płocha, wiceprezydent Ostrołęki.

Fot. www.mopr.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Rodzinnie w Przedszkolu w Nowogrodzie

0

12 czerwca grupa 'Biedroneczki” z Przedszkola w Nowogrodzie świętowała wraz z rodzicami i nauczycielami 'DZIEŃ RODZINNY”. Spotkanie odbyło się w plenerze. Uczestnicy pikniku mogli obejrzeć pokaz w wykonaniu ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Były konkursy i zabawy łączące pokolenia. Dzieci również miały okazję wykazać się artystycznie.

Zabawa miała na celu zwrócenie uwagi na szczególną rolę rodziny jako podstawowej komórki społecznej oraz promocję aktywnego spędzania czasu wolnego z dziećmi

Fot. J.Sokołowski, M.Chojnowski

<iframe width=’640′ height=’360′ src=’https://www.youtube.com/embed/X0tlQkuZ3js?feature=player_detailpage’ frameborder=’0′ allowfullscreen></iframe>

galeria

Miejsce na reklamę

’KURPIOWSKI JANTAR’ W RINGO PO RAZ DZIEWIĄTY

0

140 zawodników z powiatu ostrołęckiego, województwa mazowieckiego oraz z Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Ringo rywalizowało na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie w IX Ogólnopolskim Turnieju w Ringo 'Kurpiowski Jantar’.

Byli to reprezentanci 12 klubów sportowych. Zmagali się w ośmiu kategoriach indywidualnych oraz czterech drużynowych. Dla zawodników z UKS Goszczyn, UKS Mogielnica, WMTR, KTR 'Jantar”, LUKS 'Nasiadki” był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 26-28.06.2015 w Krakowie.

Turniej był współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. Nagrody w grach indywidualnych oraz grach towarzyszących ufundowały Ludowe Zespoły Sportowe z Lelisa. Trofea dla najlepszego zawodnika i zawodniczki sfinansował Prezes LUKS 'Nasiadki”.

Oficjalne wyniki IX Ogólnopolski Turniej w Ringo 'Kurpiowski Jantar” 13.06.2015.

Turniej towarzyszący: młodzicy
1)    Patryk Kosek
2)    Konrad Wołosz

Turniej towarzyszący: żacy
1)    Dominik Pędzich
2)    Marcin Kaczyński
3)    Dawid Ejzemberg

Żak:
1)    Antoszewski Szymon – LUKS 'Olcha” Olszewka
2)    Pawłowski Fabian- LUKS 'Olcha” Olszewka
3)    Orzechowski Miłosz- LUKS 'Olcha” Olszewka

Żaczka:
1)    Jastrzębska Ewelina—UKS 'Mogielnica”
2)    Olech Maja- LUKS 'Olcha” Olszewka
3)    Jankowska Alicja- LUKS 'Nasiadki”

Młodzik:
1)    Goc Mikołaj- UKS 'Mogielnica”
2)    Mamiński Kacper- ULKS 'Białobielki” Białobiel
3)    Duszak Przemysław- LUKS 'Nasiadki”

Młodziczka:
1)    Orzechowska Oliwia- LUKS 'Olcha” Olszewka
2)    Gromek Amelia- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”
3)    Kobus Katarzyna – ULKS Zalas

Kadet:
1)    Urbańczyk Kacper- Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Ringo
2)    Żółkowski Patryk- Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Ringo
3)    Brzeski Kacper- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”

Kadetka:
1)    Pędzich Izabela- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”
2)    Kowalczyk Izabela- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”
3)    Wangryn Monika- UKS 'Mogielnica”

Junior:
1)    Brzeski Patryk- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”
2)    Surgiewicz Konrad- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”
3)    Wangryn Paweł- UKS Mogielnica

Juniorka:
1)    Kamińska Melania – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”
2)    Kot Ada- UKS Mogielnica
3)    Szymczyk Martyna- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”

Trójki szkolne do lat 13:
1)    Kaliszewska Kamila, Gromek Amelia, Duszak Przemysław- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”
2)    Jarząbek Małgorzata, Kobus Katarzyna, Bałdyga Dawid- ULKS Zalas
3)    Jankowska Wiktoria, Wiska Natalia, Kamiński Sebastian- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”

Dwójki szkolne dziewcząt do lat 16:
1)    Sandra Szymczyk, Sylwia Kopeć- ULKS 'Osak” Lelis
2)    Kowalczyk Izabela, Pędzich Izabela- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”
3)    Traczewska Iwona, Traczewska Jolanta- ULKS 'Osak” Lelis

Dwójki szkolne chłopców do lat 16:
1)    Urbańczyk Kacper, Ziółkowski Patryk- Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Ringo
2)    Pliszka Piotr, Brzeski Kacper- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”
3)    Mruk Dawid, Małek Krzysztof- UKS Goszczyn

Dwójki mieszane do lat 19:
1)    Wangryn Paweł, Kot Ada- UKS Mogielnica
2)    Brzeski Patryk, Kamińska Melania- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”
3)    Bloch Bartosz, Szymczyk Martyna- Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”

Najlepsza zawodniczka zawodów- zdobywczyni 'Kurpiowskiego Jantaru”: Amelia Gromek – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 'Jantar”.
Najlepszy zawodnik zawodów- zdobywca 'Kurpiowskiego Jantaru”:
Kacper Urbańczyk- Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Ringo

Miejsce na reklamę

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce

0

Na Stadionie Olimpijskim w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce.

W zawodach wystartowało ponad 800 sportowców ze 120 klubów z całej Polski, w tej liczbie skromna – 4 osobowa reprezentacja UKS Siódemka Ostrołęka, która wypadła bardzo dobrze zdobywając 3 medale (2 złote i 1 srebrny).

Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Grzyb (98), która w sobotnim konkursie skoku w dal juniorek młodszych zwyciężyła z wynikiem 5,32m zdobywając tytuł Mistrzyni Polski LZS. W tym samym konkursie 6 była Kornelia Suchecka (98) – 5,25m. W niedzielę podczas konkursu trójskoku juniorek młodszych role się odwróciły. Zawody zdecydowanie wygrała Kornelia Suchecka osiągając odległość 11,69m (rekord życiowy) i zdobywając (podobnie jak Ola dzień wcześniej) tytuł Mistrzyni Polski LZS. Za Kornelią na 2 miejscu konkurs ukończyła Aleksandra Grzyb (11,27m), tym samym zdobywając swój drugi medal na tych Mistrzostwach.

Możemy być zadowoleni także ze startu pozostałej dwójki zawodników UKS 7. Martyna Budziłek (96) wystartowała w sobotnim biegu na 1500m juniorek, samotnie prowadząc drugą połowę dystansu zwyciężyła swoją serię z wynikiem 4:52,39s, ale wystarczyło to 'zaledwie’ do zajęcia 5 miejsca, gdyż rywalki startujące w drugiej serii były mocniejsze.

Karol Kudrzycki (98) biegał na tych Mistrzostwach dwukrotnie. W sobotę w biegu na 1500m juniorów młodszych zajął 9 miejsce, ale osiągnął swój najlepszy w tym sezonie czas na tym dystansie – 4:14,11s, co powinno dąć mu awans na Ogólnopolska Olimpiadę Młodzieży. W niedzielę Karol biegał 800m zajmując w sumie 12 miejsce, ale osiągnął wynik 2:02,05s poprawiając swój rekord życiowy z ubiegłego roku o ponad 3 sekundy.

W punktacji Klubowej (startowało tylko 4 zawodników) UKS Siódemka zdobył 33 punkty i zajął 29 miejsce na 98 sklasyfikowanych Klubów.

[Na zdjęciach Aleksandra Grzyb i Kornelia Suchecka]

Miejsce na reklamę

Chcą zmieniać świat z Bankiem Zachodnim WBK

0

Około 400 ostrołęczan odwiedziło stoisko II edycji konkursu 'Tu mieszkam, tu zmieniam” Banku Zachodniego WBK należącego do Grupy Santander, i przedstawiło aż 91 pomysłów na poprawę jakości życia i  funkcjonalności przestrzeni publicznej. Najlepsze projekty zostaną zrealizowane dzięki grantom ufundowanym przez Bank Zachodni WBK!

Nowoczesne place zabaw i plenerowa siłownia miejska to tylko niektóre życzenia mieszkańców Ostrołęki. Pieniądze na realizację tych projektów można zdobyć w  konkursie 'Tu  mieszkam, tu zmieniam”, którego pomysłodawcą i fundatorem jest Fundacja Banku Zachodniego WBK. Warunkiem udziału projektu w konkursie jest złożenie do 26 lipca br. wniosku przez specjalną aplikację na stronie internetowej www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam.

Konkursowe stoiska odwiedzają łącznie 200 miast i miejscowości Polski, zachęcając ich mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie. A jest o co walczyć! Realizacja zwycięskich pomysłów zostanie wsparta grantami w wysokości: 4 tys., 7 tys. i 10 tys. zł. Bank Zachodni WBK przygotował 300 takich grantów. W  sumie na wsparcie pomysłów przeznaczonych zostało 1,5 mln zł.

Konkurs 'Tu mieszkam, tu zmieniam” to projekt skierowany do lokalnych organizacji społecznych i  samorządowych, które chcą modernizować swoje otoczenie – fundacji, stowarzyszeń, bibliotek, domów kultury, muzeów, klubów sportowych czy nawet Ochotniczej Straży Pożarnej.

Więcej informacji dotyczących konkursu 'Tu mieszkam, tu zmieniam” na stronie internetowej: www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam.

Miejsce na reklamę

MARSZAŁEK I ZARZĄD OTRZYMALI ABSOLUTORIUM

0

Radni województwa udzielili większością głosów absolutorium zarządowi – za głosowało 30 radnych, przeciw – 17, nikt nie wstrzymał się od głosu. Marszałek Adam Struzik i skarbnik Marek Miesztalski w swoich wystąpieniach podkreślali, że ubiegły rok minął pod szyldem skutecznych działań na rzecz zmniejszenia 'janosikowego”, choć był to czas trudny dla budżetu województwa.

Mówi marszałek Struzik.

Skarbnik Marek Miesztalski poinformował radnych, że 21 kwietnia 2015 r. RIO zaopiniowała pozytywnie wykonanie budżetu województwa.

Radni przyjęli również uchwałę, która pozwala rozpocząć prace nad stworzeniem Stacji Muzeum – instytucji, która będzie mieścić się na Szczęśliwicach, a która bazować będzie na dorobku Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.

Miejsce na reklamę

Inwestycje w gminie Lelis

0

Gmina Lelis prowadzi szereg prac związanych z infrastrukturą drogową. O szczegółach wójt Stefan Prusik.

Miejsce na reklamę

Festyn Dworcowy na Osiedlu Stacja

0

Już po raz kolejny na osiedlu Stacja organizowany jest 'Festyn Dworcowy”. Odbędzie się 21 czerwca.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Nowością tegorocznej edycji jest Bieg Kolejarza. Mówi Mirosław Rosak, przewodniczący rady osiedla Stacja.

Zaplanowano kilka koncertów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Basta.

W tym roku również nie zabraknie przejażdżki szynobusem.

Festyn rozpocznie się o godz. 12.00.

Festyn Dworcowy
21 czerwca 2015  roku
PATRONAT HONOROWY
Prezydent Miasta Ostrołęki – PAN JANUSZ KOTOWSKI
Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki – PAN JERZY GRABOWSKI

PROWADZENIE: Kabaret SZUJE

PATRONI   MEDIALNI
1.    ROZGŁOŚNIA RADIOWA 'OKO”.
2.    KURIER OSTROŁĘCKI.
3.    PORTAL INTERNETOWY – 'eOstrołęka”.
4.    Telewizja 'KELE”
12.00 – rozpoczynamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
–    wystawa sprzętu kolejowego przy peronach dworca PKP;
–    przejażdżki szynobusem;
–    trampoliny, zjeżdżalnie, basen z piłkami, ścianka wspinaczkowa i inne atrakcje  – GRATIS dla dzieci.
12.00  – 13.00 – Występy artystyczne grup młodzieżowych:  UKS MAG 'Stacja”, dzieci ze  
Świetlicy Środowiskowej na Osiedlu Stacja, formacja taneczna Dance & Move
12.00 – 13.00 – I Bieg Kolejarza – start i meta  ulica Żeromskiego
13.00 – 13.40 – występ dzieci z przedszkola 'Chatka Puchatka” i 'Bajkowe Przedszkole”;
13.40 – 13.50 – prezentacja sponsorów;
13:50 -14:30 – szkoła śpiewa i tańczy – występy uczniów Zespołu Szkół nr 3;
14.30 – 15.00 – występ mieszkańców Domu Pomocy Społecznej;
15:00 – 15:20 – uroczyste otwarcie festynu, prezentacja sponsorów;
15.20 – 16.00 – występy dzieci z Przedszkola nr 18;
16.00 –  16.30 – GWIAZDA – koncert Zespołu Pieśni i Tańca 'KURPIE” z Ostrołęki;
16.30 – 17.00 – szkoła śpiewa i tańczy – występy uczniów Zespołu Szkół nr 3;
OD 17.00  – MUZYKA  I  TANIEC  DLA  KAŻDEGO
17.00 – 18.20  –  GWIAZDA –  Międzynarodowy Zespół  Pieśni  i Tańca  Romów
'ROMANCA”  z  Olsztyna
18.20 – 18.40 – prezentacja sponsorów
18.40 – 19.40 – GWIAZDA – zespół muzyczny 'REMONT”
19.40 – 20.00 – rozstrzygnięcie loterii fantowej– losowanie nagród
20.00 – 21.40 –  GWIAZDA – koncert zespołu disco polo 'MAMZEL”
21.40 – 23.00 – GWIAZDA WIECZORU  koncert zespołu 'BASTA” – jeden najlepszych
zespołów  disco-dance  w Polsce
23.20 –  Teatr Tańca z Ogniem 'MANTRA” – zakończenie festynu  (niestety)

Scena boczna w parku:
– pokaz sztuk walki – Ostrołęcki Klub Karate KYOKUSHIN;
– 17.00 – Zumba – trening prowadzi Pan Oktawian Zagórski & Melvit

Imprezy towarzyszące:   
–    I  Bieg Kolejarza ulicami Osiedla Stacja – sponsor firma Melvit;
–    foto – budka  z atrakcjami;
–    zjeżdżalnie, trampoliny, malowanie twarzy inne atrakcje dla dzieci – GRATIS – Plac Dworcowy,
–    punkt konsultacyjny Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostrołęce – gry i zabawy prowadzone przez specjalistów na skwerze przed dworcem,
–    konkurs 'rzuty karne” – broni Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Pan Jerzy Grabowski;
–    stoisko promocyjne Towarzystwa Dróg Żelaznych w Ostrołęce;
–    makieta kolejowa (LEWIN LESKI) z infrastrukturą kolejową i ruchomymi pojazdami szynowymi – hol Dworca PKP;
–    warcaby – otwarty turniej o puchar Proboszcza Parafii,
–    wystawa sprzętu kolejowego, zwiedzanie nastawni dysponującej, zwiedzanie siedziby Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich;
–    wystawa czapek służb mundurowych– hol Dworca PKP  ,
–    zwiedzanie lokomotywy PX48 stojącej na skwerze przed dworcem,
–    konkurs plastyczny,  
–    sprzedaż domowych ciast przez ZS nr 3,
–    stoisko promocyjne Koleje Mazowieckie, które organizują przejażdżki szynobusem,
–    przejażdżki spalinową drezyną kolejową,
–    komputerowy symulator jazdy motorowerem,
–    zabawa w świetlicobusie  – Plac Dworcowy oraz Skwer Kolejarzy,
–    gry i zabawy dla najmłodszych – konkursy plastyczny i zręcznościowy – organizatorzy przedszkola  'Chatka Puchatka” i 'Bajkowe Przedszkole”,
–    konkurs organizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
–    konkurs organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego;
–    prezentacja sprzętu policyjnego i pożarniczego,
–    Przychodnia Zdrowia 'Hipokrates”  – bezpłatne badania lekarskie,
–    loteria fantowa,
–    malowanie twarzy;
–    zbiórka książek do szkolnej biblioteki,
–    pokaz ratownictwa drogowego – Państwowa Straż Pożarna w Ostrołęce,
–    pokazy grupy pościgowo – interwencyjnej Zakład Karny Przytuły Stare,
–    stoisko lasów państwowych,
–    przejażdżki autobusami elektrycznymi MZK Ostrołęka.

W czasie trwania festynu:

o    wystawa numizmatyczna,
o    stoiska handlowe i gastronomiczne,
o    gry i zabawy dla dzieci,
o    loteria, konkursy i zabawy z cennymi nagrodami,
o    stoiska z produktami tradycyjnymi i lokalnymi,
o    bezpłatne badania lekarskie.
o    bezpłatne konsultacje logopedyczne i specjalistyczne Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostrołęce;

Konkursy i turnieje

1.    12.00 – I Bieg Kolejarza ;  
2.    13.30 – 14.30 – warcaby – otwarty turniej o puchar Proboszcza Parafii – namiot Skwer Kolejarzy;
3.    14.00 – konkurs Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (do wygrania rower);
4.    16.00 – 17.00  – rzuty karne – broni Przewodniczący Jerzy Grabowski – Skwer Kolejarzy
5.    konkurs rodzinny 'Fraszka o Kolei” w trakcie przejazdów szynobus em;
6.    15.00 – 17.00 – Konkurs chodzenia po linie – Skwer Kolejarzy;
7.    15.00 – 17.00 – konkursy organizowane przez WOPR – Plac Dworcowy,
8.    12.00 – 19.30 – sprzedaż losów loterii fantowej;
9.    14.30 – 17.30 – konkurs plastyczny i malowanie twarzy – namiot Skwer Kolejarzy;
10.     17.00 – Zumba – Oktawian Zagórski & Melvit

Miejsce na reklamę

Wystawy stałe w MKK nieczynne na czas remontu

0

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce informuje, że w związku z modernizacją budynku od 16 czerwca do połowy października br. sale wystaw stałych będą nieczynne dla zwiedzających.

Informuje dyrektor Maria Samsel
Działanie jest realizowane w ramach projektu, który przewiduje renowację siedziby głównej Muzeum, oraz powstanie nowej wystawy stałej zatytułowanej 'Ostrołęka i Kurpie między wątkiem historii a osnową życia”. Ekspozycja, uzupełniona o multimedia, poświęcona będzie życiu codziennemu i odświętnemu mieszkańców Ostrołęki i Puszczy Zielonej w okresie międzywojennym. Placówka zostanie również dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Otwarcie nowej ekspozycji przewidziane jest na 10 października br. Projekt realizowany jest w ramach zadania pn. 'Zwiększenie konkurencyjności Muzeum Kultury Kurpiowskiej poprzez modernizację wystaw stałych i indywidualizację obsługi zwiedzających”.

Miejsce na reklamę

Finał 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

0

W dniach 18-20 czerwca w Ostrołęce odbędzie się finał 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii 'turnieju recytatorskiego” i 'wywiedzione ze słowa”. Prezentacje odbędą się w Klubie Oczko Ostrołęckiego Centrum Kultury. Mówi Aleksandra Kowalewska.

Przez dwa dni będą trwały przesłuchania, a w sobotę po koncercie laureatów odbędzie się wręczenie nagród najlepszym oraz dorocznej Nagrody Specjalnej im. Pawła Opęchowskiego – przyznawanej najmłodszemu instruktorowi, którego podopieczny dotarł do ostrołęckiego finału. Kurpie odwiedzi 56 recytatorów, ich prezentacje oceni profesjonalne jury.

Organizatorem OKR jest Towarzystwo Kultury Teatralnej i Ostrołęckie Centrum Kultury.

Miejsce na reklamę