Strona główna Blog Strona 3112

Wieczór w Arce z Alfredem Sierzputowskim

0

W czwartek 15 października 2015 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce odbędzie się 'Wieczór w Arce’ z Alfredem Sierzputowskim i prezentacja książki pt. 'Fredki’.

Poeta, satyryk, publicysta, współzałożyciel Grupy Literackiej 'Narew”, a następnie Klubu Literackiego 'Narew”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wydał drukiem kilkanaście książek poetyckich, satyrycznych i prozy. Swoje utwory drukował w różnych czasopismach i almanachach. Wspólnie z Czesławem Parzychem zredagował pierwsze wydanie 'Poetyckiego Almanachu Kurpiowszczyzny” (2002 r.). Opracował także pośmiertne pamiętniki Janiny Grali 'Kwiaty miłości”.   

Przed i po spotkaniu będzie możliwość zakupu najnowszej książki pt. 'Fredki” z autografem autora. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Miejsce na reklamę

Upłynął termin składania wniosków o doroczne nagrody starosty ostrołęckiego

0

Upłynął termin składania wniosków o doroczne nagrody starosty ostrołęckiego. Wkrótce zbierze się kapituła, która rozpatrzy wszystkie wnioski.

Infomuje Aldona Kuciej, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Wypadek na trasie Kadzidło – Jeglijowiec

0

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na trasie Kadzidło – Jeglijowiec. Opel uderzył w drzewa i dachował. Kierująca trafiła do szpitala.

Poinformował podkom. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Goście z Chin w Ostrołęce

0

W ostrołęckim ratuszu gościła delegacja biznesmenów i polityków z Chin. Goście przyjechali, by zapoznać się z potencjałem gospodarczym i turystycznym naszego regionu – informuje Urząd Miasta.

Kilkuosobowa delegacja zainteresowana była pozyskaniem informacji na temat regionu Kurpiowszczyzny, zwłaszcza walorów krajobrazowych i turystycznych. Podczas pobytu w Ostrołęce władze miasta zapoznały chińskich gości z historią i dniem bieżącym regionu, strukturą przemysłu i gospodarki oraz najważniejszymi walorami etnograficznymi. Przedstawiciele ponad półtoramilionowego miasta byli szczególnie zachwyceni dużą ilością zieleni w otoczeniu Ostrołęki, w czasie rozmów pytali też o zasady współpracy publiczno – prywatnej w dziedzinie szeroko pojętych inwestycji.

Ostrołęka była jedynym polskim miastem na europejskiej trasie podróży chińskiej delegacji.

 

fot. ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

0

58 nowych policjantów, w tym 10 kobiet zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Korczak.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami ponad sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

Funkcjonariusze po szkoleniu, służbę pełnić będą w 14 komendach powiatowych naszego garnizonu (w Białobrzegach – 2, Garwolinie – 3, Gostyninie – 1, Grójcu – 5,  Kozienicach – 4, Ostrowi Maz. – 1, Płońsku – 3, Pułtusku – 1, Siedlcach – 2, Sierpcu – 1, Sochaczewie – 5, Sokołowie – 1, Węgrowie – 2, Żyrardowie – 5) w Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Radomiu – 10, w Płocku – 10  i w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu – 2.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

XI sesja Rady Powiatu w Ostrołęce

0

W poniedziałek 19 października 2015 roku odbędzie się XI sesja Rady Powiatu w Ostrołęce. Rozpocznie się o godz. 12 w siedzibie Starostwa Powiatowego, Pl. Gen. J. Bema 5.

Porządek Obrad przewiduje m.in.: udzielenie pomocy finansowej Miastu Ostrołęka oraz kilku gminom na dofinansowanie projektów drogowych, przystąpienia Powiatu Ostrołęckiego do realizacji w 2016r. rozbudowy drogi powiatowej Nr 2519W Kadzidło – Łyse – Łączki – etap II, rozbudowy drogi powiatowej Nr 2512W Czarnia – Bandysie – Zawady oraz przebudowy drogi powiatowej Nr 2514W Myszyniec – Zdunek – Bartniki – etap III”, zmian w budżecie Powiatu Ostrołęckiego na 2015r. oraz przystąpienia Powiatu Ostrołęckiego do realizacji Projektu 'Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji”.

Miejsce na reklamę

Mieszkaniec Lublina na gościnnych występach w Łomży

0

Łomżyńscy policjani zatrzymali 22-letniego mieszkańca Lublina, który jest podejrzany o włamanie na terenie myjni samochodowej i kradzież pieniędzy.   

Mówi mł. asp. Ewelina Szlesińska.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Miejsce na reklamę

Projekt 'Programu współpracy Powiatu Ostrołęckiego z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok’

0

Starosta Ostrołęcki przedstawia do konsultacji społecznych projekt 'Programu współpracy Powiatu Ostrołęckiego z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok”.

Mówi Aldona Kuciej, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju.  

Konsultacje trwają do 16 października 2015 r. Szczegóły na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Kiszenie Kapusty w Dylewie

0

Na 'Kurpiowskie kiszenie kapusty’ zaprasza do Dylewa Czesława Kaczyńska w sobotę 17 października. Odbędzie się w Remizie Strażackiej.

Impreza ma na celu przedstawienie starej kurpiowskiej tradycji kiszenia kapusty na zimę – od wyparzania beczki gorącymi kamieniami, przez ręczne szatkowanie kapusty, po tradycyjne jej udeptywanie w beczce.

Przeprowadzony zostanie również konkurs na najcieniej zszatkowaną kapustę ręcznie. Dodatkowo będzie prowadzony warsztat ręcznego ubijania masła oraz wypieku 'fafernuchów’ (kurpiowskie ciasteczka).

’Kurpiowskie kiszenie kapusty’ rozpocznie się o godz. 10.00.

Miejsce na reklamę

Uwaga na oszustów

0

Oszuści wciąż próbują wyłudzać oszczędności osób starszych metodą na wnuczka. W większości spotykają się z wyraźną odmową potencjalnych ofiar. Tak było wczoraj w Łomży. 83- oraz 67-latka nie uwierzyły w historie opowiadane przez osoby dzwoniące a o całej sprawie poinformowały policję.

Policja przypomina.

Mówiła mł. asp. Ewelina Szlesińska z łomżyńskiej policji.

Miejsce na reklamę