Strona główna Blog Strona 3111

Mandat za wymuszenie pierwszeństwa

0

26-letni kierujący został ukarany mandatem za spowodowanie poważnego zdarzenia w centrum Ostrołęki. Policjanci kierowali ruchem przez kilka godzin.

Poinformował podkom. Sylwester Marczak.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Indywidualne Biegi Przełajowe

0

Ponad 1100 uczniów z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego rywalizowało w  Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatu w ramach Igrzysk (dla szkół podstawowych), Gimnazjady (dla gimnazjów) i Licealiady (dla szkół ponadgimnazjalnych) zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Impreza odbyła się w sobotę 3 października w Ostrołęce. UKS Siódemkę Ostrołęka  reprezentowało 28 zawodników, którzy zdobyli 16 medali (5 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe) oraz 24 miejsca premiowane awansem do zawodów międzypowiatowych, które odbędą się na wiosnę.

Wyniki zawodników Siódemki:

1 miejsca:

·         Nikola Krukowska (05) z SP 1 w biegu na 800m dziewcząt z klas 4 szkół podstawowych z Ostrołęki,

·         Paulina Pilarska (00) z PG w Olszewo-Borkach w biegu na 1000m dziewcząt klas III gimnazjów z powiatu ostrołęckiego,

·         Adam Piątkowski (00) z PG w Obierwi w biegu na 1500m chłopców klas III gimnazjów z powiatu ostrołęckiego,

·         Daniel Gadomski (98) z ZSP w Kadzidle w biegu na 1500m chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego,

·         Karol Kudrzycki (98) z ZSP w Kadzidle w biegu na 3000m chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego.

2 miejsca:

·         Beata Żebrowska (03) z SP w Olszewo-Borkach w biegu na 800m dziewcząt z klas 6 szkół podstawowych z powiatu ostrołęckiego,

·         Jakub Cichocki (01) z PG w Kadzidle w biegu na 1500m chłopców klas II gimnazjów z powiatu ostrołęckiego,

·         Victoria Ejzemberg (00) z G 1 w biegu na 1000m dziewcząt klas III gimnazjów z Ostrołęki,

·         Wojciech Bączek (00) z PG w Czarni w biegu na 1500m chłopców klas III gimnazjów z powiatu ostrołęckiego,

·         Zuzanna Suchecka (01) z G-4 w biegu na 1000m dziewcząt klas II gimnazjów z Ostrołęki,

·         Dorota Śnietka (99) z I LO w biegu na 1000m dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki,

·         Paulina Kojtek (98) z II LO w biegu na 1500m dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki,

·         Adrian Oleszczak (98) z I LO w biegu na 1500m chłopców ze szkół ponadgimnazjalych z Ostrołęki.

3 miejsca:

·         Marlena Kur (02) z PG w Olszewo-Borkach w biegu na 1000m dziewcząt klas I z gimnazjów powiatu ostrołęckiego,

·         Kinga Szczęsnowicz (01) z PG w Olszewo-Borkach w biegu na 1000m dziewcząt klas II z gimnazjów powiatu ostrołęckiego,

·         Karol Rogoziński (99) z ZSZ 4 w biegu na 3000m chłopców ze szkół ponadgimnazjalych z Ostrołęki.

Zawodnicy, którzy uzyskali awans do zawodów międzypowiatowych:

·         Anna Bocianiak (02) z G 1 – 4 miejsce w biegu na 1000m dziewcząt z klas I gimnazjów z Ostrołęki,

·         Katarzyna Zalewska (02) z PG w Olszewo-Borkach – 4 miejsce w biegu na 1000m dziewcząt klas I gimnazjów z powiatu ostrołęckiego,

·         Karolina Krukowska (01) z PG w Olszewo-Borkach – 5 miejsce w biegu na 1000m dziewcząt klas II z gimnazjów powiatu ostrołęckiego,

·         Daria Długołęcka (02) z G 1  – 6 miejsce w biegu na 1000m dziewcząt z klas I gimnazjów z Ostrołęki,

·         Oliwia Krukowska (05) z SP – 7 miejsce w biegu na 800m dziewcząt z klas 4 szkół podstawowych z Ostrołęki,

·         Marta Jacek (02) z G 1 – 7 miejsce w biegu na 1000m dziewcząt z klas I gimnazjów z Ostrołęki,

·         Martyna Salamucha (02) z PG w Olszewo-Borkach – 12 miejsce w biegu na 1000m dziewcząt klas I z gimnazjów powiatu ostrołęckiego,

·         Katarzyna Kobrzyńska (00) z G 1 – 12 miejsce w biegu na 1000m dziewcząt klas III gimnazjów z Ostrołęki.

Wyniki pozostałych zawodników:

·         Natalia Załęska (02) z G 1 – 13 miejsce w biegu na 1000m dziewcząt z klas I gimnazjów z Ostrołęki,

·         Aleksandra Kuklińska (05) z SP – 14 miejsce w biegu na 800m dziewcząt z klas 4 szkół podstawowych z Ostrołęki,

·         Alicja Radwańska (04) z SP 10 – 16 miejsce w biegu na 800m dziewcząt z klas 5 szkół podstawowych z Ostrołęki,

·         Amelia Młynarska (05) z SP w Olszewo-Borkach – 30 miejsce w biegu na 800m dziewcząt z klas 4 szkół podstawowych z powiatu ostrołęckiego.

Miejsce na reklamę

Czołowe zderzenie opla z ciężarówką

0

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 61. Kierowca ciężarówki chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu poprzedzającego, zjechał na lewy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z oplem. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Mówi mł. asp. Ewelina Szlesińska.

Jak ustalili mundurowi kierujący obu pojazdów byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy ciężarówki.

fot. kwp.bialystok.pl

Miejsce na reklamę

Pijany przewoził dzieci

0

Nietrzeźwy kierujący vw spowodował kolizję. Przewoził kilkuletnie dzieci. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia.

Mówi podkom. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Tylko w ciągu ostatnich tygodni z winy pijanych kierujących zginęły trzy osoby. Czy potrzebujesz tragedii w swojej rodzinie, wśród bliskich nim zauważysz problem. Kierowco zastanów się – apeluje policja.

Miejsce na reklamę

Tradycyjne i pyszne nagrodzone

0

Jak najwierniejsze oddanie bogactwa tradycyjnej kuchni na terenie Mazowsza, profesjonalne i zgodne z recepturą wykorzystanie produktów, smak, dobór składników, wygląd i aranżację oceniali członkowie Komisji konkursu kulinarnego pod nazwą 'Więcej życia w życiu. Tradycje kulinarne seniorów”, który odbył się w Lipiance.

Ponad czterdzieści potraw zgłosili   seniorzy członkowie kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i klubów seniorów z gmin: Szelków (pow. makowski), Rzekuń (pow. ostrołęcki), Myszyniec (pow. ostrołęcki), Czerwin (pow. ostrołęcki), Goworowo (pow. ostrołęcki) i Ostrołęki.

Napoje bezalkoholowe i alkoholowe
Sok z czarnego bzu – Barbara Drabot z kgw w Lipiance
Krupniak kurpiowski – Krystyna Szypulska z Myszyńca
Nalewka z pigwy i aroni – Jadwiga Zdziarstek z kgw w Brzeźnie
Wyróżnienie: 'Pieron” zwalający z nóg – Jadwiga Pietras z kgw w Lipiance

Dania główne
Kapusta wigilijna w chlebie – Krystyna Kapuścińska z kgw w Brzeźnie
Pieczona pierś z metką – Wanda Pszczoła z kgw w Susku Nowym
Czernina – Jadwiga Radecka z kgw w Brzeźnie

Przystawka
Galantyna z kurczaka – Hanna Dąbkowska z kgw w Ponikwi Dużej
Swojski chleb z ziarnami – Jadwiga Cieślicka z klubu seniora w Szelkowie
Pasztet z żurawiną – Urszula Dobkowska – Rutka z kgw w Kamiance.

Deser
Piernik – Maria Pawłowska z kgw w Susku Nowym
Faworki – Krystyna Ciskowska z Cisku
Orzeszki – Regina Zięba z kgw w Lipiance
Wyróżnienia: blok czekoladowy dla Haliny Wieczorek z kgw w Lipiance
Tort – Bożena Owczarek z kgw w Ponikiwi Dużej

Miejsce na reklamę

’Dbam o oddech’ – badania w Czarni

0

W niedzielę 18 października w Czarni odbędzie się kolejne spotkanie w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego 'Dbam o oddech’, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Bezpłatne badania oraz zajęcia o tematyce prozdrowotnej zaplanowano w godzinach 8 – 16. Wykonywane będą: spirometria, stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu, poziom cholesterolu, cukru i trójglicerydów, pomiar ciśnienia krwi.

Mówi Aldona Kuciej, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, koordynatorka projektu.

Starostwo organizuje również bezpłatny transport do miejsca badań.

Kolejne spotkanie zaplanowano 8 listopada w Troszynie.

Miejsce na reklamę

Remont kortów przy ul. Hallera

0

Od 26 października korty przy ul. Hallera w Ostrołęce będą zamknięte. Tego dnia planowane jest rozpoczęcie remontu kapitalnego obiektu, który potrwa do połowy przyszłego roku.

Panująca obecnie aura nadal sprzyja sympatykom tenisa ziemnego, dlatego Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza jeszcze przez kilka najbliższych dni do korzystania z kortów z mączki ceglanej przy ul. Hallera. Są one udostępniane od godz. 10 do zapadnięcia zmroku. Rezerwacji kortu można dokonywać telefonicznie pod numerem 784 151 307.

MZOS-TiIT zaprasza także miłośników tenisa ziemnego do odwiedzania kortów asfaltowych położonych na terenie Ośrodka przy ul. Witosa. Czynne są codziennie od godz. 9 do zapadnięcia zmroku.

fot. mosir.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Medale i odznaczenia dla wyszkowskich policjantów

0

Policjanci i pracownicy Policji garnizonu mazowieckiego odebrali z rąk wicewojewody mazowieckiego – Dariusza Piątka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu – insp. Rafała Korczaka medale i odznaczenia. To wyróżnienia za wzorową, pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa. Wśród wyróżnionych znaleźli się również funkcjonariusze z Wyszkowa.

Uroczystość odbyła się w Radomiu. Medalami za Długoletnią Służbę (złotymi, srebrnymi i brązowymi) wyróżnionych zostało 97 osób, w  tym funkcjonariusze wyszkowskiej Policji. Srebrny medal otrzymali asp. szt. Zenon Osowiecki i asp. szt Zbigniew Pepłowski oraz brązowy mł. insp. Zbigniew Zięcina. Medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych. Odznakę Zasłużony Policjant otrzymało 15 funkcjonariuszy. Medalem za Zasługi dla Policji nagrodzono również dwóch pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Tydzień Mediacji

0

Ostrołęcka policja i prokuratura biorą udział w akcji 'Tydzień Mediacji”. Przedsięwzięcie promuje mediację w procesie karnym.

Mówi podkom. Sylwester Marczak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji.  

Tygodniowa akcja organizowana jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji.

Miejsce na reklamę

Dobiega końca budowa mostów w powiecie ostrołęckim

0

Dobiega końca budowa mostów w powiecie ostrołęckim. Częściowo odebrano dwie przeprawy na rzece Omulew, w Brodowych Łąkach i Zawadach. Komisja na czele z wicestarostą Krzysztofem Parzychowskim sprawdziła jakość wykonania konstrukcji żelbetonowych, izolacji, desek gzymsowych i nasypów. Inwestycja realizowana jest  w ramach pozyskanych środków finansowych z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z rezerwy subwencji ogólnej.

Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obecnie wykonawca przygotowuje się do budowy nawierzchni oraz instalacji barier. Termin zakończenia prac upływa 15 listopada.

Mosty w Brodowych Łąkach i Zawadach to element większego zadania. W ramach inwestycji modernizowane są dojazdy łączące obie przeprawy z siecią dróg gminnych i powiatowych. Oprócz pozyskanych pieniędzy z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju całe zadanie realizowane jest ze środków własnych powiatu oraz budżetu gminy Baranowo.

fot. powiatostrolecki.pl

Miejsce na reklamę