
Na 88,5 FM o działalności Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce ze szczególnym uwzględnieniem Świetlicy Gwarek mówi Dorota Ciecierska.

Na 88,5 FM o działalności Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce ze szczególnym uwzględnieniem Świetlicy Gwarek mówi Dorota Ciecierska.

Do policyjnego aresztu trafili dwaj sprawcy rozboju na młodym mężczyźnie. Ukradli mu kilkaset złotych oraz telefon komórkowy.
Zawiadomienie o rozboju policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego przyjęli wczoraj przed południem.
Poinfomował podkom. Sylwester Marczak.

Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Łomży podejrzanego o to, że w okresie od lipca do października dokonał m.in. usiłowania rozboju, uszkodzenia ciała i kradzieży w warunkach recydywy.
Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego dzięki intensywnej pracy zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do automatu wrzutowego na jednej z myjni samochodowych w Łomży. Do zdarzenia doszło na początku października. Dyżurny łomżyńskiej policji otrzymał informację, że skradziono kasetkę z pieniędzmi w kwocie około 1 tysiąca złotych. Jak wynikało z pracy łomżyńskich kryminalnych, mężczyzna podejrzany był także o inne przestępstwa, do których dochodziło od lipca do września na terenie miasta, m.in. o kradzież motoroweru wartości 3 tysięcy złotych, uszkodzenie ciała, a także usiłowanie rozboju na przechodniu, gdzie grożąc pobiciem zażądał wydania 5 tysięcy złotych.
Mundurowi ustalili, że przestępstwa były popełniane w warunkach recydywy. 23-latek usłyszał już zarzuty.

Już 15 i 16 października w Ostrowi Mazowieckiej w mobilnym centrum badań 'Ciśnienie na Życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cholesterolu oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia.
Specjalnie przystosowany bus kampanii 'Ciśnienie na Życie” stanie na placu przy Urzędzie Miasta. Z bezpłatnych badań będzie można skorzystać w godzinach 10:00 – 18:00. O udziale w badaniach decyduje kolejność zgłoszeń, zapisy na badania nie są prowadzone.
Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.cisnienienazycie.pl.
Organizatorzy kampanii 'Ciśnienie na Życie” już po raz trzeci wysyłają w Polskę mobilne centrum badań. Akcja ma uświadomić Polakom, jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Jak wynika z 300 000 badań przeprowadzonych w ramach Kampanii, wiek serca Polaków jest dużo wyższy w stosunku do metrykalnego. Dlatego w tym roku działania Kampanii będą popularyzowały działania pomagające obniżyć wiek serca.

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się wczoraj z przedstawicielami partii i wyborcami na placu przy ul. Turskiego, gdzie miał powstać nowy blok energetyczny. Inwestycja jednak została wstrzymana w roku 2012.
Prezes Kaczyński podkreślał, że ważnym elementem niezależności energetycznej kraju są elektrownie węglowe, dlatego będzie zabiegał o uruchomienie inwestycji w Ostrołęce.
W spotkaniu uczestniczyli również senator Robert Mamątow, przedstawiciele parlamentu Krystyna Pawłowicz, Arkadiusz Czartoryski i Marek Zagórski oraz prezydent miasta Janusz Kotowski. Po briefingu Jarosław Kaczyński zwiedził powstające w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

W ostatnie trzy weekendy doszło do czterech wypadków śmiertelnych, w których zginęło aż 5 osób.
Od kilku lat widoczny jest spadek liczby nietrzeźwych kierujących – informuje ostrołęcka policja. Liczne kontrole, akcje, działania, które przynoszą skutek. Jednak w dalszym ciągu jest to niewystarczające. Odzwierciedleniem bezpieczeństwa na drodze dla policji jest liczba śmiertelnych wypadków. Ostatnie tygodnie są tragiczne. Cztery wypadki i pięć ofiar śmiertelnych. Zginęli młodzi ludzie. W trzech przypadkach kierowcy byli nietrzeźwi. W dwóch w ogóle nie posiadali uprawnień.
Mówił podkom. Sylwester Marczak.
fot. kwp.radom.pl

Wygranie zeszłorocznych rozgrywek i zdobycie tytułu mistrzowskiego są już za nami. Teraz czekają nas niezwykle wymagające spotkania.
W drugim tygodniu sierpnia rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego sezonu. Wszystko zaczęło się dobrze. Zawodnicy z treningu na trening pracowali coraz intensywniej. Nic nie wskazywało na problem, który czaił się gdzieś w ukryciu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o odejściu trenera, przeczytaj materiał TUTAJ. Niewątpliwie informacja wstrząsnęła zawodnikami. By kontynuować przygotowania, siatkarze postanowili do czasu powrotu trenera wziąć sprawy w swoje ręce. Przed nimi kilka spotkań sparingowych, w trakcie których przyjdzie czas na obserwację i korygowanie ewentualnych błędów.
W najbliższy weekend nasi siatkarze wybiorą się na turniej do Grodziska Mazowieckiego. Ostrołęczanie w okrojonym składzie wezmą udział w mocno obsadzonej rywalizacji III-ligowych drużyn. Będzie to doskonała okazja do przeanalizowania gry, by już po powrocie na spokojnie skupić się na ostatnich korektach.
Pierwszy poważny sprawdzian już 25 października. Tego dnia nasi siatkarze udadzą się do Garwolina. Tam podejmą SPS 4CV Garwolin, ubiegłorocznego pretendenta do awansu do II ligi. Jak widać początek nie zapowiada się łatwo. W każdy weekend ostrołęczanie będą ponosili trud walki i toczyli boje z każdym kolejnym przeciwnikiem. Jak podkreśla sztab szkoleniowy – cel jest jeden – zdobyć jak największą ilość punktów.
Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

67-letnia ostrołęczanka padła ofiarą oszustów. Straciła 10 000 złotych.
W piątek przed południem kobieta odebrała telefon od fałszywej 'wnuczki”. Nie dała się nabrać. Po chwili telefon zadzwonił po raz drugi. Tym razem dzwonił mężczyzna podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Poprosił ostrołęczankę o pomoc, która miała polegać na przekazaniu pieniędzy w celu zatrzymania oszustki. Seniorka zgodziła się. Przekazała oszustom 10 000 złotych. O wszystkim rodzina pokrzywdzonej zaalarmowała policję, która kolejny raz apeluje.
Apeluje podkom. Sylwester Marczak.

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który próbował ukraść wełnę mineralną o wartości 1300 złotych.
W sobotę po północy patrol pieszy w rejonie ul. Warszawskiej zauważył kierującego busem, który zatrzymał pojazd w kompleksie leśnym, a następnie wszedł na teren jednej z firm. Policjanci ruszyli za podejrzanym. Usłyszeli hałas. Okazało się, że mężczyzna próbował ukraść 16 rolek wełny mineralnej. Wpadł w ręce policjantów, gdy wynosił pierwsze sztuki. 45-letni ostrołęczanin trafił do policyjnego aresztu.
17 października w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Ostrołęce dobędzie się Pogrzeb Dzieci Utraconych. Ostatnie pożegnanie dzieci zmarłych przed narodzeniem, tego dnia odbędzie się również w w Łomży w parafii Bożego Ciała oraz w Ostrowi Maz. w parafii Wniebowzięcia NMP.
Podkreśla ks. biskup Janusz Stepnowski.
Uroczystości pogrzebowe w ostrołęckiej farze rozpoczną się o godzinie 10. Następnie urna z prochami zostanie złożona w grobowcu na cmentarzu parafialnym.