Strona główna Blog Strona 3108

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Kadzidle

0

Około 150 pracowników oświaty z regionu ostrołęckiego wyróżniono podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Kadzidle. Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę przekazał wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek. Wręczono także Medale Edukacji Narodowej oraz nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Wydarzenie uświetnił występ arystyczny dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Kadzidle pt. 'Gadki i Tańce Kurpiowskie’. W uroczystości udział wzięli m.in. starostowie powiatów ostrowskiego i makowskiego, radni sejmiku województwa mazowieckiego oraz przedstawiciele delegatury kuratorium oświaty w Ostrołęce.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, obchodzonym w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku. Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 r. w dniu 5 października.

Miejsce na reklamę

WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ PARTNEREM SPS VOLLEY OSTROŁĘKA

0

Do grona partnerów SPS Volley Ostrołęka dołączyła Wyższa Szkoła Administracji Publicznej. Dla ostrołęckich siatkarzy jest to dobra wiadomość.

Władze klubu rozpoczęły rozmowy z przedstawicielami uczelni kilka tygodni temu. Ostatecznie obie strony złożyły podpisy na umowie 17 października.

– To kolejne porozumienie o współpracy partnerskiej, jakie zawarł nasz klub i nie ostatnie – mówi Mariusz Łuba, menedżer SPS Volley Ostrołęka. Na mocy podpisanego partnerstwa nasi zawodnicy mają możliwość bezpłatnego uczęszczania na zajęcia we WSAP w Ostrołęce. Umowa została zawarta na czas określony. O tym jak długo potrwa i jakie będą jej efekty, zależny od zawodników. To oni nie tylko w trakcie wykładów, ale także na parkiecie będą walczyć o każda piłkę i promować WSAP. Jedno jest pewne – porozumienie jest szansą rozwoju naszych siatkarzy. Cóż może być lepszego jak nie integracja poprzez edukację oraz sport i przeżywanie wspólnych, niezapomnianych emocji.

Dzięki współpracy zarząd klubu dołoży wielu starań, aby wizerunek zarówno jednej jak i drugiej ze stron miał jak najlepsze oblicze. Kto wie, może w przyszłości zostanie powołana drużyna akademicka.

Umowa partnerska to doskonała alternatywa na rozpoczęcie lub kontynuowanie studiów przez zawodników. Zawodnicy SPS Volley Ostrołęka do wyboru mają studia:

Pierwszego stopnia (siedem specjalności uruchamianych zgodnie z wyborem studentów):

• administracja publiczna (studia niestacjonarne),

• służby porządku publicznego (studia stacjonarne i niestacjonarne),

• rachunkowość i finanse publiczne (studia niestacjonarne),

• służby socjalne (studia niestacjonarne),

• organizacja turystyki i rekreacja (studia niestacjonarne),

• samorząd terytorialny (studia niestacjonarne),

• prawo Unii Europejskiej (studia stacjonarne i niestacjonarne),

Drugiego stopnia – studia kontynuowane na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z możliwością wysłuchania 60% wykładów on-line

w siedzibie WSAP w Ostrołęce

Studia podyplomowe

• Administracja bezpieczeństwa państwa,

• Administracja, zarządzanie i marketing w oświacie,

• Administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia,

• E-administracja,

• Mediator i kurator sądowy,

• Organizacja pracy biurowej a marketingowa obsługa klienta,

• Prawo podatkowe i administracja podatkowa,

• Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych,

• Przedsiębiorczość,

• Rachunkowość i controlling w administracji i biznesie,

• Zamówienia publiczne,

• Zarządzanie logistyczne w administracji.

Więcej informacji o uczelni na stronie: www.wsap.com.pl.

Miejsce na reklamę

NAJWIĘKSZY DZIECIĘCY OŚRODEK LECZENIA MUKOWISCYDOZY W POLSCE POWSTANIE NA MAZOWSZU

0

Dzięki współpracy pomiędzy Instytutem Matki i Dziecka, samorządem województwa, Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą oraz szpitalem w Dziekanowie Leśnym zostanie uruchomione Nowe Centrum Leczenia Mukowiscydozy. Właśnie ruszyły prace związane z jego utworzeniem w szpitalu w Dziekanowie.

Będzie to największy w Polsce, a zarazem jedyny na Mazowszu dziecięcy ośrodek leczący tę ciężką, genetyczną chorobę. Dotyka ona jedno na cztery tysiące narodzonych dzieci. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 9 mln zł. Środki na ten cel przekaże samorząd województwa mazowieckiego.

Pierwsi pacjenci powinni skorzystać z oferty centrum już w drugiej połowie 2016 r. Ośrodek powstanie w istniejącym skrzydle szpitala. Opiekę medyczną sprawować będzie zespół, który dotychczas zajmował się tą chorobą w Zakładzie Mukowiscydozy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Miejsce na reklamę

Zbliża się OSPA

0

Wielkimi krokami zbliża się 31. OSPA. W tym roku będzie to impreza jednodniowa. Odbędzie się 14 listopada.

W pierwszej części konkurs a druga to występ krakowskiej Piwnicy pod Baranami. W kasie Kina Jantar już można kupować bilety. Na cały koncertowy dzień kosztuje 80 zł.

Miejsce na reklamę

Przewodnik migowy do wystawy prezentowanej w muzeum

0

Przewodnik migowy do wystawy czasowej pt. 'Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze”  został udostępniony na stronie internetowej Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Teraz osoby chcące zwiedzić ekspozycję mogą z niego skorzystać nie tylko podczas wizyty w placówce.

Film przygotowany przez Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki towarzyszy wystawie prezentowanej do 13 grudnia. Można ja zwiedzać bezpłatnie.
Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

https://youtu.be/F2Ch83B08rU

Miejsce na reklamę

Konserwacja nadajnika

0

We wtorek 20 października nastąpi przerwa w nadawaniu Radio OKO. Ma potrwać od godz. 00.15 do 02.00.

Miejsce na reklamę

Gmina Łyse chce posterunku policji

0

Ponad 80 osób wzięło udział w debacie społecznej poświęconej bezpieczeństwu na terenie gminy Łyse. Spotkanie zdominował temat powołania posterunku policji w Łysych.

Przy stole prezydialnym zasiedli Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Stanisław Szcześniak, dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Mariusz Popielarz, dyrektor Wydział Zarządzania Kryzysowego, Audytu i Kontroli starostwa powiatu ostrołęckiego Artur Romanik, Komendant Komisariatu Policji w Myszyńcu kom. Paweł Antośkiewicz oraz gospodarz debaty Wójt Gminy Łyse Jerzy Ksepka.

Wójt gminy Jerzy Ksepka wnioskował o  powołanie posterunku policji w Łysych bądź też innego punktu, który przywróciłby funkcjonowanie policjantów w tamtym terenie.

Poinformował podkom. Sylwester Marczak
Podczas debaty mówiono również o  bezpieczeństwie dzieci podczas przewozu autokarami do szkoły, oszustwach stosowanych wobec osób starszych i sposobach ich uniknięcia oraz zagrożeniach płynących ze strony dopalaczy.

Była to czwarta debata społeczna na terenie powiatu ostrołęckiego po Baranowie, Kadzidle i Myszyńcu.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Policjanci ujawnili 1800 sztuk papierosów

0

Podczas kontroli drogowej policjanci z Posterunku w Jednorożcu w VW Golfie znaleźli 1800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkową zabezpieczonego towaru oszacuje urząd celny.

Mówi  asp. szt. Ewa Śniadowska z przasnyskiej policji.

Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karno-skarbowa.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Niepokonany Vahe Movsisyan z Gladiatora

0

W minioną sobotę (17 października) w Mińsku Mazowieckim odbyła się III Gala Sztuk Walk 'Grappler Nigjht III”. Vahe Movsisyan z Gladiatora Ostrołęka spektakularnym nokautem zapewnił sobie zwycięstwo nad Rafałem Sępkowskim z WCA Fight Team Warszawa.

Jak relacjonuje Wojciech Dudkowski, prezes UKS Gladiator – ostrołęczanin skutecznie unikał mocnych ciosów Sępkowskiego, by w pewnym momencie, gdy wydawało się, że może być w opałach wystrzelić prawym sierpowym. Ten cios wstrząsnął mocno przeciwnikiem, a Vahe dołożył drugi podobny i w zasadzie było po walce. Sępkowski padł na deski, a ostrołęczanin zadał jeszcze trzy mocne ciosy leżącemu rywalowi, zanim sędzia przerwał walkę. To był najbardziej spektakularny koniec walki na Grappler Night III!

Za kilka miesięcy to Ostrołęka będzie gościła najlepszych. W grudniu odbędzie się kolejna Gala Sztuk Walki.

Fot. UKS Gladiator

https://youtu.be/WPoB0d7fajc

Miejsce na reklamę

II runda Grand Prix Polski

0

Pięć medali, w tym 3 złote, 1 srebrny, 1 brązowy oraz dwa rekordy Polski to efekt startów zawodników WOPR-OS Ostrołęka w II rundzie Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym, która odbyła się 17 października 2015 r. w Ozorkowie.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Hubert Nakielski, Dawid Świercz, Ania Mierzejewska, Karolina Kaczyńska, Julia Paudyna, Kacper Mierzejewski, Bogdan Białobrzewski, Filip Gumowski. Podopieczni Dariusza Małkowskiego oprócz zdobyczy medalowych w swoich startach poprawili także dotychczasowe rekordy życiowe, a trójka z nich (Karolina, Julia, Kacper) udanie zadebiutowali w zawodach ratownictwa wodnego.

Po raz kolejny fantastyczny start odnotował Hubert Nakielski, który zdobywając cztery medale (3 złote, 1 srebrny) został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior młodszy. Ponadto Hubert podczas swoich startów ustanowił dwa nowe rekordy Polski : na 50 m ratowanie manekina z czasem 32,67 s oraz na 100 m ratowanie z pasem z czasem 1,02,65 s. W pozostałych swoich startach Hubert zdobył złoty medal na 100 m kombinowane z czasem 1,12,88 ustanawiając swój nowy rekord życiowy i wyprzedzając kolejnego zawodnika o prawie 10 sekund. W tej konkurencji Hubertowi do nowego rekordu Polski zabrakło zaledwie 0,21 sekundy. Kolejny rekord życiowy Hubert ustanowił na 100 m ratowanie w płetwach zdobywając srebrny medal z czasem 57,68 s tracąc do złotego medalu zaledwie 0,29 sekundy. W trakcie zawodów z dobrej strony pokazał się Dawid Świercz, który mimo pewnych braków treningowych trzykrotnie zajmował VI miejsce i raz VIII w kategorii junior. Dawid we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe. Również Ania Mierzejewska zasługuje na pochwałę,  która w startach na 100 m ratowanie z pasem i 100 m ratowanie w płetwach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe. Z pośród naszych debiutantów, którzy rywalizowali w kategorii młodzik na szczególną pochwałę zasługuje Karolina Kaczyńska, która startując po raz pierwszy w zawodach ratowniczych zdobyła brązowy medal na 50 m ratowanie manekina. Karolina w pozostałych swoich startach zajmowała V miejsce na 100 m ratowanie w płetwach i IV miejsce na 100 ratowanie z pasem. Pozostali nasi debiutanci czyli Julia Paudyna i Kacper Mierzejewski mimo iż rywalizacji z zawodnikami o rok starszymi wcale im nie ustępowali i swoje starty mogą zaliczyć do bardzo udanych. Julia zajmowała dwukrotnie V miejsce (50 m ratowanie manekina i 100 m ratowanie z pasem) oraz VI miejsce (100 m ratowanie w płetwach), natomiast Kacper  zajął X miejsce na 50 m ratowanie manekina i V miejsce na 100 m ratowanie z pasem.

W klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkie starty nasi zawodnicy zajmowali następujące miejsca : Hubert Nakielski – I miejsce w kategorii junior młodszy, Dawid Świercz – IV miejsce w kategorii junior, Ania Mierzejewska – XII miejsce w kategorii junior młodszy, Karolina Kaczyńska – IV miejsce w kategorii młodzik, Julia Paudyna – V miejsce w kategorii młodzik, Filip Gumowski i Kacper Mierzejewski z identyczną liczbą punktów – VII miejsce w kategorii młodzik.

Miejsce na reklamę