Strona główna Blog Strona 3107

Złoty medal i nowy rekord życiowy Magdy Kowalskiej

0

Ze złotym medalem i nowym rekordem życiowym na 100 m stylem motylkowym wróciła Magda Kowalska, pływaczka UKS Piątka Ostrołęka z zawodów 'Od młodzika do olimpijczyka”, które odbyły się w Warszawie.

Nowa życiówka Magdy na tym dystansie to 1:22,34 sekundy i jest lepsza od jej poprzedniego wyniku aż o 7 sekund. Magda wystartowała również na dystansie 100 m zmiennym, gdzie zajęła szóste miejsce ustanawiając także swój nowy rekord życiowy.

W zawodach klub UKS Piątka reprezentowały również Julia Orzoł i Maria Mikas. W swoich startach ustanowiły nowe życiówki.

Miejsce na reklamę

ĆWICZENIA RATOWNICZO – GAŚNICZE W MAZOWIECKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM W OSTROŁĘCE

0

W pawilonie psychosomatycznym Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce wybuchł pożar. W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

Na szczęście to tylko ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze przeprowadzone 20 października.

Poinfromowała kpt Marta Kacprzycka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Strazy Pożarnej w Ostrołęce.

fot. straz.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Spotkanie sparingowe na plus dla SPS Volley Ostrołęka

0

Nasi siatkarze przygotowują się do pierwszego meczu ligowego. Dziś we własnej hali rozegrali spotkanie sparingowe z Ventus Zamek Ciechanów. 25 października ostrołęczanie udadzą się do Garwolina, gdzie w pierwszym spotkaniu ligowym podejmą ubiegłorocznego pretendenta do awansu do II ligi – SPS 4CV Garwolin.

W trakcie czterech setów obie drużyny dały się wykazać wszystkim zawodnikom. Pierwszego seta wygrali goście pomimo sześciopunktowego prowadzenia naszych siatkarzy. Drugi i trzeci wygraliśmy do 15 i 17. W secie czwartym pokonaliśmy drużynę z Ciechanowa do 21.

Obserwując spotkanie, można dostrzec jeszcze wiele niedociągnięć w szeregach naszej drużyny lecz mamy nadzieję, że błędy zostaną szybko skorygowane.

Dziękujemy siatkarzom Ventus Zamek Ciechanów za przybycie i walkę.

SPS Volley Ostrołęka – Ventus Zamek Ciechanów 3:1 (24:25, 25:15, 25:17, 25:21)

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ PARTNEREM SPS VOLLEY OSTROŁĘKA

0

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej i Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Volley Ostrołęka podpisały porozumienie o współpracy.

Zawodnicy mają możliwość bezpłatnego uczęszczania na zajęcia. Mówi Elżbieta Łojko, rektor WSAP.

Studia podyplomowe – to nowość w Wyższej Szkole Administracji Publicznej.

Więcej informacji o uczelni na stronie www.wsap.com.pl.

Miejsce na reklamę

Odpowiedzą za uszkodzenie mienia

0

Łomżyńscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 18 i 23-latka. Mężczyźni podejrzani są o wybicie szyb w niezamieszkałym budynku, powodując w ten sposób straty w wysokości 3 tysięcy złotych. Usłyszeli już zarzuty. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Mówi mł. asp. Ewelina Szlesińska.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Miejsce na reklamę

Nowy sposób opłat za parkowanie

0

Już niedługo będzie można zapłacić za czas parkowania w Ostrołęce korzystając z aplikacji w smartfonie. Nowy sposób pozwala na opłacenie realnego czasu postoju. Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Miasta.

Miejsce na reklamę

Stop Dyskryminacji! – w Gimnazjum nr 2 ruszył projekt organizowany przez Amnesty International

0

Młodzież Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce należąca do Klubu Młodego Aktywisty rozpoczęła realizację projektu pt. Stop Dyskryminacji’ organizowanego przez organizację Amnesty International.

11 uczniów nie tylko poszerzy swoją wiedzę z zakresu Praw Człowieka, charakteru działalności Amnesty International, ale przede wszystkim nabędzie niezwykle cennych umiejętności. Młodzi aktywiści nie tylko będą musieli zorganizować akcje społeczne mające na celu przybliżenie problemu dyskryminacji, ale również wykonać szereg zadań, które niewątpliwie rozwiną ich kompetencje mediatorskie i organizacyjne itp.

Społeczność gimnazjum już po raz czwarty bierze udział w projekcie organizowanym przez Amnesty International. Aż dwukrotnie szkoła została wyróżniona za przeprowadzenie działań i akcji społecznych i nagrodzona wyjazdami młodzieży do Wisły oraz Międzyzdrojów. Gimnazjum Nr 2 stawiane jest również jako wzór dobrych praktyk społecznych, a także propagowanie postaw prospołecznych i patriotycznych.

Miejsce na reklamę

Medal dla OKKK na Mistrzostwach Polski

0

Aleksander Krajanowski z Ostrołęckiego Klubu karate Kyokushin wywalczył srebro na Mistrzostwach Polski Juniorów i Mistrzostwach Polski Seniorów Open w karate Kyokushin klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate w Wieliczce.

OKKK reprezentowało trzech zawodników: Aleksander Krajanowski, Krzysztof Czerkas i Kamil Parta. Aleksander w kategorii kata na 28 zawodników startujących zajął drugie miejsce.

W walkach Aleksander Krajanowski i Krzysztof Czerkas wygrali w pięknym stylu pierwsze swoje walki po przez wazari. W drugich swoich walkach o wejście do strefy medalowej Alek przegrał dopiero w dogrywce a Krzyś dominował całkowicie nad swoim przeciwnikiem. Niestety na pięć sekund przed końcem walki popełnił błąd, został trafiony w głowę i przegrał. Tę porażkę będzie na pewno długo pamiętał, był faworytem tej kategorii wagowej.

Kamil Parta przegrał w eliminacjach. Opiekunem i jednym z sędziów był Wiesław Orzoł, sędziował walki finałowe seniorów.

Miejsce na reklamę

Policja apeluje do kierowców

0

Zmieniają się warunki atmosferyczne. Ostrołęcka policja apeluje do kierowców.

Apeluje podkomisarz Sylwester Marczak.

Miejsce na reklamę

XI sesja Rady Powiatu w Ostrołęce

0

Przystąpieniu powiatu ostrołęckiego do wieloletniego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 poświęcona była przede wszystkim XI sesja Rady Powiatu.

Powiat ostrołęcki złoży dwa wnioski dotyczące przebudowy dróg. Jeden z nich to Olszyny – Zawady. Wartość projektu – około 8 mln złotych.

Drugi wniosek dotyczy przebudy drogi Ostrołęka – Łyse – Łączki. Wartość tego projektu to około 7,5 mln złotych.

Na sesji podjęto również siedem uchwał dotyczących udzielenia pomocy finansowej dla miast Ostrołęka i Myszyniec oraz gmin Łyse, Lelis, Rzekuń, Goworowo, Baranowo.

Informuje Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

Sesja odbyła się 19 października.

 

Miejsce na reklamę