XVII Wesele Kurpiowskie (zdjęcia)

REKLAMA

Kolejne wielowątkowe Wesele Kurpiowskie XVII już za nami.

REKLAMA

Wszystko zaczęło się w sobotę od Festiwalu Międzynarodowego, była też uroczysta Sesja Rady Gminy poinformował Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski.

A gości nie zabrakło, swoją obecnością zaszczycił między innymi wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Życzenia Młodej Parze składali również europarlamentarzysta Jarosław Kalinowski, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wicestarosta Krzysztof Parzychowski i Prezes Radia OKO Filip Wilczyński.

Podczas wczorajszej uroczystej Sesji Rady Gminy Kadzidło wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wręczył odznaczenia staroście ostrołęckiemu i wójtowi gminy Kadzidło.

Odznaczenia zostały wręczone w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej.

Przy okazji Wesela Kurpiowskiego od kilku lat Dariusz Łukaszewski, wójt Gminy Kadzidło i Rada Gminy przyznają wyróżnieni i podziękowania sojusznikom.

Kurpiowską Wycinankę otrzymali: wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, prezes radia OKO Filip Wilczyński, Maria Samsel, dyrektor Muzeum w Ostrołęce i Józef Bałdyga właściciel JBB.

Po raz kolejny zostały przyznane również honorowe tytuły Obywatela Gminy Kadzidło. Trafiają do osób nietuzinkowych i wyjątkowych, takich jak między innymi Maria Przytocka – redaktor naczelna książki ”Dzieje parafi” i Leszek Czyż.

 

 

fot. Robert Causari

{gallery}weselekurpiowskie2_2k12{/gallery}

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT