W każdy weekend UKS ATLETA na sportowo

REKLAMA

Mazowiecki Wielobój Atletyczny rozegrany został 21 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. Januarego Suchodolskiego w Bojmiu.

Uczestniczyło w nim 64. młodych sportowców w 4. grupach wiekowych: dziewczęta 7-10 lat, dziewczęta 11-12 lat, chłopcy 7-10 lat i chłopcy 11-12 lat. Udział wzięło 7 szkół podstawowych i 7 klubów sportowych z Mazowsza.

REKLAMA

Ostrołękę reprezentowała ósemka skrzatów z UKS ATLETA Ostrołęka: Zuzanna Piersa (7-10), Lena Piersa, Eliza Zera (11-12), Mateusz Korytkowski i Jakub Zalewski (7-10) oraz Błażej Bakuła, Natan Czuba i Jan Jażdżyk (11-12).

Zuzanka Piersa (7-10), najmłodsza debiutantka pojechała po doświadczenia, a zgromadziła aż 201 punktów za bieg wahadłowy 4×10 metrów, rzut piłką lekarską za siebie, trójskok obunóż z miejsca i rwanie na technikę co uplasowało ją na 18 pozycji.

W grupie 11-12 lat Lena Piersa zgromadziła 217 pkt. i zajęła 8. miejsce, a Eliza Zera 195 pkt i sklasyfikowana została na 10 pozycji.

W grupie 7-10 lat chłopców najlepsi byli ostrołęczanie. Na 1. stopniu podium stanął Mateusz Korytkowski z 275 punktami, a na 2. Jakub Zalewski, tylko 2 punkty za Mateuszem.

Wśród chłopców 11-12 lat Natan Czuba zgromadził 205 pkt. i sklasyfikowany został na 15. pozycji, Błażej Bakuła 197 pkt. i 16. pozycja, a Janek Jażdżyk zebrał 182 pkt. co dało 18. miejsce.

W klasyfikacji klubowej UKS Atleta zajął 3. miejsce gromadząc 1170,298 pkt., zwyciężył CLKS Mazovia Ciechanów – 1404,711 pkt., a 2. miejsce zagwarantował sobie gospodarz zawodów LKS EkoSport Siedlce – 1350,781 pkt. – podsumował trener UKS ATLETA Ostrołęka, Władysław Niedźwiecki.

fot. UKS Atleta

Relacja: https://www.facebook.com/reel/2451857935335364

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT