W dniach 24–27 czerwca 2026 r. Ostrołęka będzie gospodarzem Finału 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!
Do miasta przyjadą najlepsi recytatorzy z całej Polski, którzy zaprezentują się w turnieju recytatorskim oraz turnieju 'Wywiedzione ze słowa”. Na uczestników czekają nie tylko konkursowe emocje, ale także warsztaty prowadzone przez wykładowców Akademii Teatralnej.
Wydarzenie od lat promuje piękno języka polskiego, rozwija młode talenty i tworzy przestrzeń spotkań miłośników żywego słowa.
Na 71. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zaprasza Ostrołęckie Centrum Kultury i Klub Oczko. Radio OKO objęło wydarzenie patronatem medialnym.


